Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:50 17.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталация  
Автор SONY994FM (непознат)
Публикувано08.11.14 17:38



При двупроводна инсталация може ли да се монтира ДТЗ,като изтегля трети проводник само за нея и я заземя? Ще работи ли въпросната защита ако контактите си останат занулени,като до тях не се прокарва третият проводник(земното)?



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: SONY994FM]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано08.11.14 19:01



Ще работи ли въпросната защита ако контактите си останат занулени,като до тях не се прокарва третият проводник
НЕ !



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: hidrazin4o]  
Автор SONY994FM (непознат)
Публикувано08.11.14 20:40



Аз също си мисля,че няма да работи а в случая тя ще изключва без видима причина.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: SONY994FM]  
Автор ramzes1977 (ентусиаст)
Публикувано09.11.14 00:05



Забрави да тръгне ! Аз дори съм против тази щуротия !



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: SONY994FM]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано09.11.14 00:24



тя ще изключва без видима причина
Ссори ама въобще не ти е ясно. В дадения случай въобще няма да изключи.
Дори и да хванеш коричка като добре препечено пиле.
Четете малко бре! Принципа на работа на ДТЗ-то е описан добре на много места.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: hidrazin4o]  
Автор SONY994FM (непознат)
Публикувано09.11.14 13:11



Да по принцип е така както казваш,обаче един си беше монтирал такава и се оплакваше,че тя сработвала без видима причина.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: SONY994FM]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано09.11.14 13:58



Сработвала, не сработвала - няма значение. Този начин на използване е недопустим.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: ramzes1977]  
Автор SONY994FM (непознат)
Публикувано09.11.14 18:47



Знам че няма да тръгне,но ако инсталацията е трипроводна като третото жило е заземено,като връзка между земното и нулата липсва,няма да има проблем да работи.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: SONY994FM]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано09.11.14 19:02



Ти хем питаш, хем обясняваш!
Има начин но не се допуска и Хидразина ти го е писал.
При трипроводна линия си е класиката, фаза-нула-земя



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: Timo]  
Автор SONY994FM (непознат)
Публикувано09.11.14 22:23



Ха ха,точно така е, козата си иска пръч





Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: SONY994FM]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано09.11.14 23:05



Каза ти се - прочети и разбери как работи дтз. Ако знаеш принципа на работа, няма да има такива коментари и въпроси.
Не само, че е недопустимо по описания от теб начин, но и няма да работи.

Редактирано от Chasing Rabbits на 09.11.14 23:21.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: Chasing Rabbits]  
Автор SONY994FM (непознат)
Публикувано10.11.14 11:51



Точно това казвам и аз,няма да работи.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: SONY994FM]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано20.11.14 17:33







Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: SONY994FM]  
Автор jhoro20140108193120 (непознат )
Публикувано23.11.14 23:44



Толкова приказки и пропускате отговор на въпроса. За да не пиша ще цитирам от тук
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0_%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%B8%D1%82%D0%B0
Възможна е преработка на двупроводна (TN-С) инсталация в трипроводна (TN-S), като се прекара допълнителен заземителен (защѝтен, PE) проводник, свързан в началото си (в апартаментното табло, преди ДТЗ) с неутралата. След таблото обаче всички заземявания в защитаваната с ДТЗ инсталация трябва да се отделят от нулата и да се свържат към допълнителния проводник
Просто на всеки контакт ще премахнеш защитното зануляване и клемата ще я свържеш към неутралата.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: jhoro20140108193120]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано24.11.14 00:27



Няма отговор защото сме професионалисти и такива идеи не даваме където може да се претрепи.
Пак ли ново име?(ник нейм)?
Схемите ги знаем но една жертва по малко е по добре!



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: jhoro20140108193120]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано24.11.14 07:34



Браво! Ся вземи да качиш и схемичка. Щото то много сложно.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: hidrazin4o]  
Автор ramzes1977 (ентусиаст)
Публикувано26.11.14 17:27



Ще сложи схема , ама като го пусне силата не видима и тайна !





Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: jhoro20140108193120]  
Автор SONY994FM (непознат)
Публикувано26.11.14 19:10



Да така е възможно,съгласен съм. А на тия глупаци по надолу дето те бъзикат за схемата не им обръщай внимание,бъкел си нямат понятие от ел.техника!



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: SONY994FM]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано26.11.14 19:25



Що бре? Тебе вече те видяхме. Освен това си получи отговора още в началото.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: SONY994FM]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано26.11.14 20:05



Като си имаш понятие от техника какви са тия тъпи въпроси?

"Нямало тъпи въпроси а тъпи отговори" на тебе и умни да ти се дават пак няма да ги разбереш.





Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: Timo]  
Автор FM STEREO (непознат)
Публикувано27.11.14 19:37



Не се карайте.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: FM STEREO]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано27.11.14 21:50



Не се караме. Кефим се взаимно!





Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: jhoro20140108193120]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано09.12.14 04:25



Просто на всеки контакт ще премахнеш защитното зануляване и клемата ще я свържеш към неутралата.
Защо пишете глупости по форумите? Ще вземе някой, който е на вашето ниво да ви се върже. Прекалената самоувереност, съчетана с невежество води до фатални последици. Може някой невинен и неподозиращ да-пострада.
Не си правете експерименти! Електротехниката не е за вас.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: SONY994FM]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано09.12.14 04:37



Теб теб те видяхме вече какъв си "гений". Не е нужно повече да го доказваш.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: hidrazin4o]  
Автор exoooo (непознат )
Публикувано13.12.14 14:27



Така... гледам умни хора пишат тук, я да питам и аз :)

Имаме дефектирала изолация и съответно корпус под напрежение. Тока през изолацията се отвежда към нулевия проводник и ДТЗ няма да сработи, за нея всичко си е наред - каквото "влиза" през фазата "излиза" през нулата.
Ако обаче се докосна до този корпус и направи контур фаза-корпус-аз-ЗЕМЯ, ДТЗ ще сработи точно както си трябва, и ще ме опази.

или бърка а ? ще ми обясните ли ?

ПП Хубавото на нета е че всеки може да пише каквото си иска, точно поради това не трябва да се вярва на всичко.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: exoooo]  
Автор outstay-203861 (непознат )
Публикувано14.12.14 00:11



Ако обаче се докосна до този корпус и направи контур фаза-корпус-аз-ЗЕМЯ, ДТЗ ще сработи точно както си трябва, и ще ме опази... ще ми обясните ли ?

