Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:50 27.05.24 
Градове
   >> Елхово
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Снимки от Елхово  
Авторcлaдkaтa (Нерегистриран)
Публикувано13.01.09 20:20



Ей хора помогнете дайте да направим един готин слайд за града ни аз лично ще го направя и ще го кача но ми помогнете качвайте тук който каквито снимки има от града да се събере достатъчно колкичество интересни снимки и ще направя най готиния слайд и ще го кача в vbox7.com



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: cлaдkaтa]  
Авторcлaдkия (Нерегистриран)
Публикувано13.01.09 21:21



сладка тъпатка
сладката патка



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: cлaдkия]  
Авторcлaдkaтa (Нерегистриран)
Публикувано13.01.09 21:41



патка ама фотограф



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: cлaдkaтa]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано13.01.09 22:06



Че то освен снимки на главната, Яница ...друго има ли?



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: cлaдkaтa]  
Авторcлaдkия (Нерегистриран)
Публикувано14.01.09 09:13



Здравей отново миличка:) Пак да кажа че това съм аз а не онзи мухльо който те обижда - ТЪПАНАР ПРОСТ спри се!!! Харесва ми идеята ти за снимки от града но е хубаво да не са само от града а и оо околностите. По някаква щастлива случайност имам не лоша колекция снимки от града и околностите така че само кажи къде да ти ги пращам.



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: cлaдkия]  
Авторcлaдkaтa (Нерегистриран)
Публикувано14.01.09 10:07



е сега си направо за целуване един сериозен да има прати ми ги на емейла eliker@abv.bg или ги качвай директно тук . Ох не се въздържам наистина ще те целуна да знаеш
P.S - Другите да не дават мнения отностно целувките



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: cлaдkaтa]  
Автормapи (Нерегистриран)
Публикувано14.01.09 12:18



Снимай ледената пързалка в Елхово



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: cлaдkaтa]  
Авторcлaдkия (Нерегистриран)
Публикувано14.01.09 16:55



Снимките които ти пратих са free от мен за теб, но ако искаш още ще очаквам да ми пратиш и твои

.



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: cлaдkия]  
Авторcлaдkaтa (Нерегистриран)
Публикувано15.01.09 08:44



Мерси снимките са страхотни за мои снимки мястото не е тук





Тема Re: Снимки от Елховонови [re: cлaдkaтa]  
Авторcлaдkия (Нерегистриран)
Публикувано19.01.09 12:21



Разбира се скъпа, еротичните снимки ги искам само на личния ми мейл





Тема Re: Снимки от Елховонови [re: cлaдkaтa]  
Авторбakлaвaтa (Нерегистриран)
Публикувано19.01.09 12:25



Скъпи ми съграждани, пратете по някоя снимка де, нека повече хора се включат за добрата кауза да си имаме нещо хубаво на Vboxa!



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: бakлaвaтa]  
Авторcлaдkaтa (Нерегистриран)
Публикувано19.01.09 15:45



Скъпи ми баклава благодаря ти за съдействието апелирам към всички нека всеки който има каквато и да е снимка от града да ми я прати на адрес eliker@abv.bg за да направим една добра презентация на града и да накараме хората да дойдат при нас и да покажем че и в нашия град има хубави неща с които да се гордеем





Тема Re: Снимки от Елховонови [re: cлaдkaтa]  
АвторViki (Нерегистриран)
Публикувано19.01.09 18:11



Pone 1 ne6to hubavo? Primerno razbiti ulici, park v perfektno sustoianie....



