Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:31 05.05.24 
Професионални
   >> Инженери
*Кратък преглед

Тема Дифузия- спешно кажетенови  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано10.02.06 12:05



къде в промишлеността се използва и кратко как. Айде, нали за всичко сте ставали, казват.

Стига простотии бе, тате!


Тема Re: Дифузия- спешно кажете [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор _Mepakлия_ (Инженер)
Публикувано10.02.06 16:16



Това е все едно да питаш "Конвекция-спешно кажете, къде в промишлеността се използва и кратко как"



Тема Re: Дифузия- спешно кажетенови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Xoлдън (уморен)
Публикувано10.02.06 17:50



А бе дете,познавам те, лично дете си,ама недей да припираш. По принцип "дифузия" означава проникване на молекули между две вещества. Използва се и в металообработка,пластмаси,електроника и къде ли не.Няма сега да ти пишем дисертации.Брой и секса за дифузия.Проникват някакви сперматозоиди и става бебе.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат

Тема Re: Дифузия- спешно кажетенови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано11.02.06 11:48



Един прост пример - дифузионна помпа.



Тема Re: В карбураторите ...нови [re: Sargon lll]  
Автор Bushman (maYJor)
Публикувано11.02.06 13:07



нали има дифузьор? Значи и там нещо като дифузия става...

The storm is coming...


Тема Не съм сигурнанови [re: ПOЛУидиoтчeтo]  
Автор tiushi (тя)
Публикувано12.02.06 11:07



дали има връзка, но... моят сешоар също има дифузер. И като се има предвид, че никога на ходя на промишлената си работа недифундирана, начи...:)



Тема Re: Абе ...нови [re: tiushi]  
Автор Bushman (maYJor)
Публикувано12.02.06 12:46



стига с тази дифузия, кажете сега за осмозата! Може и да не е спешно...

The storm is coming...


Тема Re: Абе ...нови [re: Bushman]  
Автор waterpiper (непознат)
Публикувано12.02.06 16:55



Народът е казал – "Не слагай сол в раната". Това е много добър съвет! Посолявайки открита рана ние сгъстяваме излялата се на повърхността й кръв. Течността в нея става по-плътна от течността в подлежащите клетки. Това води до един физичен феномен наречен осмоза. Какво представлява осмозата? При нея се осъществява пренос на разтвори от зона с по-слаба концентрация към зона с по-голяма концентрация, които са разделени от полупропусклива мембрана. В нашия случай с посолената рана, течността от клетките лежащи непосредствено до нея, излиза през мембраните им и се устремява към солената течност на повърхността. В резултат – тъканите около раната се свиват и опъват. Това допълнително дразни рецепторите и свободните нервни окончания и там. Ето как и защо ни боли, когато "сложим сол в раната".
P.P.Нещо за обратната осмоза не искаш ли Bushman?!
P.P.P. Колежке, недейте така НЕДЕФУНДИРАНА да ходите на работа, влияе на работния процес и настроението!.



Тема Re: Признавам, че ...нови [re: waterpiper]  
Автор Bushman (maYJor)
Публикувано12.02.06 17:15



съм силно впечатлен, потвърждава се, че всеки ден човек може да научи нещо ново... Аз си спомням по принцип какво представляваше осмозата /от чутото в училище преди 20 години/, но бих се затруднил да дам пример за действието й. Обратното на осмоза ... обратното на проникване на разтвори през мембрана... не се сещам какво може да е. Може би непроникване, липса на осмоза... тъпо е, егати! Наистина не се сещам какво може да бъде...


Тази народна мъдрост едва ли визира описания процес /осмозата/, народът по-скоро е изхождал от непосредствения резултат на посоляването на раната. Всъщност, сега си спомням, че баба ми /лека й пръст/ наистина ми слагаше готварска сол в раната, когато се порежех. Казваше, че го прави за да спре кръвотечението, което едва ли е било толкова силно... Може да е целяла и възпитателен ефект, да избягвам порязване в бъдеще... Явно не се е доверявала на вродения ми инстинкт за самосъхранение. И не е била права, защото все пак съм оцелял до днес... Може би, благодарение на терапията с готварска сол?

The storm is coming...


Тема Re: Дифузия- спешно кажетенови [re: Xoлдън]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано12.02.06 20:56



Припирам, щото детето на детето ми каза в последния момент. То вече мина, ама барем за обща култура ще си знам. При секса повече на осмоза прилича, щото яйцеклетката някак ги привлича сперматозоидите с някакви там химични в-ва, така че разпространението е еднопосочно.

Стига простотии бе, тате!



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.