Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:53 01.05.24 
Технически науки
   >> Електроника
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Крушките с нажежаема жичка  
Автор The giver and the taker (Добър човечец)
Публикувано01.09.10 22:43



Добър вечер,

забраняват производството и вноса на крушки с нажежаема жичка, имащи мощност от 75 вата. След няколко години ще забранят тези от 60 и 40 вата и ще се използват само енергоспестяващи крушки.

Искам да помоля, някой, който е добре запознат, да разясни какви са негативите на енергоспестяващите крушки. Доколкото съм запознат те премигват и затова са вредни за очите. Това вярно ли е, и за всички енергоспестяващи крушки ли се отнася?

При всички случаи ще се запася с 10 кашона от старите крушки, защото на мен лично бялата светлина на енергоспестяващите крушки ми е неприятна. Дори сега ми хрумна да си купя газена лампа, светлината на пламъка е доста по-естествена и по-приятна, пък и тези лампи изглеждат много естетично.

------------------------------------------



Тема Re: Крушките с нажежаема жичканови [re: The giver and the ta]  
Авторcвeтльo (Нерегистриран)
Публикувано01.09.10 23:01



Има енергоспестяващи лампи със студено бяла светлина, с топло бяла светлина, с жълта светлина, сигурно и с други цветове. Има енергоспестяващи лампи по 1лв. в китайските магазини, които примигват, има и такива от 7лв. нагоре които не примигват.
Относно запасяването със стари крушки и газени лампи, мога само да направя една аналогия: въпреки, че сме края на 2010, все още има хора, които ползват външна тоалетна и режат вестници вместо тоалетна хартия. Шарен свят, хора всякакви.



Тема Re: Крушките с нажежаема жичканови [re: cвeтльo]  
АвторMyнчo (Нерегистриран)
Публикувано01.09.10 23:08



Свeтльo, вземи обикновено фотодиодче, резисторче, батерийка и осцилоскопче. Свържи си прекрасната рекламирана чудна по-най- енергоспестяваща крушчица и и гледай накъсаното спектърче, от което боли очички и главичка. Не всичко е светлина. Понякога и липсата на светлина (визокочестотно трептене) е вредна.

Ако не разбираш от осцилоскопчета, почети из интернетчето как става. После вярвай на реклами и на фирми.

Недей ми казва в коя тоалетна да ходя! Ще ходя в която си искам, но на вмирисаната риба не казвай, че е годна за ядене при условие, че си хремав.



Тема Re: Крушките с нажежаема жичканови [re: Myнчo]  
Автор mitaka.19 ()
Публикувано02.09.10 00:05



Казват,че били се изплащали..по новините...пълна глупост...при цената на една обикновена крушка и в сравнение с живота на "новите"който е много кратък...да не говорим,че са скъпи и не дават същата светлина...във всъкакъв аспект...и цветна температура...и осветеност и...т.н.





Тема Re: Крушките с нажежаема жичканови [re: Myнчo]  
Авторcвeтльo (Нерегистриран)
Публикувано02.09.10 00:07



Не бих си и помислил да ти налагам в коя тоалетна да ходиш и с какво да си светиш. Ходи си във външната тоалетна, свети си с газеничета, не ми пречиш.
Светът си върви напред дори и да се дърпаш.
Жив, здрав и по-малко нерви.



Тема Re: Крушките с нажежаема жичканови [re: Myнчo]  
Автор suichuklia (бъдещ инженер)
Публикувано02.09.10 00:32



+1





Тема Re: Крушките с нажежаема жичканови [re: suichuklia]  
Автор mitaka.19 ()
Публикувано02.09.10 00:41







Тема Re: Крушките с нажежаема жичканови [re: The giver and the ta]  
Автор Aлaдин (търпелив)
Публикувано02.09.10 00:53



Мисля че беше миналата година по същото време когато широко се обсъждаха въпросите които повдигаш.
Тогава бе по повод забраната на 100 ватовите крушки.

Всичко българско и родно -
любя, тача и милея.


Тема Re: Крушките с нажежаема жичканови [re: cвeтльo]  
Автор The giver and the taker (Добър човечец)
Публикувано02.09.10 10:00



Свeтльo, света може да върви напред, но в някои сфери вече е подминал златните си векове, и навлиза в тъмните такива. Една от тези сфери е архитектурата. Има ли място за сравнение между една красива сграда от 19-ти век, и един стъклен правоъгълник от 21-ви век?

------------------------------------------



Тема Re: Крушките с нажежаема жичканови [re: The giver and the ta]  
Авторcвeтльo (Нерегистриран)
Публикувано02.09.10 14:47



Не знам за теб, но аз съм живял в "красива сграда от 19-ти век" - архитектурен паметник, наследство от прародителите ми, сега живея в "стъклен правоъгълник от 21-ви век" и определено се чувствам по-комфортно.
За да не ме обвиниш в тесни връзки с производител на лампи, знай, че на местата на които осветлението зависи от мен - у дома и в офиса, си светя с качествено луминисцентно осветление, не заради икономията на ток, а защото го чувствам по-добро.
Проблемът с примигването е решен отдавна - слага се по една лампа на всяка фаза. За лампите с електронен дросел е достатъчно да светят 2 лампи едновременно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.