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: Viki]  
Автор Virosss (непознат)
Публикувано20.01.09 06:53



Здравейте,
вероятно малко от вас знаят, но аз съм собственик на първият портален сайт на гр. Елхово - http://www.elhovo.net . Понеже виждам, че обсъждате да правите каталог на снимки от гр. Елхово. Бих желал да помоля тези които желаят да ми помогнат с галерията която създавам в момента с голям архив от авторски снимки, повечето от които едва ли сте виждали другаде в Интернет. Ако има желаещи да се включат в инициативата ми, моля да ми пращат авторски снимки на webmaster@elhovo.net

Поздрави
Андон Иванов



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: Virosss]  
Авторcлaдkaтa (Нерегистриран)
Публикувано20.01.09 08:45



Virosss сериозно ли говориш айде да работим заедно твоята цел каква е да направиш галерия ли аз искам да направя презентация на града пиши ми на eliker@abv.bg





Тема Re: Снимки от Елховонови [re: cлaдkaтa]  
Авторcлaдkия (Нерегистриран)
Публикувано20.01.09 09:43



Мила ми Сладка замислям се дали да не ти пратя цял диск със снимки за да си подбереш каквото ти трябва? Просто са страшно много и ми е много трудно да правя подбор.Радвам се че има хора като теб във форума които имат желание да създават нещо красиво и полезно. Целувки





Тема Re: Снимки от Елховонови [re: cлaдkия]  
Авторcлaдkaтa (Нерегистриран)
Публикувано20.01.09 13:08



Мили мой от теб приемам всичко....архивирай ги и ми ги пращайй поетапно а пък някоя вечер мога да дойда да си избера лично

другите да не завиждат а да се присъединят



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: cлaдkaтa]  
Авторcлaдkия (Нерегистриран)
Публикувано20.01.09 13:13



Eее сега си не само сладкиш ами и Редбул дето дава крилааа





Тема Re: Снимки от Елховонови [re: cлaдkия]  
Авторcлaдkaтa (Нерегистриран)
Публикувано23.01.09 11:25



искам да благодаря на хората които ми помагат в начинанието и ми изпращат снимки от различни места от град Елхово дано и други хора се включат в това начинание .Ако има някой сничка на сградата на РУ на банките дайте малко снимки на административните сгради ако има някой нека ги прати eliker@abv.bg



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: cлaдkaтa]  
Автор Virosss (непознат)
Публикувано26.01.09 19:00



Здравей отново,
Наскоро пуснах вече и галерията с снимки от града. За момента снимките не са кой знае колко, но пък за сметка на това са авторски и с доста добро качество :) Разрешавам ти да ги използваш в презентацията си, но само ако стои надписа в долният десен ъгъл или изрично се упомене, че има снимки които са предоставени от

.

Фотогалерията се намира на този адрес =>

Пожелавам ти успех, ако имаш въпроси, знаеш ми мейла ;)



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: Virosss]  
Автор6666 (Нерегистриран)
Публикувано26.01.09 21:01



Вирус, някой от снимките, които предлагате не са ваши. Използват се на много места, но автора им не е споменат никъде. За вашите авторските нямам коментар. Прочетете "Художествена фотография" на Борис Юскиселиев и строшете поне 3 фотоапарата и тогава ще говорим. По повод на албум с фотографии от Елхово... Трудна работа. Не става със снимки от телефон, не става и дилетантски снимчици от рода - това е мама, това е тати... Без друго тук всичко се прави на парче и напълно непрофесионално, нека не правим и това по този начин.



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: 6666]  
Автор Virosss (непознат)
Публикувано27.01.09 02:31



Много си прав, не всички снимки в сайта са наши, не съм и претендирал да са наши ;) Както сам споменах, давам разрешението си за използването на авторските ми снимки, тоест тези които са с надпис "Автор: Андон Иванов". Относно това колко добър фотограф съм... хмз, не претендирам и затова да ме наричате фотограф, просто държа на снимките които съм направил аз да си ги има само в нашият сайт или при ползването им да се изисква моето разрешение. Относно това което ми препоръчваш като литература, мисля, че има много по добри книжки от тази... Както и да е, надявам се не си ме разбрал погрешно. Не знам за кого имаш предвид, че снимките били с телефонче... ама заради тези снимки съм си купил доста добро телефонче: Canon PowerShot SX 10 IS ;





