Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:40 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Египтология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Светлината срещу мрака в Древен Египетнови  
Автор tzadek37 (старовремец)
Публикувано19.02.07 00:34



Ре срещу Апоп, Ред срещу Хаос, Светлина срещу мрак в Древен Египет. Ако някой се интересува от темата - във февруарския брой на УСУРИ има добра статия по въпроса





Тема Re: Светлината срещу мрака в Древен Египетнови [re: tzadek37]  
Авторopaa (Нерегистриран)
Публикувано01.03.07 15:58



Е чак пък хубава...
И няма нужда да си рекламираш статията. Който се интересува ще я намери и сам. Или не съм права, а Митко???



Тема Re: Светлината срещу мрака в Древен Египетнови [re: opaa]  
Автор tzadek37 (старовремец)
Публикувано02.03.07 01:47



Що бе - хубава си е!
Рекламата е част от демократичната ни реалност.
Не е зле да присъства, предвид умиращата ни египтология.
Някои рекламираме познанието на Древен Египет.
Мисля, че името на форума говори за възможността за подобни неща.
А други погребвате българската египтология...
Нещо май те е яд...
Да не си от вторите?
Пецкай по често и намали цигарите!





Тема Re: Светлината срещу мрака в Древен Египетнови [re: tzadek37]  
АвторEмo (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 15:42



Когато безочието няма граници!!!

Рядко чета писанията в този форум, защото тук на воля битуват всевъзможни мнения, най-често твърде далеч от Древен Египет. Реших в крайна сметка да се включа в него, защото в т. нар. „демократична реалност” с бясна скорост започват да се изявяват всевъзможни личности като при това обевяват себе си за „знаещи” и „рекламиращи познанието (виж ти!!!) на Древен Египет”. Трагедията нямаше да ме вълнува толкова ако не познавах въпросният човек, а именно Димитър Димитров, по-известен в този форум като tzadek37 лично. Проверявайки писанията му всеки лесно може да отвори неговия собствен интернет сайт. И какво ще види там. Нашият човек се оказва, че е завършил СУ «Климент Охридски» (бакалавър), след което се премества в НБУ където завършва Магистърска програма «Египтология», а след това и до ден днешен подготвя своята дисертация. Това пише. А каква е действителността: Димитър Димитров не е завършил СУ «Климент Охридски», не е завършил никаква програма в НБУ още по-малко «Египтология». Ако подготвя дисертационния си труд е хубаво да знае, че първо трябва да завърши степен магистър, а след това да се насочи към докторат. Е хубаво де, някой ще каже какво пък толкова, човекът иска да изглежда по-сериозен. Ок. Няма проблеми, може да си затвориш очите, но както се казва в заглавието «безочието няма граници». Отново в неговия сайт човек може да прочете, че човекът е издал самостоятелно цяла книге и то с преводни текстове от Древен Египет. Значи той знае древноегипетския език. Ситуацията обаче отново се оказва друга. Преди няколко години с група студенти заедно превеждахме един от текстове, който по-късно влеза във въпросната книга. По време на работата върху текста, Димитър Димитров не показа някакви завидни знания върху езика и сред останалите студенти имаше далеч по-добри от него (да кажем Светла и Данчо). Оказва се обаче, че този текст влиза в книгата на въпросния човек. Значи посещаваш лекции (за които разбира се не си платил нищо) не си най-добрия измежду останалите, а след това издаваш книга с материалите получени от курса. Това си е направо откритие! Как някой не се е сетил до сега?! Вече всеки може да публикува от свое име лекцийте на преподавателите, които слуша. Но трагичната история не свършва до тук. Появява се статия на човека в списание Усури. Той сам си я рекламира и се защитава за това, че си я рекламира. И какво пише: «умиращата ни Египтология» и това, че някой «погребва българската египтология». Силни думи! Уви някакси не върви, когато не си част от нещо да го плюеш. Още повече не върви да плюеш нещо, което винаги ти е помагало и те е посрешнало с отворени обятия. Нима не си посещавал всякакви курсове по Египтология без да заплащаш? Нима някога ти е отказвана литература, която си поискал? Естественно, че не! Винаги ти е било обръщано внимание и то бих казал особено внимание. Дори ти бе направено предложение да продължиш да се занимаваш с Египтология в рамките на университета и след като завършиш образуванието си. Но кой да чака? Елементарният път винаги е бил по кратък от другия. Сега се радвам, че се получи така, защото разбрахме що за човек си! Та за статията в Усури. Тя не е ли продукт от работата на еднин друг студент на име Йордан Чобанов? Не преведе ли Данчо информацията от енциклопедията на Боне и една статия за «окото на Сет»? Аз мисля, че той беше! А сега се оказва, че статията е твоя, тя е хубава и ще има продължение. Не ми се пише повече. Повръща ми се. Не бих се занимавал с теб изобщо, ако не беше онова изречение:
«С гилотината на своя език, грозотата посичай!»
Знам, че ще продължиш с писанията. Дерзай! Но в демократичните държави всеки трябва да знае какъв човек си. Нали?

