Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:24 21.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: Eмo]  
Автор absolyt (минаващ)
Публикувано15.11.08 00:39



Здравей Емо

цитат:
Я се замисли сериозно като отнесеш импакта на бента (от подръчни материли) върху ОС към невероятното производство на енергия от малкия ВЕЦ и да го сравниш със същото съотношение за голяма централа.
край на цитата


Какво искаш да кажеш че цената на киловат в малка ВЕЦ е по-голяма от цената на киловат в голяма??? Не съм съгласен, я си представи сега пример: малка вец стена висока-2м, широка-1м, дълга-5м, умножаваме ги: 2*1*5=10м^3. А сега на същата река 10 пъти по-мощна вец: стена висока-20м, широка-10м, дълга-50м умножаваме 20*10*50=10000м^3
Какво се получава за 10 пъти по-мощна вец е необходим 1000 пъти повече материал за стената, не е ли по-изгодно да се строят каскади от малки вец отколкото големи вец.



голям еколог се извъди

Редактирано от absolyt на 15.11.08 00:41.



Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: Eмo]  
Автор absolyt (минаващ)
Публикувано15.11.08 00:52



Емо ти да не си някой мутра от тези дето имат ветрогенератори и фотоволтаици и искат да им изкупуват електроенергията на преференциални цени.





Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: absolyt]  
Автор xoxo© ()
Публикувано15.11.08 01:01



то един вец да не е само стената... колко още съоръжения има, явно си нямаш представа
изобщо приказките ти са на ниво кръчмарски плямпаници, не е сериозно даже да се обсъждат.
и то така ако се смятаха стени - просто умножаваш размерите по 10 и готово!

смешен си баце!
то това да не е мандра, дет викаше Киро Секирата.
и екологията хич не бива да се пренебрегва, макар това да не е основния проблем в случая



Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: Eмo]  
Автор absolyt (минаващ)
Публикувано15.11.08 01:10



Тоа па, мислител, ми то е ясно, че ЕОН, ЧЕЗ и ЕВН са лайнари, ма оправянето не е със създаване на още лайна от непросветени тъпаци. Свободни са тези дет' знаят, батънце, останалите сте овце

Кажи ни какво знаеш да станем и ний свободни като тебе

Ше ми ставате независими със стар генератор от автомобил, хаха, като оакате некое живописно место, па не можете едно предавателно отношение да сметнете, 'бах ви у свободолюбието.

Ами хайде сметни ни го ти да те видим колко можеш.



п.п. Знаех аз, че се некой негодник кат' тебе 'ше се върже, 'ма се се надявах да е по-'телигентен да стане дебата - струва ли си или не. А то се леш братле!


Какъв дебат със тебе, що ли аз си губя времето да ти пиша едва ли ще ме разбереш, подходът на sds към теб е единственият подходящ.



Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: xoxo©]  
Автор absolyt (минаващ)
Публикувано15.11.08 08:50



то един вец да не е само стената... колко още съоръжения има, явно си нямаш представа
изобщо приказките ти са на ниво кръчмарски плямпаници, не е сериозно даже да се обсъждат.
и то така ако се смятаха стени - просто умножаваш размерите по 10 и готово! смешен си баце!
то това да не е мандра, дет викаше Киро Секирата.
и екологията хич не бива да се пренебрегва, макар това да не е основния проблем в случая


Разбира се че един вец не е само стената, но и всичко друго на по-голямата централа ще е по-голямо, започнах със стената защото тя е най-скъпото в една голяма ВЕЦ. Критиката ти е несериозна, кажи ми можеш ли да построиш 10 пъти по-висока стена без да я направиш по-дебела, напорът на водата ще е 10 пъти по-голям

, що не вземеш да си обършеш задника със дипломата . Личи си колко си прост щом не можа сам да се досетиш че голямата централа ще бъде по-неекологична от каскадата от малки вец, явно и това ще трябва да ти кажа: ЩЕ ЗАЛЕЕ МНОГО ПОВЕЧЕ ЗЕМЯ БЕ ОЛИГОФРЕН





Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: absolyt]  
Автор xoxo© ()
Публикувано15.11.08 13:07



с дървени философи като теб няма смисъл да споря.
олигофрен е на майка ти сина.
голямата вец ще залее повече земя от една малка вец, но много малки вец ще залеят същото, че и по-голямо количество земя сумарно, за това помисли ли?
а че ще трябват толкова пъти повече съоръжения, макар и по-малки, но сумарно много по-скъпи? а че ще трябва елктропреносна мрежа до всяка от тях?
кръчмарски приказки са твоите, това е.



Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: xoxo©]  
Автор absolyt (минаващ)
Публикувано15.11.08 15:46



с дървени философи като теб няма смисъл да споря.
олигофрен е на майка ти сина.
голямата вец ще залее повече земя от една малка вец, но много малки вец ще залеят същото, че и по-голямо количество земя сумарно, за това помисли ли?
а че ще трябват толкова пъти повече съоръжения, макар и по-малки, но сумарно много по-скъпи? а че ще трябва елктропреносна мрежа до всяка от тях?
кръчмарски приказки са твоите, това е.


Дървен философ си ти, трябва ли сега да ти обяснявам подробно защо една вец със стена висока 20м ще залее 10 пъти повече земя от 10 малки вец със стени високи 2 метра взети заедно, и всичко това е чисто теоретично. На практика вецове с 1-2 метра стени може никаква земя да не залеят, ще си тече между дигите (които вече си ги има) защото са по-високи, а стената от стоманени капаци ще се отваря когато реката придойде за да не прелеят дигите.
А пък аз това го мисля именно да икономисам електропреносна мрежа, на всяко село разположено край река вец.
Какъв е смисълът да се строят големи язовири на малки реки като тоя в Родопите на горна Арда дето сега го строят, дето го даваха по телевизията, пари хвърлени на вятъра. Голяма ВЕЦ е изгодно да се построи на голяма река като тази в Китай, що няма такава река в България, нямаше да ни трябва ни ТЕЦ ни АЕЦ.

Редактирано от absolyt на 15.11.08 15:54.



Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: absolyt]  
Автор xoxo© ()
Публикувано15.11.08 17:22



е тва е - всяко село със вец!
идея за милиони!
и лятото като пресъхнат рекичките, няма ток за селата, ма то и бездруго за какво им е...



Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: xoxo©]  
Автор absolyt (минаващ)
Публикувано15.11.08 18:05



е тва е - всяко село със вец!
идея за милиони!
и лятото като пресъхнат рекичките, няма ток за селата, ма то и бездруго за какво им е...


Е не всяко, само тези край големите реки: Марица, Искър, Струма, Тунджа, Янтра и др. те не пресъхват, имат минимален дебит над 10 кубични метра в секунда





Тема Re: Производство на електричество със..нови [re: absolyt]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано16.11.08 00:10



Тоя в Китай се казва 'Три клисури', момко на Хуанхъ, 'ма такъв специалист кат' теб, де да ги знае тея подробности.

п.п. Пич или си от по-дребните, или нямаш нищо общо с енергетика, 'щото ако ми беше паднал в ТУ с тая си куха глава немаше как да не те запомня и немше как да изкласиш - при мен такава леш не минава.

п.п.п. Понеже днес съм в относително добро настроение, а и не мога да пречупя себе си 'ше 'зема и аз те светна като Хохо: специфичните разходи (отнесени към единица инсталирана мощност): инвестиционни (по изграждане на съоръжението), експлоатациони, както и въздействието върху околната среда, взето във финансов аспект (което вече е практика и в България) и др. намаляват с увеличаване на мощността на съоръжението. Съобразявайки се с нивото ти, ще приведа следния красноречив пример: пол'винка кока кола е кинта, а два литра са два кинта - така мисля, че вече трябва да ти просветне.
Разбирам, че изсипа маса тъпня (за нещастие го съзнаваш) и сега смяташ, че единственият начин да се реабилитираш е да се държиш арогантно и агресивно - недей бате, вече лъснА тъпотията. Земи попрочети нещо кротко, и ако не разбираш питай, може пък да 'фанеш некой в настроение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.