Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:18 28.05.24 
Градове
   >> Елхово
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Снимки от Елховонови [re: Virosss]  
Автор6666 (Нерегистриран)
Публикувано26.01.09 21:01



Вирус, някой от снимките, които предлагате не са ваши. Използват се на много места, но автора им не е споменат никъде. За вашите авторските нямам коментар. Прочетете "Художествена фотография" на Борис Юскиселиев и строшете поне 3 фотоапарата и тогава ще говорим. По повод на албум с фотографии от Елхово... Трудна работа. Не става със снимки от телефон, не става и дилетантски снимчици от рода - това е мама, това е тати... Без друго тук всичко се прави на парче и напълно непрофесионално, нека не правим и това по този начин.



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: 6666]  
Автор Virosss (непознат)
Публикувано27.01.09 02:31



Много си прав, не всички снимки в сайта са наши, не съм и претендирал да са наши ;) Както сам споменах, давам разрешението си за използването на авторските ми снимки, тоест тези които са с надпис "Автор: Андон Иванов". Относно това колко добър фотограф съм... хмз, не претендирам и затова да ме наричате фотограф, просто държа на снимките които съм направил аз да си ги има само в нашият сайт или при ползването им да се изисква моето разрешение. Относно това което ми препоръчваш като литература, мисля, че има много по добри книжки от тази... Както и да е, надявам се не си ме разбрал погрешно. Не знам за кого имаш предвид, че снимките били с телефонче... ама заради тези снимки съм си купил доста добро телефонче: Canon PowerShot SX 10 IS ;





Тема Re: Снимки от Елховонови [re: Virosss]  
АвторИвeлин Taнoв (Нерегистриран)
Публикувано27.01.09 10:13



Абе хора, защо се излагате! Какви снимки в Елхово, какви забележителности...такъм провинциализам/като манталитет и светоусещане, не като география/ лъха от снимчиците и в офиц.сайт, че....плаче ми се....От 28 снимки 2 на общината, 2 на градинки, 2 на часовника, 2 на паметника, чешмичка, бивша сладкарница/невероятно грозна и порутена/и внимание следват суперзабележителностите, които никъде другаде ги няма: кафене, ресторант и тотопункт!!!! Пък за развлекателния аквапарк и басейна.....думи нямам. Виж "ГьоловИте" са световна, не местна забележителност!!!!!!!!!!!
Реве ми се, уважаеми мои съграждани....За авторски права и качеста на снимките взели да се дърлят.....





Тема Re: Снимки от Елховонови [re: Ивeлин Taнoв]  
Авторsladkata (Нерегистриран)
Публикувано27.01.09 11:34



здравейте отново явно тази моя презентация възбуди много духовете но това е добре така трябва трябва да се събудите а отностно снимките няма значение всеки град има своята история,своя чар и красота . Може би аз съм позитивен човек но така мисля.Благодаря ви на всички че се събудихте .
P.S - пращайте още снимки за да подбера най добрите ,а отностно снимките на Антон Естесвенно всеки който ми е помогнал ще бъде упоменат .



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: Ивeлин Taнoв]  
Авторcлaдkия (Нерегистриран)
Публикувано27.01.09 11:49



Така е, съгласен съм донякъде с теб. На фона на мизерията и заобикалящата ни окаяна мизерия нямаме нужда да ни се показва допълнително и това да стои и на сайта - портал на Елхово. Все може да се намери някоя красива фотография, било то под различен ъгъл или в определен час от денонощието така че малкото свестни неща да изглеждат по добре. Познавам хора които не живеят в Елхово но все пак имат добри впечатления от него, явно са го видяли в добра светлина и в добър момент. Може да не сме най красивия град но не сме и най грозния. Ако искаме градът ни да стене по добър , нека показваме хубавите неща, нека повярваме че и нещо хубаво може да ни се случи за да ни се случи наистина. Когато повече хора започнат да милеят за града, да мислят как да оправят оградата или градинката пред тях, когато правят забележка на всеки който замърсява града, когато започне да ни дразни всяко нещо което не си е на мястото тогава ще се почувства и големия ефект а това зависи от нас самите. Нека всеки допринесе с нещо макар и малко за това града ни да бъде по чист и по красив. Ако нещо ви пречи или загрозява съберете се повече хора и направете искане пред кмета и общинския съвет. Айде чао че много са отплеснах. Надявам се скоро да видим и снимки показващи по добрата страна на Елхово:)



