Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:59 15.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Египтология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: За Абидоския хеликоптернови [re: Well]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано01.05.11 21:07



Аз теория не градя. Гледам фактологията. А тя показва останки от цивилизация, много по-развита от нашата преди около 12 000 години
Къде ги видя тея останки?

Днес никой не може да повтори тези градежи в Балбек например, и основния проблем не е теглото от 900 тона на камък както си мислят хората обикновено, а обработката му - при дължина около 12 метра и височина и ширина по 4, напасването му към съседните камъни в зида е толкова точно, че не може да се пъхне сто доларова банкнота между тях по цялата дължина
Баалбек е от римско време. Да не намекваш, че римляните са извънземни?
Между другото в кариера до Баалбек е открит недообработен камък, със следи от длета по него, а не /уви/ лазер. Баалбек си е строен от хора, колкото и да не ти се вярва.

Можеш да прочетеш този линк с отговор на терзаещия те въпрос откъде са били добити камъните и как са били преместени:



Значи, Хеопс построил великата пирамида. Ама преди него пирамидите са смешни и по размер и по качество. След него - същата работа. Значи внезапно някак си му се отдава на него и поданиците му да построи едно архитектурно чудо, а после - все едно нищо такова не е имало. Това е абсолютно нелепо.
Строеж на една такава пирамида е крайно скъпо и неефективно начинание - ангажира широки слоеве от населението и затормозява обработването на земята. Затова потомците на Хеопс строят по-малки пирамиди и накрая почват да дълбаят гробници в Долината на Царете. Естествено влияние има и отслабващата власт на фараоните и засилващата се накава на номарсите.
Но за да вникнеш в пирамидостроението, трябва да се позапознаеш и малко с египетската история. Да видиш неправилната пирамида, грешките, които древните строители първо допускали, а после поправяли. Именно последователният процес на усъвършенстването на тези гробници показва, че са строени от египтяни, а не от тайнствени 12000 годишни цивилизации.

Камъни докарани там преди хиляди години от може би стотици километри разстояние ? Пресни факти. Парят
Нали ти показах как са местели статуите си:




Тема Re: За Абидоския хеликоптернови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор servus1 (непознат )
Публикувано07.05.11 19:03



Аз теория не градя. Гледам фактологията. А тя показва останки от цивилизация, много по-развита от нашата преди около 12 000 години
Къде ги видя тея останки?

Къде би видял и следа от нашата цивилизация, ако не е разпростряна по повечето кълбо?! След 200 години, ако я помете нещо?!

Баалбек е от римско време. Да не намекваш, че римляните са извънземни?

Между впрочем - Константинопол е изграден по Византийско време, а Акропола по елинско




а не /уви/ лазер

Затуй още се маят на древни механизми, наречени часовници или каквото там!
Че и не знаят как и кое!
Все си мислим, че според нашите знания е всичко и все се учудваме, че май не е баш така :)



Затова потомците на Хеопс строят по-малки пирамиди и накрая почват да дълбаят гробници в Долината на Царете.


Това как точно го разбра?! Или знаеш функцията?! Идеята? Предназначението? Смисъла?

Аз не! Нито някой друг! Хипотезки разни...и се робува на хипотезките на пишман - иманяри отпреди 2 века!
Или на субсидии и т.н.!
Е все трябва да има атракция, тип :"маите са предрекли края на Света" - за кой път вече? Пари требе се избиват и правят!


Но за да вникнеш в пирамидостроението, трябва да се позапознаеш и малко с египетската история. Да видиш неправилната пирамида, грешките, които древните строители първо допускали, а после поправяли. Именно последователният процес на усъвършенстването на тези гробници показва, че са строени от египтяни, а не от тайнствени 12000 годишни цивилизации.

А ти вникна - евалла - първият си :)

Хубу, ясно какво е общоприетото! То и след 200 години ако изровят разбит самолет....ще е неправилно самолетостроене!
Щото после ще има и здрав...

