Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:30 26.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Малко теория за Дефектно-токова защитанови [re: Xoлдън]  
Автор bobinator (непознат )
Публикувано30.11.07 17:21



прав си холдън

а и аз малко се пообърках не е на бендер а на LG както и да е виждам че си доста наясно с нещата ще те търся понякога ако имам въппроси, може ли?



Тема Re: Малко теория за Дефектно-токова защитанови [re: bobinator]  
Автор Xoлдън (нов човек)
Публикувано30.11.07 19:50



Бива!




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Опасно ли енови [re: Cтapeц]  
АвторSDo (Нерегистриран)
Публикувано02.07.08 12:37



Здравейте,

Виждам че има доста компетентни лица тук... имам и аз претенции малко или много да разбирам от тези неща, но ще се радвам да ми дадете малко акъл :) Та значи горд собственик съм на апартамент - ново строителство (няма да ви занимавам с идиотиите през които съм принуден да мина)... Имам табло в апартамента, което е изпълнено по следния начин - 1. Главен предпазител, 2 Осветления, 3. Кламтик, газово котле 4. Контакти - кръг 1 - Дефектнотокова защита, 5. Контакти - кръг 2 - Дефектнотокова защита. Проблема е следния - всички предпазите са включени без 5-ти... ако успея да го задържа във включено положение, момента в който включа консуматор - лампа, климатик или нещо на някой от 2 до 4-ти - 5-ти изключва моментално... случи се на няколко пъти да са вдигнати 1,4 и 5 и 5 да не падне, но във всеки един случай когато 2 и 3 са включени 5 пада при включване на консуматор. Такаааа... когато само 1 и 5 са вдигнати, няма проблем - всичко в кръг 5 си работи и не изключва. Обясняваха ми разни врели-некипели за дефектнотоковата защита и т.н. затова съм разглобил всяка една дистрибутивна кутийка и съм оправил пиянските изпълнения на майсторите коит са претупали инсталация... няма да се оплаквам, че докато си ровех из една от кутийките намерих безпризорен проводник на фаза, който след дълго умуване с брат ми не можахме да разберем защо е там... оказа се включен към девиаторен ключ (мисля така му се казва) който едната фаза отива в лампа, а другата в стената (вероятно захранва тухлите

) махнах го, но проблема си остава...

Помогнете с идеи, какво и от къде може да е!



Тема хм...нови [re: SDo]  
Автор Диaн (uguoT)
Публикувано02.07.08 16:13



Ако искаш да ти се обърне внимане не е лошо да си отвориш нова тема понеже това не е по темата.

За помагането... то не е проблем може би предполагам какво е но не съм сигурен, добре е някой дето е по в час с материята да мине и да огледа и мерне на място. Аз предполагам че са смесили защитното зануляване/заземяване на контактите на 5-ти токов кръг който е на ДТЗ и нулата на останалите кръгове. Това може да е станало в самото табло или в някоя разклонителна кутия. Ако си от Варна, Добрич или региона мога да ти препоръчам фирма да мине да огледа и замери.

Ако разполагаш с амперклещи ги сложи на нулата която минава през ДТЗ и почни да включваш консуматори ако почне да ти дава показания... значи вероятно е това проблема. Само дето не съм сигурен дали ДТЗ не отлепяше и нулата че ако я отлепя... предложението ми отива на кино.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"


Тема Re: Опасно ли енови [re: SDo]  
Автордтзззз (Нерегистриран)
Публикувано02.07.08 18:01



Явно НУЛАТА на токов кръг 5 минава през ДТЗ и след това подава нула към другите кръгове. Може да е в таблото, или в някоя кутия, както е казал Диан. Тоест, когато се появи консумация на 2, 3 или 4 - той получава нула през ДТЗ, явява се разлика и защитата скача.



Тема Re: хм...нови [re: Диaн]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано02.07.08 18:08



ДТЗ прекъсва и фазовия и "нулевия" проводник, по принцип трябва да огледа контактите, дали на някои не са разменени защитния и нулевия проводник, може да са разменени и в някоя кутия (последната година оцветяването на жилата на кабелите родно производство е под всякаква критика, само една фирма ги оцветятва прилично) по приницп може да не се търси кутията само се разменят нулата и защитния в съответните контакти....



Тема Re: Малко теория за Дефектно-токова защитанови [re: ddwolf]  
Авторgur (Нерегистриран)
Публикувано14.10.08 22:42



defektno tokovata za6tita e mnogo hubavo ne6to :)



Тема Re: Малко теория за Дефектно-токова защитанови [re: Xoлдън]  
Авторeo (Нерегистриран)
Публикувано26.10.08 07:41



Ако в жилище влизат само N,L как е редно да се направи 3 проводна инсталация с дефектно токови защити или PE проводника от каде трябва да се свърже.Благодаря предварително.



Тема Re: Малко теория за Дефектно-токова защитанови [re: eo]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано26.10.08 08:09



Прави се трипроводна инсталация с ДТЗ.Защитния проводник"РЕ" се свързва към нулевия "N" проводник преди дефектнотоковия автомат (от захранващата страна).Трябва да се спази изискването захранващите проводници да се свързват към горните клеми на автомата.В противен случай той може да дефектира.
Горни са клемите,когато надписите на автомата са правилно ориентирани за четене.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Малко теория за Дефектно-токова защитанови [re: Xoлдън]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано26.10.08 15:12



Също може да се гледа номерацията на клемите - нечетните са входни (захранване) четните са изходни (към консуматорите)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.