Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:32 28.09.24 
Професионални
   >> Инженери
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Хубави разсъждениянови [re: Sargon lll]  
Автор Smile (стара, ама нова)
Публикувано08.03.06 10:55



Само дето, ако си останеш с тях, рискуваш никога да не си намериш свястна работа. Пораженците си личат, знаеш ли? Когато отиваш на интервю с нагласата "няма смисъл, всичко е уредено" това личи не само от поведението ти, а и от думите ти. Свестният работодател, който дава тия четирицифрени заплати, търси хора с хъс, хора, които биха се борили дори да е загубена каузата. В голям процент интервюиращия гледа човека, а не специалиста, защото ти така или иначе ще имаш нужда от обучение за да навлезеш в спецификата на конкретната фирма, та покрай това ще те научат и нещата, които не знаеш толкова добре, но човека като специфични характеристики (пак за фирмата) няма как да обучат.
Когато ти смяташ, че позицията е уредена, ти сам се подценяваш, а няма как това да не остане незабелязано от един подготвен добре представител на човешките ресурси във фирмата.
Ясно е, че има и конкурси с предварително подбран печеливш кандидат, но това в повечето случаи и за фирми, за които си заслужава да работиш, не е така.



Тема Re: Хубави разсъждениянови [re: Smile]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано08.03.06 18:29



Е, все пак си намерих работа, при това общо взето в съответствие с образованието ми. А, преди месец ми дигнаха и заплатата. Макар че, не е четирицифрена, на мен ми стига. Пък и аз съм в Пловдив.

Говорим за инженерна работа, нали? Нещо като конструктор, технолог, механик или поне оператор. Какъв хъс те гони? Имаш задачи за решаване и, ако е възможно - решаваш ги. Колкото и да си наперен, има неща, които са невъзможни.



Тема Re: Хубави разсъждениянови [re: Sargon lll]  
АвторSkodoum (Нерегистриран)
Публикувано08.03.06 21:19



Прав си, за инженерна работа - конструкторска (проектантска), сервизна и т.н., за чий хуй им е да те питат какво обичаш да ядеш, дали обичаш да измъчваш животни и тем подобни. Поне последните два въпроса са ми ги задавали.
В България е зле отвсякъде. Най-зле е организацията във всяко едно отношение и ниските заплати. Това за четирицифрени суми (и то говориме за не повече от 1000 - 1500 като наемник) е направо смешно. Вярно е, че се дават, ама за нечовешка работа - оставане до късно, два чувала с отговорности и т.н. И пак няма да ти стигнат да живееш като хората (особено ако имаш семейство и деца).



Тема Re: Zaplataнови [re: kiko]  
АвторMiko (Нерегистриран)
Публикувано09.03.06 15:23



Има се предвид фирми с над 50% държавно участие.....
Там заплатите са най-високи,защото за 8часа работно време се работи ефективно не повече от 2-3часа!



Тема Re: Хубави разсъждениянови [re: Smile]  
АвторSam (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 08:50



Ехидната ти усмивка показва самодоволството ти,но няма нищо общо с реалноста в БГ!
На такава сериозна тема усмивки не са нужни а дела!






Тема Дела?нови [re: Sam]  
Автор Smile (стара, ама нова)
Публикувано10.03.06 10:44



Какви дела трябва да предприема лично аз към тази тема?
Очаквам смислен отговор след като хвърляш такива предизивикателства.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.