Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:06 11.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Малко теория за Дефектно-токова защитанови [re: Cмexopaнчo]  
Автордaнчo (Нерегистриран)
Публикувано18.11.07 22:52



сега видях освен дефектнотокова защита че се слага и допъкнителен
автоматичен предпазител на фазовия проводник,а се предлагат и такива защити с вграден такъв предпазител-това от каталога на шнайдер.
не съм гледал какво се предлага по магазините,но ако правя инсталация
по новите стандарти ще взема от последния модел ,дори и да е по скъпа



Тема Re: Малко теория за Дефектно-токова защитанови [re: дaнчo]  
Автор Xoлдън (нов човек)
Публикувано19.11.07 08:23



Той не е допълнителен,а задължителен.ДТЗ не защитава инсталацията от максимален ток.Затова е необходим и автомат за МТЗ,или комбиниран автомат ДТЗ+МТЗ.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Малко теория за Дефектно-токова защитанови [re: Xoлдън]  
Автор ha-ho (непознат )
Публикувано26.11.07 21:30



виждам че тук всички сте запознати с действието на ДТЗ, но от всичко личи че пак не е защитен човешкия живот на 100 % или по-точно на вашите деца , на всякъде се говори за ток на отечка, но някой може ли да ми каже дали тази защита ще сработи при следния случай " малко дете със едни джапанки за баня които в случая са сухи и като млад изследовател взима куките на баба и решава да провери какво има в онези две дупчици на стената " интересуваме кое ще накара ДТЗ да разбере че не си един обикновен товар (консуматор).





Тема Re: Малко теория за Дефектно-токова защитанови [re: ha-ho]  
Автордaнчo (Нерегистриран)
Публикувано27.11.07 00:21



ами има няколко вариянта:
1.дава шишовете на късо и стработва мтз
2.бърка с шиша първо в фазата,но понеже е с сухи джапанки
съвсем леко го возтриса и се отказва да бутне и другия шиш
3.бърка първо в нулата,после в фазата и светва като крушка,ако се
случи още първия момент да го тресне така че да го ''метне'' на зад
оцелява и започва да заобикаля контактите от 2м разтояние,ако не,го пишат в черната хроника


все пак да си сложим ръка на сърцето и да признаем че с дтз са по защитен
ел.уредите от колкото без нея



Тема Re: Малко теория за Дефектно-токова защитанови [re: ha-ho]  
Автор Xoлдън (нов човек)
Публикувано27.11.07 07:17



Ако бръкне в двете дупки няма спасение.Но ако се пипне фазата, ДТЗ изключва защитаваната верига.
Проучванията за влиянието на ел.ток върху жив човешки организъм според мен са правени в концлагерите.Гледах един фирмен филм в който германец на видима възраст около 80 (лекар) (това беше преди десетина години ) с цел да докаже ефективността на ДТЗ се подложи на пряко действие през ДТЗ на 220 V. Ефекта беше,че подскочи около 20-30 см и оживя.
При поражение от ел.ток се получава свиване на мускулите на ръката и човек не може волево да се освободи от проводника.Това води до пробив на кожата,протичане на по голям ток през тялото и смърт.При защитаване с ДТЗ напрежението се изключва за милисекунди и можеш да се освободиш.По принцип кожата на човека е единствената естествена защита на човека за поражение от ел.ток.
За действие върху деца не съм чел данни,но е факт ,че ДТЗ определено е ефективна за защита на хората от попадане под напрежение.Нейната цел е именно тази,а не защитата на ел.уреди.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Малко теория за Дефектно-токова защитанови [re: ha-ho]  
Автор Xoлдън (нов човек)
Публикувано27.11.07 07:20



П.С.
Колкото до пипане на фазов проводник,ако си застанал на изолационна основа няма никакъв проблем стига с другата ръка да не се допираш никъде.
Аз съм го пробвал,но не го препоръчвам.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Малко теория за Дефектно-токова защитанови [re: ha-ho]  
Авторбeзkoмпpoмиcнa (Нерегистриран)
Публикувано27.11.07 09:15



За да нямат възможност да бъркат децата в контактите има специални капачки за контакти. Преди 20г имаше български, които съм ползвала, но бяха по-примитивни - с ключе, но вършеха добра работа. Питай Гугъл - мисля, че имаше в каталозите на Шнайдер Електрик.



Тема Re: Малко теория за Дефектно-токова защитанови [re: бeзkoмпpoмиcнa]  
Автор Xoлдън (нов човек)
Публикувано27.11.07 13:03



От много години се произвеждат контакти с механична блокировка не позволяваща вкарване на предмет само в едното гнездо.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: Малко теория за Дефектно-токова защитанови [re: Cмexopaнчo]  
Автор bobinator (непознат )
Публикувано30.11.07 12:06



освен на шнаидер има дефектнотокови защити на бендер
продава ги Белком ЕООД





Тема Re: Малко теория за Дефектно-токова защитанови [re: bobinator]  
Автор Xoлдън (нов човек)
Публикувано30.11.07 12:54



Много са фирмите,които ги произвеждат и продават.Не ги продават само Любо и Фани Белчеви.




Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.