Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:03 23.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Слънчев колекторнови [re: 666666]  
Автор sandrus (приятел)
Публикувано23.09.08 19:19



Eee, всички сте много компетентни,но нека ми каже някои от вас има ли такава изградена инсталация?



Тема Re: Слънчев колекторнови [re: stivdi]  
Автор sandrus (приятел)
Публикувано23.09.08 19:27



Стивди,какво направи.........направи ли инсталацията?



Тема Re: Слънчев колекторнови [re: sandrus]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано24.09.08 08:35



В отговор на:

Автор: sandrus
Тема: Re: Слънчев колектор

Eee, всички сте много компетентни,но нека ми каже някои от вас има ли такава изградена инсталация?




За каква по-точно инсталация питаш?

2v6


Тема Re: Слънчев колекторнови [re: 2V6]  
Автор sandrus (приятел)
Публикувано24.09.08 23:30



Живея в блок и ще направя една сл.инсталация за топла вода,имам бойлер със серпентина и на покрива смятам да сложа два колектора с разширителен съд.
2V6 интересува ме,циркулационната помпа да ли ще върти нормално кръга, който ще подгрява водата в бойлера като бойлера ми е в апартамента,а до колекторите има дава етажа над мен ....около 12метра е разтоянието
Благодаря ти предварително



Тема Re: Слънчев колекторнови [re: sandrus]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано25.09.08 08:34



В отговор на:

Автор: sandrus
Тема: Re: Слънчев колектор

Живея в блок и ще направя една сл.инсталация за топла вода,имам бойлер със серпентина и на покрива смятам да сложа два колектора с разширителен съд.
2V6 интересува ме,циркулационната помпа да ли ще върти нормално кръга, който ще подгрява водата в бойлера като бойлера ми е в апартамента,а до колекторите има дава етажа над мен ....около 12метра е разтоянието




За помпата няма да е проблем. За 12 метра трасе обаче топлинните загуби ще са страшни! Има вероятност единия колектор да грее само тръбите.
Нямаш ли южна незасенчена стена?

2v6


Тема Моят Слънчев колекторнови [re: slaveiko1]  
Автор Aтaнac_Ko (обикновен човек)
Публикувано25.09.08 08:54



Ето какво съм сътворил и даже работи!


Дължината на тръбите ми е 42 метра. Водата е с темп. 60-80 градуса. Слънцето нагрявя колектора докъм 14:00 часа.
Който не вярва да дойде в Шумен през някой слънчев ден и да се убеди!

Наско



Тема Re: Слънчев колекторнови [re: 2V6]  
Автор sandrus (приятел)
Публикувано25.09.08 23:03



Благодаря ти за отговора,а да ли ако сложа двойна топлоизолация на тръбите загубите няма да са по малки???......имам стена югоизточна,но мисля,че няма да стане,все пак съм на 6тия етаж и труден ще бъде монтажа на колекторите.
Ако имаш идея,сподели?



Тема Re: Слънчев колекторнови [re: sandrus]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано26.09.08 11:43



В отговор на:

Автор: sandrus
Тема: Re: Слънчев колектор

Благодаря ти за отговора,а да ли ако сложа двойна топлоизолация на тръбите загубите няма да са по малки???......имам стена югоизточна,но мисля,че няма да стане,все пак съм на 6тия етаж и труден ще бъде монтажа на колекторите.
Ако имаш идея,сподели?




Разбира се, че по-добрата изолация ще намали загубите. Въпроса е с каква цена? Трябва да си направиш точна калкулация на материалите. Тръбите през комина ли ще минават?

Двата панела монтирани далеч на покрива ще дават горе-долу колкото ако се монтират примерно на парапета на балкона (дори и не оптимално) и вместо дълги трасета с изолация, помпа и т.н. да се свържат към втори бойлер на естествена циркулация.

2v6


Тема Re: Моят Слънчев колекторнови [re: Aтaнac_Ko]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано26.09.08 12:29



В отговор на:

Автор: Aтaнac_Ko
Тема: Re: Моят Слънчев колектор

Ето какво съм сътворил и даже работи!
http://atanas-ko.hit.bg/nely/solar.html
Дължината на тръбите ми е 42 метра. Водата е с темп. 60-80 градуса. Слънцето нагрявя колектора докъм 14:00 часа.
Който не вярва да дойде в Шумен през някой слънчев ден и да се убеди!

Наско




Аз ти вярвам. А можеш ли да премериш какви са температурите на тръбата изход на колектора и на вход на серпентината?

2v6


Тема Re: Слънчев колекторнови [re: slaveiko1]  
Авторdoctor (Нерегистриран)
Публикувано08.11.08 10:45



желая да разбера повече




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.