Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:33 17.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема най-после!  
АвторAлekcaндъp (Нерегистриран)
Публикувано04.12.05 08:24



Александър Велики
Александър Бел
Александър Флеминг
Александър Сергеевич Попов
Александър Пушкин
.
.
.
.
.
Александър Н. К. ..........Прееб.л Електромера -преди 77 дни ,до днес измервах грешката ,но вече съм сигурен -72%



Тема Re: най-после!нови [re: Aлekcaндъp]  
Авторshtur (Нерегистриран)
Публикувано04.12.05 10:04



Нище не ти се разбира , какво е тва наи после , какъв александър



Тема Re: най-после!нови [re: Aлekcaндъp]  
Автордeдo ти (Нерегистриран)
Публикувано04.12.05 11:35



а,какъв модел ти е електромера?



Тема Re: най-после!нови [re: Aлekcaндъp]  
Авторcв. Toмa Heвepни (Нерегистриран)
Публикувано04.12.05 13:41



Аз мога също да се похваля, че съм успял, обаче няма да е вярно.Ако кажеш за какъв тип електромер и метода( теоретично е достатъчно) ще си повишиш процента на доверие в казаното.И то при положение, че става въпрос за "интелигентно" решение.



Тема Re: най-после!нови [re: cв. Toмa Heвepни]  
АвторAлekcaндъp (Нерегистриран)
Публикувано04.12.05 19:50



електромера-ел механичен.
въздеиствие- импулсен вч. сигнал



Тема Re: най-после!нови [re: Aлekcaндъp]  
Авторcв.Toмa (Нерегистриран)
Публикувано05.12.05 12:34



ОК.



Тема Re: Браво!нови [re: cв.Toмa]  
Авторgeorgi_nz (Нерегистриран)
Публикувано05.12.05 16:32



А принципа, принципа кажи.
Нека и ние си го направим, бе батка.
Не бъди лош. Дай - още малко подробности, какво жалиш ЕРД-тата та те са вече чужди фирми.



Тема Re: най-после!нови [re: Aлekcaндъp]  
Авторcaмo лeвckи (Нерегистриран)
Публикувано05.12.05 20:22



на мене ако може ми направи едно такова ще си го платя и почерпя:))))



Тема Re: най-после!нови [re: caмo лeвckи]  
Авторcaмo лeвckи (Нерегистриран)
Публикувано05.12.05 20:29



p.s. забравих меил gnt@dir.bg



Тема Re: най-после!нови [re: caмo лeвckи]  
Авторreoprи_нз (Нерегистриран)
Публикувано06.12.05 10:40



Е бе Левски!
Нека първо Сашо поразкрие основната идея, ние да си го направим дет по разбираме и после ще изготвим подробни напътствия в стил "направи си сам" за обща употреба. А тези на които не им се занимава ще заплатят труд и материали на които си изберат за устройството.

Само Левски , Ботев , Караджата , Хаджи Димитър и ЦСКА!



Тема Re: най-после!нови [re: Aлekcaндъp]  
АвторELlN (Нерегистриран)
Публикувано06.12.05 14:34



С ВЧ сигнал не можеш да излъжеш механичен електромер.Да не се лъжеш ти самия в измерването



Тема Re: най-после!нови [re: ELlN]  
АвторAлekcaндъp (Нерегистриран)
Публикувано06.12.05 22:52



импулси запълнени с вч трептения



Тема най-после - пак в началото!нови [re: Aлekcaндъp]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано07.12.05 15:24



Колега , електромеханичен електромер - ???
Може би искаш да кажеш "индукционен"?
Приемам , че става въпрос за индукционен електромер.

Според мен се заблуждаваш.

Забрави да уточниш - какво значи повредих електромера?

1.Трайно го повреди - така ли?
Т.е. след въздействието с твоите импулси електромера се повреди и сега като си включиш печката , то електромера отчита със 72% по- малко , така ли?
Предполагам че не си изгорил (повредил) токовата намотка (щяха да се случат доста по други неща). Предполагам си съгласен , няма как да си "усилил" (трайно) магнитното поле на постоянния магнит в електромера!
Едва ли можеш да кажеш , че си "разбил" лагерите на оста , на която е закрепен диска!
В крайна сметка какво друго трябва да се случи, за да се получи това което казваш?
Настроения режим за косинус фи и другите настройки - няма как и там да се е променило нещо!
Имаше един дето разправяше , че щяла да изгори намотката на късо на магнитопровода - оная дето е с един преместващ се шунт. А това щяло да стане от токовете на фуко!
Надявам се - не си мислиш същото!
Ами то друго не остана!

