Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:19 09.05.24 
Технически науки
   >> Енергетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Къде се дяна безплатната енергия?  
Авторpencil (Нерегистриран)
Публикувано28.05.02 16:07







Тема Re: Къде се дяна безплатната енергия?нови [re: pencil]  
АвторTube (Нерегистриран)
Публикувано08.06.02 16:11



Ти вярваш ли в това което си превел?



Тема Re: Къде се дяна безплатната енергия?нови [re: pencil]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано15.06.02 03:23



Дааа, а пък закона за запазване на енергията ряпа да яде...

И изобщо комунизъм и светло бъдеще - какво тук значи някаква си наука..
А мошеници е имало и ще има винаги.

И защо позволиха на Едисон да открие електрическата крушка - така добре си е било с газови фенери?



Тема Re: Къде се дяна безплатната енергия? - и Тесла?нови [re: pencil]  
Автор Troika (no fair)
Публикувано27.06.02 15:05



Кажете нещо за Тесла, и по-точно за неговия опит за предаване на енергия на разтояние чрез вълни, чел бях, че е постигнал КПД 95%, недостижимо и до днес? Май никой не знае как точно е ставало това, не ви ли е интересно?



Тема Re: Къде се дяна безплатната енергия? - и Тесла?нови [re: Troika]  
АвторTube (Нерегистриран)
Публикувано28.06.02 03:03



Тесла е правил много интересни експерименти и макар някой от вижданията му да са доста наивни/от гледна точка на съвременната наука/ повечето от идеите му будят възхищение дори и днес.Лошото е че името му много често се есплоатира от разни пишман-пропагандатори на безплатната енергия и човек трудно може да отсее истината от лъжата.Особено в интернет!
А що се отнася до въпросното предаване на енергия, доколкото съм запознат е постигнал известни успехи в тази област но едва ли може да се говори за КПД95%.Идеята му е била да използва своя високочестотен генератор/сега често се нарича бобина на тесла/ като използва стоящи вълни.И е построил една доста внушителна кула в близост до ниагарския водопад като това което е демонстрирал е светене на газоразрядни лампи и работа на малки електрически двигатели /абе не съвсем малки, по 1-2 киловата/ на доста сериозно разстояние/няколко километра/.По неговите думи ако създадеш условия за стоящи вълни разстоянието е без значение, достатъчно е приемника да се намира в такъв участък в който има максимум на полето.Обаче всичко това е постигнато с доста сериозна мощност, стотици киловати които се вземат директно от ВЕЦ-а на ниагарския водопад!Освен това енергията се е излъчвала във всички посоки, така че сметката е доста проста: черпиш от източника няколкостотин киловата може и мегават да е бил а в резултат прехвърляш няколкостотин вата, айде нека да е киловат.Това както и да го смяташ не прави КПД95% нали?А да не говорим какво облъчване има и колко е вредно!
Това е накратко, оттук нататък започват спекулациите и фантазиите .........от които едва ли има нужда!Тесла е бил брилянтен учен и не е нужно да му се приписват вълшебства, той достатъчно е направил:-)



Тема Re: Къде се дяна безплатната енергия?нови [re: pencil]  
АвторTube (Нерегистриран)
Публикувано28.06.02 03:05



Pencil ти така и не ми отговори дали вярваш в това което си написал?



Тема Re: Къде се дяна безплатната енергия? - и Тесла?нови [re: Tube]  
Автор Troika (no fair)
Публикувано28.06.02 14:46



Имаше някога списания за разни научни постижения и там си спомних, че бях чел това, а капедето ми направи най-голямо впечатление:))) и, че никой не разбирал за какво става дума и какъв е начина. Е, сега като го пообясни, малко по немистично изглежда.



Тема Re: Къде се дяна безплатната енергия? - и Тесла?нови [re: Troika]  
АвторTube (Нерегистриран)
Публикувано30.06.02 19:04



А, в списанията какви ли не глупости може да прочетеш!Дори се учудвам как са се ограничили само в 95 процента!Това е вече демоде:-)Аз сега където и да погледна из интернет навсякъде се говори за КПД 200, 300 че и 500 процента!Кой ще ти се занимава с някакви си 95%:-)
Затова се обръщам към автора на темата, ако имаш работеща конструкция на "нещо" с КПД по голям от 1 или дори конкретна идея/ която не звучи смешно и е научно обоснована/ аз съм готов да ти я купя!:-)



Тема Re: Къде се дяна безплатната енергия? - и Тесла?нови [re: Tube]  
АвторHяkoй (Нерегистриран)
Публикувано04.07.02 08:50



Има доста информация - публикувана за опитите на Тесла по руските сървъри.
Който го интересува да погледне.
Относно истината. Аз вярвам почти във всичко - по простата причина че сам съм предизвиквал неща които на пръв поглед изглеждат невероятно.