Тема Re: Снимки от Елховонови [re: Virosss]  
АвторИвeлин Taнoв (Нерегистриран)
Публикувано27.01.09 10:13



Абе хора, защо се излагате! Какви снимки в Елхово, какви забележителности...такъм провинциализам/като манталитет и светоусещане, не като география/ лъха от снимчиците и в офиц.сайт, че....плаче ми се....От 28 снимки 2 на общината, 2 на градинки, 2 на часовника, 2 на паметника, чешмичка, бивша сладкарница/невероятно грозна и порутена/и внимание следват суперзабележителностите, които никъде другаде ги няма: кафене, ресторант и тотопункт!!!! Пък за развлекателния аквапарк и басейна.....думи нямам. Виж "ГьоловИте" са световна, не местна забележителност!!!!!!!!!!!
Реве ми се, уважаеми мои съграждани....За авторски права и качеста на снимките взели да се дърлят.....





Тема Re: Снимки от Елховонови [re: Ивeлин Taнoв]  
Авторsladkata (Нерегистриран)
Публикувано27.01.09 11:34



здравейте отново явно тази моя презентация възбуди много духовете но това е добре така трябва трябва да се събудите а отностно снимките няма значение всеки град има своята история,своя чар и красота . Може би аз съм позитивен човек но така мисля.Благодаря ви на всички че се събудихте .
P.S - пращайте още снимки за да подбера най добрите ,а отностно снимките на Антон Естесвенно всеки който ми е помогнал ще бъде упоменат .



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: Ивeлин Taнoв]  
Авторcлaдkия (Нерегистриран)
Публикувано27.01.09 11:49



Така е, съгласен съм донякъде с теб. На фона на мизерията и заобикалящата ни окаяна мизерия нямаме нужда да ни се показва допълнително и това да стои и на сайта - портал на Елхово. Все може да се намери някоя красива фотография, било то под различен ъгъл или в определен час от денонощието така че малкото свестни неща да изглеждат по добре. Познавам хора които не живеят в Елхово но все пак имат добри впечатления от него, явно са го видяли в добра светлина и в добър момент. Може да не сме най красивия град но не сме и най грозния. Ако искаме градът ни да стене по добър , нека показваме хубавите неща, нека повярваме че и нещо хубаво може да ни се случи за да ни се случи наистина. Когато повече хора започнат да милеят за града, да мислят как да оправят оградата или градинката пред тях, когато правят забележка на всеки който замърсява града, когато започне да ни дразни всяко нещо което не си е на мястото тогава ще се почувства и големия ефект а това зависи от нас самите. Нека всеки допринесе с нещо макар и малко за това града ни да бъде по чист и по красив. Ако нещо ви пречи или загрозява съберете се повече хора и направете искане пред кмета и общинския съвет. Айде чао че много са отплеснах. Надявам се скоро да видим и снимки показващи по добрата страна на Елхово:)



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: Ивeлин Taнoв]  
Автор Virosss (непознат)
Публикувано27.01.09 12:34



г-н Ивелин Танов,
разбирам за какво точно говорите, но тези порутени и мизерни сгради са част от историята на града( или поне някой от тях), ние може да не ценим това, но има хора които именно на това се радват, особено туристите, тях не ги интересува например това, че дадена сграда е с лъскавите и луксозни дограми или пък с фешън визията си. Какво точно разбирате под красиви забележителности?! Какви точно смятате, че трябва да са снимките в Портал Елхово?! Приемам критиката и аз не се радвам особено на някой от изоставените сгради, но това съвсем не значи, че не са забележителни. Вероятно сте бил и вие малък и сте ходили например в порутената сграда на бившата сладкарница "Захарно Петле", страшно вкусни пастички имаше - това за мен е малко или много добър спомен... малко или много си е история. Басейна и той в момента е порутена сграда и сварталище на "наркомани", но все пак преди е било нещо изключително за града... какво не ви хареса по-точно, кое смятате, че ще е по представително... И аз съм човек и приемам критики и гледам да се поучавам от тях. Все пак този портал го правя за хората не за моя лична облага, ще се радвам да разбера как да го направя по-добър за вас и всички съграждани.

