Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:42 30.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема парно+бойлернови  
Авторeceo (Нерегистриран)
Публикувано07.02.06 02:46



Имам следния въпрос към колегите, които се занимаватс парни инсталации.
Направих си преди 1 година парно. Живея в къща на два етажа. Парното е на втория етаж. Камина с водна риза в хола и радиатори в другите стаи. Инсталацията е с принудителна циркулация с помпа. Парното ми е само на втория етаж. Тази година съм замислил да включа и бойлера към инсталацията.
Проблема е, че бойлера е на първият етаж. С тръби до бойлера през серпентина и обратно до камината.
Въпросите са ми:
1. Ще може ли помпата, която е тристепенна 60 вата и се намира на втория етаж, да направи циркулацията за да може да се загрява водата?
2. Ще се получи ли естествена циркулация след, като камината и помпата са на по-високо ниво от бойлера?
3. Ще бъде ли ефективна системата?
Денивелацията между бойлера и камината е някъде около 5 метра.
Надявам се да съм бил изчерпателен с обясненията и кой с каквото може да ми помогне.
Благодаря ви предварително!!!!



Тема Re: парно+бойлернови [re: eceo]  
Авторeceo (Нерегистриран)
Публикувано10.02.06 18:09



Като ви чета мненията по форума все начетени умници сте, а един не иска да си каже мнението!!! Няма ли толкова един, който малко да разбира или като видите реална ситуация и не можете да реагирате адекватно. Май се убеждавам, че само на тероия много говорите, но практиката ви куцааа..



Тема Re: парно+бойлернови [re: eceo]  
Автор sunnrider (непознат )
Публикувано10.02.06 21:12



1.Ще върти без проблем,но трябва този кръг специално да го обезвъздушиш ефективно.
2.Естествена циркулация вероятно ще се получи,но от бойлера към втория етаж и то само когато парното е студено.Тогава бойлера бавно ще загрява котела,а пък съответно той/бойлера/ ще се охлажда.Помисли как да спреш тази естествена циркулация.
3.Системата ще бъде ефективна,ако имаш досатъчно мощ в котела и за бойлера - болерите смучат доста.



Тема Re: парно+бойлер [re: sunnrider]  
Авторventzi (Нерегистриран)
Публикувано14.02.06 16:05



Новата ми печка е 10 квт. с водна риза и трябваше да я монтирам на втория етаж защото има по-добра мощност на излъчване-5 квт. Преработих цялата инсталация за циркулационна помпа монтирана на втория етаж.От старото изпълнение бойлера остана на първия етаж.И аз мислех,че ще има проблем със затоплянето на водата но се оказа,че системата работи много добре стига да има мощност от печката.Първо затоплям радиаторите и когато температурата стигне 60 гр. включвам и бойлера иначе става по-бавно.Продава се електрически терморегулатор за 20 лв. който като падне температурата под 40 гр.изключва.Сега търся ел.клапан който да отваря и затваря подаването на вода от печката към бойлера.Ако забравя да затворя крана когато се включи ел.нагревателя получава се страшен разход на ток.Нямам претенции,че всичко което съм направил е идеално но върши работа.Системата ми е отворена с разширителен съд под тавана на втория етаж.



Тема Re: парно+бойлернови [re: ventzi]  
Авторeceo (Нерегистриран)
Публикувано14.02.06 17:07



Благодаря на всички ви за мненията и препоръките!!! Ако някой знае още нещо да го сподели!!!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.