Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:44 06.06.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Дълговълновият предавател на БНР отиде в историятанови [re: Samolet 5]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано11.01.15 09:59



Абсолютно си прав, да се стесни малко кръга на разходите даже и на загуба да е. Това са страшни разходи а персонала както в подстанциите на НЕК сигурно толкова работа има че си сеят и домати в градинката.



Тема Re: Дълговълновият предавател на БНР отиде в историятанови [re: ramzes1977]  
Автор FM STEREO ()
Публикувано11.01.15 11:53



И аз съм на това мнение,че войната е загубена,разни кампании се организират в фейсбук,щом са го решили ще го унищожат.



Тема Re: Дълговълновият предавател на БНР отиде в историятанови [re: FM STEREO]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано11.01.15 19:01



Е не ми казвай, че си слушал Хоризонт на дълги вълни.
Впрочем може би на някои полярни станции да нямат друг шанс, но едва ли имат нужда.
Жалко е, наистина, нещо работещо и поддържано с години да се съсипе така, и сума хора да останат без работа. Но май няма смисъл да се поддържат вече тези предаватели.
Аз се чудя как още не са цифровизирали и FM радиото. Има някои канали добавени в DVB-T, излъчвано на територията на България, но на това не може да се разчита.
Всъщност истинската трагедия е, че след тъй наречената цифровизация, на много места вече хората не могат да гледат телевизия. Безплатните канали с национален лиценз. А има хора, на които им е скъпо да плащат за Булсатком. По селата положението е трагично.
Също така по пътищата, дори магистралите далеч не навсякъде има покритие за слушане на FM радио. В най-добрия случай се приема Хоризонт или Христо Ботев. Има места, в които никакво радио не може да се приема, и човек не си ли носи МП3 да слуша по време на път...



Тема Re: Дълговълновият предавател на БНР отиде в историятанови [re: Chasing Rabbits]  
Автор FM STEREO ()
Публикувано11.01.15 19:11



Не съм го слушал на дълги вълни,подкрепям напълно това което си написал,дано цифровизацията на радиото не е като телевизионната,ну поживьом увидим





Тема Re: Дълговълновият предавател на БНР отиде в историятанови [re: FM STEREO]  
Автор Chasing Rabbits (некой си)
Публикувано11.01.15 19:39



Нищо не си разбрал от това, което съм написал, но го подкрепяш...



Тема Re: Дълговълновият предавател на БНР отиде в историятанови [re: FM STEREO]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано11.01.15 21:21



Колегите са казали повечето неща по същество, аз само да добавя, че идеята за пестене хич не е малоумна - това са 75KW само на изхода на предавателя. Надали има много други неща от които да може да се спести толкова много, без да има почти никой ощетен.

Ако трябва да сме честни - това беше и един от последните предаватели на дълги вълни в Европа. Достигна го неизбежната съдба, но малка България го държа до последно - което не знам дали е повод за гордост или за размисъл.

За съжаление Вакарел не е подходящо място и за музей - твърде отдалечено от всичко интересно. Така че и този предавател ще остане известно време в спомените на живите, но до там.

По добре е наистина, доколкото може, да се гледа напред - БНР има доста по-сериозни проблеми от този, че остана без предавател на ДВ.



Тема Re: Дълговълновият предавател на БНР отиде в историятанови [re: Alenadrow]  
Автор FM STEREO ()
Публикувано11.01.15 21:35



Не е 75kw а 200kw,така е всяко нещо с времето си,но щом Янкулов управлява БНР нищо добро не го чака.Поздрави на "Властелина на ефира"- Радослав Янкулов, по случай "80 години БНР", че утрепа АМ предавателите на България и лиши много радиослушатели в страната и чужбина от българско слово и музика. В ефира на средни и дълги вълни, от Балканския полуостров слушаме Турция, Македония, Румъния, Гърция, но не и България. А единственият останал, осакатен и неправилно позициониран "по-нов" предавател, с часове от България сега излъчва... турска реч. Честито на БНР "80 години - властелин на българския ефир" Да, ама не !

Редактирано от FM STEREO на 11.01.15 21:38.



Тема Re: Дълговълновият предавател на БНР отиде в историятанови [re: FM STEREO]  
Автор Timo (собствен ник )
Публикувано11.01.15 22:52



Аз се чудя какво подскачаш толкова, всяко нещо си има край. Представи си само колко добро може да се случи с тези пари? Няколко депутата могат да си изхранят семействата а и за образование и почивки да отделят. Има смисъл и то само от спестяванията! Представи си колко много кинти е само поддръжката и разходите на такава джаджа и колко хора ровят из кофите! На времето си беше национална сигурност а сега сме една държава с Европа(евросъюза), така че каквото кажат по радиото на страните членки.



Тема Re: Дълговълновият предавател на БНР отиде в историятанови [re: FM STEREO]  
Автор Alenadrow (ентусиаст)
Публикувано11.01.15 23:26



Ами аз знам за за 75kW последните години, а преди това за 100kW. Нямам информация и не мога да намеря нищо в Интернет някога да сме излъчвали с 200kW, но ако е така, то спестяването е още по-голямо.

Колегите ти казаха, повярвай им - никой човек не е утрепал АМ предавателите, даже напротив - за дереджето на което сме те се задържаха прекалено дълго предвид разходите за поддръжката им. Но всяко нещо си има край, особено такива изключително енергоемки начинания. Със спестените пари за няколко дни вероятно може да се поддържа интернет излъчване за около година например.

Виж, за качеството на програмата, което може и по-добро да е очевидно, вина сигурно имат един или повече хора, но това е друга тема. В днешно време е сякаш по-важно да се измисли какво да се излъчва, а икономични начини това технически да се осъществи вече има много.



Тема Re: Дълговълновият предавател на БНР отиде в историятанови [re: Alenadrow]  
Автор dian_dimitrov-60955 (uguoT)
Публикувано12.01.15 11:23



То хубаво ама управниците от много време не вдяват, че на 20 километра от околовръстното на бившите областни градове все още живеят хора. Някой вече написа "на магистралата" зора обаче не е само магистралата а и населените места около нея. За начало тези хора ги оставихме без телевизия, сега и без радио... Не се знае тази икономия до къде ще ни докара и дали е икономия или целенасочена политика.

Колкото за Вакарел ще остане - много повече се мисли за "роднините" у македония от колкото за пенсионерите тук в БГ.

"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.