Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:50 27.05.24 
Градове
   >> Елхово
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема ЯЗОВИР ТУНДЖА  
АвторДoнeв (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 00:51



Някой знае ли къде ще е този язовир ?



Тема Re: ЯЗОВИР ТУНДЖАнови [re: Дoнeв]  
АвторXXXXXX (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 07:19



Язовира ще се строи от турски консорциум в местността ДарКая около Радовец и Границата с Турция.В момента се правят проучвания от геолози на терена. Има и направен филм от БНТ на тази тема. Не го ли гледа по канал 1.



Тема Re: ЯЗОВИР ТУНДЖАнови [re: XXXXXX]  
Автор emo64 (непознат)
Публикувано21.05.08 18:50



Гледах го и аз филма. Ще стане страшна екокатастрофа в тази местност. За това еколозите са надигнали глас срещу него. Но ДПС даже вече са определили фирмата която ще строи. Всичките и работници са от Кърджалииския и разградския край. Само дето безработните в Елхово се надяват, че ще започнат работа там и че ще имат препитание за следващите години. Напразни надежди, елховци.

За известно време може да се лъже целия народ, но през цялото време не може да се лъже целия народ!


Тема Re: ЯЗОВИР ТУНДЖАнови [re: XXXXXX]  
Автор mitko8O (минаващ)
Публикувано21.05.08 18:50



Преди време чух че ще е около село Срем дори селото ще трябва да се премахне



Тема Re: ЯЗОВИР ТУНДЖАнови [re: XXXXXX]  
АвторEвa (Нерегистриран)
Публикувано21.05.08 22:26



Честно да ви кажа, за пръв път чувам за това. Защо това не е популяризирано в региона? Какъв ефект ще има за хората, за околната среда, за икономиката? Кой ще финансира изграждането на съоръжението и ще работят ли местни хора там?



Тема Re: ЯЗОВИР ТУНДЖАнови [re: Eвa]  
Автор mitko8O (минаващ)
Публикувано22.05.08 17:03



Според мен ефекта за района в екологичен план ще е катастрофален - От цялата работа единствено Турция ще спечели



Тема Re: ЯЗОВИР ТУНДЖАнови [re: mitko8O]  
Авторбyбa (Нерегистриран)
Публикувано22.05.08 17:11



Общинарите цял ден пишат пледоарии за себе си във форума и за това нямат време да популяризират истината около язовир Тунджа.Защитават се вместо да творят брутен вътрешен продукт и да развиват общинска полезна дейност.





Тема Re: ЯЗОВИР ТУНДЖАнови [re: XXXXXX]  
АвторДoнeв (Нерегистриран)
Публикувано22.05.08 22:45



Не съм гледал,но казаха ли на колко км от границата ще е язовирната стена и колко ще е дълъг ?



Тема Re: ЯЗОВИР ТУНДЖАнови [re: Дoнeв]  
Автор ying_yang (ХХХ)
Публикувано22.05.08 23:32



Според мен не е задължително ефекта от язовира да е само отрацателен. Един язовир може да развие туризма в региона. А отрицателните страни са ясни-под водата ще отидат 10-15км от поречието на Тунджа което специално в тази си част е наистина много красиво.
Лично аз не виждам обаче кой знае какъв електроенергиен потенциал на подобно съоръжение. Едва ли ще можем да захраним дори и само Одрин, камоли някой по-голям град. Така че всико трябва да се обмисли сериозно и тогава да се действа.



Тема Re: ЯЗОВИР ТУНДЖАнови [re: ying_yang]  
АвторДoнeв (Нерегистриран)
Публикувано22.05.08 23:55



Язовирът може да е атрактивен ,зависи от инвестициите в тази област и от параметрите му .Не казаха ли някакви цифри все пак по тв предаване ?



Тема Re: ЯЗОВИР ТУНДЖАнови [re: Дoнeв]  
Автор elhovliika (непознат )
Публикувано25.05.08 16:58



Казаха че инвестицията ще бъде в милиони левове. Ама кой да помни числа.Но аз разбрах че наистина с. Срем ще бъде изселено и ще попадне под самия язовир територията му. Това е кофти заради хората които живеят там.А иначе като мащабен проект на наша територия си струва. Наистина ще има развитие на туризма покрай него. А и работни места. А доколкото знам там няма кой знае какви защитени животински видове. Еколозите по добре да проучат нещата. Но доколкото зная тази територия влиза в Натура не мисля че Еропа ще разреши да се строи там особено язовир.



Тема Re: ЯЗОВИР ТУНДЖАнови [re: elhovliika]  
АвторДoнeв (Нерегистриран)
Публикувано25.05.08 21:51



Над 500 жители е с. Срем , как ще ги обезщитят/собствениците ще са доста повече/ Иначе питам за числа и точно местоположение защото първият път когато чух за проекта се предвиждаше яз. стена да е в Турция



Тема Re: ЯЗОВИР ТУНДЖАнови [re: Дoнeв]  
Автормнeниe (Нерегистриран)
Публикувано26.05.08 08:47



Язовирната стена ще бъде на границата точно. И от там тръгват проблемите. Защото все пак това е граница, а Турция все още не е член на ЕС. А иначе се знае че собствениците ще бъдат само частично обезщетени с пари останалото ще бъде нова поземлена собственост в други населени места.



