Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:16 16.06.24 
Професионални
   >> Инженери
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема За инженерното образованиенови  
АвторГoro (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 18:32



Мислите ли, че иженерното образование у нас е на ниво? Защо студентите,бъдещи инженери, учат от всичко по малко и нищо по-задълбочено? Не е ли смешно студентите да чертаят чертежи на допотопните дъски или на кухненската маса в къщи, а да са неграмотни / в техническите програми/ пред компютрите? Чували ли сте лафа: "Като се знам какъв съм инженер, страх ме е да отида на доктор"

.
Моля колегите да не се обиждат - четящите и пишещите тук сме изключение .



Тема Re: За инженерното образованиенови [re: Гoro]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано08.01.07 19:12



Естествено, че инженерното образование не е на ниво. Въобще образованието в България не е на ниво.

Но, студентите са последните, които имат вина за това!

Впрочем, къде още се чертае "на ръка"? В първи курс се искаше да се правят първите чертежи ръчно, с молив, но после всеки имаше право да ползва компютър. По мое време дори имаше часове за AutoCAD, сега се преподават други програми. Рядко се срещаха атависти, използващи ръчно чертане до самото си завършване.





Тема Re: За инженерното образованиенови [re: Sargon lll]  
АвторГoro (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 20:23



Малкият ми син, студент втора година - искат му чертежи с молив. На големият ми син, който учи магистратура и владее две комп. програми, също му искат проект чертан с молив. Не знам от преподавателя ли зависи или от Вуз-а.



Тема Re: За инженерното образованиенови [re: Гoro]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 20:26



Нашето инженерно образование е чудесно... поне беше такова допреди 5-10 години, напоследък го развалиха май. А това, дето западняците били много велики - митове и легенди. И стига с тия глупости за компютрите! Айфел едно време само на компютър е работил!





Тема Re: За инженерното образованиенови [re: Гoro]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 20:29



Не, не е смешно да чертаят на "допотопните" дъски. По този начин ще се научат да мислят. А на компютъра - конникът без глава.



Тема Re: За инженерното образованиенови [re: Гoro]  
Авторcвoбoдeнзидap (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 01:15



Виж сега какво мисля аз... Мисля си така ....ако неможеш на рака да го начертаеш с рапидограф (ротринг помните ли ги а?) или молив , никфи програми няма да ти помогнат братле!!! ако смяташ пък егатаи .......моя софт е легал от всякаде (за 2000000 евро) и пакмамка му грешки дава като го проверя на ръка





Тема Re: За инженерното образованиенови [re: Гoro]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 08:26



Да бе, и като ги владее, знае ли какво да прави с тях.

Ако не може да се оправи с молив и калулатор, той не е инженер а компютърен оператор. И ще се котира съответно





Тема Re: За инженерното образованиенови [re: Гoro]  
Автор.. (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 08:27



Не е проблема в образованието - материала е кофти. Много претенции, малко покритие.



Тема Re: За инженерното образованиенови [re: Sargon lll]  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано09.01.07 09:28



Я си помисли пак? Ако инженерното образование , бтв незнам къде си завършил навсякъде не е на ниво, как толкова много хора излизат навън да работят именно по специалността си. Поне в моята специалност е така. И аз в момента се сещам с усмивка на на какви "машини" съм се учила , но една , две или 50 програми, с които работиш не те правят инженер, ако няма никой в главата ти





Тема Re: За инженерното образованиенови [re: cвoбoдeнзидap]  
АвторГoro (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 12:39



Най-стария инженер когото познавах навремето не вярваше на калкулатора, а си смяташе със сметачната линийка. Днес ползва ли някой сметачна линия? Преди много години в техническото училище в Габрово един от приемните изпити е бил по рисуване, защото тези които добре рисуват също така чертаят добре. После този изпит отпаднал, защото не всички добри техници са художници. Мисля, че днес на практика чертаят с молив само студентите и пенсионираните инженери /не се обиждайте колеги пенсионери- и аз съм от вас/. Във фирмите, където се ползва конструкторски труд, днес времето е пари. На колегата със скъпата програма му завиждам въпреки трудностите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.