Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:05 21.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема a be Diane,...нови [re: dian_dimitrov]  
Авторpraktik (Нерегистриран)
Публикувано04.03.04 14:12



Az da sum rekul che zarezdam cap s "reactivna energiq".
Ako si napravish truda, procheti ot po-prednite dni, kakvo sum pisal
(che i ot po-prednite meseci).
Tuk vuobshte ne ide rech da se polzva reactivna energiq ......
Zarezdash si cap-a, kogato reshish i go razrezdash, kogato si reshish.
I ako se setish tochno koga , tochno kolko, tochno kak....i si iskren za postignatiq rezultat suvsem drugo shte pishesh.
Are sus zdrave
P.S.-> predi nova godina pisah i kakuv tocno CAP trqbva i na kakvi parametri trqbva da otgovarq( i za tranzistorite pisah "ama na"....)



Тема Re: a be Diane,...нови [re: praktik]  
Авторkoи (Нерегистриран)
Публикувано04.03.04 14:40



Не знам, ама си мисля следното. Един електрокар има бая акумулатори които са заредени, е добре тоя електрокар извършва пак бая работа дорде акумулаторите паднат. А нали същите дават електроенергия с която се захранва електродвигателя на електрокара. Е, вместо да захранваме електромотора ние можем да захранваме някакъв консуматор, например бойлер, та той ли черпи по-голям ток от тока необходим за да го подкара електродвигателя. Представете си, че вместо хайде 20 бр. не знам дали са толкова точно но нека да вземем 200. Защо говорите, че не могло било, нищо подобно, не е нужно човек да го прави и едва тогава да каже абе става или не става, проста сметка е необходима. Питам аз, а защо ви се вижда толкова трудно, та набавянето на акумулаторите ли е трудно или какво. Защо пък и да не направиме и това. Един мощен инвертор който преобразува правото в променливо, та и това ли е толкова трудно. Сигурно ще кажете, че е трудно набавянето на акумулаторите, това е вече друго.



Тема ti me ubiнови [re: koи]  
Авторpraktik (Нерегистриран)
Публикувано04.03.04 16:19



Ako te slusha chovek, naj-dobre da si "zavlechem" edna podvodnica(a znaesh li kolko akkumulatori ima vutre?!).....
ne edna, a naj -dobre po edna....na Bulgarien man.
Taka de, kolko mu e....
are sus zdrave



Тема Re: ti me ubiнови [re: praktik]  
Автор млaдeжa* (ентусиаст)
Публикувано04.03.04 20:38



А ти влизал ли си някога в ККУ помещение.Когато работят батериите - кондензаторните отделят топлина и то не малко - а топлината си е чисто активен товар.Не ме четеш вярвам - 10 квара батерия производителя и дава 12 ампера на фаза ток проверено е със ампер клещи /дици/ на практика че е толкова.Ако ще да я зареждаш /кондензаторната батерия/ на една хилядна от полу периода пак ще е тая просто ще получиш по малко при разреждането.Трябва да ти кажа и още нещо практическо нали си практик - една лампа 40-60 вата свети приблизително-3-4 секунди при разряд.Можеш да си сметнеш колко киловат часа са заредени в 10 киловара и какво ще получиш накрая като активна енергия.
Въобще цялата ти теория извинявай практика ми прилича на упражнението от "Млад Конструктор" дето на обикновенна лампа се слага един диод да елиминира единия полу период за да се получи икономия от ел.енергия-да получава се но лампата свети с толкова по слабо.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: Чухнови [re: quad]  
Автор quad ((bg))
Публикувано04.03.04 21:59



ot4asti me ubedihte,no az se tarsq proluki....obi4am da 4eta mejdu redovete...i pak namiram ne6to za koeto moga da se hvana.elmera e "dlajen" koi go zadaljava,konstruktivnite mu osobenosti?Iskam da polu4avam samo obosnovani otgovori,a ne podmqtaniq ot tipa kolko sam tap.Sega se u4a,ne sam kazal 4e razbiram ot vsi4ko.Ne priemam mneniq koito ne sa obosnovani i podrobno obqsneni.Te sa zaqjdane.Ako razbirate obqsnete,tova e.
vra6tane na energiq obratno v mrejata...4e i elmera da q ot4ete 4e i det se vika da se vratne naopaki...dokolkoto sam zapoznat te ne mogat da vatrqt naobratno.
Zna4i imame elektromer za aktivna energiq....iskate da kajete 4e toi 6te ot4ita i reaktivnata?Tove e vazmojno pri opredelena shema na svarzvane,ne pri klasi4eskata.Ei sega 6te me kontrirate 4e reaktivnata e bezploezna i na nas ne ni var6i rabota.Ako re6im da q polzvame tq stava aktivna i elmera si ot4ita kakto trqbva.Ideqta e da nakarame toi da si "misli" 4e e reaktivna...kak...ne stava s definiciite ot u4ebnicite:)....posmqhte li se?Az ne.
Edin otdelen vapros za diodi B200 stava duma:v spravo4nika pi6e probivno naprejenie ot 100 do 1000V.Dokolkoto znam na tqh ima cifri(na diodite)koito trqbva da sa ednakvi ina4e ne stava.Predpolagam 4e cifrite opredelqt dopustimite naprejeniq.Mojete li da mi kajete koi nomer na kakvo naprejenie saotvetstva?Moi priqtel prave6e trifazen elektrojen s tqh i si spomnqm 4e ima6e qdove dokato razbere kade e pri4inata.