Поздрави
Андон Иванов



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: Virosss]  
Авторcлaдkия (Нерегистриран)
Публикувано27.01.09 13:40



Я Андончо ти откъде знаеш за наркоманчетата на басейна, обади ли се в полицията за това? Ако снимаш и тях, ще стане супер. Харесвам идеята ти и ти решаваш какво и как да си слагаш на сайта, но ще изкажа и моето мнение по въпроса за снимките, пък ти ако искаш го приемай. Хубаво е да има и такива снимки на порутени иизоставени постройки, дори можеше да ги снимаш по драматично, примерно да хванеш използваните спринцовки или изпочупените бутилки алкохол по дъното на басейна, обърнатите кофи с боклук по улиците и т.н.. Хубаво е защото както казваш навяват спомени и второ ни кара да се замислим за това трябва ли да ги търпи в този вид! От друга страна сайта ти е като лице на Елхово, така че според мен не е най доброто място да сложиш подобни снимки като емблематични за града ни. Разбирам че сега прохождаш в това начинание и всички тези дебати ще бъдат в полза. На твое място бих слижил първо снимките които показват хубавата страна на Елхово, все ще се намерят 30 такива. Не съм толкова сигурен дали тези които показват лошата ни страна трябва да останат за контраст при другите или да им направиш отделен раздел. Сигурен съм че този раздел втория ще има по добър успех и биха се включили повече хора.
Поздравявам те хубавия сайт и ти пожелавам успех!



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: cлaдkия]  
Авторfrodo (Нерегистриран)
Публикувано27.01.09 15:49



Идеята за снимките от Елхово ми харесва. Не е лошо сладката и Viross да си обединят усилията и да подготвят представянето на града ни в снимки
А ние дргите да снимаме колкото се може повече и повече за да има върху какво да работят.
А защо не и да се направи някаква изложба или нещо подобно по случай празника на Елхово.
Така и така нищо не се прави в този град поне да се снимаме и да се рекламираме.
Белким фане декиш!
Горепосочените двама могат да се свържат с музея или с бизнес центъра, защото те са работили по такава тема и могат да им бъдат полезни.
За "сладката" не е зле да излезе от анонимност. Време да се насъчрават свежарите в града.



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: frodo]  
Авторcлaдkия (Нерегистриран)
Публикувано27.01.09 16:09



Какъв е този проект? Защо никой не знае за него?



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: frodo]  
Авторsladkata (Нерегистриран)
Публикувано27.01.09 16:22



frodo
точна така снимайте чакам снимки пращай на емейла ми eliker@abv.bg



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: Virosss]  
АвторИвeлин Taнoв (Нерегистриран)
Публикувано27.01.09 20:44



Точно на мен за туристи и предпочитанията им не ми говори!
Пък в носталгия ако ще се потапяме и "Тунджа" си беше романтичен соцресторант и в "Роза" сладкишите бяхо по-добри! Но БЯХАААААААААААААААА....Замина войската, спука се балона на флагманите на бълг.мода "Яница" и "Невен" и какво остана ????НИЩООООООООООО! Разберете не става, трябва като при хирурзите-да се реже до дъно и ако е рекъл господ...всичко наново и начисто!!!