Обяснение:
Абсолутно правилно разсъждение!!!
Аз бих ти препоръчал дори, да не отстранявяш повредата и по този начин, да направиш изпитание на твърдението на производителя, че съответната ДТЗ има ХХХХ цикъла на включване и изключване. Ако на N-тия път не изключи, а това е по малко от ХХХХ, ще се оплачеш на "Арменския поп", а може и друг да го направи защото за теб не е сигурно дали ще си в състояние



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: exoooo]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано14.12.14 08:09



Грешиш, не е така.
Няма как корпусът да е занулен, и да имаш редовно монтирана ДТЗ.
Ако обаче имаш редовно монтирана и работеща ДТЗ, тя ще те опази ако имаш офазен корпус.

Редактирано от Chasing Rabbits на 14.12.14 08:11.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: Chasing Rabbits]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано14.12.14 11:22



Ако обаче имаш редовно монтирана и работеща ДТЗ, тя ще те опази ако имаш офазен корпус.

Ако корпуса е заземен няма как да е офазен!



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: Timo]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано14.12.14 14:32



Много ясно. Но никъде не съм казал, че корпусът е заземен.
Има такива стандартни ситуации при които корпусът не се заземява целенасочено.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: Chasing Rabbits]  
Автор outstay-203861 (непознат )
Публикувано14.12.14 15:38



Кое, все пак, е вярното?
Това
...Ако обаче имаш редовно монтирана и работеща ДТЗ...
или това
...Но никъде не съм казал, че корпусът е заземен...?
Къде, според теб, отива защитния (трети) проводник на "редовно монтирана и работеща ДТЗ"?



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: outstay-203861]  
Автор exoooo (непознат )
Публикувано14.12.14 17:16



Добре де, защо с лошо, защо със заяждане...

Разбира се че при дефектирала изолация трябва да се вземат мерки,а не да се разчита на нея и дебели подметки...

Включих се защото ясно и конкретно писахте че ДТЗ няма да работи, а това съвсем не е така. Да, тя няма да покаже че някъде има дефектирала изолация, корпуса под напрежение ще си остане под напрежение. Но когато възникне опасна ситуация ще сработи и ще помогне някой да се отърве само с неприятни изживявания. Ако за теб инвестицията от ХХ лева не се оправдава само защо няма сработи на 100%, то за мен не е така, по-добре е да ги дам.

ПП От доста години един от големите производители на копирни машини вгражда ДТЗ във всички свои устройства без да се интересува към каква мрежа ще бъдат включени. Така прави устройствата по-сигурни, а аз познавам човек, който и на практика го е проверил.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: exoooo]  
Автор outstay-203861 (непознат )
Публикувано14.12.14 22:41



Изобщо нямам намерение да се заяждам и съжалявам ако така ти е прозвучало. Притеснението ми е, че това което се пише тук се чете от хора които са с различна степен на знания и възможности, и едно недостатъчно ясно обяснение може да се превърне в подвеждаща информация и ако се вложи още малко самоинициатива може да има и тежки последствия. Но да се върнем на темата! Трябва да е ясно, че предназначението на ДТЗ е да да изключи още в момента в който се появи утечка към корпуса на съоръжението или уреда който е включен в мрежата и по този начин да осигури 100% защита на хората , а не след като някой вече е залепнал за корпуса. Това, че при подходящ избор на ДТЗ, тя може и да изключи, при описания от теб случай, но в НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не можем да сме напълно сигурни и това не е гарантирано от никого. Стойностите на тока които са приети за безопасни и при които трябва да изключва ДТЗ, са усреднени и никой не е в състояние да гарантира, че всеки един организъм ще издържи без проблеми, а освен това са зависими и от немалко външни фактори. Това за монтиране на ДТЗ в каквато и да е машина или съоражение нямам нямам никакви претенции, но да си бъде монтирана според правилата, а не понякакъв начин който носи определен риск и да твърдим, че е безопасно. Съвсем не мисля, че инвестиция в ДТЗ е скъпа или излишна, но ако ще инвестираме защо трябва да го правим без да исползваме възможностите на изделието и да изпълним всичко както трябва, а да побългаряваме нещата докато се случи белята. Какъв е смисъла? Това бяха част от нещата които исках да те подсетя в предния си пост, изразявайки се малко пестеливо, но явно не съм намерил подходящата форма. Съжалявам!



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: exoooo]  
Автор Многознайко (непознат )
Публикувано14.12.14 22:58



Аз не мисля, че играта на "руска рулетка" е нещо разумно или безопасно и бих посъветвал всеки да я избегне, ако има и най малката възможност.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: outstay-203861]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано15.12.14 00:38



Хайде познай. Нали ги разбираш нещата?

Редактирано от Chasing Rabbits на 15.12.14 00:40.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: exoooo]  
Автор asahi (познат от преди)
Публикувано18.12.14 02:34



"ПП От доста години един от големите производители на копирни машини вгражда ДТЗ във всички свои устройства без да се интересува към каква мрежа ще бъдат включени. Така прави устройствата по-сигурни, а аз познавам човек, който и на практика го е проверил."

В Щатите защитата се нарича Ground Fault Interrupter (GFI) или Ground Fault Circuit Interrupter (GFCI). В машините на Xerox се среща portable GFCI и там защитава устройството, а не част от ел. мрежа, както е при ДТЗ. Токът на несиметрия, при което се задейства, е най-често 5мА.

Друга разновидност е Ground Fault Circuit Interrupter (GFCI), който се монтира в контакта на стената. Пак е предназначен за едно устройство.

В Европа устройството се нарича Residual-current Device - това е познатата ни ДТЗ за монтаж в табло. Често се комбинират със защита от претоварване и късо съединение.

В зависимост от предназначението и местното законодателство токът на сработване (чувствителността и времето за сработване са различни.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: hidrazin4o]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано20.12.14 13:02



Сработвала, не сработвала - няма значение. Този начин на използване е недопустим.

Защо ще е недопустим?!!!
Недопустимо може да бъде нещо което представлява опасност, ДТЗ по никакъв начин не може да представлява опасност, тя спира захранването ако се появи разлика в тока по фазовия и нулевия проводник, а това не представлява опасност за живота и здравето на хората, само е неприятно защото ще сработва "без видима причина", тоест ще спира тока!
Без видима причина го поставих в кавички защото такъв термин беше употребил по-предния събеседник, всъщност причина да сработва ДТЗ при двупроводна инсталация произволно има и тя е не само видима, но и очевадна. При двупроводната инсталация страничните пластинки на шуко контактите са занулени (свързани със нулевия проводник), но електроуредите със шуко щепсели са трипроводни, двата проводника са фазата и нулата и те захранват електоуреда, а третият е свързан към корпуса на уреда и когато пъхнеш щепсела в контакта нулата достига до корпуса на уреда, а той много лесно може да установи контакт със "земя" и понеже при трафа нулевият проводник също е заземен част от тока вместо по нулевия проводник ще потече през земята и ДТЗ ще се задейства.

