Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:56 30.04.24 
Хуманитарни науки
   >> Египтология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Азбука  
Автор Noc (добряк)
Публикувано09.10.09 10:34



Интересува ме с подробности връзката между финикийската азбука, клинописното писмо и египетското писмо. Znaem, 4e finikiiskata e vyzniknala ot nieroglifite, no kakva e bila rolqta na drugi pismeni sistemi, kak to4no e stanalo tova vyznikvane, kakvi sa bili faktorite... Samo liubezno bih pomolil da mi predlojite fakti i nau4ni teorii, a ne svobodni sy4ineniq. Literatura po temata sy6to bi mi bilakraino polezna. nIntersuva me i za6to posledovatelnsotta na bukvite v azbukata e imenno tazi, koqto e. Az imam edna teoriq no tq e neproverena.
Blagodarq predvaritelno!!

PP.Sorry za lat, v slujbata ne ni razre6avat da pi6em osven na BDS.
Temata e dublirana v nqkolko foruma.



Тема Re: Азбуканови [re: Noc]  
Автор Noc (добряк)
Публикувано21.10.09 10:32



Nikoi ? :(



Тема Re: Азбуканови [re: Noc]  
Автор seymour_stz (любопитен)
Публикувано02.11.09 09:38



Ами кой ще седне да чете маймуница, като си имаме АЗБУКА?
Аз, честно казано, дори не прочетох въпроса ти... не смятам и да го правя - този език, на който пишеш, не ми е познат...

Спрете земята - искам да сляза!


Тема Re: Азбука -темата написана на кирилицанови [re: Noc]  
Автор Luchezara ()
Публикувано09.01.10 12:27



Интересува ме с подробности връзката между финикийската азбука, клинописното писмо и египетското писмо.
Знаем, че финикийската е възникнала от ниероглифите, но каква е била ролята на други писмени системи, как точно е станало това възникване, какви са били факторите ... Само любезно бих помолил да ми предложите факти и научни теории, а не свободни съчинения. Литература по темата също би ми била крайно полезна. Интересува ме и защо последователнсотта на буквите в азбуката е именно тази, която е. Аз имам една теория но тя е непроверена.
Благодаря предварително!!

ПП.Sorry за лат, в службата не ни разрешават да пишем освен на БДС.
Темата е дублирана в няколко форума.





В случаи като твоя ползвай:



или горе над това, което пишеш - бутона KREDOR.




Тема Re: Азбука -темата написана на кирилицанови [re: Luchezara]  
Автор Khosrow (Парвиз)
Публикувано10.01.10 18:39



Защо въобще си правиш труда да му преписваш нещата? Клубът отдавна е мъртъв!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.