2. Електромера си е "жив и здрав" , само че като почнеш да консумираш "импулсно" - с тези твоите импулси ,, тогава той не може да мери точно и отчита по-малко!
Ако това е теорията , то заблудата ти идва от там че ти не можеш да си направиш сметката и измерванията!
Електромера е ясно какво ще отчете - има го на брояча. Ама ти как разбра колко си изконсумирал с твоите импулси , за да кажеш че е отчел по-малко!
Ти просто си изконсумирал това дето е отчел електромера , но си мислиш че си консумирал повече!

Ако твърдиш , че си намерил цаката на електромера по втория вариант , дай по подробно параматрите на твоите импулси и грешката ти ще цъфне!
Ако си смятал , че просто тока по напрежението е активната мощност - то там е грешката ти! И в този случай част от енергията , която си консумирал е била реактивна и точно тази част електромера не я е отчел.
Ама той по принцип не отчита тази енергия. Нея можеш да си я ползваш безплатно, въпреки че думата "ползваш" изобщо няма смисъл за този тип енергия! С други думи , с нея не можеш да се стоплиш , не можеш да си светиш .... и т.н. ....



Тема Re: най-после - пак в началото!нови [re: elektromer]  
АвторЦeko (Нерегистриран)
Публикувано07.12.05 21:08



ПРЕЕБАХ ,А НЕ ПОВРЕДИХ пише в поста на Сашо



Тема Re: най-после - пак в началото!нови [re: Цeko]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано16.12.05 23:22



По скоро трябваше да напише " ПРЕЕБАХ СЕ!" това щеше да отговаря най точно на истината



Тема ТАПУРКОВИнови [re: elektromer]  
АвторAлekcaндъp (Нерегистриран)
Публикувано17.12.05 22:18



Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.



Тема Re: най-после - пак в началото!нови [re: elektromer]  
Авторнaй-пocлe ce yбeдиx (Нерегистриран)
Публикувано20.12.05 15:21



Elektromer не вярвах че ще стане с напрежителната намотка но стана. Не го правих аз а го прави един разбирач, представи се за Косьо. Обясни ми само че смисъла на това което прави е да вдигне съпротивлението омовото на напрежителната намотка, дори не се налагаше да спра тока от таблото той го спре от апартамента, 15 минути му бяха нужни, платих 450 лева на доверие и човека се оказа прав, пък и да ги бях загубил нямаше да съжалявам защото имам печеливщ бизнес, сега той ще ми е още по-печеливщ. На въпроса ми към него има ли нещо общо това което прави с гяволиите на някой си льольо той предпочете да го каже едва когато си тръгна, като каза има но никакво приказване. Електроинженер съм и въпреки това немеех пред това което правеше, това което той правеше като все едно си играеше аз бих го направил с доста енергия дори и да знаех как става. Така че теорията ти май не е верна. Засичах електромера отчита при консумация 5 киловата – 1.5 киловата.



Тема Re: най-после - пак в началото!нови [re: нaй-пocлe ce yбeдиx]  
АвторPaзбиpaчa (Нерегистриран)
Публикувано21.12.05 18:20



Снапрежителната намотка ще те хванат само за два месеца и ще платиш много повече от 450.....Само дето си елинженер.Обясни си какво е направил.Ами изправил е напрежението .Това плюс кондензатор =320в.ПрОблЕмА че веднъж като тръгне докато не се осере не кандисва.Да изкараш най много 60 дниСлед това ще има ток СЛУЖЕБНО и пак можем да си поговорим



Тема Re: нещо не разбирамнови [re: Paзбиpaчa]  
АвторToмa Heвepни (Нерегистриран)
Публикувано21.12.05 22:43



Язък му за елинженерното образование!

...дори не се налагаше да спра тока от таблото той го спре от апартамента .......немеех пред това което правеше...

