Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:50 16.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Египтология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема KA----BAнови  
АвторKllA (Нерегистриран)
Публикувано17.01.04 13:17



ISKAM DA POPITAM DALI IMA NIAKOI TUK,KOITO DA MOJE DA IZLOJI SRAVNITELNO SISTEMATIZIRANO/IMAM PREDVID SPECIFIKATA NA TEMATA(VAPROSA)/ OTGOVORA NA SLEDNIA VAPROS:KAKVA E VRUZKATA MEJDU KA I BA I KOI SA TAKA DA SE KAJE OTLI4ITELNITE IM HARAKTERISTIKI?
OT POLZA SHTE MI E VSIAKA EDNA INFORMACIA!!!!



Тема Re: KA----BAнови [re: KllA]  
АвторXOPЪ+БATЪ (Нерегистриран)
Публикувано17.01.04 18:03



+ КА, като МАЙ+КА и КА+КА. БА, като БА+БА и БА+ЩА.



Тема Re: KA----BAнови [re: XOPЪ+БATЪ]  
Автор KllA (AZ/AZ/AZ)
Публикувано17.01.04 18:44



БИХ ТЕ ПОМОЛИЛА,АКО МОЖЕШ ДА ГИ РАЗГРАНИЧИШ ПО-ЯСНО КАТО ЕЛЕМЕНТИ НА ЛИЧНОСТТА.КА-СВЕТЪТ НА ДВОЙНИКА И БА-PSYCHE\HORAPOLON/.ТРЯБВА ДА ИЗЯСНЯ ЕЛЕМЕНТИТЕ НА ЛИЧНОСТТА В ДРЕВЕН ЕГИПЕТ.РАЗМИВАТ МИ СЕ ГРАНИЦИТЕ МЕЖДУ КА,БА И СЪРЦЕТО-ИБ
АКО МОЖЕШ,ПОМОГНИ МИ!!!



Тема Re: KA----BAнови [re: KllA]  
АвторXOPЪ+БATЪ (Нерегистриран)
Публикувано17.01.04 19:28



+ Виж "ЛАРУС- Енциклопедичен речник на ЕГИПЕТСКАТА ЦИВИЛИЗАЦИЯ- Ги Раше, изд. "Парадокс", София 1998г.



Тема Re: KA----BAнови [re: XOPЪ+БATЪ]  
АвторXOPЪ+БATЪ (Нерегистриран)
Публикувано17.01.04 19:54



+ "Богове и символи на древен Египет"- Манфред Луркер- енциклопедичен справочник. По точно е даден в една от темите ми тук или в клуб Лингвистика.



Тема Re: KA----BAнови [re: XOPЪ+БATЪ]  
АвторKAHA+CУБ+EГИ/KУБ+PAT/XOP+БAT (Нерегистриран)
Публикувано18.01.04 10:46



+ М. Луркер, изд. Готуранов, София, 1995г.. редактор Сергей Игнатов



Тема Re: KA----BAнови [re: KAHA+CУБ+EГИ/KУБ+PAT]  
Автор KllA (AZ/AZ/AZ)
Публикувано18.01.04 11:58



TAZI KNIJKA SM IA IZCHELA,NO VSE O6TE MI SE RAZMIVAT GRANICITE MEJDU KA,BA I SARCETO-IB,A TRIABVA DA NAPI6A SPE6NO TRAKTAT PO TAZI TEMA...
IZCHELA SM I TRITE KNIGI NA S.IGNATOV!!!NO IASNA PREDSTAVA VSE O6TE NIAMAM.



Тема Re: KA----BAнови [re: KllA]  
Автор Cayce ()
Публикувано21.01.04 21:39



Knigite na sergei ignatow sa dwe +edna 3-ta koqto e syshtata kato egipet na faraonite, no na ang. ezik. A shto se otnasq do Ka i Ba temata e izkliu4itelno slojna i malcina mogat da goworqt po neq, a w bylgariq 2-3 dushi. Nqma knigi na bylgarski ezik, koito da dawat po podrobno opisanie na ka,ba i ib. To i na angl. ezik sa malko. A toq idiot deto gowori za ka+ka i ba+ba ne go slushai.

In vino veritas


Тема Re: KA----BAнови [re: KllA]  
АвторHЯKOЙ (Нерегистриран)
Публикувано07.02.04 00:40



СЪЖАЛЯВАМ, ЧЕ ЩЕ ТЕ РАЗОЧАРОВАМ, НО НЕ СЕ НАДЯВАЙ НЯКОЙ В ТОЗИ ФОРУМ ДА МОЖЕ ДА ТИ ПОМОГНЕ.ТУК НА ПОЧИТ СА ИЗВЪНЗЕМНИТЕ И МИСТИКАТА КАТО ЦЯЛО.ЛОШОТО Е, ЧЕ И АЗ НЕ МОГА ДА ТИ ДАМ ПО-ЯСНА ПРЕДСТАВА.ТОВА, КОЕТО ЩЯХ ДА ТИ ПРЕПОРЪЧАМ ДА ПРОЧЕТЕШ ВИДЯХ, ЧЕ ВЕЧЕ СИ ГО ПРОЧЕЛА.
ПРЕДПОЛАГАМ, ЧЕ ТОВА, ЗА КОЕТО ПИТАШ, МОЖЕ ДА ТИ ГО ОБЯСНИ САМО НЯКОЙ МНОГО ДОБЪР ЕГИПТОЛОГ.
УСПЕХ ВСЕ ПАК!
И СЕ РАДВАМ, ЧЕ ИМА ХОРА КАТО ТЕБ/С ТАКИВА ИНТЕРЕСИ/!!!



Тема Re: KA----BAнови [re: HЯKOЙ]  
Автор KИЙЯ (AMI PROSTO AZ)
Публикувано09.02.04 00:57



ВЕЧЕ СЕ ПРИМИРИХ С ИДЕЯТА, ЧЕ ТУК НЯМА ЧОВЕК, КОЙТО ДА СЕ Е ЗАДЪЛБОЧИЛ В НАЙ-ОБЩО НАРЕЧЕНАТА ТЕМА " СЪСТАВНИТЕ ЧАСТИ НА ЛИЧНОСТТА В ДРЕВЕН ЕГИПЕТ".А И ЯВНО ТУК НЕ ВЛИЗАТ, КАКТО ГИ НАРЕЧЕ НЯКОИ МНОГО ДОБРИ ЕГИПТОЛОЗИ.НО ЗДРАВЕ ДА Е!
АЗ СМЯТАМ ДА СПЕЦИАЛИЗИРАМ ЕГИПТОЛОГИЯ, ТАКА ЧЕ С ВРЕМЕТО СЕ НАДЯВАМ ДА СИ ИЗЯСНЯ ТОЗИ ВЪПРОС!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.