Емил Бузов



Тема Re: Светлината срещу мрака в Древен Египетнови [re: Eмo]  
Автор tzadek37 (старовремец)
Публикувано17.03.07 23:19



Приятно ми е - казвам се Димитър АЛЕКСЕЕВ Димитров. 30г. ръст-190см. 73 кг. очи-кафяви.


Не съм завършвал никакъв ВУЗ и в скоро време нямам такива планове. Интересът ми към Древен Египет датира от близкото минало и е непрофесионален.
В статията в Усури има доста неща извън Боне и Бурго.
Превода на Данчо остана в Теодор.
Хайде да не изпадаме в битовизми и да не занимаваме посетителите на този форум с нашите скромни особи.
Емо, искрено ти желая успех в твоето поприще. В интерес на истината, мисля че си супер готин тип.
Като чета това което си написал, обаче, се радвам че пътищата ни се разделиха...
Няма да ти влеза в тона, защото навремето СЪМ НАПЯВАЛ ТЕКСТОВЕ С ТЕБЕ.

Слава Богу има място за всички ни под Слънцето. Пожелавам на българската египтология по-малко клюкарстване и повече реална продукция.



Тема Re: Светлината срещу мрака в Древен Египетнови [re: tzadek37]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано03.04.07 15:38



Ти как си представяш тази Светлина ?

Привет !



Тема Re: Светлината срещу мрака в Древен Египетнови [re: tzadek37]  
Авторвъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано04.04.07 16:16



Къде изчезнаха другите мнения?



Тема Re: Светлината срещу мрака в Древен Египетнови [re: въпpoc]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано04.04.07 19:25



Модераторът (демек аз) ги изтри.

Стори ми се тъпо един човек да пише, и същия този с друго име да го възхвалява каква голяма работа е.

Нямам намерение да поощрявам симулирани "диалози" играни от един актьор.

А покрай тях изгоряха мненията и на тези, дето се вързаха на просташкия бъзик.



Тема Re: Светлината срещу мрака в Древен Египетнови [re: Sam]  
Автор tzadek37 (старовремец)
Публикувано05.04.07 01:16



Странно е в такъв случай, че си изтрил и постове на регистрирани потребители (като dennis11, например). Струва ми се, че взимаш страна, приятелю


Да не са те скастрили свише?
Пък и като модератор не можеш ли да проследяваш IP-тата за да видищ кой точно поства...
хммм...
Приемам извиненията ти.
Бъди здрав.
Митко



Тема Re: Светлината срещу мрака в Древен Египетнови [re: Sam]  
Авторзaдaлият въпpoca (Нерегистриран)
Публикувано05.04.07 14:05



Не разбрах съвсем добре кой е този 1 човек, който говорел със себе си. Както и да е, просто така изглежда като че ли несправедливо оставяш нападателното и "изобличително" писмо на Емил, а триеш мненията на тези, които са подкрепили Митко или поне не са одобрили тона, прозвучал им е фалшивичък. Нищо, весел ден и празници на всички!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.