Нали ти показах как са местели статуите си:


Аз пък развинтена фантазия ли имам или на картинката виждам друго?
Явно имам развинтена фантазия, но къде се губи символиката?

Най-отпреде...могобройни поданици / т.е. владетел на всичко/.
Плътно зад гърба на "фигурата" едни войници със странно "римски" поздрав /гвардия/, а зад тях други елитни!
Да не говорим, че само първата колона е нарисувана като бачкери, а колко повече отива към "теглената фигура/статуя/ се променя и статуса им.....
Ми то и легионерите са бачкери също!
А :"статуята" се поддържа от най- силните!

Абе просто - символиката бре?
Роби сигурно е имало, но аз с моята развихрена фантазия оценявам "величието на фараона".
Хилядолетия по-късно...владетелите/великите/ са рисувани по- големи от столиците си!
Аз го виждам така ...тоя рисунък - "4 царства са под десницата ми, с цялата войска и селяни".
Може съм луд, но сравнете с други неща:)
Айде сполай ви и извинете, ако много тъпо се изказах!
п.п: и най -верните ми люде ми крепят трона и само избрани ми пазят гърба
А защо има гнет/бич над третото царство само! Там египтолозите да кажат!
п.п.п: ай наеми 20 000 човека имъкнете милиони кила през квато си искаш земя - само да не е море :)
На дървени валове в пустиня
ОК, в Добруджа - през плодородни ниви! Интересно ще да е!
Изискването е товара да тежи.... 500 тона
:)
После сметни с милион работници и увеличи 5 пъти производителността на труда!
Ама то не е една пирамида само, ами дворци, храмове и т.н. !
скелета....
водеха се май 100 000 роби...отпускам ти по 100 000 за всяка дейност....
Пресметни изхранването и колко войска трябва да поддържаш, а и колко земеделска продукция за манджа....
даже дрехи и т.н. не слагам!
Много ще ми е интересна сметката

Редактирано от servus1 на 07.05.11 19:22.



Тема Re: За Абидоския хеликоптернови [re: Kaлoмaин]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано22.05.11 23:37



За Асуанският храм - прав/а си, той не е нищо забележително. Не знаех това, докато не проверих лично за какво става дума. Пусто доверие ;), извинете ме !

Земля в илюминаторе



Тема Re: За Абидоския хеликоптернови [re: Kaлoмaин]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано22.05.11 23:53



Относно цунамито от преди 11 000 години има факти, показващи че то е заличило следите от древната свъхцивилизация, досттигайки до височината на Мачу Пикчу - над 3000 метра.
След това още 11 000 години естествен климат и първобитни любопитковци е направило много по въпроса с изчезването на следите. Останали са само "вечните" и огромни каменни градежи. А и тях старателно унижтожават разни религиозни фанатици и други тиквеници - например в Йерусалим, вътрешността на Храмовия хълм е подложена на унижтожаване на древните каменни градежи, вероятно защото Мойсей е проповядвал да се унижтожават следите от други цивилизации (друга вяра), вероятно и е в интерес да не се разбира за какви свръх възможности става дума в далечното минало. Като се има в предвид как се обработват до 900 тона монолитни камъни с точност при 12 метра дължина и 4 височина да се напаснат така че лист хартия не може да се пъхне между тях ( вижда се в Баалбек, Иерусалим, Египет, Перу, Боливия, Камбоджа), нещо което ние не можем да направим дори с талашитени мебели, изработени от най-модерни машини ...
Всеки има глава на раменете си, а на теб препоръчвам да видиш това :



Земля в илюминаторе



Тема Re: За Абидоския хеликоптернови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано23.05.11 00:22



Така може би са си представяли че са били местени статуите. И дори е възможно да са преместили някоя с няколко метра. Макар че за да се мести трябва първо да се вдигне върху шейната.
Виж, не ми се спори, ако имаш време виж за какво става дума - ето ти и на тебе линка с филмите,

, като искаш иди и виж в тунела до стената на плача в Йерусалим каменния градеж, с камък 628 тона, как е напаснат със съседните и как не се вижда останалата част от градежа, предположително пак с такива камъни, въобще огледай за какво иде реч. Не ми е идея фикс да те убеждавам. Но ако искаш истината, тя се вижда на филмите. Съответно и на живо. Аз ще ги посетя при възможност, за да се убедя лично. Макар че филмите са достатъчно доказателство.