Вариантите са два:
1. От ап.табло към инсталацията на апартамента??
2.От ап.табло навън към електромера, към другите елмери на същата фаза и към вързаните на тях бойлери, печки и т. н.....Но е въздействал избирателно само на неговата напреженова.
Ако е вярно какво му остава на човек освен да "немее"



Тема Re: най-после - пак в началото!нови [re: Paзбиpaчa]  
Авторay (Нерегистриран)
Публикувано22.12.05 09:41



Каква е тази глупост леле да изправяте напрежението така ще скапете всичко (ако съм разбрал правилно) и това ако е "въздействие", а за немеещия ми той май не е ел.инженер.Греша ли?



Тема Re: най-после - пак в началото!нови [re: Paзбиpaчa]  
Авторнaй-пocлe ce yбeдиx (Нерегистриран)
Публикувано22.12.05 10:30



Електромера работи вече година и половина, отчита но по-малко. Как така че вече година и половина той не се усира. Изчаках да мине време за да си утвърдя представата за това устройство и тогава реших да пиша. Обръщам внимание, че въпросният специалист не ми инсталира никаква кутия с никакви кабели. Само направи необходимото според него за да отчита електромера по-малко. Не си отговорих на въпроса защо той предпочете да мине на този вариант. Знаете че се писа много за това че имало два основни варианта, първи с прословутата кутия от която излизат два кабела и втори-повишаване на омовото съпротивление на напреженовата намотка. Вече повече от убеден съм, че човекът направи второто, но защо не първото. Това тепърва ще си изяснявам. Е мина достатъчно дълго и електромера работи добре. Въпреки любопитството ми човека беше лаконичен, много интересно че ако имаше какво да ми каже под натиска на моето любопитстване го правеше накрая преди да си тръгне. Така, че вече абсолютно съм убеден, че това което се говореше за прословутото устройство е верно. Ще изчакам време за да видя наистина колко време ще работи така добре електромера. Ако съм се оказал излъган ще го съобщя непременно. Нека да минат 3-4 години. Дано и вие имате късмет да се убедите.



Тема Re: най-после - пак в началото!нови [re: нaй-пocлe ce yбeдиx]  
Авторgeorgi_nz (Нерегистриран)
Публикувано22.12.05 13:58



Абе приятел, какви 3-4 години бе.
Ми утре ще мине инспектора от енергото и ще ти смени електромера с чисто нов изваден от кашона. Даже ще ти остави кашона за спомен.
И ко прайм после? Пак ли ще плащаш на онзи Дънкан Маклауд 500 кинта?

А повишаване съпротивление без да се отвори рл-мера няма как да стане дистанционо без да владееш висшата магия от приказките.

Единствения начин е съпротивлението да мръдне към безкрайност като се изгори напрежителната намотка, но пък тогава ел-мера спира като магаре на мост и не помръдва ни на йота. И пак ти го сменят. Само че като стане един два пъти такава повреда и на третия път ще ти се счупи стомничката.



Тема Re: най-после - пак в началото!нови [re: нaй-пocлe ce yбeдиx]  
АвторRa (Нерегистриран)
Публикувано22.12.05 16:11



Наясно ли си че съпротивлението на напреженовата намотка не може да се вдигне от апартамента ти.Може да си изгори така че да не опуши стъклото на елмера но при това положение при операцията трябва преди елмера да има панцер и той да се изключи.Това което ми описваш прилича на номера дето го скроиха на един приятел .И на него му Лекували елмера по твоя начин .Мълча си 6 месеца и не сподели нищо но на 7-я му смениха електромера и доприпка да се оплаче че му съставили акт а той не е докосвал елмера.Оказа се че мошеника преди да отиде в тях е монтирал едно съпротивление последователно на намотката и пак е пломбирал елмера.Да ама от НЕК не признават такива оправдания и му нахакаха 2000 лв акт.Не стига това ами искат и да го съдят.Дано и твоят МАЙСТОР да не е такъв.