До оня на който ДТЗ му се задействала произволно да си изолира корпусите на всички електроуреди от "земя" и ДТЗ ще работи коректно.
Да се изолира от "земя" корпурът на пералнята значи да не се мокри!!!


Или поне да няма пряка връзка със водопроводната мрежа, дори тръбите да не са метални, а пластмасови защото и водата е проводник. Което за автоматична пералня е много трудно, трябва да я захранваш с вода от изолиран резервоар и пак не е сигурно дали няма да се получи контакт със земя при изпускането на водата в канализацията.

Редактирано от forestt на 20.12.14 13:15.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: outstay-203861]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано20.12.14 13:33



Кое, все пак, е вярното?
Това
...Ако обаче имаш редовно монтирана и работеща ДТЗ...
или това
...Но никъде не съм казал, че корпусът е заземен...?
Къде, според теб, отива защитния (трети) проводник на "редовно монтирана и работеща ДТЗ"?


ДТЗ се задейства при разлика в токовете по двата проводника фазата и нулата, третият няма значение, според мен.
Според теб какво е значението на третия проводник за ДТЗ, щом питаш къде отива?!



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: Chasing Rabbits]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано20.12.14 13:51



Каза ти се - прочети и разбери как работи дтз. Ако знаеш принципа на работа, няма да има такива коментари и въпроси.
Не само, че е недопустимо по описания от теб начин, но и няма да работи.


Хайде още един пише че е недопустимо, и каква опасност представлява ДТЗ?
А според мен ще работи, вече писах в предния си пост, само трябва да са изолирани от "земя" корпусите на всички електроуреди щом са занулени за да работи ДТЗ, което не представлява опасност!!!
Ако имаш електроуред на който се изисква и задължително заземяване освен зануляването, само тогава ДТЗ е невъзможно.

Аз сега видях тази тема и се извинявам за закъснелите отговори.

Редактирано от forestt на 20.12.14 13:52.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: Timo]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано20.12.14 14:14



Няма отговор защото сме професионалисти и такива идеи не даваме където може да се претрепи.
Пак ли ново име?(ник нейм)?
Схемите ги знаем но една жертва по малко е по добре!


Онази жена в Шумен е станала жертва на липсата на ДТЗ, а не на наличието и!!!
Пишман професионалисти!!!
Ноевият ковчег е построен от аматьори (дори нямали дума за кораб), а Титаник от професионалисти и какъв е резултата.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: jhoro20140108193120]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано20.12.14 14:37



Толкова приказки и пропускате отговор на въпроса. За да не пиша ще цитирам от тук
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0_%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%B8%D1%82%D0%B0
Възможна е преработка на двупроводна (TN-С) инсталация в трипроводна (TN-S), като се прекара допълнителен заземителен (защѝтен, PE) проводник, свързан в началото си (в апартаментното табло, преди ДТЗ) с неутралата. След таблото обаче всички заземявания в защитаваната с ДТЗ инсталация трябва да се отделят от нулата и да се свържат към допълнителния проводник
Просто на всеки контакт ще премахнеш защитното зануляване и клемата ще я свържеш към неутралата.


Да ако се преработи така инсталацията ще работи с ДТЗ, съгласен съм с тебе.
А ония кратуни го отричат и се пишат пофесионалисти, ама си ги знаем такива професионалисти, те преди няколко века професионалистите са твърдели, че Вселената се върти около Земята, и дори изгорили на клада аматьора Джордано Бруно задето твърдял, че се върти около оста си.

Редактирано от forestt на 20.12.14 14:37.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: forestt]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано20.12.14 16:40



Да ако се преработи така инсталацията ще работи с ДТЗ, съгласен съм с тебе.
А ти прочете ли и разбра ли какви глупости е написал?
Или ти си аматьор, и важните неща са без значение за теб?



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: forestt]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано20.12.14 16:44



Абсолютен глупак!
Направи го на някой така и ще те осъдят!
Уред без защитна нула или заземяване само тъпанар като теб може да си позволи лукса!



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: forestt]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано20.12.14 19:52



Човеко, моля ти се не ги ръси такива! Пак повтарям - такова свързване е недопустимо! Особено пък в някой апартамент където на едно ДТЗ са накичени няколко контакта или консуматора.
Ако не се сещаш защо да обяснявам? И забрави за тези простотии с изолирането на перални, печки и т.н.т.
Разбира се и при напълно изправно ДТЗ може да се свитнеш ако си достатъчно упорит. Пак ли да обяснявам как? Но пък при правилно изпълнено ДТЗ шансовете за злополука се намаляват в ..... много пъти.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: Chasing Rabbits]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано22.12.14 07:42



А ти прочете ли и разбра ли какви глупости е написал?
Или ти си аматьор, и важните неща са без значение за теб?


Какви глупости защо не ги посочи, jhoro20140108193120 има само един пост в тая тема, аз му отговорих като му цитирах неговия пост!!!





Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: hidrazin4o]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано22.12.14 08:37



Човеко, моля ти се не ги ръси такива! Пак повтарям - такова свързване е недопустимо! Особено пък в някой апартамент където на едно ДТЗ са накичени няколко контакта или консуматора.
Ако не се сещаш защо да обяснявам? И забрави за тези простотии с изолирането на перални, печки и т.н.т.
Разбира се и при напълно изправно ДТЗ може да се свитнеш ако си достатъчно упорит. Пак ли да обяснявам как? Но пък при правилно изпълнено ДТЗ шансовете за злополука се намаляват в ..... много пъти.


Какво такова свързване е недопустимо, jhoro е писал след ДТЗ Всички контакти да бъдат заземени вместо занулени (за страничните пластинки на контактите става въпрос), ето:
"Възможна е преработка на двупроводна (TN-С) инсталация в трипроводна (TN-S), като се прекара допълнителен заземителен (защѝтен, PE) проводник, свързан в началото си (в апартаментното табло, преди ДТЗ) с неутралата. След таблото обаче всички заземявания в защитаваната с ДТЗ инсталация трябва да се отделят от нулата и да се свържат към допълнителния проводник
Просто на всеки контакт ще премахнеш защитното зануляване и клемата ще я свържеш към неутралата. "


А моята идея без да се правят промени в двупроводна мрежа в която всички уреди са със занулени корпуси да се накара ДТЗ да работи (да не се задейства произволно) като се елиминира възможността от контакт между нулата и земя след ДТЗ беше шега, не видя ли че се смея, а примерът с пералнята беше да покаже че е невъзможна за осъществяване.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: forestt]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано22.12.14 10:22



Уфффф... Доста стана объркана тая тема. За момент си помислих че одобряваш слагането на ДТЗ към двупроводна инсталация без преправяне (теглене на PEN).
Ма то изтеглиш ли такъв тя си става трипроводна и въпроса отпада.


