Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:41 19.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Египтология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема египетска йоганови  
Автор A3_ ()
Публикувано30.12.03 17:43



/Да не се чете от Черния Вълк, за да не му се дига кръвното!/

Вярно ли е, че фараоните били вегетарианци?
За египетска йога чували ли сте?
Благодаря!




Тема Re: египетска йоганови [re: A3_]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано05.01.04 10:58



по- значимите цивилизаций са вегетарианци.яденето на месо си е вторично подивяване.



Тема Вегетарианствотонови [re: дядoБлaro]  
Автор Shankly (SCARFACE)
Публикувано05.01.04 11:31



е най-голямата глупост, която някога е била сътворена на Земята.



Тема Re:нови [re: Shankly]  
Автор firefox (adamant)
Публикувано07.01.04 11:46



И двамата не сте прави
Месото е преимущество, от което човек с активен живот не може и не бива да се отказва. Чистото вегетарианство пък е приложимо само след пълно завършване на растежа на организма - отидете и вижте, мисля че имаше тема в клуб Биология или клуб Генетика - от 22-те съществуващи на планетата аминокиселини, 20 се ползват от човешкото тяло, от тях 8 май се набавят чрез месото, като 4 от тези 8 не могат да се набавят от никое растение; най-често тези "месни" аминокиселини, които не можем сами да произвеждаме и получаваме наготово от природата, това само от месото, се използват за изграждането на по-"нискодинамични" тъкани - такива при които няма толкова често делене и буквално, веднъж изградени, рядко се налага възстановяване - костна, нервна тъкан; попитайте кой да е лекар - пълното отказване от месна храна се оказва рисково за мозъка - на хора, на които по здравословни причини им се налага да избягват месото, се препоръчва все пак да си го набавят от време на време; и тн.
Което не значи, че вегетарианството не може да бъде полезно, особено в днешно време, когато в Първия и Втория свят хората не могат да се оплачат от хранителен недостиг - тогава храненето с растения (което поради голямата доза неусвоима от организма целулоза в състава на растенията, се характеризира с по-малко хранителни вещества на единица обем храна) е чудесен начин за справяне със затлъстяването например (което в някои страни вече се разглежда като болестно състояние), което често е предпоставка за развитието на множество други болести.
Виж вегетарианството от морални съображения е смехотворно, а като се задълбочиш и отвратително, лицемерно и плод на незнание и нежелание да се научи. Последното е особено срамно и грозно.

Съвест, е това, което те боли, когато всичко друго ти е наред.


Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор A3_ ()
Публикувано07.01.04 11:52



В клуб вегетариансто съм писал по темата, а има и доста мнения там, но как мислиш дали тези, така наречени незаменими аминокиселини ги няма в млякото? Защото според новите изследвания ги има и и в кълновете на житото, в микроводораслите, в пчелните продукти и т.н.
А относно докторите ще си замълча, защото за лекарите или добро или нищо, значи нищо



Тема Re:нови [re: A3_]  
Автор firefox (adamant)
Публикувано07.01.04 21:55



това, че ние с теб и по-голямата част от европа и америка сме наследници на говедовъдни прародители, които са запазили способността си да усвояват лактозата дори и след естественото отвикване на организма от нея, съвсем не значи, че млякото и всичките му мними и истински ползи понасят на всички хора по света :) даже напротив. макар и доста да се изненадах, преди време установих, че всъщност доброто старо мляко, понася на не повече от 35-40% от човечеството, а част от остатъка при приемането му се сдобива, ако не с алергична реакция, то поне с "весели храносмилателни моменти", да му е честито.

Пък и какво е това млечно вегетарианство да попитам аз? ;) Значи да не убиваме горките крави за месото им, а да ги държим доживот в плен заради млякото?... Лицемерие, псевдожалост и лицемерие!...