Тема абе, знаем те ние тебенови [re: нaй-пocлe ce yбeдиx]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано22.12.05 20:49



и друг път си минавал насам, пишеш некви глупости в стил досиета Х.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Raнови [re: Ra]  
Авторнaй-пocлe ce yбeдиx (Нерегистриран)
Публикувано23.12.05 09:54



Ами ще му сменят, как мислите след толкова хвалене и писане, направих голяма грешка не послушах човека, който ми каза никакво приказване, но исках да се разбере че номера ставал и нямаше как да премълча и да не споделя. Знае ли ме някой къде съм и що съм, я дошли я не дошли. Освен това електромера си върти но по-бавно и все пак върти, сигурни ли сте че на всеки електромер ще правят експертиза, достатъчно е само да отворят кутията и да видят че той работи значи има консумация. Електроинженерното ми образование изглежда е недостатъчно за да си обясня как оператора постигна успеха. Толкова, обещавам че повече няма да пиша, последно ще кажа, че бях свидетел как го направи и за мое учудване стана. Щом стана значи или теориите които се изписаха не са верни или нещо не се прави както трябва. Изобщо не вярвах че имало такова устройство и че можело да се направи електромера да отчита по-малко но вече абсолютно съм убеден че може. Пак казвам електроинженерното ми образование макар че го завърших с отличен 5.75 през 88 г. е недостатъчно за да си го обясня. Времето за което електромера работи добре ме кара да си мисля че това е напълно възможно.



Тема Re: Raнови [re: нaй-пocлe ce yбeдиx]  
АвторEнeproтo (Нерегистриран)
Публикувано23.12.05 14:14



Абе, пич ти нормален ли си? Хората ти обясняват, че номера с баластното съпротивление включено в напреженовата верига на електромер е толкова стар и известен (не само на работниците в енергото), че си хванат още тази зима. Не те знам що за електроинженер си, ама ако наистина си такъв, жална ни майка на енергетиката, че ти ще ръководиш хора.
Извинявам се, че сигурно съм ползувал на някой НИК-а, ама ми се стори много подходящ.



Тема Re: Raнови [re: Eнeproтo]  
Авторнaй-пocлe ce yбeдиx (Нерегистриран)
Публикувано23.12.05 15:12



Електромера не е пипан, таблото не е отваряно, никакво баластно съпротивление не е слагано, ясно ти е че то за да се сложи трябва да се отвори кутията на електромера.. Цялата процедура се извърши в блока където живея. Оттам се спря и тока, без да се пипа кутията на електромера. После аз я отворих за да включа изключвателя. Оператора го направи толкова умно и хитро че аз изумях и станах жалък че съм електроинженер. Ако вие сте по-умни и по-професионалисти от мен, редно е вие да обясните какво е направил човека. Но изглежда нямате и вие обяснение. Много бих искал Електромер който толкова много пишеше и обясняваше теории, как ще обясни това. Аз признавам немога. Поставил съм си за цел ако наистина съм излъган, то ще се разбере след като електромера се повреди, да накарам енергото да го свали и да отиде по най-бързия начин в лаборатория за анализ. Безкрайно съм любопитен какво е станало с него, напреженовата ли токовата ли намотка е станала вече друга. Какво е станало дявол да го вземе и то от разстояние, че да отчита толкова малко. Не би могло да е нещо друго освен напреженовата намотка. Ако наистина съм излъган и това стане, ще стане достояние и на вас в клуба.



Тема Re: Raнови [re: нaй-пocлe ce yбeдиx]  
АвторRA (Нерегистриран)
Публикувано23.12.05 19:06



Да накараш панцера да падне от апартамента е лесна работа.По това което пишеш ми става ясно че си нямаш хал хабер от електротехника.И как пък разбра че таблото не е пипано.Още веднъж ти повтарям съпротивлението на намотката не може да се вдигне отвън.Може да се изгори но не и друго.И какъв изключватеп те гони като си в апартамент и там в разпределителните табла повечето схемни решения са с предпазител със стопяема пластина



Тема Re: Raнови [re: нaй-пocлe ce yбeдиx]  
АвторToмa Heвepни (Нерегистриран)
Публикувано23.12.05 20:22



Бе то е ясно, че няма да хванеш вяра на теорията, ами кажи как ще обясняваш къде са 2/3 от зъбците на едно от зъбните колела в електромера( разбира се водещо, не водимо)? Това е вторият възможен начин.



Тема 2 схеминови [re: zaphod]  
Автордфдф (Нерегистриран)
Публикувано02.01.06 20:08



Вижте това:

, незнам колко работят !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.