Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:24 01.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Египтология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Пииииип.нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано03.02.07 21:19



"Толкова на юг евреите никога не са стигали."
Я пак си помисли.... В Етиопия има потомци на Соломон и Савската царица, а ти за Египет се съмняваш.



Тема Re: Пииииип.нови [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано04.02.07 00:27



То по времето на Соломон има еврейска държава и вързката с далечния юг е по линия на международните отоншения. Аз говорех за времето на Моисей където си живуркат сравнително на север по Нил.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Пииииип.нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано04.02.07 12:50



Ейййй, как се изплъзваш като мокра връв!

И кой ти каза, че не е имало евреи в Египет по времето на Мойсей? Къде го прочете? И защо е описано това в Библията, която дълбоко уважаваш? Или там лъжат? А да те видя сега....



Тема Нищо подобно.нови [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано04.02.07 14:00



Не се изплъзвам, а разсъждавам хладнокръвно.
Никъде не съм казвал, че няма евреи в Египет по времето на Моисей. Абсурдно е, та кого изкарва той от Египет, ако няма евреи? Но Египет не е само юг, а и север. Те са били заселени в делтата, а Етиопия, за която ти говориш, е доста на юг.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Нищо подобно.нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано04.02.07 19:15



Каза на Боян следното: "Грешка. Толкова на юг евреите никога не са стигали. Но ти, убеден съм, не знаеш къде е Амарна!"

Затова ти дадох за пример Етиопия-именно защото е доста на юг. Или не помниш кога какво си писал?



Тема Re: Нищо подобно.нови [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано04.02.07 19:59



Много добре помня какво съм писал. Не виждам обаче противоречие. Амарна е на юг, в посока Етиопия, а Делтата, където евреите са сторили градове е на север при вливането на устиетата на Нил. Евреите са пращали посолстана когато са имали държава навсякъде, но по времето на Амарна и евентуално на Моисей са били само долу на север. Ти от календарна история разбираш ли?

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Нищо подобно.нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано05.02.07 11:00



"Евреите са пращали посолстана когато са имали държава навсякъде, но по времето на Амарна и евентуално на Моисей са били само долу на север. Ти от календарна история разбираш ли?"
Кой ти го гарантира това? Ти правиш ли разлика между история и художествена литература?



Тема Re: Нищо подобно.нови [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано05.02.07 11:27



Егати, пак съм сбъркал буквите в думата "посолство".
Иначе правя разлика, разбира се и именно историята ми гарантира това, че евреите са имали посланици когато са имали държава. А държава имат след Моисей. Значи преди това не са имали посланици. Не е ли логично? То тия неща са описани в Библията, също и това, че евреите са строили град на Рамзес в Делтата.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Нищо подобно.нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано05.02.07 19:19



"А държава имат след Моисей. Значи преди това не са имали посланици."

Какво значение има дали са имали посланици?
Няма точна датировка за годината на заселването на евреите в Египет и на бягството им оттам. А нищо не пречи да е имало евреи в Амарна. Кое те кара да отричаш такава възможност?
Освен това май именно в Амарна има изображение на историята със седемте гладни години( мършавите крави) и т.н.



Тема Re: Нищо подобно.нови [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано05.02.07 19:23



Добро попадение е това с мършавите крави. Не се бях сетил за него.
Поздравявам те.

Действия крепят Вселената.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.