Тема Re: ЯЗОВИР ТУНДЖАнови [re: мнeниe]  
АвторCИCИ (Нерегистриран)
Публикувано27.05.08 15:25



В западните държави при такива проекти се дава % дялов капитал на засегнатите собственици.



Тема Re: ЯЗОВИР ТУНДЖАнови [re: CИCИ]  
АвторGOGO (Нерегистриран)
Публикувано27.05.08 17:05



Тука си е България. Няма дялов капитал, а себестойноста на земята по държавна оценка.



Тема Re: ЯЗОВИР ТУНДЖАнови [re: мнeниe]  
АвторДoнeв (Нерегистриран)
Публикувано27.05.08 20:32



Това според мен значи , че всичкият ток ще се изнася в Турция и ще трябва да съгласуваме всяко по голямо изпускане на вода



Тема Re: ЯЗОВИР ТУНДЖАнови [re: Дoнeв]  
Автор666 (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 20:35



Хора какво ви пречи този язовир? Я стане, я не, но ние вече го захванахме... Вярно, че идеята е Турска, но ползите от този язовир ще са за нас. Няма начин стената да е в турска територия. Няма начин с. Срем да бъде засегнато. Да в района на Даркая ще се промени картината, но и сега от това място ние не печелим нищо. Парите, които ще се налеят за този проект ще минат през нашата община, ще се развие инфраструктура, дай боже икономика, туризъм... Тока не е важен, че този вид енергия не е определяща за нашата територия. Възможно е да се строи от работници от кърджалийско, но специалисти и служители в бъдеща централа ще се търсят в общината. Тук е момента да се обърна към мърморещите млади хора... Ходете да учите, че после да не внасяме и за централата персонал. Ще се сърдите на някой следващ кмет, че сте безработни и гладни, но ако няма подготвени хора ще се намерят от друго място. Та не пишете простотии тук, а тичайте да си четете букварите...



Тема Re: ЯЗОВИР ТУНДЖАнови [re: 666]  
АвторДoнeв (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 23:01



Не съм казал , че пречи ! Просто липсва достатъчно инфо





Тема Re: ЯЗОВИР ТУНДЖАнови [re: Дoнeв]  
АвторPOHИ (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 09:13



ДА БЕ ХОРА ОТ ОБЩИНАТА ,КОЛКОТО ХОРА ОТ ГРАДА НИ РАБОТЯТ НА МИТНИЦАТА ОТ КУМОВА СТРАМА САМО НЯКОЛКО



Тема Re: ЯЗОВИР ТУНДЖАнови [re: POHИ]  
Автор666 (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 17:07



Точно толкова, колкото са покрили нормите за ценз и са достатъчно амбицирани да започнат работа там. На ГКПП Лесово има около 50 работещи, без тези от ГП. От Елхово са 21 човека. Да митничари няма, но това вероятно е защото тук липсват достатъчно крадливи хора??? Последното е опит за шега.



Тема Re: ЯЗОВИР ТУНДЖАнови [re: 666]  
Автор124 (Нерегистриран)
Публикувано19.06.08 17:30



Е не се бойте скоро на ГКПП ще започнат толкова елховци на куп, че никоя друга фирма не е откривала толкова работни места в Елхово в последните години. Все пак е нещо.



Тема Re: ЯЗОВИР ТУНДЖАнови [re: 124]  
Авторoйт (Нерегистриран)
Публикувано19.06.08 17:35



ама това не е работа осигурена от кмета.а отРГС Елхово и това е държавна политика,ако не си на ясно. На нас ни трябва твърд и упорит човек като Стоян Стоянов,който си разбира от работата ,а не ка то някои ...........в О . щ . н . т .а



Тема Re: ЯЗОВИР ТУНДЖАнови [re: oйт]  
Авторzevzek (Нерегистриран)
Публикувано19.06.08 19:07



Аз също си мисля, че ни трябва някой като Стоянов, за кмет. Може направо да си направим едно голямо поделение и всички да си маршируваме в него.То едно време като се замисли човек Елхово си беше едно голямо поделение. Във всяка кръчма имаше военни, а на всяка даскалка мъжа и беше офицер или старшина.Сега ни даскали останаха ни военни в този прокълнат край. Всъщност грешка останаха овчарите, краварите и братовчедите на кмета.Опсссс и приятелите на кмета и техните жени.





Тема Re: ЯЗОВИР ТУНДЖАнови [re: zevzek]  
Автормнeниe (Нерегистриран)
Публикувано20.06.08 09:50



Брееееееееееее останаха и други.





Тема Re: ЯЗОВИР ТУНДЖАнови [re: мнeниe]  
АвторПeпo (Нерегистриран)
Публикувано20.06.08 18:53



Кои?



Тема Re: ЯЗОВИР ТУНДЖАнови [re: XXXXXX]  
Автор милaниcт (Обичащ )
Публикувано26.07.08 15:00



Има ли нещо ново за язовира ?

IL TIFOSO PIU VINCENTE AL MONDO

Тема Re: ЯЗОВИР ТУНДЖАнови [re: милaниcт]  
Автор милaниcт (Обичащ )
Публикувано06.09.08 18:07



EХОООООООООООООООООО!

IL TIFOSO PIU VINCENTE AL MONDO


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.