Тема е аз лично и КПД=1 бих купилнови [re: Tube]  
Автор d.batch (незаинтересован)
Публикувано25.07.02 17:58



Нямаш никакви загуби
всичко полезна енергия
ама КПД > 1 наистина смешно

Who do you want to fsck today?


Тема Той твърди, че ...нови [re: Troika]  
Автор Aтaнac_Ko (обикновен човек)
Публикувано30.08.02 09:44



--- .... ние БУКВАЛНО плуваме в енергия, не не умеем да я впрегнем в действие. Има един манускрипт, в който се твърди, че някакъв човек от Ташкент получава от свой приятел в САЩ една тетрадка. Тя е била обгорена и с размазани страници. Намерена е като подръчна "подплата" в един пожарникарски шлем, закупен на някакъв търг. Оказва се, че това е тетрадка точно на Никола Тесла. Там е останала достатъчно информация, от която може да се разбере, че това, до което е достигнал Тесла в търсенията си е опасно за хората на този етап на развитието на човечеството. Затова той категорично твърди: "Тази тайна трябва да умре заедно с мен!".

Наско



Тема Re: Опровержениенови [re: Aтaнac_Ko]  
Авторнямaм (Нерегистриран)
Публикувано01.10.02 15:05



Ако беше намерена тетрадката на Тесла щеше да е хубаво НО ТЕСЛА не е можел да чете и пише, независимо че е слушал лекции от тогавашните корифей.
Все пак след него няма оставен и ред написан текст разясняващ неговите открития.



Тема Не те разбирам.нови [re: нямaм]  
Автор Aтaнac_Ko (обикновен човек)
Публикувано02.10.02 09:32



---- Здравей, нямам!
---- Пишеш непонятно и аз не мога да те разбера. Защо си мислиш, че Тесла не е могъл да чете и пише? Искаш да кажеш, че е бил неграмотен? Хвърли един поглед на експозето на биографите му, има ги много в мрежата и провери за себе си, дали е бил образован или неграмотен самоук техник.
---- И точно сблъсъкът с тогавашните корифеи го издига на цяла величина пред тях. В край на краищата, ако няма сблъсък, няма да има и напредък. Опитай се да разбереш откъде Тесла е "свалял" информацията за изобретенията и патентите си. (Ако е бил неграмотен се чудя как ли ги е писал тези стотици изобретения и патенти....)

Наско



Тема филм за енергията от вакууманови [re: pencil]  
Авторpencil (Нерегистриран)
Публикувано09.07.05 09:20



Имам допълнение по темата -- от

можете да изтеглите документален филм, който ще ви запознае с изобретатели в тази област и ще видите машините им в действие. И моля, не казвайте, че са видеомонтажи, защото е банално.



Тема Re: филм за енергията от вакууманови [re: pencil]  
АвторCтapeц (Нерегистриран)
Публикувано09.07.05 14:33



Аман от шизооткачалки.на които все някой им пречи.
Законите на физиката са еднакви за всички.
Ами давай!Екшън!Направи перпетуум мобиле.Какво се моташ?
Колко откачени от векове се мъчат да го направят?Хайде стани ГЕНИЙ.



Тема Re: филм за енергията от вакууманови [re: Cтapeц]  
Автор teofil (непознат)
Публикувано02.08.05 21:17



www.teosfera.narod.ru moje da se poluchava svobodna energya chrez elektret ot siara...az probah i stava



Тема м, да...нови [re: pencil]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано02.08.05 23:18



ясно е че безплатната енергия не е изгодна на нефтените и енергийни магнати, и колчем се появи некой гений, дето с широко сърце е готов да даде на хората откритието си, то веднага му се пращат ликвидатори за да му затворят устата.
разните подлоги на нАуката, ще ми кажат че това е лъжа и че според ЗЗЕ не е възможно да има безплатна енергия. слушайте обаче мене, какво ще ви разкажа аз! в нашия блок имаше един гений с рошава и бяла коса, който в мазето си, между кацата с кисело зеле и щайгата с компоти, имаше една маса, цялата в разни колби и серпентини. човека беше самоук, не отбираше от теория, ама явно не му и трябва - идеше му техниката отвътре. като се счупеше на някого печката, веднага я ремонтираше! та той обясняваше как можело да се направи ток без пари. беше направил едно устройство, в кутия от веф, а към него постоянно имаше включена една крушка. денем ношем крушката винаги светеше! нищо друго не отиваше към вефа, а крушката светеше ден и нощ, да не ми се роди мъжко ако лъжа! една вечер, къмто 1 през нощта, пред блока спря някаква кола с угасени фарове. от нея слязоха някакви хора, които влязоха във входа. после бай танас от първия етаж, разправяше че чул някакви шумове идващи от мазето, но така или иначе никой не знае какво е станало. но повече никой не видя гения, а лабораторията му беше потрошена, кацата със кисело зеле катурната, а компотите изчезнаха. казват че намерили на пода парче от бял чаршаф, от тия дето арабите си ги тургат на главата. така че не ми разправяйте вие на мене за разни ззета-мзета, аз тва със собствените си очи съм го видял!