Разбира се и преправяне на връзките в контактите.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: hidrazin4o]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано22.12.14 10:56



А ония кратуни го отричат и се пишат пофесионалисти, ама си ги знаем такива професионалисти, те преди няколко века професионалистите са твърдели, че Вселената се върти около Земята, и дори изгорили на клада аматьора Джордано Бруно задето твърдял, че се върти около оста си.

Мъжко момче, седи зад думите си и не се отмята естествено!



Дали е научил защо се върти водата в мивката по часовниковата стрелка?



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: forestt]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано22.12.14 13:10



Просто на всеки контакт ще премахнеш защитното зануляване и клемата ще я свържеш към неутралата.
Ето ти глупост. Четенето не е отменено!



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: Chasing Rabbits]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано23.12.14 19:32



Просто на всеки контакт ще премахнеш защитното зануляване и клемата ще я свържеш към неутралата.
Ето ти глупост. Четенето не е отменено!


А разбра ли какво той нарича неутрала?



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: Timo]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано23.12.14 19:43



Абсолютен глупак!
Направи го на някой така и ще те осъдят!
Уред без защитна нула или заземяване само тъпанар като теб може да си позволи лукса!


Абе идиот, ти отговаряш на мой пост в който аз само отговарям на jhoro, че така както го мисли ще стане, аз нищо няма да правя.
А ти разбра ли какво предлага jhoro, щом казваш уред без защитна нула или заземяване, значи нищо не си разбрал, заземяване предлага, пише: Възможна е преработка на двупроводна (TN-С) инсталация в трипроводна (TN-S), като се прекара допълнителен заземителен (защѝтен, PE) проводник...



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: Timo]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано23.12.14 20:02



А ония кратуни го отричат и се пишат пофесионалисти, ама си ги знаем такива професионалисти, те преди няколко века професионалистите са твърдели, че Вселената се върти около Земята, и дори изгорили на клада аматьора Джордано Бруно задето твърдял, че се върти около оста си.

Мъжко момче, седи зад думите си и не се отмята естествено!

Дали е научил защо се върти водата в мивката по часовниковата стрелка?


Щом все още има такива "професионалисти" като през средновековието в твое лице защо да се отмятам?!



У вас водата в мивката по часовниковата стрелка ли се върти, ебаси идиота и си мислиш, че причината са някакви сили за които си прочел?! ХаХаХА
нарочно не казвам какви са тези сили да видя дали ще си спомниш или ще сбъркаш като посоката!!!



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: forestt]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано23.12.14 20:24



Ти си природно диване бе пич! Спри да се правиш на умен, не ти отива.





Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: forestt]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано23.12.14 20:26



Отговорът е



Редактирано от Timo на 23.12.14 20:32.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: SONY994FM]  
Автор kongo (непознат)
Публикувано23.12.14 23:38



Категорично Ви съветвам да не свързвате ДТЗ по описания от Вас начин, защото:
1. ДТЗ не се заземява. В случая явно става дума за монофазна защита - към нейните входове се свързват фазата (L) и работната нула (N). Изходите L и N са към консуматорите (съответния токов кръг).
2. Към зануляващите пластини на контактите се свързва третия проводник (РЕ), който е заземен и НЕ Е свързан с ДТЗ. След защитата N и PE са различни проводници и никъде по протежение на токовия кръг НЕ трябва да се свързват.
3. Ако оставите зануляването, както е сега т.е. инсталация с PEN проводник (обединен защитен и нулев проводник), то тази защита е безполезна- тока на утечката ще се се затваря през работната нула и тя никога няма да заработи.

Абсолютно неправилен и много опасен е и практикувания от някои вариант - ДТЗ на двупроводна инсталация и несвързани с нищо "шуко" пластини на контактите - в този случай ДТЗ се превръща само в "регистратор" на утечката. Защитата ще заработи (може би!), ако някой попадне под напрежение между офазения метален корпус на електроуреда или в вода от офазен бойлер.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: forestt]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано24.12.14 07:51



Не ме интересува кой какво нарича.
Има си термини и общоприети наименования. Нямам намерение да се опитвам да разбера всеки невежа кое как нарича.
Написаното е глупост, ти си се съгласил с него, значи и твоето е глупост. Точка.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: kongo]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано24.12.14 08:17



2. Към зануляващите пластини на контактите
Кой казва, че са зануляващи?

Абсолютно неправилен и много опасен е и практикувания от някои вариант - ДТЗ на двупроводна инсталация и несвързани с нищо "шуко" пластини на контактите - в този случай ДТЗ се превръща само в "регистратор" на утечката.
Впуснал си се в обяснения, от които излиза, че всъщност така ДТЗ ще работи, а не си обяснил защо е опасно и нередно да се остави корпус на уред незаземен или незанулен.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: forestt]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано24.12.14 11:18




Онази жена в Шумен е станала жертва на липсата на ДТЗ, а не на наличието и!!!
Пишман професионалисти!!!
Ноевият ковчег е построен от аматьори (дори нямали дума за кораб), а Титаник от професионалисти и какъв е резултата.



Или от такива разбиратели като теб.


Имам чувството че доста често ядеш бой.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: Chasing Rabbits]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано24.12.14 11:57



"Впуснал си се в обяснения, от които излиза, че всъщност така ДТЗ ще работи, а не си обяснил защо е опасно и нередно да се остави корпус на уред незаземен или незанулен."

Амии... Казал е човека. Друг е въпроса че на някой не му стига пипето да разбере.

Защитата ще заработи (може би!), ако някой попадне под напрежение между офазения метален корпус на електроуреда или в вода от офазен бойлер.

Щото в случая ти ще изиграеш ролята на защитния проводник PEN и както той е казал, защитата може би ще заработи. Ще заработи ако през теб успее да протече тока на задействането и - примерно 30mA.
Реално в дадения случай защитата само ще регистрира че си получил токов удар. Сега трябва ли да обяснявам тези 30mA дали са опасни за човек или не са?


