Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:39 30.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Египтология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За Абидоския хеликоптер  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано11.04.11 18:59



Много търсих информация, но не намерих анализ на случая с двете различни снимки.
Обяснението, че едната била подправена е логично, докато не се обърне внимание на някои подробности :



[image]http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQSw-ni5CokX3pYXi_hlwh_aaPRfAfL7bxy3duMD4eYEjD57EryzA[/image]


Първо, по силата на каква логика един предположително мошенник би се занимал да преправя снимката на танк така, че да прилича на подводница и то без кула, така, малко странна подводница.

Второ, при преработката на "оригиналната" снимка на хеликоптера, чрез "замазването" на някои елементи, защо се оказва че е добавено едно излишно извиване в основата на перката отляво навътре към остай, ако на оригинала няма такова нещо ? Затова пък добре се вписва в идеята, че някой е искал да намери"обяснение" с комбинация от друг символ, за да стане това, въпросното "връхче" наистина трябва да се махне, за да се докара логично това:

[image]http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQIi0e6FgzPWE_Fa4Wt4wfMjs-9xJBxiymvNyPTz3GPbD0Ngk0Jsw[/image]

След размисъл, нещата е по-логично да изглеждат така :
"Фалшивата" снимка е по-стара, впоследствие някой е получил главоболие под натиск да намери обяснение на снимката и е преправил оригинала, обявявайки снимката за подправена и давайки обяснение с наслагването на картинки. Което наслагване също е идиотско, защото всеки знае, че да се замаже надпис и после да се изсече нов върху него предполага новата мазилка, която със сигурност е по-мека, да се откърти и пренаписването да се "одриска". Така че няма логика - вместо да изкъртят мазилката и да нанесат нова, на която лесно и гарантирано дълговечно се поставят картинки, да се правят клани - недоклани работи и то когато иде реч за фараонски летописи ...

Незнам как стоят нещата, но има над какво да се помисли, както и не разбирам защо никой не се е ровил в това - толкова ли е просто всичко ? Едва ли, особено след като се запознах с филмите на Скляров и се убедих как се прикриват фактите в египтологията.
Надявам се тук има учени, които ще ми помогнат да се ориентирам.
Още нещо - прави ми впечатление, че картинките май не се издялкват върху изсъхнала мазилка, а се нанасят на още невтвърдила се, защото са много гладки вътре. Но не всички. "пиленцето"май е изсечено малко грубовато по стандартите на древните ?

Земля в илюминаторе

Редактирано от Well на 11.04.11 19:13.



Тема Re: За Абидоския хеликоптернови [re: Well]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано12.04.11 08:04



тука е обяснен добре феноменът на т. нар. 'хеликоптер'.


Странните изображения се дължат на факта, че имаме нанесени няколко картуша един върху друг. Останалото е дело на фотошопа на някой UFO-любител.
Уви, колкото и да ни се иска - хеликоптери в древен Египет не е имало.



Тема Re: За Абидоския хеликоптернови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано12.04.11 15:33



Добре де, това го прочетох. Въз основа и на него написах горното. Сякаш не си прочел поста. Не репликираш на нищо, освен заглавието.

Земля в илюминаторе



Тема Re: За Абидоския хеликоптернови [re: Well]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано12.04.11 16:45



аз не виждам изображения на хеликоптери, подводници и летящи чинии. Само повредени йероглифи. Макар че съм човек с въображение.





Тема Re: За Абидоския хеликоптернови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано13.04.11 10:31



Остава да ме убедиш че е въображение, а не предубеждение. Ама защо ли ? :)

Като се заприказвахме за това, ти филмите на Андрей Скляров гледал ли си ?
Запознат ли си с фактите около мегалитните древни строежи ?
Щото ако си, малко ще се замислиш преди да отричаш на пръв поглед невъзможното. Не ми се навлиза в подробности, но по-запознат от мен с реалността едва ли познаваш, и като такъв мога да те уверя, че технологията на древните е много по-напред от нашата в момента. Фактите са очевидни за всеки който има инженерна мисъл. И на фона на това, допускането което направих е не малко вероятно. Разбира се значимостта му е неясна, може би и незначително като цяло. Но си е интересно. Много по-интересно е ти как си обясняваш построяването на стената с трилитони в Балбек или дори основите на строежите на Храмовия хълм в Йерусалим, част от които е и стената на плача.

