Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:06 19.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Египтология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Александриянови [re: agrimonia]  
АвторЙoko (Нерегистриран)
Публикувано30.07.06 22:17



http://www.pbase.com/andrys/istanbul2
http://www.ancientsculpturegallery.com/039.html



Тема Re: Александриянови [re: Йoko]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано31.07.06 15:59



Благодаря за линковете! А аз мислех, че Метлата се шегува.


Все пак пише,че учените твърдят, че това не е саркофага на Александър. Тоест, няма никакви доказателства, че това е именно саркофага на Александър, независимо от барелефите. Направи ми впечатления и нещо друго-дължината на саркофага е 1,67 м. Погребаният вътре би трябвало да е 1,50 м.!!! Дали Александър е бил дребен мъж? Не мисля. А и защо саркофага е пренесен от Александрия във Фригия и то празен? Доста въпроси имам, но едва ли може да се отговори. Иначе идеята е наистина красива-да може човек да види саркофага на Александър......Обаче къде е погребано тялото му?

Редактирано от agrimonia на 31.07.06 16:01.



Тема Значи съм се шегувал, а?нови [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано31.07.06 19:52



Аз много рядко се шегувам. Как можа да си го помислиш?
На мене пък ми направи впечатление, че саркфагът не е толкова малък, а е близо 2 метра ако се измери външно. Което значи, че тялото, положено е било дълго ок. 180см. Това от лични впечатления. Но... !

Дали Александър е бил дребен мъж? Не мисля.

Май ти беше, дето беше чела една книжка на (Псевдо)Калистен и не се съмняваше в нейната истинност и (Псевдо)Калистеновата искреност.
Спомни си какво се казваше в нея? - че Александър е бил дребен човек, та чак противниците му не вярвали като го виждали "на живо". Но пък оная, етиопската царица го била харесала и наредила да го изпортретират, въпреки неговата воля (криел се, не давал да го рисуват) и въпреки ниския му ръст.

Действия крепят Вселената.


Тема Re: Значи съм се шегувал, а?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано31.07.06 23:01



"Май ти беше, дето беше чела една книжка на (Псевдо)Калистен и не се съмняваше в нейната истинност и (Псевдо)Калистеновата искреност.
Спомни си какво се казваше в нея? - че Александър е бил дребен човек, та чак противниците му не вярвали като го виждали "на живо".
"


Псевдо-Калистен,"Животът на Александър Македонски", книга втора,15: "Чудеха се персите на ниският му ръст, но не знаеха, че обикновено в малък съд се слага голяма сполука..."
Това го бях забравила или изобщо не ми е направило впечатление.....



Тема Re: Значи съм се шегувал, а?нови [re: agrimonia]  
Автор oros (ентусиаст)
Публикувано02.08.06 00:40





За тези които искат още едно мнение и знаят руски.



Тема Re: Значи съм се шегувал, а?нови [re: oros]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано02.08.06 21:55



Благодаря за линка, oros! Руския го владея добре, знаеш, но информацията ми идва в повече-Александрия била всъщност Санкт Петербург?!?!?!? Фоменко ме хвърля в операта директно!



Тема Re: Значи съм се шегувал, а?нови [re: agrimonia]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано02.08.06 23:14



Руска "наука" к`во да правиш... Те дори на кирилица не пишат, май цар Петър им е измислил азбуката... Познавам едно българче, което едва не са го изгонили от руско училище, като обяснило нашата версия кои са Кирил и Методи.



Тема Re: Значи съм се шегувал, а?нови [re: agrimonia]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано02.08.06 23:57



фоменко е идиот, математик от история разбира, колкото магаре от компютър...

Vae victis



Тема Re: Значи съм се шегувал, а?нови [re: Last_Roman]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано03.08.06 23:17



Не мисля, че проблемът му е, че е математик. Един от най-великите математици - Омар Хайям е и сред най-великите поети на света. Проблемът на фоменко е, че е руснак, според мен.



Тема Re: Значи съм се шегувал, а?нови [re: Sam]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано04.08.06 08:33



е не смесвай националността с глупоста.
Идиоти всякакви и на запад ги има /особено тея, дето доказваха, че Троя била в Скандинавия/...



Vae victis



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.