Доказателство за какво ? За цивилизация от преди 12 000 години, по-напреднала от нашата, която е ... изчезнала ?
Едва ли е изчезнала. Просто са ни дали възможност да се развиваме. Не разбирам защо, но и е логично предвид разликата в еволюцията ни. 12 000 години са ужасно много време ... а ние за 100 - 200 години се изстреляхме ужасно много напред, въпреки корпоративни и банкови спънки за прогреса. Къде ли ще стигнем за 12 000 години ?

Баалбек и римляните , ха ха. Те са били педанти. Записвали са всичко. А за Баалбек - нито ред. Всичко там е рекорд на Гинес по размери. А в столицата на римляните какво има ? Тухлен замък ... ха. Колонада, копирана от Баалбек, в мащаб ... умалителен разбира се. И защо говорим за извънземни ? ЦИВИЛИЗАЦИЯ. Без уточняване на произхода, засега. А и количеството градежи подсказва че не са строени от друг, освен жители на земята. Тук са живеели - много на брой, продължително време. Дори и да са били пришълци, доста време са живяли тук., а може и да е имало космическа война, тук да са строили нещо като фортове, военни групировки някакви. Това обяснява простотата на строежите, без естетически орнаменти, следи от каквото и да било изкуство или писменост.

Разликите в пирамидите ... Те не са просто разлики. Между двата вида строежи има ОГРОМНА ПРОПАСТ в технологиите, размерите, качеството на изпълнение.
Древните не са имали облекчеието на нашите технологии. А това е жестоко ограничение за възможностите им.

Земля в илюминаторе

Редактирано от Well на 23.05.11 00:29.



Тема Re: За Абидоския хеликоптернови [re: Well]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано24.05.11 08:36



Не съм казала, че асуанският храм не е забележителен - напротив. Но не е необходима намесата на висши сили, извъземни или атланти, за да бъде построен.

Относно Мачу Пикчу - цунамито не е стигало до там. Преди години беше установено, че поне две цивилизации са си отишли буквално от глад, който е бил предизвикан от бързото издигане на Андите. Това е било наблюдавано и на други места - не хората са присъствали на такива височини, а в последствие земята се е издигнала необикновено бързо. А и изобщо защо вярваш, че е стигало да Мачу Пикчу?

Между другото опитай да пъхнеш лист хартия между камъните на ... ами на паметника на Левски, например. Не се занимавай с талашитени мебели, защото талашита се отмята.

Мисля, че надценяваш Мойсей. Ако е разрушил някакви ужасно напреднали цивилизации, то какво е накарало египтяните да свършат същото и изобщо да не ги споменат?

Сайтът е много забавен - всички тези теории са ми познати. Всеки, който влиза в колибката ги познава. Само дето не са особено впечатляващи. Освен този номер с водата.

Между другото теб какво конкретно те вълнува - това, че е имало цивилизации, които са изчезнали, или нещо друго?



Тема Re: За Абидоския хеликоптернови [re: Well]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано24.05.11 08:48



Не знам дали си чувал, но сегашните архитекти не са наясно и как биха повторили пантеона. Смяташ ли, че това е достатъчно, за да обявим създателя му за представител на изчезнала цивилизация?