Земля в илюминаторе

Редактирано от Well на 13.04.11 10:39.



Тема Re: За Абидоския хеликоптернови [re: Well]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано13.04.11 18:29



хем не си египтолог, хем тълкуваш по свой начин изображения и йероглифи.
И на мен това ми прилича на електрическа крушка, но няма нищо общо, защото представлява лотосов цвят с раждаща се змия от него:


Иначе никъде не съм твърдял, че древните били тъпи примитиви и са били неспособни да построят съоръжения, които ни впечатляват и до днес. Но това че са ги построили без технологиите, които познаваме е очевиден факт. Много по-невероятно е да си мислим, че египтяните са се сетили да изобретят хеликоптери/подводници/самолети със същата форма и параметри като нашите, при това без да имат развита металургия, електротехника и физични познания за действието на тези апарати. Още повече, че нямаме никакви археологически находки за това. Нито пък имаме ясни изображения на тези машини от други храмове, стели и барелефи. Така че не виждам защо се търси под вола теле, като за 'доказателство' се сочат шепа повредени и преправени йероглифи.
Иначе по въпроса със строежа на мегалитни паметници, египтяните са ни дали отговор как са транспортирали материла. Не с багери и въртолети, а с кораби и ръчна сила:


Малко повече за строежа на пирамидите /надявам се да ти е интересно/:




Тема Re: За Абидоския хеликоптернови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано14.04.11 22:05



Добре бе човек, знам ги и тези неща.
Сега, много е сложно да ти обяснявам - влез в сайта ми, изтегли филмите, чиито линкове са там, виж ги и после да говорим.
Извинявай но е смешно да се твърди, че древните са можели нещо кой знае какво. Фактите, простиращи се далеч не само в египет, освен че си приличат поразително с невъзможността да пъхнеш лист хартия поне на едно място между каменните градежи, са и поразително големи - до 900 тона в Балбек, например. Ето пример от храмовия хълм в Йерусалим, същия градеж с тежащ 628 тона камък в него, хората и светеща табелка са поставили, всеки да чете.



И ако става дума за един - два камъка, как да е. А говорим за промишлени количества.

Запознат ли си с изчисленията по логистиката за построяването на Великата пирамида - никой не вярва че е възможно, след като види сметките.

И стига с тези древни египтяни - отвори си очите, тук египтяните са само последните собственици на нещо много по-старо, построено преди поне 10000 години. Знаеш ли ако нашата цивилизация изчезне, след колко време няма да има и помен от нея - 3000 години. Даже и едно цунами стига - виж Япония. Така че не е чудно какво е останало от тяхната - само мегалитни каменни строежи, които просто никой и нищо не е могло да разруши.

И не е въпрос на вяра - виж филмовия материал. Огромен, ясен, категорично показва за какво иде реч. Ти ми кажи как се фалшифицират толкова много часове филмов материал. Лукас репички трябва да яде тогава.
Ние днес не можем да повторим това, което виждаме и пипаме с ръцете си тук, построено преди 10 - 15 хиляди години.

нещата са много по-интересни, отколкото изглеждат. Тръгваш по пътечката ... и при мечката ...

Но нищо не ти пречи да си обърнеш главата нанякъде и да не се занимаваш с мен и обясненията ми, щом така ти е по-комфортно. То не че аз знам много де ... просто е достатъчно за да искам още много неща да начуа.

Още нещо - древните египтяни със сигурност са нямали хеликоптери. Но може да са виждали - нарисувани или на живо. Било е преди 4000 години примерно. \това е достатъчно много време за да изчезнат следите на една цивилизация. Така че ние не знаем какво е имало тогава, извън онова, което те са оставили като записи.

Земля в илюминаторе

Редактирано от Well на 14.04.11 22:08.