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: Ивeлин Taнoв]  
АвторMAA (Нерегистриран)
Публикувано30.01.09 07:46



Къде и кога (къде да влезем- адрес, сайт?), за да разгледаме снимките на града?
Приветствам сърдечно идеята на "сладката", макар, че и аз съм на мнение, че трябва да излезе от анонимност- малко са хората в града, които правят наистина нещо хубаво за него



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: MAA]  
Авторsladkata (Нерегистриран)
Публикувано30.01.09 10:24



MAA когато е готова презентацията на града ще обявя публично къде да се види ще обявя точния линк даже така че не се кахъри а снимките събирам аз за да мога да изготвя добра презентация и са в личен архив с помоща на мога да кажа ощо 3 ма човеке на кръст явно само толкова са хората които още ги е грижа за нещо и все още са ЧОВЕЦИ!При обявяването на моята идея дадох емейл за да може всеки който иска да участва затова го казвам това са СЛадкия и админа на портала на Елхово и още едно момче което да не се изказвам неподготвена също участва в портала на елхово това са ..иначе духовете се размърдаха но до там даже като чета двама трима тук ми става жал за тях .Когато човек не уважава традициите си ,не харесва градът си и вместо да прави нещо само плюе и се оплаква за мен този човек и НЕЩАСТНИК!Ей хора България е много красива и Вашата родина и нейното бъдеще сме ние уважавайте я обичайте я искате като на запад ли ами идете де защо не отидете? Там сте НИКОЙ и никой няма да ви цепи бъсма явно незнаете как е само искате искате и лаете никакви действия .Там има закони и правила и хората ги спазват а тук ако дори ви задължът да идвате в точния час на работа без никакви изключения веднага плюене и колко сме невинни не ме разочаровайте България не заслужава такива бездушни хора .Прочетете малко книжки и история за да научите историята си и се гордейте с нея ,опознайте родината си за да я обикнете естественно ако се цаните за БЪЛГАРИ.България има най красивата природа и най-голямата история ,съкровища но какво се прави НИЩООО!Как тогава да се предизвика интереса на чужденците защото по този начин се пълни и хъзната на държавата а от там нараства и стандарта ни и така на татък няма да водя лекции за икономиката.Да споделя само ето една Гърция взели два голи камъка и вече измисленни истории а всички чужденци ги слушат в захлас и дават по 60-80 евро за вход то поне нещо да се види ...а при нас например ходих наскоро в Съева дупка една от най-красивите ни пещери на етежи невероятна красота но ...реклама да има НЕ даже някакви мизерници са влезли и са палили гуми вътре и всичко е черно ....БЕЗ КОМЕНТАР !
Та така мили приятели и българи всичко зависи от нас първо ние трябва да обикнем страната си за да я обикнат и другите .КРАЙ!
ПОСЛЕСЛОВ: Искам да ме извините за леко грубия тон не е лично !



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: sladkata]  
Авторsladkata (Нерегистриран)
Публикувано30.01.09 10:34



MAA ще изляза от анонимност може би но мисля още ,след като е готова презентацията!
А и ако не с друго поне искам да Ви чуя мнението отностно на какъв музикален фон да се сложи на презентацията искада ви чуя мненията така ще мога да синтезирам вашите предложения за де се получи нещо което хем е красиво за всички но и с подходящия музикален фон



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: sladkata]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано31.01.09 11:16



Призовавам Ви-не показвайте снимки на Елхово-просто няма какво, само ще дадем още хляб да се заяждат и плюят недоброжелателите.



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: cлaдkaтa]  
Авторdfuy (Нерегистриран)
Публикувано31.01.09 14:40



fjdfjh



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: Ивa]  
Авторsladkata (Нерегистриран)
Публикувано02.02.09 13:32



Ива що не вземеш да са гръмнеш а? Така ще направиш услуга на хората и на себе си ще ти е по леко има ли смисъл да живееш като не правиш нищо същественно а на всичкото отгоре и спъваш всяка нова инициатива за по-добро !Душевно осиротял народ кучета го яли никой не ви е виновен!!!!!Сърбайте си попарата!



