Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:32 01.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Египтология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Спор с Боян за 8 при египтяните.  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано18.01.07 22:20



Какво значение има осмицата (8) при египятните в древността?
Кажете какво представлява Хермополската огдоада?

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Спор с Боян за 8 при египтяните.нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано22.01.07 10:01



Виж значенията за т.н. "осемлъчева звезда" и
ще се светнеш защо древните народи я използват
като конкретна символика.






Тема Re: Спор с Боян за 8 при египтяните.нови [re: Vencci*]  
Авторkoзиpor (Нерегистриран)
Публикувано23.01.07 14:16



щастливото число на козирозите е осем (8).
защо ли?





Тема Re: Спор с Боян за 8 при египтяните.нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор marcus_severus (непознат)
Публикувано25.01.07 19:08



Хермополската огдоада се състои от 4 двойки божества, съответно мъжки и женски. Това се Нун - Наунет (първичния океан); Хух - Хаухет (безкрайното пространство); Кук - Каукет (мрака); Амон и Амаунет (скритото).
Египетското име на Хермопол в превод означава "Град осемте". На мен това ми се струва необичайно, тъй като "осемте" не включват самия демиург - Тот. Именно той ги създава като противоположности, а чрез тях и познатия и непознатия ни свят.

Винаги си избирай по-голям враг. По-лесно се улучва.


Тема Я па тоя римлянин!нови [re: marcus_severus]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано25.01.07 21:16



Откъде се извъди ти бе, Марко? Май сте двама последни римляни!
Благодаря ти много, супер неочаквано е римлянин да знае такива неща за Египет. Супер яко е. Много ще ми помогнеш с такива информации. Значи Боян изобщо не е прав за това, че осмицата била индоевропейско особено число.

А как е на Египетски 8 и как град? Тот е Хермес ако не се лъжа и в тоя смисъл не е странно, че липсва, понеже е смислово заложен в името на самия град на гръцки език. Значи осем е Хермес.

Действия крепят Вселената.

Редактирано от Koпpивeнa_мeтлa на 25.01.07 21:38.



Тема Re: Я па тоя римлянин!нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор marcus_severus (непознат)
Публикувано25.01.07 23:31



Какъв римлянин, ако не достоен

?! Наистина малцина сме останали. Но да пристъпим към въпроса...
На египетски '8' е 'хнум', а град 'ниут'. Градът на Осемте под покровителството на Тот е наречен Хермопол от гърците, заради отъждествяването на Тот с Хермес. На мен обаче ми се струва, че Тот (или Хермес) не означава самата 'осмица', а по-скоро се явява 'девятка'. Това е число, под което се разбира края и началото. А кой друг освен демиургът би могъл да разполага със силата да ги определя? И кой ще е този, който ще се наеме да го определи в пълнотата му за да може да го сложи като пореден номер в списъка богове (освен такива като мен, които се опитват да бъдат и практични)?

Винаги си избирай по-голям враг. По-лесно се улучва.

Тема Re: Я па тоя римлянин!нови [re: marcus_severus]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано26.01.07 10:27



Salve, colega!



Facta, non verba!


Тема Римлянино спри се!нови [re: marcus_severus]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано26.01.07 19:05



Струваш ми се странен човек. Имаш подчертан афинитет към римското, а пък се справяш така добре в египетските дела. Да не си Марк Антоний, съпругът на Клеопатра, и тя да те е научила на египетските тънкости?
Какво е "хему нисут" на египетски?
Отговорил си много приятно за Тот и числовото му съответствие, че е "деветка", но ако е началото и края би трябвало да е самата осмица, представена наопаки, във формата на знака за безкрайност, защото безкрайността е символно представяне на началото и края. Или египтяните смятат, че безкрайността е скрита в друго число (може би "деветката")?
И аз смятам че демиургът разполага със силата да ги определя, номисля че за него преди всичко е важно да не бяга от своите правила, които сам си е определил: по това се познава, че е демиург!

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Римлянино спри се!нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор marcus_severus (непознат)
Публикувано27.01.07 17:06



Salve, Last Roman!


Много се радвам, е има сродни души наоколо!

Колкото до Марк Антоний...хахахахах... Не ми е сред любимите персонажи, но що се отнася до Клеопатра, бих се съгласил да го представлявам.
Хему нисут в буквален превод е "слуга (роб) на царя". От една страна това се разбира в буквалния превод, но от друга - като самия Цар. "Хему" е 'средство'. От там и Царят, син на бога, се явява средство, за да управление на света. След смъртта на хему-то на царя (на телесната му обвивка), той се връща при Атум (изначалния бог) и става баща на следващия цар.
Виж, 'осмицата' е интересен въпрос. От една страна имаме '9' като начало и край', от друга - '8' като обърнат знак за безкрайност, но пък кога се е появил и има ли нещо общо с Египет? А доколко началото и краят имат общо с безкрайността? Можем ли да й определим начало и край въобще?