А пластините на контакта дали ще ги наречеш зануляваши или заземяващи - според случая. Все тая. Те са си защитни пластини.
Само не ми е ясно що продължаваш да дращиш в теми от които нищо не разбираш?
Да му биле обяснели... Ми то да обясниш на някой дето вдява поне малко.
Ти сега да не искаш да ти наливат с лейка и фуния???




Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: hidrazin4o]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано24.12.14 13:45



Ей лайньо!
Защо продължаваш да смърдиш и да звъниш без никой да те натиска!?
Дори бегло не си разбрал какво съм написал, а оценката ти за моето разбиране, мога да си избърша гъза с нея, айде със здраве, и спри да дрищиш след мен, миришеш!



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: Chasing Rabbits]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано24.12.14 14:40



Спокойно. Разбирам те. Не ти е хубаво когато ти кажат истината - колко си прост и колко ти липсват първите 7 години. Явно кофти семейство?
Личи си. Беден речник. Ти освен едно лайно, идиот и смърдиш друго не знаеш.

Редактирано от hidrazin4o на 24.12.14 14:42.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: hidrazin4o]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано24.12.14 15:46



След като тези неща най-добре ти подхождат, аз какво да направя? Като си лайно, какво да ти кажа, че не си ли? Ами лайно си.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: Chasing Rabbits]  
Автор FM STEREO (новак)
Публикувано24.12.14 17:34





Редактирано от FM STEREO на 24.12.14 17:35.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: Chasing Rabbits]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано24.12.14 17:38



Чудна работа. Явно хапчетата не ти помагат и те съветвам пак да си посетиш психиатъра за да ти назначи ново лечение.
Пък и забравяш често - вече ти обясних. За лайното - виждаш го редовно в огледалото. Ако все още можеш да си понасяш физиономията де и поглеждаш там.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: FM STEREO]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано24.12.14 17:41







Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: FM STEREO]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано24.12.14 19:35



Весела и на теб



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: hidrazin4o]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано24.12.14 19:38



Не знам кое е чудно и кое не.
Очевидно обаче ти си този, който все за психиатри и хапчета говори. От личен опит несъмнено.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: Timo]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано24.12.14 20:03



Онази жена в Шумен е станала жертва на липсата на ДТЗ, а не на наличието и!!!
Пишман професионалисти!!!
Ноевият ковчег е построен от аматьори (дори нямали дума за кораб), а Титаник от професионалисти и какъв е резултата.


Или от такива разбиратели като теб.
Имам чувството че доста често ядеш бой. ТУК


Аз съм аматьор, със сигурност не аз съм свързал бойлера на онази жена от Шумен, а някой като тебе, може и ти да си бил!


А инсталацията и не е имала ДТЗ, искаш ли да се обзаложим?

И какво , един идиот като тебе се пени, а аз съм му изкарал кирливите ризи на показ. Тимо ти си същия като него, не съм изненадан че не си разбрал кой се е изложил там, защото и твоя акъл е колкото на мултипликатора.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: Timo]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано24.12.14 20:42



Ти си природно диване бе пич! Спри да се правиш на умен, не ти отива.

Нямаш ли какво да кажеш, мислиш ли, че е много умно да упрекваш опонента в точно това което ти правиш?!!!



Че си идиот и извън специалността си ако вземеш отношение по някаква тема само ще се изложиш както вече си го правил ми е пределно ясно.
Сега ще ти задам един въпрос по специалността ти, да те видим колко си професионалист:

Вече изяснихме, че в двупроводна инсталация ДТЗ не може да работи (ще се задейства произволно).
Въпросът ми е в трипроводната инсталация (двата са фаза и нула), третият проводник към който са свързани защитните странични пластинки в шуко контактите бъде свързан към нулата вместо да е заземен ще може ли да се сложи ДТЗ и тя да работи нормално?

Тимо хайде пак ме упрекни, че се правя на умен, аз от теб друг отговор и не очаквам.
Но от другите умници дето се надпреварваха да обясняват колко глупав бил автора на темата, от тях очаквам отговор, въпросът ми е конкретен и има само два отговора да или не, е те като професионалисти трябва и да обяснят защо.

Редактирано от forestt на 24.12.14 20:43.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: Timo]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано24.12.14 20:54



Там е само твоята безпомощност, с която осираш темата!!!



Отговори на конкретния въпрос който съм ти задал:

А ти разбра ли какво предлага jhoro, щом казваш уред без защитна нула или заземяване, значи нищо не си разбрал, заземяване предлага, пише: "Възможна е преработка на двупроводна (TN-С) инсталация в трипроводна (TN-S), като се прекара допълнителен заземителен (защѝтен, PE) проводник..."





Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: forestt]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано24.12.14 21:10



Въпросът ми е в трипроводната инсталация (двата са фаза и нула), третият проводник към който са свързани защитните странични пластинки в шуко контактите бъде свързан към нулата вместо да е заземен ще може ли да се сложи ДТЗ и тя да работи нормално?
Стига третият (PEN проводника, този жълто-зеления) да е свързан към нулата ПРЕДИ защитата и никъде след нея двата да нямат нищо общо.


Ами то така работят голяма част от защитите например в блоковете.
Иначе тя нулата си е заземена .... уж .... някъде по трасето преди да стигне до теб.
Пък и никое ЕРП не ти кара до в къщи трипроводно захранване или петпроводно при трифазно захранване.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: hidrazin4o]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано25.12.14 03:29



Стига третият (PEN проводника, този жълто-зеления) да е свързан към нулата ПРЕДИ защитата и никъде след нея двата да нямат нищо общо.
Ами то така работят голяма част от защитите например в блоковете.
Иначе тя нулата си е заземена .... уж .... някъде по трасето преди да стигне до теб.
Пък и никое ЕРП не ти кара до в къщи трипроводно захранване или петпроводно при трифазно захранване.


Да точно така.
Мисля, че и jhoro това искаше да каже:
"Възможна е преработка на двупроводна (TN-С) инсталация в трипроводна (TN-S), като се прекара допълнителен заземителен (защѝтен, PE) проводник, свързан в началото си (в апартаментното табло, преди ДТЗ) с неутралата. След таблото обаче всички заземявания в защитаваната с ДТЗ инсталация трябва да се отделят от нулата и да се свържат към допълнителния проводник
Просто на всеки контакт ще премахнеш защитното зануляване и клемата ще я свържеш към неутралата.
"

Мисля, че нарича неутрала нулата преди ДТЗ.
А при това положение не е нужно заземяване.