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: Ивeлин Taнoв]  
Автор Virosss (непознат)
Публикувано27.01.09 12:34



г-н Ивелин Танов,
разбирам за какво точно говорите, но тези порутени и мизерни сгради са част от историята на града( или поне някой от тях), ние може да не ценим това, но има хора които именно на това се радват, особено туристите, тях не ги интересува например това, че дадена сграда е с лъскавите и луксозни дограми или пък с фешън визията си. Какво точно разбирате под красиви забележителности?! Какви точно смятате, че трябва да са снимките в Портал Елхово?! Приемам критиката и аз не се радвам особено на някой от изоставените сгради, но това съвсем не значи, че не са забележителни. Вероятно сте бил и вие малък и сте ходили например в порутената сграда на бившата сладкарница "Захарно Петле", страшно вкусни пастички имаше - това за мен е малко или много добър спомен... малко или много си е история. Басейна и той в момента е порутена сграда и сварталище на "наркомани", но все пак преди е било нещо изключително за града... какво не ви хареса по-точно, кое смятате, че ще е по представително... И аз съм човек и приемам критики и гледам да се поучавам от тях. Все пак този портал го правя за хората не за моя лична облага, ще се радвам да разбера как да го направя по-добър за вас и всички съграждани.

Поздрави
Андон Иванов



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: Virosss]  
Авторcлaдkия (Нерегистриран)
Публикувано27.01.09 13:40



Я Андончо ти откъде знаеш за наркоманчетата на басейна, обади ли се в полицията за това? Ако снимаш и тях, ще стане супер. Харесвам идеята ти и ти решаваш какво и как да си слагаш на сайта, но ще изкажа и моето мнение по въпроса за снимките, пък ти ако искаш го приемай. Хубаво е да има и такива снимки на порутени иизоставени постройки, дори можеше да ги снимаш по драматично, примерно да хванеш използваните спринцовки или изпочупените бутилки алкохол по дъното на басейна, обърнатите кофи с боклук по улиците и т.н.. Хубаво е защото както казваш навяват спомени и второ ни кара да се замислим за това трябва ли да ги търпи в този вид! От друга страна сайта ти е като лице на Елхово, така че според мен не е най доброто място да сложиш подобни снимки като емблематични за града ни. Разбирам че сега прохождаш в това начинание и всички тези дебати ще бъдат в полза. На твое място бих слижил първо снимките които показват хубавата страна на Елхово, все ще се намерят 30 такива. Не съм толкова сигурен дали тези които показват лошата ни страна трябва да останат за контраст при другите или да им направиш отделен раздел. Сигурен съм че този раздел втория ще има по добър успех и биха се включили повече хора.
Поздравявам те хубавия сайт и ти пожелавам успех!



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: cлaдkия]  
Авторfrodo (Нерегистриран)
Публикувано27.01.09 15:49



Идеята за снимките от Елхово ми харесва. Не е лошо сладката и Viross да си обединят усилията и да подготвят представянето на града ни в снимки
А ние дргите да снимаме колкото се може повече и повече за да има върху какво да работят.
А защо не и да се направи някаква изложба или нещо подобно по случай празника на Елхово.
Така и така нищо не се прави в този град поне да се снимаме и да се рекламираме.
Белким фане декиш!
Горепосочените двама могат да се свържат с музея или с бизнес центъра, защото те са работили по такава тема и могат да им бъдат полезни.
За "сладката" не е зле да излезе от анонимност. Време да се насъчрават свежарите в града.



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: frodo]  
Авторcлaдkия (Нерегистриран)
Публикувано27.01.09 16:09



Какъв е този проект? Защо никой не знае за него?



Тема Re: Снимки от Елховонови [re: frodo]  
Авторsladkata (Нерегистриран)
Публикувано27.01.09 16:22



frodo
точна така снимайте чакам снимки пращай на емейла ми eliker@abv.bg




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.