Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:18 21.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема токов траф?нови [re: 2V6]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано18.02.08 14:30



Мисля че токов трансформатор 50/5 ще ти свърши работа, при новите само се нанизва на кабела и не трябва да се прекъсва, вече или ампермер или подходящ шунт и към него волтмер ама при малките тоци ще си доста над 5% грешка, да не говорим че трябва да внасяш и някаква корекция от напрежението че и то мърда понякога и вдигаш грешката.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: 12.5 кинта е цента, ако се вмества в . . .нови [re: ekcпepт]  
Автор aз.cъм.Eмo (Емо)
Публикувано18.02.08 18:24



Китайската 'пръчка' има режим на работа, в който показва момента мощност с някакъв 'лаг'. Искаш ли да ти взема една, всъщност на краставичар краставици малко излиза, ама ако кажеш взимам ти едно.



Тема Re: ампер-клещинови [re: Диaн]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 10:49



Има модели с превключване на два обхвата 10/100 А, включват се в мултицет и се мерят mV. На самите клещи си пише преобразуването, напр. тези, дето ги имам, при обхват 100 А, 1 mV= 1 A. Обаче високоточните не са много евтини.
Варианта на Диан също е възможен, има токови тр-ри и с по-нисък превод .



Тема Re: ампер-клещинови [re: ekcпepт]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано19.02.08 12:12



И аз имам същите.
Преди години накупих на моите тикви модерна апаратура от Гьорц Метрават.
По едно време реват:
-Шефе, нещо не можем да мерим както трябва с тия амперклещи!!
А те идиотите не погледнали,че са с изход за миливолти и ги наврели на токов обхват.А иначе инженери,печени наладчици,ама тикви безмозъчни.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: ампер-клещинови [re: Xoлдън]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано19.02.08 13:59



китайски... по 8-9 лева са по китайските магазини, лъжат ама все пак долу-горе показват, проблем им е "щипката" че се разбива бързо ама на тази цена няма какво да недоволствам, ето тук ги има ама са на различна цена:



само дето избягахме от заданието... на човека му трябва да мери активна енергия а не пълна... ако е кофти косинуса и избяга още повече от заданието за точност.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"

Тема Re: 12.5 кинта е цента, ако се вмества в . . .нови [re: 2V6]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано19.02.08 20:41



ti mo6tnost li 6te meri6 ili energija, posledno? 6toto ima razlika, kakto 6te ti kajat i kolegite....



Тема Re: ампер-клещинови [re: Диaн]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано20.02.08 16:36



В отговор на:

Автор: Диaн
Тема: Re: ампер-клещи

китайски... по 8-9 лева са по китайските магазини, лъжат ама все пак долу-горе показват, проблем им е "щипката" че се разбива бързо ама на тази цена няма какво да недоволствам, ето тук ги има ама са на различна цена:
http://constructor.bg/shop/product_info.php?cPath=245&products_id=11869&osCsid=97c819d2569ed59740814b67ac1405fa

само дето избягахме от заданието... на човека му трябва да мери активна енергия а не пълна... ако е кофти косинуса и избяга още повече от заданието за точност.




Прав си Диан, не става само с ампермер.

Имам записваща система и трябва по някъкъв начин да и подам сигнал за активната мощност. Тя ще се оправя с изчисляването на енергията.

Най-лесното нещо което ми идва на акъла е да намеря стар електромер, да му вградя някъкъв оптрон на брояча за да изкарва импулси на всеки kWh. Ще си загубя два дни най-малко. Затова търся друго решение.

2v6


Тема Re: ампер-клещинови [re: 2V6]  
Автор@@ (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 17:52



mi ima transmiteri za activna mo6tnost...s analogov izhod, 6tom takav ti trjabva, oba4e sorry, ne sa 20 lv....



Тема Re: ампер-клещинови [re: 2V6]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано20.02.08 21:59



Бе знам къде те стяга чепика,ама козата си сака пръч.Хем евтино,хем да върши работа.Ама трудно.

Иначе преобразуватели на мощност има бол в системата на енергетиката.Ако имаш някой познат да ти даде от старите модели,които ги демонтират с малко доизкусурване ще стане.
Това с оптрона е стара простотия от преди 30 и кусур години.
А и тоя оптрон не виждам къде ще го завреш на брояча.На времето се дупчеше диска и оптрона се слагаше там,или с малтийски кръст на оста на диска и индуктивен датчик.
По скоро изхвърли излишните ролки ,сложи едно магнитче на ролката за десети от киловатчаса и една рид ампула.По лесно ще е.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: преобразувателнови [re: @@]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 09:10



Мога да ти дам, но е на 100 В и 5 А, т.е. ще ти трябва токов трансформатор . Със 100-те волта проблема е решим, просто ще елиминираш вътрешния траф преди греца и ще си го захраниш с 5 В постоянно, мисля, че на толкова беше, отдавна съм отварял. Може да го използваш трифазно по схема Арон. С аналогов изход.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.