Винаги си избирай по-голям враг. По-лесно се улучва.

Тема Re: Римлянино спри се!нови [re: marcus_severus]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано27.01.07 17:25



Марк, към кого се обърна? Пак ли към "Себе си"?

Имам някои въпроси по това което си отговорил. За който отговор ти благодаря.

Ако хему нисут е роб на царя, то това за всички египтяни ли се отнася и в каква връзка е това с "перу джет"?

От там и Царят, син на бога, - на кой от боговете Царят е син? А сега разбрах, че е средство на бога, много ми харесва този негова позиция.

Мисля че можем да определим начало и край - ти си го видял в деветката. А безкрайността е по-сложно нещо, но е възможна да се види именно в самодостатъчността на 8-та като четно число. Също е възможно в цикъла на пълното единение на началото и края (сами по себе си те са четен двичен код за безкрайност).

Много ми помагаш да разсъждавам, благодаря.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Римлянино спри се!нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор marcus_severus (непознат)
Публикувано27.01.07 18:14



Абе, мисля и към себе си пак да се обърна. Очаквай втора част! Иначе поздрава ми е не за теб.


"Ако хему нисут е роб на царя, то това за всички египтяни ли се отнася и в каква връзка е това с "перу джет"?
Не са роби египтяните, в обичайния смисъл на думата. Затова сложих 'роб' в скоби. Служейки на царя, те служат на себе си. Целта им е да се върнат при Създателя, който е Атум - първичния хълм, който пък е заложен в повечето, ако не и във всички египетски теогонии. Именно царят им е връзката с отвъдния свят.
'Хему нисут' са и всички египтяни, които се занимават с определена професия, която облагодетелства държавата. 'Хему нисут' се използва обаче и за Царя или по-правилно материалното му въплащение, но това явно вече е ясно.
'Перу Джет' са частни стопанства, в които участват хора с определени професии (хему нисут!) и онзи слои, които вече спокойно можем да наречем роби - 'баку'.

Винаги си избирай по-голям враг. По-лесно се улучва.

Тема Re: Римлянино спри се!нови [re: marcus_severus]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано28.01.07 01:27



"Към себе си" се е обърнал Мар Аврелий.



Facta, non verba!


Тема Re: Римлянино спри се!нови [re: Last_Roman]  
Автор marcus_severus (непознат)
Публикувано28.01.07 11:01



Marcus Aurelius ми даде, че е заето, та реших с родното му име



Винаги си избирай по-голям враг. По-лесно се улучва.

Тема Марк!нови [re: marcus_severus]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано28.01.07 14:27



Виждаш ли как нашият спец по Рим се издъни като не знаеше как е рожденото (а не родното както си написал) име на Марк Аврелий. Няма нужда да му обясняваш. аз ще се опитам да ти отговоря по египетските върпоси, макар да е редно, честно, нормално и прочее да го направи някой египтолог. Ако нямаш отговор ще се заема аз доколкото мога.

Действия крепят Вселената.


Тема Централна фигура е Фараонътнови [re: marcus_severus]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано28.01.07 15:18



Ясно ми е, че не са роби в обичайния смисъл, а по-скоро служители - забравих да поясня.
(Да вмъкна въпросче; на египетски цар фараон ли е?).
Благодаря за разясненията относно "перу джет" и "хему нисут". Трудно се пита след ясен и подробен отговор като този.
Сега разбрах, че обособените професионалисти са в комплекса "хему нисут" на царската администрация, или може би самата тя е "хему нисут", но и че царят доктринално е "хему нисут", предполагам на Атум. А щом Царят е радзделен на материално въплъщение и вероятно на други въплъщения, то кой е той? Калко и какви въплъщения има и в какви съотношения са със същността на царя?

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Централна фигура е Фараонътнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Жopж_Caнд (Coup de theAtre)
Публикувано28.01.07 18:44



Магия, приятелю...МАГИЯ





Тема Re: Марк!нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано28.01.07 20:19



не бе, просто ти както обикновено не схвана играта на думи.



Facta, non verba!


Тема Re: Марк!нови [re: Last_Roman]  
Авторjedy (Нерегистриран)
Публикувано28.01.07 22:58



Атум, означава, и всичко, и нищо.



Тема Re: Централна фигура е Фараонътнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Nbtj (Писар)
Публикувано29.01.07 01:38



Леле, незнам дали те разбирам правилно, но ми се струва, че така си ги наплел...


