Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:07 21.05.24 
Политика, Свят
   >> Емиграция
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: HSMP - за UKнови [re: mbg]  
Автор kanila (спящ)
Публикувано07.12.03 15:33



1. за образованието, не искат изрично документ от нарик (поне в списъка с документите не го искат). Аз се обадих на едни адвокати тук и те ми провериха в нарик без пари. Значи специални Икономическия се признава, ако програмата ти е минимум 4.5 години. Само в този случай е равно ба бакалавър тук (UK).

2. За Мастърс от България - не знам защото нямам от български университет и не съм се интересувал.

3. За work experience искат reference letter от работодателя. (така им пише там в информацията на тези от home office).

Мисля, че от home office си проверяват сами, в случай, че не им представиш писма от Naric, но това е само мое мнение. Във всички случаи ако им дадеш писма от Naric ще избегнеш възможността/опасността да те изтълкуват грешно пакитата в home office.

Moжеш да звъннеш и да питаш в home office да видиш какво ще ти кажат.



Тема Re: HSMP - за UKнови [re: mbg]  
Авторbug-master (Нерегистриран)
Публикувано09.12.03 11:02



Dokumentite koito sa predostaweni under 28 app. forma i guidelines sa dosta qsni w towa otnoshenie. Staja se dokazwa s reference ot rabotodatelq na headed paper qsno da pokazwa nachalnata i krajnata data kakto i zadyljeniqata. Dohod se dokazwa s wage slips za poslednite 12 meseca eventualno bank statement. Ako si bil self employeed shte ti trqbwat biznes plan, weroqtno danychni deklaracii shtoto moje i da nqmash wage slips.
Za rabotite predi towa ne ti trqbwat dohodi - samo reference.
Chetete dokumenta i ne pryskajte pari po razni advokati koito by the way edwa li to4no na washiq application shte obyrnat powe4e wnimanie ot kolkoto samite wie.
Kysmet ;)



Тема Re: HSMP - за UKнови [re: kanila]  
Авторbug-master (Нерегистриран)
Публикувано09.12.03 11:33



mojesh li da mi dadesh phone na tezi advokati?
no dori i da ne mojesh cenata za 1 diploma e 25 pounda bez VAT.
eto tuka si pishe - http://www.naric.org.uk/comparability.asp
moje da se pratqt kopiq na legaliziraniq prevod i na originalite.
nqma da wyrnat nishto za towa po dobre kopiq.za izwyn uk i eu cenata ostawa 25 inache e 30. wse edno dosta niska e za da ne se wzemat references.
goworil sym pone s 3 agencii i wsi4ki kazwat che e dobre da imash dohoda. t.e. da wzemesh to4ki i za nego. osobeno poradi fakta che masters mogat da q zachetat samo za bachelor. az makar zaradi diplomata na jena mi pak da sybiram dostatychno to4ki i bez dohoda smqtam da izchakam Feb i togawa zaedno s to4ki za dohod da podawam. Kysmet na wsi4ki ;)



Тема Re: HSMP - за UKнови [re: bug-master]  
Автор kanila (спящ)
Публикувано10.12.03 01:48



Не помня телефон.
намерих ги в интернета, като гледах да са одобрени от home office да консултират по емиграционни въпроси.

Искаха ми £900 които се плащат само ако вземеш визата.
говорихме доста по телефона и ми провериха образованието.
Не ми стигаше обаче тогава трудовия стаж за да взема хубави точки. И те ми казаха, че няма да стане случая.

Това беше преди 2 месеца.



Тема Re: HSMP - за UKнови [re: kanila]  
Автор helen (natural)
Публикувано12.12.03 09:50



Samo da doprinesa i az malko za diskusiqta otnosno diplomite i priznavaneto im;
imam poznat koito e kandidatstval za takava viza predi okolo godina; pratil si e samo prevedeno i legalizirano kopie na diplomata v home office-a kato ot tam sami sa si proverqvali v NARIC dali se priznava ili ne i loshoto e che magistyrskata mu stepen sa q priravnili na bakalavyrska bez toi da moje da napravi kakvoto i da e za tova; taka che derzaite i po vyzmojnost si ostavete avans v tochkite ako nesto ne vi priznaqt da ima pak kak da se klasirate;

uspeh

I want it all and i want it now.