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: sladkata]  
Авторcлaдkия (Нерегистриран)
Публикувано02.02.09 15:06



Така е сладкиш, какво ли е да си заобиколен всеки ден с такива хора, хубаво че не съм често в Елхово иначе до сега да бях са депресирал и гръмнал:) Надявам се да покажеш на всички че си мъжко момиче и подобни глупави коментари не би трябвало да те ангажират, камо ли да те разубедят. Живеем при условия, в които всеки който се опитва да направи нещо стойностно е достоен да бъде наречен от мене герой, защото трябва да премине през невероятни трудности и накрая от завист човешка да бъде оплют





Тема Re: Снимки от Елховонови [re: cлaдkия]  
Авторsladkata (Нерегистриран)
Публикувано02.02.09 15:55



сладкия как си мило ? Още нямам извистие .....но чакам. А това което казах на Ива го мисля обикновенно казвам това което мисля и не прощавам на никой



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: sladkata]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано02.02.09 21:19



Я моля ти се! Аз съм се реализирала, макар и не в Е., в добро психо здраве съм си, тъй, че грижа не бери....Защо, обаче Ви боли от истината? На мнение съм, че там където е изгнило, трябва да се реже, а не да се маскира....



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: Ивa]  
Авторfrodo (Нерегистриран)
Публикувано03.02.09 11:06



Иве, тук искаме да си говорим за снимки на Елхово. Има други теми за психично здраве на хората. Нека да се подкрепяме. Аз например поздравявам Сладката и ща се опитам да снимам макар и непрофесионално важно е да направим снимки и да поработим върху идеята на сладката Нищо друго не ме интерисува в тази тема
Жалко е че сега е мрачно времето но нека дшите ни да са изпълнени със светлина



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: frodo]  
Авторcлaдkaтa (Нерегистриран)
Публикувано03.02.09 12:04



frodo
благодаря ти правиш ме щастлива като видя че хората все още ги е грижа и когато има обща цел всички са заедно



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: cлaдkaтa]  
АвторAl (Нерегистриран)
Публикувано03.02.09 14:20



Аз също подкрепям сладката, макар понякога да е доста горчива


Ще гледам в най скоро време да направя някоя снимка.



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: Al]  
Авторsladkata (Нерегистриран)
Публикувано03.02.09 15:02



Al хехехе ще се радвам на снимките ти ,ама съм сладка не съм горчива само когато някой ме настъпи а ти дане би да си сърбал попарата ми че знаеш а





Тема Re: Снимки от Елховонови [re: frodo]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано03.02.09 21:35



За какво имало други теми..бля бля....как не разбирате, самото пускане на такава тема е грешка, защото в Е-ВО ПРОСТО НЯМА КАКВО ДА СЕ СНИМА! Само наливаме вода в мелницата на недоброжелателите!Дайте да пишем за позитивите, за негативите.......тихо...тихо...



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: Ивa]  
Авторcлaдkия (Нерегистриран)
Публикувано04.02.09 09:41



Ива, от това как мислиш, всеки разумен човек би могъл да си направи заключение че ти си грешка на природата. Въпреки че се опитваш да цитираш нечии чужди мъдрости, простотията си лъха яко от теб. Престани да се излагаш и остави хората да вярват че винаги има надежда. Това че се опитваш да саботираш нечия идея и добри намерение не те прави по-добра от всички останали плювачи в този форум. Ако искаш всички да са като теб и да бягат при всеки провал, дърпайки надолу всеки който се опита да бъде по добър от теб, тогава продължавай да се унижаваш. Хубаво си помисли върху това, защото не виждам смисъл някой да си губи времето с теб и да ти отговаря на простотиите





Тема Re: Снимки от Елховонови [re: Ивa]  
Авторfrodo (Нерегистриран)
Публикувано04.02.09 11:20



Не си права Иве - недоброжелателите са бол, но няма само с тях да се занимаваме я



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: cлaдkия]  
АвторИвa (Нерегистриран)
Публикувано04.02.09 21:02



Да съм те молила "Сладък" да се занимаваш с мен? Не, благодаря има си кой...
Нямам намерение да се боря със закостеняли мозъци!Бъди здрав!