Хему нисут наистина не са роби, макар терминът дълго време да е превеждан именно по този начин. Но хему нисут все пак са един вид собственост на царя, но собственост до толкова, до колкото те са принадлежали към "тялото" на царя. Поради тази причина са можели да бодат само и единствено египтяните и в никакъв случай чужденците. Независимо от това дали даден египтянин работи в перу джет или в царското стопанство, независимо от поста, длъжността, титлата, която носи, той е хему нисут - от орача в някое частно стопанство, до управителят на ном, всичките са по еднакъв начин собственост на царя, бидейки част от неговото тяло.
Царят не е хему нисут. Най-малкото словосъчетанието не го позволява, тъй като нисут е египетската дума за цар. Вярно е обаче, че хему се употребява и по отношение на царя, като хему еф или хему и, което обекновено се превежда като "Негово Величество" или "Мое Величество", в зависимост естествено, от лицето, в което се употребява израза.
Самата дума хему, в най-общ смисъл е средството за изява на някаква божествена сила в нашия свят. По тази логика химу нисут - египтяните, са средството за изява на царя, който е бог. Собственото му хему е средството, чрез което той се изявява физически (така да го кажем). На същея принцип е образувано и словосъчетанието хему нечер, което се превежда като жрец.
И с две думи за перу джет, че да не остава висящо във въздуха. Перу джет е частното стопанство в Египет. В превод би трябвало да означава "Дом на плътта", което наиманование го прави също част от тялото на собственика. Въпреки това обаче работниците в перу джет също са хему нисут, както и самият му управител. Образно казано, те са част от това, което съставя тялото на самото имение, но едновременно с това си остават и част от тялото на царя.



Тема Re: Марк!нови [re: jedy]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано29.01.07 11:35



А какво е Ахет?

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Централна фигура е Фараонътнови [re: Nbtj]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано29.01.07 11:43



Добре, че се появи да внесеш ред в плетениците ми.
Сега като стана ясно, че Царя не е "хему нисут", но "хему", то е време да обясниш малко за учението за Царя или по-точно за царската институция.
Защото щом народът се превръща в част от царското тяло, то изразът би следвало да означава членовете (органите), частите от тялото. А те би трябвало да функционират хармонично, за да може тялото да живее и да действа в света около себе си, който най-вероятно е целия познат тям свят.

Образно казано, те са част от това, което съставя тялото на самото имение, но едновременно с това си остават и част от тялото на царя.

Какво е по-особеното в тялото на царя, че се превърща в метафорична идея за държавата? Смятах да го попитам по друг начин, но ти ме изпревари: колко вида тела има египетският Цар?

Действия крепят Вселената.

Редактирано от Koпpивeнa_мeтлa на 29.01.07 11:44.



Тема Re: Централна фигура е Фараонътнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор marcus_severus (непознат)
Публикувано29.01.07 15:55



Египтянин в ахета! Това за телата на царя е интересна тема. До колкото знам същността му е една - божествена. Та какво ще кажеш, Небти, за телата? Доколко плътта му е божествена? Отличава ли се от тази на останалите хему-та?



Винаги си избирай по-голям враг. По-лесно се улучва.

Тема Оф-топикнови [re: marcus_severus]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано29.01.07 22:07



Колко е прятно когато човек общува с разбирачи. Не му се налага да търпи издевателствата на невеж чвор като Last Roman (последния Ром).

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Централна фигура е Фараонътнови [re: marcus_severus]  
Автор Nbtj (Писар)
Публикувано30.01.07 23:41



До колко плътта му е божествена не мога да кажа. Но името на царя Джосер например е Нечерихет - "Божествен с плътта".





Тема Re: Централна фигура е Фараонътнови [re: Nbtj]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано31.01.07 22:53



Абе, има ли правена класификация кой, колко (до каква степен) е божествен и с кои свои качества или части на тялото?
Много ми е интересно.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Централна фигура е Фараонътнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор tzadek37 (старовремец)
Публикувано09.02.07 01:01



Не ми се чете всичко - тъй че по въпроса на метлата за Осмицата.
Хемену на египетски - градът на Осемте (Огдоадата) е и култов център на Тот-Хермес. Огдоадата - туй са следните пичове 4бр. и пички пак толкоз: Нун и Нунет, Хух и Хухет, Кук и Кукет и Амун и Амунет. В превод - мъжките и женски думи за Небитие, Безкрай, Мрак и Скритост. По двойки са защото това са елементите на Космоса преди Сътворението, които се пецват и - биде светлина!