Нашите технологии не облекчават никого. Я си помисли - ти не изразходваш време да си сееш и жънеш храната, нито пък за да си строиш сам дома. Въпреки това - имаш ли време? Преди години един американски психолог беше направил експеримент - решил да поживее две - три години така, че да се изхранва само от това, което произвежда. И не е спрял. Защото се оказало, че времето, което отделя за изхранването си, е много по-малко от очакваното. Събирала му се работа около 60 дни годишно. Какво мислиш, че е правил през останалото време? Писал е книги. А той е бил сам. Ами ако за него са работили и жена му, и седем - осем деца? С какво би уплътнявал времето си, ако е бил неграмотен? С приказки пред кръчмата? Да, възможно е. Обаче ако има държава, която да не му позволява да лентяйства, би го впрегнала някъде другаде през поне 100 от оставашите 305 дни годишно.

Технологиите не облекчават живота. Защото допълнително натоварват съзнанието и мисленето. И отнемат време.
По-добре прочети "Момо" на Михаел Енде. Приказка е, но казва повече, от колкото всички филми с претенции за разкриване на световната конспирация, взети заедно. Тогава ще видиш, че проблемът, който се внушава от филмите, не е реален. Реалният проблем е другаде.



Тема Re: За Абидоския хеликоптернови [re: Kaлoмaин]  
Автор servus1 (непознат )
Публикувано24.05.11 14:45



Преди години един американски психолог беше направил експеримент - решил да поживее две - три години така, че да се изхранва само от това, което произвежда. И не е спрял. Защото се оказало, че времето, което отделя за изхранването си, е много по-малко от очакваното. Събирала му се работа около 60 дни годишно.

Добър аргумент, ако е започнал с "празни джобове" и "една пръчка".
Без да ползва дори и дрехите си.
Съблича се гол и почва :))))
Без мотики и лопати, без припаси! Да започне да оитомява и животни. Да си изхвърли знанията. И най - вече , без право за връщане в цивилизацията!
Гледал съм го тоя експеримент, финансиран....
Дай му пръчка и кесия със семена, пък да видим !
Явно никога не си бил на село! За да се поддържа едно стопанство от градини и животни, се става в 5 (най-късно) и се ляга в 23 ! Почива се зимата, ако си се подготвил, но пак трябва се хранят животни, да им чистиш и т.н. Така че, тоя "експеримент" си го заври измежду експериментите!
Направи го ТИ - дай да го видим :) Интересно ми е заслон как ще си спретнеш само





Тема Re: За Абидоския хеликоптернови [re: servus1]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано25.05.11 09:07



Ами египтяните също не са работили на празен стомах. Не са започнали от нулата, когато са строили паметниците. Вече са имали някаква готовност - на практика не е било необходимо цялото население да участва в получаването на прехраната. Освен това по онова време ловът и риболовът са били поне толкова важни за прехраната, колкото и отглеждането на животни. Да не пропускаме и разликата в климатичните зони. Не сте ли се питали защо няма такива големи постройки, като пирамидите, в климатични пояси с 4 сезона?



Тема Re: За Абидоския хеликоптернови [re: Kaлoмaин]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано25.05.11 23:23



Извода за Цунамито е на основата на един от филмоите на Скляров, в който обсъждат как е могло камъни с тегло няколко тона да се окажат на голямо разстояние от мястото си в градежа. Логиката е че ако са ги съборили конкистадорите както се твърди, те не биха си направили труда да търкалят още няколко тераси надолу толкова тежки камъни - те биха лежали наблизо до мястото си. Фактите показват че има прекалено голямо изместване, което може да се обясни само чрез силен воден поток. Единствения вариант това да се получи е цунами, защото зида е на връх. Според посоката на отместените камъни се определя направлението и то е обратно на речното корито, продължаващо около 400 километра до океана. Сведенията за последното подобно гигантско цунами са от преди 11 000 години, значи зида е по-стар.

