Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:40 17.06.24 
Професионални
   >> Инженери
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: фактнови [re: Oldster]  
Автор free willy (master)
Публикувано24.08.07 22:50



Всичко е много хубаво, но не се дефинира ясно какво е конзолно издаване

Някой ще се наеме ли да го дефинира конкретно без "вратички"



Тема Re: фактнови [re: mguergov]  
Авторcимeнc (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 09:12



е аз не съм казал "да има жертви" или "да не може да се ползва". Казвам, че при C>1 се прави изкуствено увеличаване на Е, което не е правилно според мен. Това е мое мнение! Излиза, че един вид, там тръска по голямам земетръс- което е глупаво! Би трябвало във формулите Е да си е в явен вид и чак след това да се уточни, че за даден вид сгради земетръсната сила се увеличава с едиколко си % или пък, че конструкцията се изчислява с едиколко си % запас /въпрос на формулировка/.



Тема Re: фактнови [re: mguergov]  
Автор Gofy (непознат )
Публикувано26.08.07 21:44



За изискването за максимално разстояние на земетръсните фуги, не е съвсем ясно дали отпада. Променено е "може да се приема" чл.32(1) не е казано максимално, но във следващата за стоманени конструкции е казано.

Друга съществена промяна е за размера на противоземетръсната фуга- чл.31 ал.2.
По тази формула фугата става доста голяма.





Тема Re: фактнови [re: Gofy]  
Автор free willy (master)
Публикувано26.08.07 22:02



чл.31 ал.2 дефакто връща положението от старите норми, като отменя тяхната редакция, а именно : В първоначалния вариант от '87 е аналогичен текста, но през '91 (ако не се лъжа) има изменение, в което определянето по тази формула важи само за едноетажни и двуетажни промишлени сгради, а за всички останали е Н/250. Сега връщат стария текст.....Мен пък ме интересува за коефициента бета, за бившата 2ра категория почви, нова C, числителя 1.2 ли е или 1.25....Едното е грешно, но кое от двете незнам, в текста е 1.25,графиките са старите, ходи разбери....И други тъпотии има. Любим ми е чл.44 (2). "Предимно" ме кара да изпадам в екстаз





Тема Re: фактнови [re: free willy]  
Автор Gofy (непознат )
Публикувано26.08.07 22:23



Коефициентът е 1,2, като го гледам от сканирания ДВ.
За фугата е точно така. Преди беше по тази формула, после я коригираха и я разделиха на две.
Защото се получава зверска фуга. Например преместване на върха 5см и коеф. на реагиране 0,25 се получава 5/0,25 + 5/0,25 = 40см


А другата веселба е, че изобщо не са сменени имената на градовете в списъка със коефициенти. Има разни Толбухин, Мичурин, Михайловград, а сигурно и други стари имена.



Тема Re: фактнови [re: Gofy]  
Автор free willy (master)
Публикувано27.08.07 09:14



Колега говорим все пак за еластични премествания. Бих поспорил за това дали трябва да са от първа форма, но все пак е по-добре от единствено ограничение H/250. Та така ако имаш еластично преместване 5см. то нещата наистина са много зле даже при R=1

При подобни еластични премествания изобщо неможе да се говори за физическа линейност, защото при такива деформации материала отдавна ще е сдал багажа. А иначе за градовете, аз само Толбухин забелязах.



Тема Re: фактнови [re: free willy]  
Автор Gofy (непознат )
Публикувано27.08.07 10:12



Eластично преместване, но все пак на върха на сградата. При осем етажна сграда със сутерен -приблизително 25 м от горен ръб фундаменти до върха 5 см са 1/500.
Още повече, ако забелязвате са отпаднали ограниченията на относителните етажни премествания дори за ВИСОКИ жилищни сгради, които са във ІІ клас.
Иначе съм съгласен, че фугата трябва да зависи от преместването и е по добре от твърдо Н/250
А за имената на градовете- просто показва, че нещата отново не са детайлно догледани, особено, че това е нова наредба, а не е промяна в старата. Иначе не е от никакво решаващо значение.

Редактирано от Gofy на 27.08.07 10:17.



Тема Re: фактнови [re: cимeнc]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано31.08.07 00:37



Ти виждаш "по-голям земетръс", а законодателя "по-малко евентуални жертви"



Тема Re: ЛИНКнови [re: Oldster]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано31.08.07 00:44



Благодаря и аз на всички ви.



Тема Re: наредба за проектиране на сгради в земетръсни районови [re: mguergov]  
Автор kavarmata (винаги)
Публикувано05.09.07 16:32



Подкрепете създаване на клуб "строителство" в Предложение за нови клубове!
В този клуб ще си говорим без да безпокоим колегите от други инженерни специалности.

инж. ПГС




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.