Тема Re: Централна фигура е Фараонътнови [re: tzadek37]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано09.02.07 12:34



Значи да разбирам, че 8-мицата е всъщност удвоена 4-ка, която било свещено число в Древен Египет според книгата "Египетски митове" на Джордж Харт. Ама защо да е свещено?

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Централна фигура е Фараонътнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор tzadek37 (старовремец)
Публикувано09.02.07 13:18



Тоя Джордж не го слушай.

Четворката не носи някакво особено послание в Древен Египет. Осемте са си осем. Четири аспекта на Небитието с мъжки и женски представители. Числото, което е интересно и създава проблеми на египтолозите е Девятката - Енеадата. Изглежда, че е имала две значения - Хелиополската Енеада - Атум, Шу, Тефнут, Геб, Нут, Озирис, Изида, Сет, Нефтида (плюс на десета степен първият цар - Хор). Обаче проблемацията е, че за египтяните три означава "множество". Три бога се изписва като три флагчета. Енеада или девет бога ще е три групи по три флагчета. Ама това може и да означава множество по множество - безкрайното множество от богове. Веселба. По египетски. Леко затормозяваща.



Тема Re: Римлянино спри се!нови [re: marcus_severus]  
Автор dennis11 (непознат )
Публикувано17.02.07 16:22



Началото и края не всеки може да го определи! Исус го внушава с дело, но има и хора като Дионисий от Констанца които го определят с доста голяма точност, за да започне крайното средновековие!



Тема Re: Централна фигура е Фараонътнови [re: tzadek37]  
Автор dennis11 (непознат )
Публикувано17.02.07 16:26



Тези имена богове или тези числа имат ли взаймодействие някакво? Можеш ли да ми отговориш имат ли някаква логична връзка помежду си? - Благодаря!



Тема Re: Централна фигура е Фараонътнови [re: tzadek37]  
АвторErипeт (Нерегистриран)
Публикувано17.02.07 16:31



Като дифференциального и интегрального изчисления
на редовете на Фурие,
т.е. търси се единицата..





Тема Re: Римлянино спри се!нови [re: dennis11]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано17.02.07 16:32



Исус не го определя, защото е хитър - за него времето не подлежи на определяне, понеже е божия същностна съставка.
Дионисий е направил за каквото е бил предопределен самият той, защото след крайното средновековие започва безкрайното пустословие на разни многознайковци (неоезичници).
Как обаче египтяните виждат времето: е, това все ми се изплъзва!

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Централна фигура е Фараонътнови [re: Erипeт]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано17.02.07 16:33



А кой египетски бог е единица? Не ли Лайбниц?

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Централна фигура е Фараонътнови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
АвторErипeт (Нерегистриран)
Публикувано17.02.07 16:39



Нямам мнение,
не съм още професор





Тема Re: Римлянино спри се!нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор tzadek37 (старовремец)
Публикувано17.02.07 23:06



Въпроса за взаимовръзките е интересен, но все още няма стойностно изследване на етимологията на божествената генеалогия в др Египет.
По въпроса за времето представи си следното:
раждаш се като част от общество в което царят е Бог. това да му служиш ти гарантира вечността. (още тук съвременното мислене се срива). времето за тебе няма абсолютно никакво значение, тъй като ти непрекъснато действаш приживе перфектно (има една дума с която много се спекулира - маат), което пък ти гарантира следсмъртната АБСОЛЮТНА СВОБОДА. Това включва - сливане с Твореца или хиляди свободноизбираеми метаморфози.
И за да отговоря по-конкретно на въпроса за времето - ти регистрираш една ВЕЧНОСТ ОТ МНОЖЕСТВО ЦИКЛИЧНИ ПРОЦЕСИ. Оттам и думичките джет и нехех. Твоят живот, след-живот и пр. са ДАДЕНОСТ - циклични процеси във вечността, над които ИМАШ КОНТРОЛ, така че не се тормозиш излишно. Тормозът и жаждата за наслада на всяка цена тук и сега, мислите за времето и смъртта идват, когато нещо в картинката не е в ред - КОГАТО ЧОВЕКЪТ Е ИЗГУБИЛ ПОЗНАНИЕТО ЗА ЖИВОТА СЛЕД СМЪРТТА. Това да се чувства преходен и да не знае дали смъртта няма да е просто КРАЙ го кара да мисли за времето...



Тема Re: Централна фигура е Фараонътнови [re: Erипeт]  
Авторdennis11 (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 05:46



Не ми се прави на много умен тогава!



