Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:53 01.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Въпрос за честота на генераторнови [re: дaнчo]  
Авторивaн (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 14:56



Тимо на прав път си да стигнеш моето заключение.Нали при създаването на допълнително магнитно поле двигателят ще се задъха и може да спре.



Тема Re: Въпрос за честота на генераторнови [re: ивaн]  
АвторTimo (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 19:48



Ivane, zanimaval sam se dosta s tija ma6inki, ako iska6 da ti objasnja kak stava nomera 6te go naprvja no ma6inka ako se zadaha si gubi 4estotata i v sa6toto vreme blokira izhoda. Stiga si rasil gluposti a kogato ne si v 4as pitai, tuka ima hora deto da ti objasnjat. Holdan sega se krie ama i toi e edi ot tezi deto e v 4as.
Prati mi na meil timt@abv.bg shema na domofonna instalacija 6te mi e interesno da ja vidja a ako e i s video 6te e super, smjatam da slagam ne6to takova v nas.
I edin savet ot men ako priema6, njama da se drakam s teb ako si prav no za da dade6 mnenie pone da e to4na informacijata a ne da predpolaga6. Stava li?



Тема Re: Въпрос за честота на генераторнови [re: Timo]  
Авторивaн (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 20:37



ето, че сам си отговори.За да не се случи всичко това което описа по горе двигателя трябва да вдигне оборотите.Що се отнася до схема за домофонна уредба ти предлагам, и ако наистина държиш да има видео, готова безжична.Малко повече парички е,но си заслужава.



Тема Re: Въпрос за честота на генераторнови [re: ивaн]  
АвторTimo (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 22:44



ne tarsja bezji4na :)
Idejata mi e da ja varja i kam PC da znam koi e zvanjal a drugite kameri da zapisvat koi e minaval, pri incident da imam obraza na ko6ijata :)
Ne6to takova
Turil sam i koaksialen i ftp kabel kakto i zahranvane i svoboden kabel, taka 4e jici da iska6

zavisi ot varianta koito do sega ne sam izbral



Тема Re: Въпрос за честота на генераторнови [re: noname]  
Авторnoname (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 13:08



Най-сетне да се включа и аз.
Благодаря на всички, които писаха във форума. А ето и още пояснения:
1. Генератора е Pavia 2F произведен от фирма SPARK - Италия. двигател дизелов Lombardini.
2. Не знам колко киловата е но е доста ( е, не е като ТЕЦ).
3.Натоварването му е около 2 киловата
4.UPS-те не са един а около 6 и са качествени, защото захранват сървъри.По принцип те показват кога режат или повдигат напрежението, но в случая няма никава такава индикация. Има включени и други по-прости UPS но те не реагират. Даже и от шестте не всички правята този номер, но това е нормално за всичко изработено отчовек. Затова се усъмних в честотата.
5. Преди време правиха профилактика и казаха че причината е в малкото натоварване и нищо не можело да се направи.
6. На диаграмата от теста припускането се вижда измерена честота 51.7 херца.
Затова зададох този въпрос за да си изясня дали това е така. Ако да, ще търся начин да увелича натоварването.



Тема Re: Въпрос за честота на генераторнови [re: Timo]  
АвторИBAH (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 16:18



Щом си сложил всичко това ти остава да си вземеш една уеб камера.Аз ще слагам такава на слънчевите панели.



Тема Re: Въпрос за честота на генераторнови [re: ивaн]  
Автор 2V6 (В движение)
Публикувано14.01.08 16:30



В отговор на:

Автор: ивaн
Тема: Re: Въпрос за честота на генератор

Ха,че нали за да вдигне каквато и да е величина трябва да вдигне оборотите.А UPS-те са доста чувствителни устроиства и е възможно да прещракват и при включване и при изключване на допълнителни товари.Проблема може да се реши с поставянето на стабилизатор пред UPS-a




Дори и алтернаторите на колите (или на по-старите динамото) могат да регулират напрежението без да им се променят оборотите.

Вземи един учебник за синхронни генератори и не пиши повече глупости!

А на UPS-a това му е работата - като не му харесва входното напрежение да превключва на инвертор.

2v6


Тема Re: Въпрос за честота на генераторнови [re: ИBAH]  
АвторTimo (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 17:16



S Web kameri nestava pove4eto danekazvam 4e vsi4ki sa kam USB a tam daljinata na kabela e po malka ot 3 metra. Imam platka s kvadrator za 16 kameri koito pri promjana na obraza pravjat snimki i taka se arhivira. Pitankata mi e druga, za domofonna uredba s kameri i monitor4eta dali ima6 shema



Тема Устройството се казва термопомпанови [re: ИBAH]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 17:30



.



Тема Re: Устройството се казва термопомпанови [re: Eмo]  
АвторTimo (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 19:08



gluposti




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.