Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:50 30.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Измерване на активна енергия  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано16.02.08 17:24



Някой знае ли лесен и евтин начин за мерене на активна енергия?
За около 10-20 лв. Може и само преобразувател в напрежение за да се показва на волтмер.

2v6



Тема ??нови [re: 2V6]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано16.02.08 22:36



Трябва ти уред да ти показва изразходваната мощност в киловати в момента или нещо от рода на електромера колко нещо е изразходено като енергия киловат/час?? Долу-горе за какъв диапазон говорим??

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Измерване на активна енергиянови [re: 2V6]  
Автор@ (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 07:53



Има специални преходници включват се в контакта, а уреда на който искаш да измериш консумацията включваш в контакта на устройството. Имат цифров дисплей за отчитане на енергията. Китайските не са скъпи.



Тема 12.5 кинта е цента, ако се вмества в . . .нови [re: 2V6]  
Автор aз.cъм.Eмo (Емо)
Публикувано17.02.08 10:38



бюджета ти, магазина се намира в Люлин, устройството представлява електромер с доста приятен LCD екран и три бутона (възможност за настройка на 3 тарифи със съответните цени, смята и разход на мангизи), работи прилично за нетърговско мерене (консумация на домашни уреди) е подходящ.

Успех.



Тема Re: 12.5 кинта е цента, ако се вмества в . . .нови [re: aз.cъм.Eмo]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано17.02.08 10:47



Къде в Люлин?


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: 12.5 кинта е цента, ако се вмества в . . .нови [re: aз.cъм.Eмo]  
Автор333 (Нерегистриран)
Публикувано17.02.08 10:58



Един ? и от мен. Някой да е срещал по интернет магазините за това електромерче за включване в контакта, че Люлин ми е доста далечко

няколко стотин километра.



Тема Re: 12.5 кинта е цента, ако се вмества в . . .нови [re: Xoлдън]  
Автор aз.cъм.Eмo (Емо)
Публикувано17.02.08 18:37



latitude: 42°42'49.98"N (северна ширина)
logitude: 23°16'10.68"E (източна дължина)

това са координатите на входа на магазина, можеш да ги вкараш ГПС или в ГугълЪрт.

Не знам кой 'Люлин' е и е доста сложно за обяснение, като го видиш на сателитната карта ще се ориентираш най добре. Това е магазин на KEV или ТСМ, китайските боклуци за Германия, застанеш ли пред него няма как да го сбъркаш, има разпродажба на половин цена, електромера е намален от 25 на 12.5 кинта.

Успех.

Редактирано от aз.cъм.Eмo на 17.02.08 18:40.



Тема Ученото си е учено!!нови [re: aз.cъм.Eмo]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано17.02.08 19:33






На 592,42 метра ми е от компа.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: 12.5 кинта е цента, ако се вмества в . . .нови [re: 333]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 09:48



Я чакайте малко. Човека пише Може и само преобразувател в напрежение за да се показва на волтмер.
, което ме навежда на мисълта, че се касае за измерване на моментна стойност, т.е. активна мощност, а не енергия.
Ако е така, един прост ампермер върши работа по принципа P=U*I. Разбира се, ако напрежението е относително твърдо.
Ако се касае за енергия и става въпрос за 220 Вт, енергото изхвърли бая електромери при изнасянето на таблата извън сградите, подпитай тук-там. Иначе - както ти каза Емо, или иди в Конрад електроникс, там също има подобни неща, ама за цени ще те излъжа.



Тема Re: 12.5 кинта е цента, ако се вмества в . . .нови [re: aз.cъм.Eмo]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано18.02.08 13:04



Взех си такова електромерче от китайския. От любопитство, да го пробвам, пък и може донякъде да ми свърши работа... Благодаря на Емо за точното описание на местоположението и на Холдън за снимката!

Всъшност на мен ми трябва нещо, с вход 0-10 kW и изход 0-10V. Това е идеалния вариант. Точност 5% е достатъчна, но все пак да е с индуктивно мерене на тока...

2v6




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.