Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:08 26.09.24 
Професионални
   >> Инженери
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: наредба за проектиране на сгради в земетръснинови [re: mguergov]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано22.01.08 22:53



Явно трябва повече да чета и аз...Не знаех.Мисля, че и на сайта на КИИП нямаше информация за това обсъждане.....



Тема Re: наредба за проектиране на сгради в земетръснинови [re: Boждa]  
Авторapx.Xитъp Пeтъp (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 07:08



В отговор на:

Понеже гледам че всички много ви притесняват конзолите....архитектите нямат ли една наредбичка, в която се казва "конзоли-до1,5м."? Аз мисля, че имат....а също така и че не четат нашите наредби.
Това какви конзоли ще правят зависи само от нас.



Ааааа, много грешки правиш Вожде:
1.Няма такава НАША наредбичка "конзоли-до 1,5м.";
2.Може да не четем сухите ви наредби и правилници, но четем вашите мнения!
3.Ние решаваме за конзолите; а който от вас не ги може в смятането да му мисли - друг ще го смени и толкоз! Какво тук значи някаква си личност?




Тема Re: наредба за проектиране на сгради в земетръснинови [re: apx.Xитъp Пeтъp]  
Авторинж. Hacтpaдин Xoджa (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 08:28



Така е, инженерите сме личности, за разлика от вас. "Сухата наредбичка" е в сила за всички в България, това е подзаконов нормативен акт, ако не знаеш. Всъщност ти правописа не си усвоил, аз съм тръгнал да те занимавам с юридически въпроси.



Тема Я да видим ....нови [re: apx.Xитъp Пeтъp]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано23.01.08 10:23



"Наредба N7 за правила и нормативи за устройство на отделните видове територии и устройствени зони":

"Чл.88(3)(изм. - ДВ бр.10 от 2005г)Пред вътрешните линии на застрояване, когато разстоянията между сградите в съседните имоти и до регулационните линии са по-големи от изискуемите, се допуска балкони и еркери до 1,5м, които могат да излизат пред вътрешните линии на застрояване, определени по чл.31 ЗУТ на разстояния не по-големи от установените в ал.2"

Чети внимателно! Това е от 2005 година! В коя държава живееш? Чии закони спазваш?
По принцип, много мислех да ти пиша разни работи, но няма да се вържат с предните ми постинги за толерантността в клуба.......само че не знам докога ще издържа, защото мнооооого ме дразниш.
ааа щях да забравя, прочети сигнатурата на колегата "mguergov"... там е истината хитрецо!



Тема Re: Я да видим ....нови [re: Boждa]  
Автор stress (непознат)
Публикувано23.01.08 11:26



Като следствие от наглото изказване на Хитър Петър / това арх. отпред най-вероятно е за избиване на комплекси /, бих искал да предложа откриването на тема, в която да споделяме опит,съвети и мнения във връзка с проблеми, възникнали на практика с останалите страни по време на проектиране и изпълнение на строителството (инвеститор, архитект, стр.надзор, изпълнител и т.н.). Без да обиждаме съвестните и професионалистите между тях /има ги/, бихме могли да си помагаме в справянето с "хитърпетъровците".
Поздрави!



Тема Чети Вожде, чети и мисли:нови [re: stress]  
Авторapx.Xитъp Пeтъp (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 11:56



Мааалко по-горе в същия член на същата наредба пише:
Чл. 88. (1) (Изм., ДВ, бр. 10 от 2005 г.) Пред вътрешните линии на застрояване - страничните и към дъното на урегулираните поземлени имоти, се допускат:
1. пиластри, рамки и други архитектурни елементи около отворите - до 0,15 м, както и цокли - до 0,05 м;
3. конструктивни елементи при надстрояване на сградата - до 0,3 м.
(2) Пред вътрешните линии на застрояване, когато разстоянията между сградите в съседните имоти и до регулационните линии са равни на изискуемите, се допускат балкони до 0,9 м и еркери - до 0,3 м.

Не разбираш ли приятел че тези указания за издатини са продиктувани от съвсем други аргументи, а не от конструктивни съображения?! Що ли не махнат големия еркер на централата на Лук ойл в София - май е повече от 1,50? Просто за радост в България има и грамотни конструктори, не само телета па макар и с вожд...





Тема Не ме интересува...нови [re: apx.Xитъp Пeтъp]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано23.01.08 12:40



какви са съображенията, каквито и да са трябва да се спазват. Въпросът е, че има наредба(Ваша), в която се споменава това.
Ясно е, че има сгради с по-големи издатини(аз също съм правил) и как иначе, не може всичко да е в рамки, но с присмехулното си поведение не предизвикваш нищо освен кръвното ми налягане да върви нагоре.
Ако пуснеш снимка на сградата ще ми е по-лесно да ти отговоря, защото просто не знам за какво става въпрос.....козирката на входа на ВИАС също е по-голяма, но за целта е използвана друг тип конструкция, а не стоманобетонова плоча с дебелина 14см.
п.п. ако не си разбрал, с поста който цитираш съм се опитал да озаптя колегите, които псуваха вас архитектите, но.....както и да е. Виж ми постингите и едва ли ще намериш такъв, който да е пълен с неуважение към архитектите...
п.п.п.
Не съм ти приятел...между другото.



Тема подкрепям ....нови [re: stress]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано23.01.08 12:41



но не съм оптимист за развитието на такава тема...ще стане мазало.



Тема Re: подкрепям ....нови [re: Boждa]  
Авторapx.Xитъp Пeтъp (Нерегистриран)
Публикувано23.01.08 13:19



Не вожде, няма да стане мазало. Не искам да водя безсмислен и деструктивен спор. Появих се в клуба ви защото тая проблематика не ми е чужда - колкото и невероятно да ви се струва. И тъй като благоприличието изисква един гост да не дразни домакините заравям томахавката и си тръгвам, вожде. Извини ме че те нарекох приятел - не беше с лошо чувство, но явно предпочиташ обичайни за форумите обидни обръщения.



Тема Re: подкрепям ....нови [re: apx.Xитъp Пeтъp]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано23.01.08 13:54



Благодаря колега и ...... ти си прав, а аз не. В думите ти няма ирония, нито обида.....
Ако искаш регистрирай се и заповядай, но преди това прочети 7-8 страници назад и ще видиш за какво иде реч. Има колеги, които не разполагат с моето огромно търпение и такт.
Ако имаш някакви предложения по Земетръсния правилник, също с удоволствие бих ги чул.
Не си прав само за едно - не обичам обидни обръщения(или по-скоро обичам ги, но само в клуб "Попръжни").




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.