Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:21 21.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Отопление с природна газ?  
Автор asklep (D-r Veterinar)
Публикувано17.01.04 13:34



Имам възможност да се включа на природна газ за отопление и топла вода. За целта обаче трябва да направя инвестиция за инсталация за парно отопление и т.н. всички останали разходи . Интересува ме как мога да си изчисля какво количество газ ще потребявам месечно при зададени параметри - помещения ,изолации, външна температура ? Защото имам чуството че господата от газовите дружества премълчават истинските цифри Помогнете ако можете ,поне да имам орентировъчна представа



Тема Re: Отопление с природна газ?нови [re: asklep]  
АвторMlTKO (Нерегистриран)
Публикувано21.01.04 16:44



За точно изчисление небих могал да ти помогна, но аз за апартамет от 100 кв кото е на първи етаж, тухла с дървена дограма двойна и без изолация изразходвам около 450м3 газ за отопление топла вода и готвене ( семеството ми е аз жената и малко дете ) като не се отпускам много много и една стая не топля и май ще се върна да старото котле с въглища.



Тема Re: Отопление с природна газ?нови [re: MlTKO]  
Автор Julian (разбирко)
Публикувано24.01.04 22:16



Не е особено евтно на газ. Ако имах един хубав климатик инвертор ще идва по евтино като и климатика и парното са доста скъпички.



Тема Re: Отопление с природна газ?нови [re: asklep]  
Авторvasiivo (Нерегистриран)
Публикувано03.02.06 21:21



днес получих януарската сметка за газ от 750 лв за двуетажна къща все ми се струва че тази цифра е висока



Тема Re: Отопление с природна газ?нови [re: asklep]  
Автор mora23kt (непознат)
Публикувано04.02.06 22:18



Ако можеш да изчислиш количеството енергия, което ти е необходимо за един месец става лесно (това са кВч ако използваш в момента ток).
1 м3 газ дава 8 кВч. Значи делиш необходимото ти количество енергия в кВч на 8 и получаваш колко газ ще ти трябва.



Тема Re: Отопление с природна газ?нови [re: mora23kt]  
АвторBaxi (Нерегистриран)
Публикувано08.02.06 13:56



1 m3 газ дава 8000 ccal или 9.305 kWh



Тема Re: Отопление с природна газ?нови [re: Baxi]  
Авторherkules (Нерегистриран)
Публикувано12.02.06 08:35



Апартамента ми е 100м2.
Аз съм с конвенктори-нямам водна инсталациа.
В всяка стая/4 стаи/ имам конвектори + 2 бойлера 80 и 120 литра, готви се на газ ,на месец плащам -160-180 лева.
Една голяма подробност -изолацията мие отвътре на стените 4 сантиметра фибран по калканите така и по вътрешните стени с малка дебелина .Направил съм нещо като термос помещението.Нямам само на тавана.

Най голямата глупост е да правиш изилацията отвън -комшията си направи отвин плати 2000лв да муя направият и сега плаща 250 -300лева на месец .

Пордължаваийте да санирате бетона -даму е топло на бетона ,ама не и на вас.
Един кат каже че нещо е правилно и стадото върви след него .
Отвътре ти остават да стоплиш 30 кубика бетон или тухла че чак тогаз да топлиш въздуха.Това дето щяло да акумолира са врели не кипели дет само на теория излизат.
Който мойе да смята да кайе колко трябва да погълне бетона че да ти върне после .
Пропуснах да спомена-малкия конвектор е 2.5 киливата ако работи цяла нощ.Сам сев включва и иключва ,не работи непрекъснато до сутринта ,става 30-32 градуса в помещението при минус 20 отвън.
Много може да се говори, и да се убеждаваме ,но за мен това е истината.

Успех!



Тема Re: Отопление с природна газ?нови [re: herkules]  
АвторXoлдън (Нерегистриран)
Публикувано12.02.06 09:08



Направил си термус с "дупка".През тавана ти е най голямата загуба на топлина.



Тема Re: Отопление с природна газ?нови [re: Xoлдън]  
Авторherkules (Нерегистриран)
Публикувано12.02.06 11:47



Да знам ама ми писна с теия стиропори и фибрани ,по нататък при следваш ремонт и там ще залепиа.Засега тази цифра ме устроива която плащам.



Тема Re: Отопление с природна газ?нови [re: herkules]  
Автор Xoлдън (уморен)
Публикувано12.02.06 14:39



много добре ми е ясно,че ти е писнало,ама ако го изолираш сметката ще падне двойно.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.