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: м, да...нови [re: zaphod]  
Автор brains (Добронамерен!)
Публикувано03.08.05 08:22



Остави перпетум мобиле-то, ами се заеми с писане на детски приказки - по ти иде отръки!

_____________________________________
Бог да пази познати и непознати!


Тема Re: м, да...нови [re: zaphod]  
Автор Maлoyм 2 (познат)
Публикувано03.08.05 09:00



Радичков.
В сборник разкази "коженият пъпеш" май беше. Че като кацнали извънземни на Пръчов връх и отишли в колибката на хората - извадили всички чаркове на "операта" и турнали вътре две алум.пръчки "на кръст" - идеален образ! Е, те тва е началото на кабеларките си викам.
Не ша да са били араби, щото киселото зеле е през зимата, а те тогава отлитат на юг - иначе им замръзват гениталиите, понеже са без гащи отдолу под бялия чаршаф. Конспирацията е известно - от евреите.
Язък за сърмичките, че и за човечеца - поне отвреме на време да беше гасил лампата за икономии в световния океан от енергия - ей такива могат да ни опропастят, да ни заграбят сичкото... Затуй са пази в тайна...
Абе тайна се римува с майна... тук има нещо???

Земята е кръгла и всичко е трап!- А. Мелконян


Тема Re: м, да...нови [re: zaphod]  
Автор пopyчиk Pжeвckи (същият)
Публикувано03.08.05 12:00



Аааа, не е само чаршафа. Имало още пясък и камилска вълна



Тема Re: Старецнови [re: Cтapeц]  
Автор Borislav (Анти)
Публикувано03.08.05 20:39



Енергията не е от нищо.
Нали този пич ти казва, че е от вакуум
Правиш вакуума на енергия, но проблемът е, че като се свърши вакуума, тогава какво ще правим?
Та тези компании, които си изкарват хляба с вакуум са против вакуумната енергия и затова преследват всеки вакуумен изобретател.
То имаше и други подобни работи тук. Един пич беше сложил връзка до някаква си система, дето правеше горивен газ от вода и беше вързан с мотор-генератор Хонда.
Само дето той не разбираше какво пише на английски
Иначе, щеше да види от таблицата, че трябва да приложиш 5400 вата ел. енергия, за да задвижиш 2500 вата мотор-генератор.
И на това ако му казваш евтина енергия, здраве му кажи.
Други едни в Австралия показват нещо подобно по Интернета. Велико устройство, патентовано из целия свят.
Изпратих им официално предложение да купя или заявя една от тези машини. Отговорът беше "вакуумно мълчание".
Но както казват - "глупостта е равномерно разпределена по целия свят", така че от такива не можем да се оттървем



Тема Re: zaphodнови [re: Borislav]  
Авторrot (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 01:25



Две скрити съществености улавям в разказа ти. Прозрачността на изказа ти щеше да блесне още по-силно ако беше не така напорист и вял в стремежа си да квалифицираш нечии творения, макар и неясни за самия теб. Първата- слаба информираност относно гениално-прости и рутинно изобретателни гяволии, все още, не станали разбира се, достояние на обърни внимание, на изобретателното съсловие на обществото, та камо ли на теб. Помисли малко, върху това, защо ли все още не са станали достояние. Примерът ти с рошавия е колкото показателен, толкова и несъществен за самия теб, от страна на желанието ти да надникнеш в кухнята на творенията, та да скалъпиш твърде сондажен персонаж. Втората- нарочно обвързваща заинтересованост от твоя страна, крещящо не кореспондираща с това да се домогнеш до разковничето, а защо не и тук да се позамислиш малко, защо и защо и пак защо, е тъй трудно откриваема и тъй трудно разбираема материята, която се стремиш да рабереш.



Тема а?нови [re: rot]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано05.08.05 08:42



не разбрах нищо. виж сега, аз съм прост човек, харесвам буш. дай пак, ама с прости думи, като за мене. не си ли чувал, че ние симпатизантите на буш не знаем че земята била кръгла?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: а?нови [re: zaphod]  
Автор Borislav (Анти)
Публикувано05.08.05 15:47



Аз също не разбрах какво казва тази душица.
Изглежда, че той има доста вакуум в главата си и се опитва да го превърне в писателство, вместо в енергия




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.