Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:49 27.04.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Къде се дяна безплатната енергия?нови  
Авторpencil (Нерегистриран)
Публикувано28.05.02 16:07







Тема Re: Къде се дяна безплатната енергия?нови [re: pencil]  
АвторTube (Нерегистриран)
Публикувано08.06.02 16:11



Ти вярваш ли в това което си превел?



Тема Re: Къде се дяна безплатната енергия? [re: pencil]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано15.06.02 03:23



Дааа, а пък закона за запазване на енергията ряпа да яде...

И изобщо комунизъм и светло бъдеще - какво тук значи някаква си наука..
А мошеници е имало и ще има винаги.

И защо позволиха на Едисон да открие електрическата крушка - така добре си е било с газови фенери?



Тема Re: Къде се дяна безплатната енергия? - и Тесла?нови [re: pencil]  
Автор Troika (no fair)
Публикувано27.06.02 15:05



Кажете нещо за Тесла, и по-точно за неговия опит за предаване на енергия на разтояние чрез вълни, чел бях, че е постигнал КПД 95%, недостижимо и до днес? Май никой не знае как точно е ставало това, не ви ли е интересно?



Тема Re: Къде се дяна безплатната енергия? - и Тесла?нови [re: Troika]  
АвторTube (Нерегистриран)
Публикувано28.06.02 03:03



Тесла е правил много интересни експерименти и макар някой от вижданията му да са доста наивни/от гледна точка на съвременната наука/ повечето от идеите му будят възхищение дори и днес.Лошото е че името му много често се есплоатира от разни пишман-пропагандатори на безплатната енергия и човек трудно може да отсее истината от лъжата.Особено в интернет!
А що се отнася до въпросното предаване на енергия, доколкото съм запознат е постигнал известни успехи в тази област но едва ли може да се говори за КПД95%.Идеята му е била да използва своя високочестотен генератор/сега често се нарича бобина на тесла/ като използва стоящи вълни.И е построил една доста внушителна кула в близост до ниагарския водопад като това което е демонстрирал е светене на газоразрядни лампи и работа на малки електрически двигатели /абе не съвсем малки, по 1-2 киловата/ на доста сериозно разстояние/няколко километра/.По неговите думи ако създадеш условия за стоящи вълни разстоянието е без значение, достатъчно е приемника да се намира в такъв участък в който има максимум на полето.Обаче всичко това е постигнато с доста сериозна мощност, стотици киловати които се вземат директно от ВЕЦ-а на ниагарския водопад!Освен това енергията се е излъчвала във всички посоки, така че сметката е доста проста: черпиш от източника няколкостотин киловата може и мегават да е бил а в резултат прехвърляш няколкостотин вата, айде нека да е киловат.Това както и да го смяташ не прави КПД95% нали?А да не говорим какво облъчване има и колко е вредно!
Това е накратко, оттук нататък започват спекулациите и фантазиите .........от които едва ли има нужда!Тесла е бил брилянтен учен и не е нужно да му се приписват вълшебства, той достатъчно е направил:-)



Тема Re: Къде се дяна безплатната енергия?нови [re: pencil]  
АвторTube (Нерегистриран)
Публикувано28.06.02 03:05



Pencil ти така и не ми отговори дали вярваш в това което си написал?



Тема Re: Къде се дяна безплатната енергия? - и Тесла?нови [re: Tube]  
Автор Troika (no fair)
Публикувано28.06.02 14:46



Имаше някога списания за разни научни постижения и там си спомних, че бях чел това, а капедето ми направи най-голямо впечатление:))) и, че никой не разбирал за какво става дума и какъв е начина. Е, сега като го пообясни, малко по немистично изглежда.



Тема Re: Къде се дяна безплатната енергия? - и Тесла?нови [re: Troika]  
АвторTube (Нерегистриран)
Публикувано30.06.02 19:04



А, в списанията какви ли не глупости може да прочетеш!Дори се учудвам как са се ограничили само в 95 процента!Това е вече демоде:-)Аз сега където и да погледна из интернет навсякъде се говори за КПД 200, 300 че и 500 процента!Кой ще ти се занимава с някакви си 95%:-)
Затова се обръщам към автора на темата, ако имаш работеща конструкция на "нещо" с КПД по голям от 1 или дори конкретна идея/ която не звучи смешно и е научно обоснована/ аз съм готов да ти я купя!:-)



Тема Re: Къде се дяна безплатната енергия? - и Тесла?нови [re: Tube]  
АвторHяkoй (Нерегистриран)
Публикувано04.07.02 08:50



Има доста информация - публикувана за опитите на Тесла по руските сървъри.
Който го интересува да погледне.
Относно истината. Аз вярвам почти във всичко - по простата причина че сам съм предизвиквал неща които на пръв поглед изглеждат невероятно.



Тема е аз лично и КПД=1 бих купилнови [re: Tube]  
Автор d.batch (незаинтересован)
Публикувано25.07.02 17:58



Нямаш никакви загуби
всичко полезна енергия
ама КПД > 1 наистина смешно

Who do you want to fsck today?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.