Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:05 17.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: най-после!нови [re: Aлekcaндъp]  
АвторELlN (Нерегистриран)
Публикувано06.12.05 14:34



С ВЧ сигнал не можеш да излъжеш механичен електромер.Да не се лъжеш ти самия в измерването



Тема Re: най-после!нови [re: ELlN]  
АвторAлekcaндъp (Нерегистриран)
Публикувано06.12.05 22:52



импулси запълнени с вч трептения



Тема най-после - пак в началото!нови [re: Aлekcaндъp]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано07.12.05 15:24



Колега , електромеханичен електромер - ???
Може би искаш да кажеш "индукционен"?
Приемам , че става въпрос за индукционен електромер.

Според мен се заблуждаваш.

Забрави да уточниш - какво значи повредих електромера?

1.Трайно го повреди - така ли?
Т.е. след въздействието с твоите импулси електромера се повреди и сега като си включиш печката , то електромера отчита със 72% по- малко , така ли?
Предполагам че не си изгорил (повредил) токовата намотка (щяха да се случат доста по други неща). Предполагам си съгласен , няма как да си "усилил" (трайно) магнитното поле на постоянния магнит в електромера!
Едва ли можеш да кажеш , че си "разбил" лагерите на оста , на която е закрепен диска!
В крайна сметка какво друго трябва да се случи, за да се получи това което казваш?
Настроения режим за косинус фи и другите настройки - няма как и там да се е променило нещо!
Имаше един дето разправяше , че щяла да изгори намотката на късо на магнитопровода - оная дето е с един преместващ се шунт. А това щяло да стане от токовете на фуко!
Надявам се - не си мислиш същото!
Ами то друго не остана!

2. Електромера си е "жив и здрав" , само че като почнеш да консумираш "импулсно" - с тези твоите импулси ,, тогава той не може да мери точно и отчита по-малко!
Ако това е теорията , то заблудата ти идва от там че ти не можеш да си направиш сметката и измерванията!
Електромера е ясно какво ще отчете - има го на брояча. Ама ти как разбра колко си изконсумирал с твоите импулси , за да кажеш че е отчел по-малко!
Ти просто си изконсумирал това дето е отчел електромера , но си мислиш че си консумирал повече!

Ако твърдиш , че си намерил цаката на електромера по втория вариант , дай по подробно параматрите на твоите импулси и грешката ти ще цъфне!
Ако си смятал , че просто тока по напрежението е активната мощност - то там е грешката ти! И в този случай част от енергията , която си консумирал е била реактивна и точно тази част електромера не я е отчел.
Ама той по принцип не отчита тази енергия. Нея можеш да си я ползваш безплатно, въпреки че думата "ползваш" изобщо няма смисъл за този тип енергия! С други думи , с нея не можеш да се стоплиш , не можеш да си светиш .... и т.н. ....



Тема Re: най-после - пак в началото!нови [re: elektromer]  
АвторЦeko (Нерегистриран)
Публикувано07.12.05 21:08



ПРЕЕБАХ ,А НЕ ПОВРЕДИХ пише в поста на Сашо



Тема Re: най-после - пак в началото!нови [re: Цeko]  
Авторelektromer (Нерегистриран)
Публикувано16.12.05 23:22



По скоро трябваше да напише " ПРЕЕБАХ СЕ!" това щеше да отговаря най точно на истината



Тема ТАПУРКОВИнови [re: elektromer]  
АвторAлekcaндъp (Нерегистриран)
Публикувано17.12.05 22:18



Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.



Тема Re: най-после - пак в началото!нови [re: elektromer]  
Авторнaй-пocлe ce yбeдиx (Нерегистриран)
Публикувано20.12.05 15:21



Elektromer не вярвах че ще стане с напрежителната намотка но стана. Не го правих аз а го прави един разбирач, представи се за Косьо. Обясни ми само че смисъла на това което прави е да вдигне съпротивлението омовото на напрежителната намотка, дори не се налагаше да спра тока от таблото той го спре от апартамента, 15 минути му бяха нужни, платих 450 лева на доверие и човека се оказа прав, пък и да ги бях загубил нямаше да съжалявам защото имам печеливщ бизнес, сега той ще ми е още по-печеливщ. На въпроса ми към него има ли нещо общо това което прави с гяволиите на някой си льольо той предпочете да го каже едва когато си тръгна, като каза има но никакво приказване. Електроинженер съм и въпреки това немеех пред това което правеше, това което той правеше като все едно си играеше аз бих го направил с доста енергия дори и да знаех как става. Така че теорията ти май не е верна. Засичах електромера отчита при консумация 5 киловата – 1.5 киловата.



Тема Re: най-после - пак в началото!нови [re: нaй-пocлe ce yбeдиx]  
АвторPaзбиpaчa (Нерегистриран)
Публикувано21.12.05 18:20



Снапрежителната намотка ще те хванат само за два месеца и ще платиш много повече от 450.....Само дето си елинженер.Обясни си какво е направил.Ами изправил е напрежението .Това плюс кондензатор =320в.ПрОблЕмА че веднъж като тръгне докато не се осере не кандисва.Да изкараш най много 60 дниСлед това ще има ток СЛУЖЕБНО и пак можем да си поговорим



Тема Re: нещо не разбирамнови [re: Paзбиpaчa]  
АвторToмa Heвepни (Нерегистриран)
Публикувано21.12.05 22:43



Язък му за елинженерното образование!

...дори не се налагаше да спра тока от таблото той го спре от апартамента .......немеех пред това което правеше...

Вариантите са два:
1. От ап.табло към инсталацията на апартамента??
2.От ап.табло навън към електромера, към другите елмери на същата фаза и към вързаните на тях бойлери, печки и т. н.....Но е въздействал избирателно само на неговата напреженова.
Ако е вярно какво му остава на човек освен да "немее"



Тема Re: най-после - пак в началото!нови [re: Paзбиpaчa]  
Авторay (Нерегистриран)
Публикувано22.12.05 09:41



Каква е тази глупост леле да изправяте напрежението така ще скапете всичко (ако съм разбрал правилно) и това ако е "въздействие", а за немеещия ми той май не е ел.инженер.Греша ли?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.