В житните кълнове не мога да си представя какви белтъци би могло да има, които да ги няма после и в самото житно растение; така наречените "микроводорасли" са толкова растения, колкото и ние с теб, това че са прекалено малки за да им се чуе гласеца в животинското царство, не намалява принадлежността им към него - планктонът си е жив, и ако ще го наричаме растение, а не животно само за да го ядем... виж завършека на предния абзац.

Виж как пчеличките правят мед не съм се интересувала, може да сръсват и по някой собствен белтък в нектара от цветята

Както и да е това няма никакво значение - вегетарианството не е универсален избор и не бива да бъде налагано като такова. С колкото и салати да се тъпчеш, ако практикуваш някакъв силов спорт примерно, нищо няма да ти достави по-бързо и в по-удобен за усвояване вид протеини, отколкото месото и яйцата примерно. И целия мед на света, няма да направят фруктозата по-лесна за усвояване от захарозата в блокче шоколад, когато ти трябва бърза доза въглехидратна енергия. Всяка крайност е погрешна.

Съвест, е това, което те боли, когато всичко друго ти е наред.


Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор A3_ ()
Публикувано08.01.04 05:28



Какво да ти кажа -- не е така. Но не ми се наддумва сега.
Благодаря ти за вниманието и времето, което ми отдели!




Тема Re: египетска йога [re: A3_]  
АвторBereвopa (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 20:07



Здравей АЗ
Питаш за Египетска Йога.
Мога да ти дам малко информация за нея защото съм учителка по Йога и малко въпреки мен станах по египетска йога (не ми искаха мнението за съжаление, но сега вече не съжалявам за това) . За съжаление в България още не може да се практикува.
Египетската йога е съвременно преоткрита от един от учениците на Йогананда (спомняш ли си за "Автобиография на един йогин"?) Бабакар Кхан и неговата съпруга Женвиев.
Той се е дал сметка, че от египетските изображения има много прилики с индийската йога. А сега вече може и да си го обясним защо, наскоро учени намерили доказателства, че индийската персийската и египетската цивилизация са поддържали трайна връзка.
При Египетската йога, дишането е също толкова важно както и при индийската. С тази огромна разлика, този тип йога е елитарна йога, както е била и цялата староегипетска система.
Египетската йога не може да бъде практикувана от дебютанти или ако те са такива трябва да имат много добра физическа форма и гъвкавост.
Йогата е много красива, но действа по директен начин над ефирните тела на индивида, при което често се плучава шокиращ резултат от мигрени, плачове и критики.
Този тип йога е много мощна, сравнявам нейния ефект с този на шамара.
Практиката се върти изцяло на "монтирането на КА- то" с ръцете.
Основните стойки са : стойката на милион години, Поздравленията на ОЗИРИС, стойката на КУБЧЕТО, Стойката на Летящия СФИНКС и ПРОСЛОВУТОТО КА в право легнало или седнало положение.
Египетската йога е свещена йога и е била приета в ритуалите на най-различни тайни езотерични общества.
Като се започне от Тайните Тамплиери и се мине през РозенКройците и през Франмасонството. Всички по един или друг начин са запазили елитния модел на тази йога и са се вдъхновили от нейния свещен характер.
Надявам се, че информацията ти е била полезна
Мира





Тема Re: египетска йоганови [re: Bereвopa]  
Автор BlackWolf (ловец)
Публикувано20.07.06 21:57



Абе вие йогите наистина сте за интензивна терапия... При психотерапевти.



Мисля, че египтяните са били все пак нормални хора, така че каква йога търсите при тях?...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от BlackWolf на 20.07.06 22:00.



Тема Re: египетска йоганови [re: BlackWolf]  
АвторBereвopa (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 00:07



Мили Вълчо,

Египтяните са били много напред в матеряла и не ти говоря само за йога тука...

Но ти си имаш право на мнение въпреки, че вообще не съм съгласна с твоето мнение.

Преди да съдиш така строго, опитай !
Целувки
Веге






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.