Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:10 08.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Електронните електромери - отново :)  
АвторLara (Нерегистриран)
Публикувано21.01.07 16:05



До експертите и знаещи във форума.

От няколко дни ми сложиха електронен електромер (AMPY AUTOMATION - 5177D) и ако не намеря адекватно решение за "икономия" в края на месеца ще бъде страшно. Със стария нямаше грижи, но този е друга "бира".

Момчета, прочетох през изминалата нощ, всичко изписано по темата. Включително и страниците, към които има препратки. Като резултат, нямам нищо практично на лице.

Споменавате доста пъти "Льольо", като човека, който може да помогне, неговите постове звучат като от някой, който разбира, но от доста време не се е мяркал... ако някой има контакт с него, би ли ми го пратил?

Моля, тези които разбират, а изглежда има няколко от вас в това виртуално пространство, да ми пишат - laraslim@abv.bg

Предварително благодаря на всички, които ще се отзоват,
Лара



Тема Re: Електронните електромери - отново :)нови [re: Lara]  
АвторXoлдън (Нерегистриран)
Публикувано21.01.07 19:35



И от кого ще крадеш?От нас.Всички кражби се калкулират в цената.Я си е.. м..





Тема Re: Електронните електромери - отново :)нови [re: Xoлдън]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 09:39



Виж, приятелю /приятелко/. Ако искаш да ти направим безплатен анализ на енергопотреблението и защо ти е толкова страшна сметката - кажи. Ето тук, във форума. Бас давам, че ако ни послушаш и вземеш мерки за рационалност, поне 30 % ще си намалиш от разходите.
Иначе, както ти писа Холдън, крадеш от другите - дотам ли си изпаднал/а ?



Тема Re: Електронните електромери - отново :)нови [re: ekcпepт]  
АвторLara (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 19:54



Експерт,
Благодаря за благородното предложение. За съжаление, трябва да призная, че очевидно съм изпаднала до толкова, че да ми е нужна друга помощ, а не анализ. Всъщност ми е съвсем ясно какво трябва да направя, за да намаля с около 30% разходите, но дори и това не мога да си позволя - нужна е инвестиция. А от към икономия.... можеш да си сигурен, че не отоплявам пансион 24х7, а една стая и то само когато съм там.
Както и да е, история всеки може да си измисли....

А кой и от кого се краде е ясно, не е нужно дори да го обсъждаме..



Тема Re: Електронните електромери - отново :)нови [re: Lara]  
Автор Xoлдън (нормално уморен)
Публикувано22.01.07 22:10



Огледай си невинните консуматори.Хладилника,ако е абсорбционен или е с калпави уплътнения е токосмукачка.Аквариум с нагревател също.Забравени лампи,стара електроника(телевизори,радио и какво ли не).Уплътнения на прозорци и врати.
Аз за 4 години си свалих 3 пъти разходите.


Избийте баламите и тарикатите ще умрат сами.

Тема Re: Електронните електромери - отново :)нови [re: Xoлдън]  
Авторekcпepт (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 09:49



Лара, съжалявам ако сме те обидили. Е, има и хора в тежко положение. Практиката показва, че най-големите крадци на ток и топло, обикновено не са зле материално, та затова те понаругахме....
Все пак може да ти дадем някоя полезна идея, ако споделиш по-детайлно - големите сметки едва ли са само от отопление. Към казаното от Холдън ще добавя - ако си на бойлер, купи си един таймер за 20-на лева, има ги навсякъде и управлявай с него бойлера само по нощна тарифа - до 2 кВт става без проблем. Гумените самозалепващи уплътнения ТЕСА също са добри и трайни - все пак не са страшна инвестиция. Стиропорът залепен с С200 и един латекс по него- също. Щори или плътни пердета на прозорците /когато е тъмно, де/- и то помага. Да не ти минава през акъла да се топлиш на пропан-бутан - в момента е по-скъпо от дневния ток . Твърдото гориво е вариант - не знам при теб дали е приложим, аз съм на дърва и въглища. Дано съм бил полезен.



Тема Re: Електронните електромери - отново :)нови [re: ekcпepт]  
АвторLara (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 14:48



Благодаря за съветите момчета.
Идеята да се възползвам още по-ефективно от нощната тарифа чрез таймер ми допада. Така дори да изразходвам вода от бойлера през деня, то той ще загрява само нощем.



Тема Re: Електронните електромери - отново :)нови [re: Lara]  
Авторgbaster (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 10:56



zdravei Lara, kak se spravja6 s problema?
Ako si namerila na4in mi pi6i g2009@abv.bg



Тема Re: Електронните електромери - отново :)нови [re: Lara]  
АвторELEKTROBAY (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 00:03



A VE SKAPA, NEZNAM DALI NQKOI TI E OTGOVORIL AMA TI NISHTO NE SI SPOMENALA ZA VAZNAGRAJDENIE ILI ABONAMENT.



Тема Re: Електронните електромери - отново :)нови [re: ELEKTROBAY]  
Авторлoc (Нерегистриран)
Публикувано06.02.07 15:33



Четири години как вече устройството закупено от льоло работи безпроблемно. Така, че дири льоло, знам само, че той вече не е в България, но хората му са, дири тех. Устройството го закупи мой познат, честно казано беше ме страх от льоло, чул съм че бил много умен и много хитър. затова пратих човек да ми закупи устройството, той го закупи а и за него така отидоха 900 лв. Работи перфектно досега. Нема лъжа нема измама успех.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.