Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:44 05.10.24 
Професионални
   >> Инженери
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Пилотно  
АвторKillerloop (Нерегистриран)
Публикувано03.02.06 11:16



Здравеите хора ,
Искам да попитам някои ако знае несто повече за пилотното фундиране.
Скоро имах възможност да гледам такова на живо едно укрепване на улица )
Та там бяха изписани по проект 21 пилота(бяха изливни като се използваха равно влансхови 2-т профили като желязо и после се налиса бетон ситна фракция с почти течна консистенция).станаха ми интересни някои въпроси като изчисляването на дълбочината и усилията в пилотите(те бяха на 8 м. дълбочина).Ако знаесх нещто повече за пилотното и основно за моделирането на земна основа сте сам ти много благодарен .
Предварително ти благодаря.





Тема Re: Пилотнонови [re: Killerloop]  
Автор Haчko (страхлив корем)
Публикувано03.02.06 14:03



Ако имаш конкретни въпроси - давай ги. Довечера ще гледам да пиша
Най-общо казано, пилотите се делят по различни признаци - материал (дървени, стоманени, стоманобетонни), подпиране (стоящи, висящи), технология на изпълнение (набивни, изливни). Съвместната им работа се осигурява от конструкция, обхващаща горните им краища - обикновено е мастита плоча - ростверк. Решението за прилагане на един или друг вид пилоти зависи от най-различни фактори - почвени условия (ако има скала на приемлива дълбочина, правим стоящи пилоти, ако почвените пластове имат добър коефициент на триене с материала на пилота - висящи, ако пък не може да се разчита на триене, то тогава няма как - търси се възможност за стоящи или се обработва почвата). Набиването на пилотите е свързано с вибрации на земната основа в определен периметър около площадката, аз съм виждал сгради, напукани точно поради несъобразяването на тази подробност... За изливните пилоти пък са разработени специални технологии...
Ако имаш конкретни въпроси, питай Мен отдавна ми е мерак да сметна едно такова фундиране, даже веднъж го предложих на шефа, ама не мина. После се оказа, че на съседната улица изливат яко... почвените условия в оня квартал са ужасни, затова



"Мяу" - това е "бау" на котешки.

Тема Re: Пилотнонови [re: Haчko]  
АвторKillerloop (Нерегистриран)
Публикувано03.02.06 15:05



Ами да.За изливни и аз гледах скоро едни(както ти карах вече).Но като че ли засега ме интересува нещто друго.Как моделиращ земната основа на САП2000
Каде мога да прочета за моделирането на зидарии(един асистент от Виас разпряваше разни неща за прилика м/у зидарии и Х-връзки при заеметръс).
А между другото ако може да кажеш и как моделиращ щаибите(дано не сам прекалено нахален ).
Но най-вече ме изтересува за моделиране с еластичните опори.Е и за закоравяването на някои зони при кръгли фундаметни е интересно ,но нека това оставим за друг път.




Тема Re: Пилотнонови [re: Killerloop]  
Автор Haчko (страхлив корем)
Публикувано04.02.06 09:11



Хмммм.... доколкото ми е известно, в SAP2000 не можеш да моделираш земната основа - не и като полупространство. Можеш само в основната плоскост на фундамента да симулираш земното легло чрез множество пружинни опори, но и това според мен е доста условно. А пилоти в SAP2000 - не, не мисля. Остава да си спомня каква пружинна константа се задаваше на пружинките - май беше коефициентът на леглото, но не съм сигурен, ще проверя
Тухлените шайби също са трудни за моделиране - би трябвало да дефинираш анизотропен материал и да му зададеш нелинейно поведение, голяма играчка е. А за стоманобетонните шайби е писано много, ако искаш, дай е-адрес, ще ти изпратя



"Мяу" - това е "бау" на котешки.

Тема Питотнонови [re: Haчko]  
АвторKillerloop (Нерегистриран)
Публикувано04.02.06 15:09



Ето ми мейла stefan_maslarski@abv.bg
А ти какво си работил повече бетон или метал?
И познавасх ли някой бил скоро в Германия.Те сигурно знаят нещо .
Поне за софтуера ,на който се смятат фундаментите.Сигурно има такъв.
Ако искаш може да ти дам и моя ICQ номер(за по лесно) 273-258-511(Killerloop)
E ами това е.



Тема Re: Питотнонови [re: Killerloop]  
АвторKillerloop (Нерегистриран)
Публикувано07.02.06 18:46



Дадох ти е майл си,ако не си видял.Просто те подсестам ако мойесх да ми пратиш инфото за шаибите, за което каза.
Ако можеш разбира се.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.