Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:48 15.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Египтология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Смъртта на младия Тутанкамоннови  
Автор lady_of_egypt ()
Публикувано02.09.06 15:16



Някой има ли предположения от какво е умрял Тутанкамон? Аз знам нещо,но то не е сигурно-че при една битка той е паднал от колесницата.Сцепил си е главата много лошо, а след няколко дни е починал.

Egypt is magical!!!



Тема Re: Смъртта на младия Тутанкамоннови [re: lady_of_egypt]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано04.09.06 13:39



Битка ли !??

И с кого, ако не е "държавна тайна" ?!?




Привет !



Тема Re: Смъртта на младия Тутанкамоннови [re: lady_of_egypt]  
Автор lady_of_egypt ()
Публикувано04.09.06 14:02



ami problema e ,4e ne znam s kogo se e bil.

no ako niakoi moze da mi kaze i tova, 6te e super!!

Egypt is magical!!!

Тема Re: Смъртта на младия Тутанкамоннови [re: lady_of_egypt]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано04.09.06 14:58



Доколкото знам Тутанкамон не се е бил с никого. Ако не му бяха открили гробницата, той едва ли щеше да остане изобщо в историята, като се има предвид, че египетските летописци са се постарали името на баща му да изчезне, респективно и това на сина Тутанкамон.
По-скоро може да е преживял злополука и да е паднал от колесницата, но не в битка. А може и да е убит,но в покоите си, а не на бойно поле.
Ако греша, моля да ме поправите, все пак не съм специалист.

Редактирано от agrimonia на 04.09.06 14:59.



Тема Re: Смъртта на младия Тутанкамон [re: agrimonia]  
Автор greyspirit (единствен)
Публикувано06.09.06 22:04



Причините за ранната смърт на Тутанкхамон все още не са изяснени напълно или поне египтолозите не са на едно мнение, аз подкрепям тезата, че причината за смъртта е болест. А за война.. за пръв път чувам



Тема Re: Смъртта на младия Тутанкамон [re: lady_of_egypt]  
Автор lady_of_egypt ()
Публикувано07.09.06 19:33



tova e ,4e ne sam sigurna i za tova se obarnah kam vas. pone e 100% sigurno,4e ne e estestvena smart! pri4inena e ot van6en faktor. niama spor!
moze i da ne e bilo v bitka, a prosto da e zlopoluka padaneto ot kolesnizata, a moze dori da ne e padane ot vozilo!

Редактирано от lady_of_egypt на 07.09.06 19:35.



Тема Re: Смъртта на младия Тутанкамон [re: lady_of_egypt]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано07.09.06 19:36



ами и да е било нещастен случай, въпрос на време е било да го убият /много влиятелни регенти имал младият фараон/, а и династията била безвъзвратно опозорена от монотеизма на Ахетатон...

Vae victis



Тема Re: Смъртта на младия Тутанкамон [re: lady_of_egypt]  
АвторTpaвъл (Нерегистриран)
Публикувано09.09.06 21:17



Според хипотеза на Уилям Дойч младият фараон Тутанкамон е загинал в самолетна катастрофа! По тялото на фараона са открити счупвания на двата крака под коляното и още десетина други травми, характерни за хора, които загиват при падане на самолет.
Внимание! НЕ ЛЕТЕТЕ С ЕГИПЕТСКИТЕ АВИОЛИНИИ!





Тема Re: Смъртта на младия Тутанкамоннови [re: Tpaвъл]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано09.09.06 22:23



еее, все пак за толкова години би трябвало да са направили някакъв прогрес в авиацията



The chase is better than the catch


Тема Re: Смъртта на младия Тутанкамоннови [re: lady_of_egypt]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано10.09.06 12:41



Маце, като се гледат глупостите по "Дискавъри", поне трябва да се гледа внимателно!


Никаква битка не е имало (а вероятно и падане от колесница). От кво е умрел не е ясно и никога няма да се изясни.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.