Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:30 26.06.24 
Професионални
   >> Инженери
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re:не на шеганови [re: Гoro]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано11.01.07 18:25



Колкото и абсурдно да звучи има го и това


Мислил съм по въпроса защо некадърни хора стават началници и стигнах до следния извод:Най-голямото изкуство е да можеш да ръководиш хора.Още по-голямо изкуство е да можеш да ръководиш умни хора-за целта е необходимо или да си по-умен от тях или да си толкова тъп,че самия факт че си тъп да не ти прави впечатление.И тъй както знаем инженерите са доста умни люде,то трудно се намират толкова умни хора,които да ги управляват и за това обикновено се избира алтернативния вариант.
Защото простотията е най-великата сила.По-могъща е и от огъня и от водата.Огъня ще го изгасиш,водата ще я спреш,но с простотията не можеш се пребори.
Затова-сложи простак на ръководна длъжност и си гледай кефа.



Тема да бенови [re: F(x)+C]  
Авторeл.инж (Нерегистриран)
Публикувано18.01.07 21:17



Много е лошо да се ръководи трудов процес без да се познава самия процес.Става се за смях пред хората.Доскоро имах един такъв шеф,който изпадаше в смешни ситуации пред мен.Аз не му мълчах и той ме гледаше с лошо око.Вече не ми е шеф.Не аз напуснах,него го махнаха.

Имам претенции ,че познавам работата из основи-започнал съм от най-долното стъпало.Като издавам заповед първо си давам сметка дали аз мога да извърша работата.Ако мога ,то тогава смело командвам и нямам проблеми с хората.А за инженерното образование-при нас идват млади инженери,които са доста добре теоретично подготвени и бързо се ориентират в обстановката.Значи,който иска да става инженер става,а който учи само за диплома негова си работа.А за навлизането на компютрите в чертането няма лошо,но който не може да чертае с молива и няма акъл в главата си и с компютър няма да се справи.Та за некадърните начаялници -то за това сме на този хал.



Тема Re: За инженерното образованиенови [re: ..]  
АвторИмпepиaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано18.01.07 22:42



Има още живи свидетели на "сметачните линийки", помежду другото, правилно е "логаритмични линийки". Работил съм с тях и сигурно още го мога. При бърза работа, линийката дори се загряваше от движението на плъзгача. Приказките за някаква феноменална бързина и точност са абсолютна легенда. По скалите и на най-голямата линийка не могат да се отчетат повече от 3-4 значещи цифри, т.е. без нулите. По никакъв начин, не могат да се извършват с нея действията събиране и изваждане. Изчисляването с калкулатор е около два пъти по-бързо, при равни умения.



Тема Re: да бенови [re: eл.инж]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано18.01.07 23:38



Всъщност поста е леко "провокативен",ама на....не се лъжи лесно инженер-много добре знаят за какво става въпрос и мълчат.Факт е,че тези хора,за които говоря,просто не се задържат на ръководната длъжност по обясними причини...Факт е,че все още ръководни кадри,които не ръководят собствени средства назначават такива "ръководители".Докато им минава "номера"...





Тема Re: да бенови [re: F(x)+C]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано19.01.07 06:30



Така съм го написал,че и на мен не ми стана ясно,какво съм писал...
...та исках да кажа,че на някои (където перат пари) им е все тая кой ще сложат за началник,а на него му е все тая подчинените му колко знаят и могат!



Тема Re: да бенови [re: F(x)+C]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано19.01.07 18:41



А, на никой не му е все едно кой ще назначава - винаги се търси "наш човек"!

И, така се получава порочната структура от лоялни, но некадърни служители...



Тема ноо си зле батканови [re: ...]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано20.01.07 10:53



по всички точки си зле...образованието ни било добре, западняците били тъпи, компютрите не били нужни, чертането на ръка подобрявало мисленето....така като гледам тебе не ти го е подобрило






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Едно напомняненови [re: Sargon lll]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано20.01.07 10:58



А, ако получи някакво допълнително възнаграждение - то ще е символично. разсъждаваш като крепостен селянин. къф ти е проблема да отидеш при шефа и да кажеш "шефе, дигай заплатата"? аз съм го правил. ако не иска - друг ще ми я даде.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: да бенови [re: F(x)+C]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано20.01.07 11:10



Факт е,че все още ръководни кадри,които не ръководят собствени средства назначават такива "ръководители".Докато им минава "номера"... затова в разните останки от държавни заводи немогат да си платят на бчакерите




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: да бенови [re: zaphod]  
Автор F(x)+C (откровен)
Публикувано20.01.07 12:33



Точно тези бачкери толкова и бачкат,ама и те са си прави,има-няма работа-парите все толкова!Абе както се казва "ДЪРЖАВНА РАБОТА".Куче влачи.......




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.