Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:06 07.06.24 
Професионални
   >> Инженери
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За глупавите топлоизолациинови  
АвторUUU (Нерегистриран)
Публикувано30.08.06 09:39



Здравейте!!
Искам да засегна една модерна тема, а именно за единичните топлоизолации на блоковете отвън.
1. Това най-голямата ориенталщина, цигания и катунарщина, която и най-скапаните страни на света сигурно човек не може да види. Такава гразатия не би позволила никоя нормална адмистрация но България отново е над всичко;
2.Ефекта от единичните изолации е пъти по-малък от тази на целия блок и връщането на парите става след минимум 6-7 години, когато тя най-вероятно ще е паднала, защото, като гледам как се прави сега тя на 3 месеза вече пада, пести се от материали и то жестоко, пести се от труд жестоко, не се ползват утвърдени строителни системи, всичко е поставено на подръчна стопанска основа, хората се лъжат и си дават парите и после съжаляват, но недоволните ще се увеличават с напредване на възрастта на изолациите. Никой не прави сметка, че това е фасада подложена на тежки атмосферни условия и т.н.
В заключение ще кажа, че в никоя нормална държава такъв подход не е възприет и не може да се види. Аз лично никога не бих направил такава глупост-самостоятелна изолация отвън, която логично въврви и със смяна на дограмата.
Очаквам мнение по въпроса..



Тема Re: За глупавите топлоизолациинови [re: UUU]  
Автор ingmiho (непознат)
Публикувано30.08.06 11:20



Според мен не е технически издържано и е грозно обаче това е България.
Аз се много се нервих на цялата обстановка докато разбрах, че хората първо трябва да узреят и после да се опитат да направят нещо добро за себе си. И така вече не се нервя просто внимавам да не се прецакам сам себе си и това е всичко.
По форумите срещтнах една фраза, която много ми хареса "Избиите баламите и тарикатите сами ще измрат". В България, колкото и грубо да звучи, са се събрали много балами.



Тема Re: За глупавите топлоизолации [re: UUU]  
Автор Julian (инженер)
Публикувано06.09.06 21:48



Това че е по добре да е изолирана цялата сграда е ясно, но само единичен апартамен пак е на смветка и се изплаща, не за 10 години. Проблема е аз как да накарам съсдети се да си изолират и те апартаментите. АМи ако над мен и живее някоя пенсионерка от къде да взема пари за изолация и дограма.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: За глупавите топлоизолациинови [re: UUU]  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано07.09.06 21:03



Такава гразатия не би позволила никоя нормална адмистрация но България отново е над всичко;
Нито една администрация в България към днешна дата няма регламентирани права да взема отношение по въпроса - нормативна уредба.

ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!


Тема Re: За глупавите топлоизолациинови [re: Dobrata]  
Автор alkor1 (непознат )
Публикувано08.09.06 14:22



дамм кофти работа ,веднъж минах покрай едни "майстори _ алпинисти" и тоя дето маже плоскостите с лепило ,на полувин квадрат "мазна " една маламашка ,като с лепило покри към 60% от плоскостта , и аз гледам и не вярвам и като си правя къща след време ,всичко сам ще си правя ,въпреки че не се занимавам с такива дейности проф-но .
А да питам от вътр, топлоизолация + ПВЦ дограма има ли смисъл на една стая?



Тема Re: За глупавите топлоизолациинови [re: UUU]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано11.09.06 15:02



Че администрацията и бюрокрацията к'во я интересуват сметките за отопление на гражданите?!

На администрацията й се сменя дограмата и ейр-къндишъните с нови на всеки 2-3 години с парите на тия същите граждани! Освен това поради "развития" разрешителен режим в България същите тези граждани са принудени да дават рушвети на администрацията, а тя, администрацията, влага тези пари в изцяло топло-изолирзни нови кооперации и прочие!

На всичкото отгоре сега пък и обикновенните граждани са виновни, че останалите им собствени пари си топлоизолирали жилищата частично и загрозявали погледа на администрацията!!!

Така де - подведомствената територия на админиострацията трябва преди всичко да е външно красива и да предизвиква възторг у страничните, най-вече европейски, наблюдатели, разпределящи евро-дотациите!



Тема Re: За глупавите топлоизолациинови [re: UUU]  
Авторggg (Нерегистриран)
Публикувано13.09.06 00:45



Според мен също е много грозно и затова си направих топлоизолацията отвътре .В блок епк съм-отвън е с декоративни тухли и релефни бетоннни пана -не са особено красиви, но все пак не е евтина мазилка,бях изумен когато съсед от последния етаж си направи евтина топлоизолация с стиропор ,рапица и мазилка върху декоративните тухли и паната -наистина цигания и простащина, за панелните според мен няма значение-те така и така са грозни ,но съвсем друго би било да се облекат с плочи от гранит , а топлоизолацията да е отвътре.



Тема Re: За глупавите топлоизолациинови [re: alkor1]  
Авторbrada (Нерегистриран)
Публикувано13.09.06 18:44



действай и не питай,като гледам как върви опаричването на хората,за близките 100 (сто) години това ще е най доброто.Аз го направих,без да сменям дограмата,само я уплътних със силикон и сега ми е гот-невероятен ефект.



Тема Re: За глупавите топлоизолациинови [re: brada]  
Автор kвapk (член)
Публикувано14.09.06 10:08



и аз така ще направя с dървената дограма от едно време ,но за вътрешната изолация на стаята в която спя и т.н. мисля даси сложа вътрешна топл-я ,но каква и колко дебела ?

...И все пак се върти..


Тема Re: За глупавите топлоизолациинови [re: ggg]  
АвторMl2 (Нерегистриран)
Публикувано16.09.06 23:51



Топлоизолация от вътре няма много ефект. Тя дава възможност бързо да се стопли въздуха в стаята, но и толкова бързо се охлажда. Освен това стените спират да "дишат" и после се оплаквате от конденз по новата дограма и прочие.
Идеята на външната топлоизолация е да се използват стените като кондензатори на топлинна енергия - през зимата да запазват топлина, а през лятото - да не се затоплят толкова бързо. За съжаление, наистина ние българите сме най-неорганизираната нация в света и както един евреин казал на мой приятел: "вие имате акъл колкото да пазите равновесие като вървите"
И все пак, да се топлоизолира самостоятелен етаж от панелен блок не е толкова зле. С времето всички ще се топлоизолират и ще остане само фасадната боя да се избере с еднакъв нюанс.
Ако сте решили да инвестирате 5-600 лева и годишната отпуска, можете да се справите и сами. Спазвайте следните препоръки:
1. Понеже съседите нямат изолация, и понеже вие сте първите, ще се наложи да покриете челата на плочите между етажите, от което файда ще имат и съседите, и то без да ви дадат и стотинка за това. Ако не го направите, усилията ще са на вятъра.
2. Не използвайте стиропор. Използвайте фибран за външни изолации, с препоръчителна дебелина 3см
3. Набъркайте каменит и намажете стената колкото за едно пано. Минете намазаното с гребена. Залепете паното. Пробийте 5 дупки с перфоратор, набийте пластмасовите тапи.
4. Като свършите, шпакловайте отгоре с каменит, като подложите мрежа
5. Покрийте шпакловката с подходяща мазилка или фасадна боя.
6. Радвайте се на по-ниските сметки за парно, или направо отрежете радиаторите, както направих аз :)

2.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.