Колкото до паметника ... ако у вас в банята нямаше фугин, щях да си пъхна и някоя от ненужните ми кредитни карти ; да не сравняваме обаче плочи, вдигащи се лесно на ръка и броящи се на ръце, с мегалитни блокове с тегло на локомотив или дори 3 - 4 локомотива ... Между другото разстояние между теракот и каквито и да е плочки трябва да има заради температурното разширение - едно за основата и друго за облицовката...


Мойсей не е разрушил напреднали цивилизации, но е издал заповед за заличаване на следите им.

А мен ме вълнуват технологиите. Защото съм роб на системата като всички останали. А и тези цивилизации не могат да изчезнат. Нашата може, защото сме още деца, не можем да се предпазим от самоунижтожение. Напреднала цивилизация не може да бъде унижтожена нито от катаклизъм, нито от врагове. Д не говорим че понятието Враг е на лице само в условията на недостиг на ресурси, а Вселената е безкрайна почти. Ресурси да искаш. Особено пък енергия.
Колкото до идеята за лесното земеделие, аз съм имал село, знам какво е селски живот и те уверявам, че това е работа без край. Съгласен съм с мнението по-горе.

Теориите са ти познати, но филмите на Скляров гледа ли ... а чичко гъугъл да ти покаже от космоса какво има около комплекса Ангкор Ват, в Камбоджа ... и да ми кажеш после как се е правило това преди хиляди години - две правоъгълни езера с размери 8 на 3 километра, канали с ширина до 200 метра на километри ограждащи зони като ров на крепост - 3 броя ... и всичко това в блатиста местност ... много са нещата. Но инженер трябва да погледне, за да разбере как може да се направи това. А за Партенона в Гърция - уникално красиво, страхотна геометрия - личи си че е имало много свободно време в Гърция някога за да се развият геометрия, математика и философия до големи висини ... Но се построява. Като всичко преди да го направиш изглежда трудно. Обаче ... да не се налага да се построят основите на Партенона ... погледни някоя снимка. Твърди се че теглото на камъните изграждащи площадката им е над 1000 тона всеки. Е, това вече е проблем, дори и днес, на този хълм.

Технологиите дават свобода. Те дават възможност на човека да живее по друг начин, използвайки ума си според желанията си. А днес сме финансови роби на шепа хора. Технологиите ни са възпирани ит финансови интереси, а храните и лекарствата и всичко друго имат една основна цел - парите на хората. Технологиите са подчинени на корпорации и политици, правещи единствено пари. Извратено състояние на прогреса. Като инженер познавам достатъчно доказателства за възпирани технологии - термопомпени, слънчеви, хранителни, дори горивата може да са къде по-безвредни ако не бяха алчните печалбари. А за филма по Дискавъри, в който обясняваха че на самолетните компании им е по-изгодно да плащат застраховка за загинали пътници, отколкото да инсталират технологии за оцеляването им знаеш ли...
тези дни говорих с разбиращ от обработка на диаманти. Не беше чувал за нещо по-твърдо от диамант. А ако питаш гугъла, ще излязат поне 4 по-твърди вещества, наскоро открити разбира се.

Технологиите променят вида дейност на човека /защото бездействието го убива/ в унисон с желанията му, така го правят по-свободен. Абсолютна свобода преди да умрем няма да доживеем, но тази относителна свобода, дадена ни от технологиите е възможността да направим от себе си това, което искаме. Робството не ни дава този шанс. Именно в това е разликата между технологичната и неразвитата цивилизация ... но ние сме доказателство че дори и с технологии, сме роби на финансофи и властимащи интереси. Интернет е пример за технология, преборваща финансово - политическите окови. Друга - климатиците, трета - фотоволтаиците и другите ВЕИ, четвърта - електромобилите ... много са. Има и поробващи технологии - например монетарната система, политическата, хазартната, част от петролната, част от хранителната, и др. Някои неща би нарека не технологии, но са си. Технологията има по-широко тълкуване според мен. Да ги наречем техники ако така е по-приемливо.

Земля в илюминаторе




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.