Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:36 24.09.24 
Професионални
   >> Инженери
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Строеж -стъпките по бюрокративните нещанови  
Автор kвapk (член)
Публикувано20.09.06 22:37



Кажете ми при започване на строеж ,проект какви са стъпкит е, къде трябват връзки и т.н. да съм подготвен от сега :)

...И все пак се върти..


Тема Re: Строеж -стъпките по бюрокративните нещанови [re: kвapk]  
Авторgorodragnew (Нерегистриран)
Публикувано22.09.06 18:24



1.от общината вземаш актуална скица на парцела-10лв за ксерокопие.2.пак от там-скица виза за проектиране-оригинал-56лв.3.бележка от археологическия музей че в парцела ти няма римски форум или тракийска гробница.с гореспоменатите документи си търсиш проектант за архитектура,конструкция,ви,к,ел ,и какво ли още не,както и надзорник за проекта и изпълнението на строителните работи.за проекта вземи някой архитект от общината че да мине по бързо през бюрокрацията че иначе е голямо чакане.4.пак си провери банковата сметка че теслата е голяма и остра



Тема Re: Строеж -стъпките по бюрокративните нещанови [re: gorodragnew]  
Авторnik (Нерегистриран)
Публикувано22.09.06 19:15



В понеделник вече ще подавам за разрешително за строеж. За 193м3 РЗП ми излезе 5000лв при положение че съм започнал преди 1.5 г. с висене по опашки и т.н. Успех.



Тема Re: Строеж -стъпките по бюрокративните нещанови [re: gorodragnew]  
Автор kвapk (член)
Публикувано22.09.06 19:17



1000 лв ще ме оправят ли аз имам някакъв проект ,само треа се коригира малко

...И все пак се върти..


Тема Re: Строеж -стъпките по бюрокративните нещанови [re: nik]  
Автор kвapk (член)
Публикувано22.09.06 20:28



5ooolw beз проектирането на къщата ...за какво ?

...И все пак се върти..


Тема Re: Строеж -стъпките по бюрокративните нещанови [re: kвapk]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано23.09.06 09:42



съмнително е,че ще ти стигнат, щом трябва да се пипа по проекта. Зависи как си с времето. Ако не можеш да чакаш ще трябва да внесеш проекта заедно с "Доклад за оценка на съответствието", който се съставя от надзорна фирма. Срокът за който трябва да ти издадат разрешението в такъв случай е 1 седмица, но ще трябва да платиш и за доклада.

Първото нещо, което правеше впечатление у него беше носът.


Тема Re: Строеж -стъпките по бюрокративните нещанови [re: Boждa]  
Автор kвapk (член)
Публикувано23.09.06 10:11



ДОбре де сериозно ли една година поне ще ми отнеме до почване на строежа? Да почвам още от сега

...И все пак се върти..


Тема Re: Строеж -стъпките по бюрокративните нещанови [re: kвapk]  
Авторnik (Нерегистриран)
Публикувано23.09.06 11:06



От голо место - делба защото беше в идеални части,проект - всички части общо 8 и т.н.



Тема Re: Строеж -стъпките по бюрокративните нещанови [re: kвapk]  
Авторниk (Нерегистриран)
Публикувано23.09.06 11:26



Аз съм от варна. 1 година е напълно достатъчно. Ама 1000лв НЕ. Ако нямаш ПУП -350 лв.Проект май сега 25 лв/м2 РЗП и включва 1.АРХ. 2.КОНСТРУКЦИЯ 3. ВИК 4. ЕЛ 5. ПБЗ 6. ОЗЕЛЕНЯВАНЕ. Отделно 1.ГЕОЛОГИЯ 2. ТАХ. снимка+ вертикална планировка - 800 лв. Успех в начинанието и здрави нерви



Тема Re: Строеж -стъпките по бюрокративните нещанови [re: ниk]  
Автор kвapk (член)
Публикувано23.09.06 12:09



Хм то било голяма играчка ,малии ,ама няма начин ,а като се направи къщата живот и здраве ,ако реша д а си направя гараж или малък басейн ,барака ,пак ли трябва д атичам за разрешение

...И все пак се върти..



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.