Тема Re: Римлянино спри се!нови [re: tzadek37]  
Авторdennis11 (Нерегистриран)
Публикувано18.02.07 05:55



Доколкото те разбирам - доста вероятно е да греша - времето в Египет не е мислено въобще? Сигурно нещо като Левски и представата, отрицанието му на времето?



Тема Re: Римлянино спри се!нови [re: dennis11]  
Автор tzadek37 (старовремец)
Публикувано18.02.07 11:48



А! Супер готино сравнение с крилатата мисъл на Левски! Не ми беше хрумвало.
Скоро четох една сполучлива статия за джет и нехех. Имаше една проста схема, която изчерпва идеята за време. Ще се опитам да я опиша, че ме мързи да сканирам. Линейна права линия с начало (Сътворението) и без край - вечността джет. Върху нея множество въртящи се кръгове (цикличните процеси в Космоса) - примери за цикличната вечност нехех. Всичко това наистина не е било мислено, по-скоро, мисля

- регистрирано безстрастно, като даденост.



Тема Re: Римлянино спри се!нови [re: tzadek37]  
Автор dennis11 (непознат )
Публикувано20.02.07 19:55



Значи ли, според това което казваш че е присъщо за Египет и линейно - безкрайно време?



Тема Re: Рим е самозванец!нови [re: dennis11]  
АвторErипeт (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 21:20



Известно е че линейните успоредни прави във времвто се пресичат в безкрайността





Тема Re: Рим е самозванец!нови [re: Erипeт]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано20.02.07 21:22



известно е, че няма прави линии.



Facta, non verba!


Тема Re: Рим е самозванец!нови [re: Erипeт]  
Авторdennis11 (Нерегистриран)
Публикувано20.02.07 22:52



Az popitah dali za egiptqnite e izestno?- za tebe znaeme!



Тема Re: Рим е самозванец!нови [re: dennis11]  
Автор tzadek37 (старовремец)
Публикувано21.02.07 01:30



Известно им е, разбира се. Все пак джет и нехех са най-често употребявани заедно. Освен това си имат разкази за Сътворението и по-скромна есхатология. А най-интересното е, че май са знаели за циклични прояви на живота в Космоса. Което си е още един цикъл...в Безкрая. Нещо като деня и нощта на Брама.



Тема Re: Рим е самозванец!нови [re: dennis11]  
АвторErипeт (Нерегистриран)
Публикувано21.02.07 11:16



много си сугурен в знаЕнето?????





Тема Re: Рим е самозванец!нови [re: Erипeт]  
Авторdennis11 (Нерегистриран)
Публикувано21.02.07 12:32



Ne budi gneven - nikomu ne e nujno! Estestveno, 4e ne sum siguren, no ti imash vuzmojnost da me ubedish v tvoeto znaene





Тема Re: Рим е самозванец!нови [re: dennis11]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано21.02.07 12:37



Аха, чекай да те убеди. Човек с име Египет никога не е бил убедителен.
Прилича на Птолемей ІV Филопатор, онзи пиян мерзавец.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Рим е самозванец!нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
АвторErипeт (Нерегистриран)
Публикувано21.02.07 20:07







Тема Re: Рим е самозванец!нови [re: Erипeт]  
Автор tzadek37 (старовремец)
Публикувано22.02.07 01:33



под това че са "знаели" имах предвид, че това тяхно знание са го записали. то се е открило. публикувано е. по една щастлива случайност съм го чел. така че - да, СИГУРЕН СЪМ!
става въпрос за заклинание от КМ, в което Твореца обяснява, че ще продължи да съществува във формата на змия (потенция), след като върне Творението си в Небитието.
Дето викат руснаците: "поживьом - увидим!"



Тема Re: Спор с Боян за 8 при египтяните.нови [re: Vencci*]  
Автор dennis11 (непознат )
Публикувано25.02.07 14:46



Гледай да не те заслепи? Много са ти звездите брат!



Тема Re: Рим е самозванец!нови [re: tzadek37]  
Авторku4kov (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 13:28



i kvo nadejdata e - pojivem-umrem-pojivem?



Тема Re: Рим е самозванец!нови [re: tzadek37]  
АвторErипeт (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 13:50



Така изках да се изразиш





Тема Re: Рим е самозванец!нови [re: dennis11]  
АвторErипeт (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 13:53



О, много ме надценяваш





Тема Re: Рим е самозванец!нови [re: Last_Roman]  
АвторErипeт (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 13:57



Прави, праволинейни, успоредни, безкрайно приближени, безкраино близки до "правата"....са само приети термини са удобство





Тема Re: Рим е самозванец!нови [re: ku4kov]  
АвторErипeт (Нерегистриран)
Публикувано28.02.07 14:04



Умри жив преди преди да те "умъртви" живота






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.