Редактирано от quad на 04.03.04 22:07.



Тема Re: a be Diane,...нови [re: koи]  
АвторKoko (Нерегистриран)
Публикувано05.03.04 09:17



Haha
Kato gi razredish tia "Akumulatori " kolko vreme za zarejdane i tok shte ti triabva ????
Ne e li po dobre da si vzemesh edno motorche ot balkanche da mu prisadish gazova uredba i generator za 220V i taka da si jitkash na po evtin tok :))))



Тема Re: Чухнови [re: quad]  
Автор млaдeжa* (ентусиаст)
Публикувано05.03.04 20:01



Начи когато си прекомпенсирал реактивен товар /електромотор/ най-често във фактурата на енергото присъства следния термин или съкращение разбирай го както искаш - ВРЕ превода на нашенски е върната реактивна енергия.Таксува се на цената на върховата тарифа което си е най високата цена.Ако не си компенсирал до сосинус Ф 0.9 се през деня - връх и ден също плащаш гяволъка.Според мен ВРЕ е неправилен термин или съкращение но така е заложено в програмите им иначе споменават обратна енергия!!!Защо е обратна ще прочетеш предишния ми пост.Това разбира се не означава че връщаш енергия в мрежата а просто консумираш реактивна с капацитивен характер която както писах преди някой трябва да произведе - Енергото.Как става производството - ами процеса е сложен но на кратко в зависимост от възбуждането на генератора в производството на ел енергия се получава различен характер на енергията която получаваме ето за това се изискват някакви определени граници щото тоя генератор не е нещо като запалка да си щракаш колкото си искаш в случай че никой по улиците не си носи такава и търси огънче на аванта.Така че произведената енергия електрическа отговаря на определени условия които се нарушават ако почнем да си харчим например реактивна с индуктивен характер пък посе ни скимне да изпраскаме само капацитивна такава.Не може по тротоара да се разкарваш все едно си на кило ракия има си правила и горе долу трябва да спазваш праволинейната посока на движение.
За справочната информация - ами в моите го нама този диод.

Което не става с кубатура става с обороти


Тема Re: a be Diane,...:))нови [re: praktik]  
Автор dian_dimitrov (пристрастен)
Публикувано05.03.04 22:51



Виж какво практик аз не се крия зад някой временен прякор така че каквото е написано от мен си поеам отговорността а това което ти си написал преди време?? с какъв псевдоним??

Та да си дойдем на думата и да не говорим празни приказки за целта е нужно да си отворил поне един електромер с разбиране кое за какво служи и да си прочел много внимателно теорията на електромера както и общата теория на въртящите се машини. Та на какво би трябвало да се обърне внимание от електромера - диска демек ротора на въртящата се машина има прекалено голяма инертна маса. Какво би трябвало да обърнеш внимание от теорията въртящите се ел.машини- всички те се свеждат до една 2-фазна електрическа машина при която се събират 2 вектора ала-бала идеята е че ако полето при сбора на 2-та вектора не е кръгово то кпд-то на машината пада драстично. Не ми се четат лекции по тази тема ако питаш кои са 2-та вектора при електромера:)) единия е от нареженовата намотка а другия от токовата:) напреженовия вектор не можеш го мръдна остава да преебеш токовия как ако помислиш ако попрочетеш ще ти стане ясно като жокер помисли си какъв ток ти харчи кондензатор при заряд през грец:) и по-точно кога го харчи ако искаш и си го нарисувай може и да ти светне.

Е ако нещо не ти е било ясно:) погледни попрочети и в един момент ще установиш че са ти сменили електромера с нов електронен :) а него по този начин не можеш го излъга:) Е хайде със здраве пък ако беше толкова умен щеше да произвеждаш такива енергоспестяващи машинки и да не ти пука а не да се дърлиш из форумите и да ръсиш мозък.



Тема Re: ti me ubi :)нови [re: млaдeжa*]  
Автор dian_dimitrov (пристрастен)
Публикувано05.03.04 23:01



Младежо прав си за ККУ-то ама зависи в какво си попаднал смея да твърдя че новите кондензаторни батерии (говорим за 50 херца) почти не греят не говоря за старите цилиндрични паралелепипеди а за новите - цилиндрични виждал съм ККУ 640 киловара (16 канала по 40 киловара всеки) да седи в затворен шкаф.
Това колко енергия се съхранява в една батерия от 10 киловара:) ми батерията е 3-фазна значи имаш 3х3.3 киловара кондензатори в един корпус колко е това на 380 волта като капацитет сметни си го сам как се зарежда кондензатор /с диод/ а енергията на напълно зареден кондензатор е C*U*U а бе стига се лесно колко се съхранява в една батерия с бакалски сметки:)) Идеята е не да се дърпа а как ще се дърпа:))



Тема Re: a be Diane,...:))нови [re: dian_dimitrov]  
АвторKoko (Нерегистриран)
Публикувано05.03.04 23:08



Mda
Ama da znaesh che tochno tokoizpravitelnite shemi kpd im e nisko ~0,7-0,8
Imenno zaradi tova che kondenzatora se zarejda prez 2 ot diodite malko predi vyrha na sinusoidata , a za syjalenie tam el-mera ti otchita nai viarno i nai mnogo.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.