Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:18 01.06.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Пад напрежение?нови [re: Chasing Rabbits]  
Автор baevitsa-210734 (непознат)
Публикувано23.02.15 21:06



Абсолютно си прав, че това обсъждане трябва да се прекрати! За мен, обаче, то съвсем не беше безполезно. Напротив. В момента се готвя за поправителния изпит по теоретични основи на електротехниката. Разбрах някои особености при изчисляването на пад на напрежение при постоянно и променливо напрежение. От смятането с калкулатора установих, че с увеличаването на дължината на захранващата линия се намалява съпротивлението на товара. Зарадвах се много също така на заключението на Хидрата за проблема на калкулатора, че при разработването на логиката на изчисляване „Явно са се объркали и не са взели [b]В предвид че линията е с две жици и трябва да се смята двойната дължина на трасето“.
Освен това, за себе си и направих един важен извод, че не трябва да се правят прибързани заключения.
Така че тази тема вече я забравям. Сега смятам да съсредоточа вниманието си върху темата за изграждането на системaта за гарантиране на точността на измерване на електрическата енергия, както я е поставил Elenmet.



Тема Re: Пад напрежение?нови [re: baevitsa-210734]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано23.02.15 21:30



От смятането с калкулатора установих, че с увеличаването на дължината на захранващата линия се намалява съпротивлението на товара.

Стига ве, направо ме разби!



Тема Re: Пад напрежение?нови [re: baevitsa-210734]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано23.02.15 22:25



Нали знаеш, че с теб приказката не ми върви. Защо се пънеш да остроумничиш, след като няма да го оценя чувството ти за хумор по достойнство?

Знам че си от старото поколение и копаеш здраво, но не ме кефиш. Никак.
От момента, в който преди време те поздравих любезно и съвсем добронамерено по име, и ти се направи на интересен, нямаш никаква стойност като човек за мен.
Изобщо не ме интересува преди колко века си си взел изпита по теоретична електротехника. Глупостите в темата не ги написах аз, за да ми се лендзиш на мен по този начин.
Хайде със здраве, и съветът ми е да не ми отговаряш.



Тема Re: Пад напрежение?нови [re: Timo]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано23.02.15 23:29



Абе той май друго искаше да каже. Например че руския калкулатор нагажда съпротивлението на товара за да ти докара посочената мощност.
Това това наистина е така. По-горе съм го написал и съм направил някои сметки.
Само дето нещо друго ме притеснява. Та същия този baevitsa-210734 веднъж пише следното:
Не си спомням името на завода за електромери в Драгоман, но съм ходил лично там и съм се срещал с директора на завода някъде към 1995-1996 год. Там произвеждаха, както и в Електра, трифазни електромери, включително и за реактивна ел. енергия.
После пък пише че се готвел за поправителни изпити по ОЕ:
В момента се готвя за поправителния изпит по теоретични основи на електротехниката.
Ми нещо много ми смърди цялата работа. Е ся кое е вярно и кога е учил, на колко години е, в Драгоман дали е ходил на 3-4 годишна възраст да гледа електромери, дали е 40-годишен ученик/студент...
Едни такива странни въпроси ми изникват в чутурата. Та може и Заека да излезе прав, ама не ми се рови сега за стари никове,



Тема Re: Пад напрежение?нови [re: baevitsa-210734]  
Автор elenmet (лентяй)
Публикувано24.02.15 08:27



Чети, чЕти. Ама поправителната сесия за тоя сезон не мина ли вече? И аз по-миналата седмица защитих една дипломна работа - 6 на изработка, 2 на защита, обща оценка 4. После разбрах, че по-малко от 4 не пишат, сигурно за да поддържат рейтинга на учебното заведение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.