Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:03 28.06.24 
Професионални
   >> Инженери
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Имам идея!нови  
Автор Bushman (maYJor)
Публикувано16.10.06 13:24



Днес ми хрумна как може най-лесно и ефективно да се реши проблема с боклука в София. Методът е изключително прост и (най-важното) - няма да струва и една стотинка на общината. Решението е следното:

Трябва балите с боклук да се правят по-малки (около 50кг) и да се складират на временни площадки, до всяко КПП по околовръстния път на София. Катаджиите (които и без друго си висят на тези кръстовища) ще следят всяка кола, която излиза от София, да взима поне по една бала! За нула време боклукът ще се разнесе съвсем равномерно из цялата страна. Особено ефективен ще бъде този метод в петък, когато по-голямата част от софиянците си отива на село. Направете си сметката сами - поне 200 000 автомобила по 50гк. всеки! При това някои могат да товарят не само по една, а и по повече бали. Например, някой камион е докарал компютри или климатици за някоя фирма, защо да си ходи празен? Или леките автомобили - на връщане в неделя ще карат щайги и буркани, но натам защо да не вземат по една бала поне?

Остава въпросът къде все пак ще се карат тези бали? Ами всяко село или град в провинцията си има бунище и то обикновено е покрай пътя, значи като наближиш, просто изтърсваш балата от багажника и готово! При това селските бунища ще добият съвсем цивилизован вид - с балирани, вместо безразборно нахвърляни отпадъци. А някои хора могат да решат, че докараните бали имат емоционална стойност и да ги подреждат в двора си. И после да обясняват на удивените си гости - тази бала я докарах, когато записахме дъщерята в Университета, тази е от концерта на Пърпъл, а онази в края - от сватбата на баджанака!

Предлам заедно да шлифоваме тази брилянтна идея и в подходящ вид да я предложим на Бойко Борисов. Ако не друго, поне един паметник пред общината да ни вдигнат...

The storm is coming...


Тема Re: Имам идея!нови [re: Bushman]  
Авторnihonjin (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 07:03



Ти ще караш ли 200км с воняща бала в колата?





Тема Re: Ами да!нови [re: nihonjin]  
Автор Bushman (maYJor)
Публикувано17.10.06 09:20



Щом е за благото на Столицата... Даже вчера измислих няколко начина, как балите да станат по-атрактивни и всеки да поиска да си вземе от тях:

1. Балите да се опаковат в разноцветно фолио, в най-ярки и живописни цветове и десени. Така всеки ще може да си избере бала според своя вкус, например съответстваща на любимия му футболен отбор или политическа партия.

2. Всяка бала да има уникален номер, ясно видим върху опаковката. С номерата може да се разиграва томбола, а балите с "хубави" номера ще бъдат особено ценни. Например балата No 227227 ще се дава само, ако заедно с нея вземеш още 3 броя! Естествено, бала No 000001 ми се полага лично на мен, като автор на идеята.

3. Може да се пуснат съвсем ограничени серии (limited edition) от по стотина бали, специално за колекционери. Например - опаковани в златисто фолио, или пък с леопардова шарка, възможностите са неограничени! Може да има и различни юбилейни серии, посветени на определени събития, например коледна серия (със звъчнета), великденска (със зайчета) или пък посветени на приемането ни в ЕС (сини, на звездички). Естествено, тези бали ще бъдат колекционерка рядкост и ще бъдат особено ценни, за да получиш една от тях, ще трябва да вдигнеш поне 5-6 обикновенни. Всяка от тези "специални" бали ще бъде придружена със сертификат от лицензирана лаборатория и собственоръчна декларация от Бойко Борисов, удостоверяващи, че балата съдържа истински софийски боклук.

4. Може на балите да се слагат снимки на известни футболисти, фолк-изпълнители или героите от Биг-брадър. Може и на полупярни политици и исторически личности, така ще се постигне и образователен ефект.

5. След като балите станат достатъчно популярни, много фирми сами ще се натискат да слагат реклами на тях, за което ще си плащат. Може и различни партии да изписват на тях своите послания към населението, така балите ще се превърнат в мощно оръжие за предизборна кампания, кой знае...

The storm is coming...


Тема Re: Ами да!нови [re: Bushman]  
Авторnihonjin (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 09:40



Като те гледам как въодушевлено пишеш, явно скоро си взел хонорар. Честито!

Що не ги оформиш тези идеи, рапечаташ, подвържеш, па да се костюмираш, гелосаш и право при бат Бойко. Той ще оцени идеята, няма начин

.

Лек ден!



Тема Re: Имам идея!нови [re: Bushman]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано17.10.06 11:22



Бушмене, велик си.


Така не се бях смял скоро. ако бат' Бойко не ти приеме идеите, аз ще ти съдействам за издаване на "Сборник с поучителни разкази и идеи".
Да вметна само едно предложение. Общината може да предложи на "българинът" Кристо неограничен брой бали с които той да завърши опаковането на блестящата си инсталация "Sofia around White House".

Първото нещо, което правеше впечатление у него беше носът.

Тема Re: Имам идея!нови [re: Bushman]  
Авторceляk (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 12:36



еййй, ама ти си бил голем брейн бе,мъдрецо!!
Аз пък имам друга, по-страхотна идея-кой от кадето идва , и отива в София, да носи по 100 кг боклуци и да ги оставя там!!Със здраве!



Тема Re: Имам идея!нови [re: ceляk]  
АвторTony Stewart (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 12:58



Нищо ново не предлагаш. Това се случва и сега.



Тема Брилянтна идеянови [re: Bushman]  
Автор Xoлдън (нормално уморен)
Публикувано17.10.06 21:38






Избийте баламите и тарикатите ще умрат сами.

Тема Re: Ами да!нови [re: Bushman]  
Автор Haчko (которого нет)
Публикувано17.10.06 23:14



Ей, голям шемет си!



Чакай и аз да се включа с предложение - бали тип "Направи си сам". Връчват ти фолиото и 50-те килограма в насипно състояние и на специална площадка можеш да проявиш творческа мисъл и да оформиш балата по свой вкус. Също така могат да пуснат бали с късметчета, ама това май не е много добра идея



Има начин отново да бъдем добри.

Тема Re: Ами да! [re: Bushman]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано19.10.06 19:32



2. Всяка бала да има уникален номер, ясно видим върху опаковката. С номерата може да се разиграва томбола, а балите с "хубави" номера ще бъдат особено ценни. Например балата No 227227 ще се дава само, ако заедно с нея вземеш още 3 броя! Естествено, бала No 000001 ми се полага лично на мен, като автор на идеята.


Кат ша имат уникални номера, що не вземем да заменим с тях винетките? Тъй де, спира те катаджията, гледа софийска регистрация и ако си без свежа бала - глоба!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.