Тема Re: HSMP - за UKнови [re: helen]  
Авторmbg (Нерегистриран)
Публикувано12.12.03 10:52



Blagodaria za informaciata, no bi li mogla da budesh malko po podrobna.
Kakva diploma e imal priatelia ti - ot koi universitet.
Znaesh li nesto za ingenernite diplomi - az sum stroitelen engineer ot VIAS - masters degree. Stoto niakade biah chel che za ingenernite diplomi bilo nesto po-razlichno, no ne pomnia kade i ne moga da go nameria, a mi e neobhodimo. Stoto dori i bachelor degree da mi priznaiat mi stiga, ama da ne me otregat savsem?
Blagodaria. Pishi ako znaesh nesto.

I edin vapros kam vsichki - teia pari deto gi iskat kato dohod za 12meseca- znae li niakoi dali stava duma za bruten dohod ili neten - stoto ako si prispadna platenite danuci i smiatam samo chistata zaplata ne moga da gi sabera parite. Molia otgovotere.



Тема Re: HSMP - за UKнови [re: mbg]  
Авторbug-master (Нерегистриран)
Публикувано12.12.03 11:02



Nikade ne pishe. men syshto ne bi mi stignal dohoda bez taxes.
syshto taka e interesen wyprosa po kakyw exchange rate se smqta - pratih im pismo nadqwam se do mesec da otgoworqt, pone posledniq pyt kato pitah se zabawiha tolkowa.
taka ili inache ne moga da si uwelicha znachitelno dohoda taka che smqtam da claim-wam 25 to4ki a ako ne mi gi dadat zdrawe da e ;)
---
po otnoshenie na diplomata mislq che stawa duma za starite diplomi(predi 97 mislq) koito se smqtat za prirawneni magistyrski. sled akreditaciqta na uni-tata ima sporazumenie m/u BG i Uk za priznawane na diplomite, taka che ako ti e nowa diplomata mislq che ima shans za master.



Тема Re: HSMP - за UKнови [re: bug-master]  
Автор kanila (спящ)
Публикувано12.12.03 13:23



Преди седмица изпратих писмо до NARIC със дипломата, преводи - както искат там. Ще ви кажа какво ще отговорят. Предпочитам да им там на HOME OFFICE писмото + дипломите от колкото да им се доверя сами да си проверяват.

Няма да хвана обаче точки за доходите...



Тема Re: HSMP - за UKнови [re: kanila]  
Авторbug-master (Нерегистриран)
Публикувано12.12.03 13:38



Da taka e, weroqtno si praw. Towa koeto me pritesnqwa otnosno NARIC e che w application form-a nqma mqsto za takowa dokazatelstwo. Ima samo dwe neshta:
certificate from awarding body i academic reference.
Kato dobawim kym towa che 10 to4ki moga da propusna ne mislq da prashtam, no ne e losho da si znaesh na kolko da se nadqwash ;)
Uspeh ;)



Тема Re: HSMP - за UK [re: mbg]  
Автор helen (natural)
Публикувано13.12.03 10:01



zdravei
mai ste te razocharovam
ne mi se steshe da pisha podrobnosti no mi e qsno i che bez podrobnosti infoto ne e pylno
ta priqtelq e stroitelen inj (kakto i az) zavyrshili VIAS 2000g
moje da se znaem sluchaino?
ta nqma znachenie no ne mu priznavat master degreeto a go priravnqvat na bakalavyr
za uspokoenie na syvesta tukashnite organizacii na structural i civil inj priznavat masterskata ni stepen ama tqhnoto mnenie ne se priznava ot home office-a taka che derzai

PS ako smqtash che ima veroqtnost da se poznavame se registrirai i mi prati belejka?
az inache sym v uk s business viza no se zamislqm dali da ne se probvam i s hsmp-to? oste ne znam dali ste sybera tochkite obache?

I want it all and i want it now.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.