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: dfuy]  
Авторfrodo (Нерегистриран)
Публикувано05.02.09 12:30



хей хора, днес е много хбав и слънчев ден. снимайте и успех



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: Ивa]  
Автор Virosss (Андон Иванов)
Публикувано10.03.09 10:26



Иве, зависи как гледаш на нещата. Виждам явно ти е писнало от града и просто за теб няма нещо което да успее да те впечатли отново. Винаги има хубави кадри които могат да се хванат дори на най-мрачното място на света. Вярно е, че няма кой знае какви забележителности в града за да се снимат, но все пак това, не пречи да снимаме и да се надяваме, че ще излязат прекрасни кадри. Доказателството е и в сайта ми, ако искаш разгледай фотосите. Предоставените снимки от Бизнес Център - Елхово, колкото и не уникални да бъдат наистина имат своят чар. А и стига сме гледали позитивно на нещата. Нека оставим поле за изява на оптимистите. Едва ли ще направят положението по-лошо отколкото е в момента. Пък и поне на мен ми е много любопитно какво ще излезе от цялата тази работа. Малко дълго се проточиха нещата с снимките, но се надявам за сметка на това да излезе добра презентация с уникални кадри от гр. Елхово.



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: frodo]  
Автор Sexennial ()
Публикувано16.05.09 18:37



Не се карайте -- снимките са хубави, и биха подкрепили имиджа на града като туристическа дестинация. И все пак забелязах, че в сайта е пълно с реклами, следователно собственикът би имал интерес сайтът да се дискутира, да има хубави снимки вътре, и т.н.

Цитат:

"Снимките с надпис “Специално за www.elhovo.net” са защитени според закона за авторско право и използването им, без съгласието на техният автор(Обикновенно ще слагаме и името на автора на снимката) е строго забранено с каквато и цел да е и се наказва според законите за авторското право в Република България. "

От изречението не се разбира кой е автор на конкретната снимка -- човекът, направил фотографията или собственикът на сайта; за сметка на това изречението заплашва четящия с цяла институция.

Коментар: г-не, в западните уеб-сайтове вече правят така, че опцията "copy" просто не излиза в менюто (което се появява след десен бутон върху снимката). Поне го смотайте това предупреждение в някой ъгъл с дребен шрифт да не се вижда, че стои като някакво леке на фона на иначе хубавите снимки.

В закона за авторското пише, че "Чл.6. До доказване на противното за автор на произведението се смята лицето, чието име или друг идентификационен знак са посочени върху произведението по обичайния за това начин." (източник --

). Оттук следва, че ако публикувате снимка, на която някъде е указан Вашия сайт, Вие се утъждествявате като неин автор, без значение дали сте я заснел.

А дали действително сте, или не, на мен това не ми влиза в интереса. Коментирам, защото никой не обича да дава без да получава, пък било то и снимка.



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: Sexennial]  
Автор Virosss (Андон Иванов)
Публикувано22.05.09 00:52



Здравейте,
разбирам безпокойството ви и ще ви разясня какво имаме предвид с този надпис.

Въпросният надпис не е заплаха а просто предупреждение, че въпросната публикувана снимка е собственост на нейният автор.

Съжаляваме, че не сме уточнили, но във всяка една от снимките е написан и нейният автор... Съответно, той решава дали да ползва правото си, да доказва пред въпросната институция, че е автор на снимката и от там да изиска правата си.

Относно препоръката ви, за махане на възможността за сваляне на снимката, чрез десен бутон, смятаме за повече от глупаво.

Предполагам, след като засягате тази тема сте наясно, че стандартен начин да премахнем само функцията за запазване на снимката няма. Има възможност за премахване на десният бутон, което от една страна е крайно неудобно за крайният потребител. Дори да решим да прибегнем към този метод има един друг момент, че в край на сметка все още няма достатъчно добър метод, който да попречи на опитен потребител да си запази изображението. Варианти колкото искате има, стига човек да знае как да подходи.

Ако все пак имате някаква идея как да стане това, моля пишете ни на мейла с радост ще приемем идеята ви.

Поздрави,
Андон Иванов




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.