А защо казваш така неуверено:
"Иначе тя нулата си е заземена .... уж .... някъде по трасето преди да стигне до теб."
Как така уж, не трябва ли задължително нулата да е заземена при трафа.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: forestt]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано25.12.14 10:40



Нулевия проводник преди ДТЗ-то се нарича PEN. Това е така, защото обединява функциите на неутралния (нулевия) N проводник и защитния PE проводник.
Оттам и наименованието PEN. Именно затова jhoro е написал за свързване към неутралата. И правилно.
Все пак е мислел, че тези дето са писали в темата имат поне общи понятия.
Някои хора обаче нямат никакви и само дращат в темата за да са интересни.



Сега за това дали такова свързване без заземяване (локално заземяване в самото табло на консуматора) ще работи?
Да ще работи но не винаги! Има варианти когато няма да работи и само ще дава лъжливо чувство за сигурност.
Такъв вариант е когато ти отпадне по някаква причина PEN проводника преди ДТЗ-то. Тогава то няма да разбере дори че си се офазил.
За него ти ще играеш ролята на заземяване и няма да има разлика в токовете на нулевия и фазовия проводник.
Как ще ти отпадне? Ами лесно. Лоша връзка някъде по трасето, проблеми при доставчика (ЕРП-то) ....
Най честата причина за отпадането е .... скъсан проводник от въздушната мрежа.
Представи си колко абонати у нас за захранени по този начин. Проводниците се късат от бури, мълнии, стареене и корозия.
Най-лошият случай е къща захранена с въздушна мрежа и електромера е в самата къща. Тога почти е сигурно че няма направено повторно заземяване за таблото където е електромера.
Малко по-добре е когато електромера е изнесен на улицата. По принцип тогава ЕРП-тата си бият кол за земно при таблото.
Тогава остава опасността от скъсване на нулата в участъка от стълбът на улицата до къщата.
Ако потребителя е захранен с усукан проводник за въздушно окачване - дето им викат френски, опасността е още по-малка. Ако се къса, ще се скъса целия.
Най-добре си е захранването с подземен кабел. За къща вероятността съвсем намалява. Ако е пък блок - сигурно си повторно заземяване в главното табло.
Е, колко читаво - отделен въпрос. Особено пък ако никога не е проверявано.
Та затова и бях толкова "неуверен" като говорих за заземяването. И когато ЕРП-то слага табло на улицата за изнесени електромери - едва ли измерват земното и едва ли то е съвсем истинско.
Сега разбираш че заземяването при трафа не винаги е от полза.

Но от другите умници дето се надпреварваха да обясняват...очаквам отговор...

Е ами мисля че си получи отговора. Поне от един от "останалите умници".
Ако нещо е останало неясно - питай. Само не питай оня, проскубания заек. Той няма акъл за две стинки да си върже обувките, пък тръгнал да се прави на разбирач.
Просто - поредния смешник.
Весела Коледа на всички участвали в темата.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: SONY994FM]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано25.12.14 11:35



Честито Рождество Христово!
На всички!
-> с изключение на рязаните карабини!



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: forestt]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано25.12.14 12:27



Мисля, че и jhoro това искаше да каже:
.........
Мисля, че нарича неутрала нулата преди ДТЗ.

Между това какво е искал да каже, и какво реално е казал, има съществена разлика.
Аз кълбото за гадаене на чужди мисли съм го загубил. Електротехниката е точна наука.
Колкото до това, за което говориш, не е нищо ново, и тук е дъвкано неведнъж. Нима наистина мислиш, че ще ни кажеш нещо ново и че имаш с какво да ни учудиш?
Проблемът е, че трябва да пуснеш по още един проводник от таблото до всеки един контакт в жилището, което е неприятно - или трябва да го пускаш като външна инсталация, или да къртиш, освен ако не си късметлия, и инсталацията е направена с тръби и позволява да се изтегли още един проводник през тях.
В панелките не навсякъде има тръби, най-често за контактите проводниците ги пускат по пода и директно върху тях правят замазката.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: hidrazin4o]  
Автор forestt (абсолют)
Публикувано25.12.14 12:35



Да сега разбрах всичко, благодаря за подробното обяснение.


Никога досега не бях се замислял, че нулата може да се прекъсне и най-вероятно това е причината ветеринарната лекарка от Шумен да бъде убита от токов удар в банята.

Весела Коледа!



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: Chasing Rabbits]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано25.12.14 13:11



Колкото до това, за което говориш, не е нищо ново, и тук е дъвкано неведнъж. Нима наистина мислиш, че ще ни кажеш нещо ново и че имаш с какво да ни учудиш?

Радвам се че не мога да учудя никого. Добре е че хората са уверени в това какво и колко мога.
За разлика от това обаче ти винаги ни учудваш. С повърхностните си знания. Като е било дъвкано що не го прочете, да го разбереш и да го обясниш на човека?
То и преди когато беше нekoй cи и после след като си смени пола и и си сложи ник с името на някаква енергийна напитка, пак нещата не са розови.
Нали знаеш - вълк, кожа, мени, нрав.... дрън, дрън...
Весела Коледа и на теб. И през идващата година да четеш повече че да не се излагаш.





Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: hidrazin4o]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано25.12.14 13:34



Не можа да се въздържиш, нали, гъза ти не държи и дриска ли дриска. Лабава халка, от много употреба тъй става.
Къде точно видя да се обръщам към теб, че се почувства длъжен да се изкажеш?
Писах на човека, не на теб. Ти не можеш да ме учудиш, защото теб те знам.
Пък защо не съм му обяснил, това едва ли с теб ще го обсъждам. Нали ти го обясни, къде те засърбя сега пак?

Не се крия, и не отричам, че съм бил с ник "некой си", тук има хора, които лично ме познават. Виж за смяна на пол и за енергийна напитка сега за пръв път от теб чувам, сигурно те влече към педерастия.
Само за протокола, енергийни напитки не ползвам. Не са ми по вкуса.

Редактирано от Chasing Rabbits на 25.12.14 13:35.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: forestt]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано25.12.14 13:42



Радвам се че обяснението е било полезно. Дано и някой друг да го прочете и да му бъде полезно.
А за лекарката - не е задължително да е било от отпадане на нулата.
Даже съм 99% сигурен че не е от това. Най-вероятно незанулен/незаземен бойлер и полипропиленови тръби.