Тема Re: За Абидоския хеликоптернови [re: Well]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано29.04.11 19:18



И каква е твоята теория? Че древните не са го направили? Че са били извъземни, атланти, рептили?

Мисля, че подценяваш древните хора. Никой не вярва, че е възможно да се построи пирамидата, като види логистиката? Ами добре - представи си колко сме деградирали. Това също е възможна гледна точка.



Тема Re: За Абидоския хеликоптернови [re: Kaлoмaин]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано01.05.11 09:02



Аз теория не градя. Гледам фактологията. А тя показва останки от цивилизация, много по-развита от нашата преди около 12 000 години.
Днес никой не може да повтори тези градежи в Балбек например, и основния проблем не е теглото от 900 тона на камък както си мислят хората обикновено, а обработката му - при дължина около 12 метра и височина и ширина по 4, напасването му към съседните камъни в зида е толкова точно, че не може да се пъхне сто доларова банкнота между тях по цялата дължина. Ето това не можем да направим сега - точността на нашите машини трябва да бъде невероятно висока за да не даде отклонение повече от половин милиметър в перпендикулярно направление на 12 метра дължина - абсолютно непостижимо дори и с най-модерни машини. Но е факт, иди и го пипни - не на един камък и не на едно място - по цялата планета, говорим за промишлени количества каменни зидове, немалка част от тях са и от гранит.

И ако някой очаква като доказателство нещо повече от камъни след 12 хиляди години, значи не си представя колко много време е това. А пък да не говорим на какъв етап от развитието си са сега тези древни строители. Нашата цивилизация е на около 200 години. Прогреса макар и възпиран от някои неприлично богати кретени се ускорява нелинейно във времето и все още им дишаме прахта на онези. Просто не можем да си представим 12 хиляди години технически напредък, в сравнение с нашите 200.

Относно деградирането. Значи, Хеопс построил великата пирамида. Ама преди него пирамидите са смешни и по размер и по качество. След него - същата работа. Значи внезапно някак си му се отдава на него и поданиците му да построи едно архитектурно чудо, а после - все едно нищо такова не е имало. Това е абсолютно нелепо. За деградация не иде реч тук. Просто Хеопс е правил реставрации и разкопки, но не я е построил той. Била си е там хиляди години преди това. А египтолозите лъжат и мажат по нечие нареждане. Виж филмите на руснаците от сайта ми - камерата показва много повече отколкото хиляди думи.

А за четирите статуи по 1000 тона всяка от монолитен камък в чашата на язовира, дето ги местиха чрез разрязване на части цели 3 години на 300 метра разстояние ? Камъни докарани там преди хиляди години от може би стотици километри разстояние ? Пресни факти. Парят. За това и никой не ги коментира. На някой са му много неудобни истините за миналото. Чудно кой ли пък има толкова дълбоки исторически/стратегически интереси ...

Земля в илюминаторе



Тема Re: За Абидоския хеликоптернови [re: Well]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано01.05.11 15:53



Ами да - очаквам по-сериозно доказателство от идеята, че древните са били по-глупави от нас. Според мен дори са били по-изобретателни, защото ако нас ни сложиш да оцеляваме в тяхната среда до никъде няма да стигнем. А те не само са оцелели, но и са постигнали много повече.

А относно цивилизация по-стара от 12 000 години - нищо чудно. Има достатъчно косвени улики, че около 11 000 преди новата ера е имало катаклизъм, който се е отразил на всички континенти. Но ако си въобразяваш, че това е някаква чудодейна цивилизация, която е дала знанията си на египтяни и други древни народи - не съм съгласна.

Относно това, че Хеопсовата пирамида е на по-високо ниво от останалите - ами абсолютно всичко на Земята си следва подобен ритъм. Само погледни какво става с развитието на технологиите. След големите постижения в началото и средата на 20 век - в момента най-важната задача на техниката е да осигурява зрелища към хляба. Относно асуанският храм - статуите са изсечени на място - в скалите. Никой не е носил допълнително камъни за тях.

Редактирано от Kaлoмaин на 01.05.11 16:03.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.