И още много такива. Сега като се замисля, ми се струва че тези случаи зачестиха след масовото навлизане на полипропиленовите тръби. Преди поне с поцинкованите бойлерите се заземяваха донякъде при неправилно свързване - къде по-добре, къде по-лошо.
Сега с тия пластмаси... И примерно ако си в блок, кооперация... и си с поцинковани тръби, вече не е сигурно. Може комшията да е резнал поцинкованите тръби и да е сложил полипропиленови.
Вика му се куркапан.
Весела Коледа и на теб. Аз ще направя още 50-тина мегават часа и чак тогава ще ходя да сядам на масата.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: Chasing Rabbits]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано25.12.14 14:16



Дрън, дрън, дрън.... Мош фаш мой весел карандаш?





Ми как да се сдържа? Такава си китка че няма как да те пропусна.

Редактирано от hidrazin4o на 25.12.14 14:17.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: hidrazin4o]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано25.12.14 18:03



Хахаха! Успя да ме развеселиш!
Не бях и подозирал, че има такава нещо.

Като толкова ти е любопитно, ето откъде идва ника ми:


Песен на Jefferson Airplane в която се повтаря Chasing rabbits. Песента е от 1967 и присъства във филма от 90-те години на миналия век "Играта" с Майкъл Дъглас в главната роля. Идеята за зайците и тяхното преследване е свързана с Алиса в страната на чудесата.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: Chasing Rabbits]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано25.12.14 18:22



И аз предположих че ще е това ама ми попадна това с напитката. По-подходящо беше за случая.
Хайде сега весела Коледа и върви да пиеш едно за блясък в очите.
Пък след празниците пак ще се дърлим. Ако искаш де.
Весело и приятно изкарване на вечерта. Аз имам още 40 минути работно време и тогава чак ще пътувам за масата.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: hidrazin4o]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано25.12.14 18:36



Да бе, предположил си. Нищо не си предположил, защото нищо не си знаел.
Хич не ми ги пробутвай тия с веселото изкарване. На теб може и да ти е забавно. За мен обаче твоето си е инфантилно агресивно поведение.
И нищо чудно, с такъв малоумен ник. Хидравлично, при това на латиница.





Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: Chasing Rabbits]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано25.12.14 18:44



Hidrazin e избухливо вещество с тротилов еквивалент ако не се лъжа! Сега не ми се проверява.
Истинските приятелства се получават винаги при странни обстоятелства! Надявам се да не станете нещо повече от приятели!


(бъзик е)



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: Timo]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано25.12.14 21:07



От това, което видях в нета е редуктор, и да, може да предизвика експлозия, макар да не е това основното му предназначение. Чак тротилов еквивалент, не видях да има такова нещо.
Обаче хидразинЧО звучи малоумно, без всякакво съмнение.

Колкото до приятелството, не се надявай. Нито с теб, нито с него. Не съм забравил и твоето отношение тук преди време какво беше, същото като неговото сега, че и по-зле беше. Аз не забравям, помня като слон.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: Chasing Rabbits]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано25.12.14 22:08



Лошо е да си злопаметен злобар, няма смисъл! С няколко години си по малък от мен и би трябвало да си улегнал! Знанията са 10% от реализацията!



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: Timo]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано25.12.14 22:10



По точно 8%, но няма да кажа как се стига до този процент за сега!





Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: Chasing Rabbits]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано25.12.14 22:23



Колкото до приятелството, не се надявай. Нито с теб, нито с него. Не съм забравил и твоето отношение тук преди време какво беше, същото като неговото сега, че и по-зле беше. Аз не забравям, помня като слон.

Това което ще ти кажа и съм забелязал в теб е че търсиш коалиции, че знанията са ти малко а практиката никаква! Но е достатъчно за начало! А това което исках да ти кажа и колегата го е написъл е че до седмата година човек изгражда навици и възприятия които ти нямаш както и нормално общуване! Лоша интеграция, това ще ти пречи много за напред.
Сега ще почнеш да се защитатваш с нападки но това е истината погледната от моят ъгъл а ако не кажеш нищо ще е наистина една умна постъпка!
Не че не ставаш, никога не съм го твърдял а и не съм злобар но мога да си защитавам позициите. Колегата също има доста опит а ти тръгваш с рогата на пред! Няма как да изградиш социален а камоли професионален опит!Пробвай, нова година ново начало!(стари курви нов бардак)


П.П. тука с повечето се познаваме и си имаме лични контакти, това не трябва да ти отбягва!



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: Timo]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано26.12.14 00:15



Далеч си, много далеч от истината, но нито мога, нито имам намерение да те разубеждавам.
На моите години, образование и опит, да търся ново начало, че и с вас, не ме разсмивай! Хайде със здраве!





Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: Chasing Rabbits]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано26.12.14 00:24



Аз не забравям, помня като слон.

Слонът е животно и ти сам се оприличи с него, на него също му липсва човешко възпитание!
Наистина, прилика има!



Да те почвам или да спирам?



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: Chasing Rabbits]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано26.12.14 01:44



Е ами ти си знаеш де. По-точно не знаеш, щото си тъп и заоблен както патладжан.
Тогава какво да ти пожелая за Коледа? Ами да !!! Да го духаш на дядо Коледа! И да му го духаш сополив!!!
Пък хидравлинчо ще ти осигури качествени уплътнения, за да не издишаш докато добрият старец те помпа отзад и отпред.
Нали съм хидравлинчо? Осигуряваме качествени уплътнения и ... смазки.


За теб обаче няма да има смазка. Дефицит е и ще трябва да те работи на сухо.

P.S. Знаеш ли, много капути съм виждал. Ама чак толкова дефектен???
И не се гордей. Просто си използван капут, дето трябва да замине за контейнера за боклук. Нищо специално.
Весела Коледа и на теб! Не забравяй да цункаш дядо Коледа .... по оная работа.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: Timo]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано26.12.14 01:55



Заеби. Тоя е неспасяем капут. Вероятно е някакъв извратеняк. Нещо садо-мазо и се кефи когато му теглиш майна, псуваш, обиждаш....
Абе някакъв вид трол. Вече стана ясно че няма никаква практика и знанията му са повърхностни.
Дай да убием трола с мълчание.... Шегувам се.


Да му го натикаме както ние си знаем и когато той не иска.
Лек проблем - на него може пък да му хареса?




Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: Chasing Rabbits]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано26.12.14 02:29



помня като слон
Не. По-точно си като слонски задник. И още по-точно като дупката на слонския задник.
Пък и hidrazin4o не звучи по-малоумно от някакъв си шибан заек .
Ама то и преди ника ти беше шибан - НИКОЙ СИ.
Аз поне не си сменям пола/ника като някоя селска кур....ва.

Весла Коледа и да не забравиш да цункаш дядо Коледа по .... задника.

Редактирано от hidrazin4o на 26.12.14 02:29.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: hidrazin4o]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано26.12.14 05:00



Освен безсилна злоба, омраза, и напълно предвидимо поведение, друго не виждам.
Мислиш, че ще ме стреснеш и уплашиш с простотията си и неспирното си лаене и зъбене?
Досаден си. Елементарен си. Отговарях ти с простотии, защото знам, че нивото ти е такова, и простотиите ще ги разбереш.

Вече съвсем ми писна и не си струва да си губя времето с теб. Тук слагам край. Не се хаби. Повече няма да отговоря.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: Chasing Rabbits]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано26.12.14 14:55



Повече няма да отговоря.
Крайно време беше. То и без това от теб няма никаква полза.
Освен да се заяждаш с всички и да си търсиш изгубените 7 години друго няма.
Просто си неспасяем!



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: hidrazin4o]  
Автор exoooo (непознат )
Публикувано27.12.14 18:12



Спрете се ей, че от казаното тук и дипломна работа може да се напише вече... по психология.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: hidrazin4o]  
Автор kongo (непознат)
Публикувано28.12.14 19:26



Благодаря за подкрепата. позволих си обяснения, защото от написаните коментари личи неразбиране на принципа на работа и монтажа на този тип защити. Говоря за коментари, които са около темата. Взимането на хапчета, тоалетни и пр. е извън моята компетентност.
Весели Коледни празници и успешна Нова година на всички.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: kongo]  
Автор hidrazin4o (старо куче)
Публикувано28.12.14 20:18



Няма защо.

Пак заповядай. То хапчетата и тоалетните и аз не ги обичам амааа.... Както и да е.
Весла Коледа и спорна Нова година и на теб.



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: Timo]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано30.01.15 07:21



да не захапват кабела?



Тема Re: Монтиране на ДТЗ в двупроводна инсталациянови [re: SONY994FM]  
Автор Crasiva (непознат )
Публикувано09.11.15 16:56



Здравейте, искам да пробвате това и да го разпространите по другите форуми. Аз се занимавам с рак.
Искам да ви кажа една идея, която не е моя и ако се окаже вярна може да спаси живота на много болни от рак. Идеята е, че всеки сам в домашни условия може да си направи "химиотерапия" с Radiant Energy или Радиантна Енергия, за която цял живот е говорил Тесла и още някои преследвани учени. Радиантният ток според тях е поток от електрони върху носител от ефирно поле. Чудесата започват да стават когато се премахнат електроните или по-точно се разделят от носителя.
Най-простата машина, която всеки сам абсолютно безплатно може да си направи в домашни условия е като използва нулата на който и да е домашен електроуред. Ще видите сами на видеото как ви лъже енергото. От електрогенератора в дома ви идват две жици. Едната е фаза и по нея върви опасен поток от електрони върху ефир като носител. Когато влезе в домашните уреди, които всички без изключение имат и канцерогенно вредно излъчване, двете съставки се разделят и енергото си прибира обратно полезната съставка, която е природната съставка. На енергото му трябва да ви продаде нещо, което е патентовано като продукт. Не може да ви продава въздух. Затова ви продава нещо, което е негово творение, нещо, което предизвиква рак, сънливост, раздразнителност, безплодие, и си взима обратно по жицата на нулата природната съставка за да я преработи и пак да ви я продаде като носител на вредна съставка. При това "загубите" при връщането на потока обратно в енергото са към един процент, а останалите деветдесет и девет процента енергото ги рециклира за да ви ги продаде отново. Получава се нещо като "помпа", която ви внася в къщите някаква гадост, която освен това е доста скъпа и трябва яко да се бачка за да се плати тази гадост. Нещо като ГМО продукт, който освен, че ви прави по-бедни ви прави и по-болни.
Едно предприятие, което прекара потока от нулата, който излиза от предприятието към електроцентралата през техен трансформатор и му сложи "ритъм", тоест херцове може пак да използва отработената енергия вместо да я оставя на енергото да я преработи и пак да му я продаде.
Това е все едно ТЕЦ да праща топла вода за парно на един жител и после да си прибира малко поохладената вода обратно, а да иска от абоната да плати толкова все едно е използвал цялата енергия и им е върнал водата ледена.
Но по-интересно е не колко много енергия може да се спести, а какъв ефект има това "електричество", което тече в нулата обратно към енергото върху раковите клетки. Ако то има същото или деветдесет и девет процента от входящото количество ампери и може да се пипа с пръсти без да убива тогава това не е елекричество, а нещо друго. Че може да се пипа с пръсти ясно се вижда от устройството на всеки контакт във всяка стена. Всеки контакт има две дупки за фазата и нулата и две "ушички", които излизат под прав ъгъл на дупките. Тези "ушички" са предназначени за зануляване, тоест да отведат тока от фазата ако той избие по корпуса на включения електроуред. Тези "ушички" също свързани за същия кабел, който отива обратно в енергото и са оставени така, че ако ги пипнете нищо няма да ви стане.
Едно време до къщите на хората е идвала една жица, а "нулата", "земята" или "масата" е била нещо, което е било забито в пръстта и така ефирната съставка не се е прибирало от енергото, но сега е много по-гадно направено.
Чудя се какво ли ще стане ако човек използва който и да е уред, например котлон, и преди да върне към енергото ефирната съставка, с която са му били доставени електроните, я прекара през аквариума с рибки. Явно щом може да се пипа с пръсти нулата няма да направи нищо и на рибките в аквариума, но със сигурност ще промени качествата на водата, а това ще се отрази на продължителността на живота, здравето и потомството на съществата в аквариума. В същото време енергото няма да се усети какво става защото кабелът на нулата с деветдесет и девет процента от амперите, които енергото си чака обратно от се прекъсва само за малко и пак продължава просто минава през малко вода.
Реално това е и начинът по-който Peter Davey от Нова Зеландия прави топла вода с неговият бързовар, който има коефициент на преобразуване на електрическата енергия от мрежата в топлина двайсет. Тоест той има деветнайсет пъти печалба на енергия при преобразуването на ток в топлина. Реално той си "рециклира" тока, който иначе се връща на енергото. Чудя се какви ли ефекти би имала такава вода върху раковите клетки.
https://www.youtube.com/watch?v=IauYQCCsz-g https://www.youtube.com/watch?v=D1zEJduKEMY https://www.youtube.com/watch?v=LTV85J2QHj0




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.