Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:37 11.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Египтология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Kniga na Totнови [re: oros]  
АвторMaдлeн (Нерегистриран)
Публикувано27.12.05 16:14



Oros, не мога да се въздържа да не попитам -ти отъждествяваш Тот с Енох? Досега знаех, че Тот е Хермес Трисмегист, но за паралел с Енох не бях чувала. Порових се е google.com и открих богомилско евангелие и следния цитат:"....Дяволът, откакто отпадна от божията слава и пожела да въздигне своята слава, седна на облаците и изпрати своите огнени служители ангели при людете, като се почне от Адама, та до своя служител Еноха. Той издигна Еноха над небесната твърд, показа му своята божественост и заповяда да му дадат перо и чернило. Енох седна и написа шестдесет и седем книги. После дяволът му заповяда да ги занесе на земята и да ги предаде на своите синове. Енох свали книгите на земята, предаде ги на синовете си и почна да ги учи как да принасят жертви и да извършват незаконни тайнства, и така той скри от людете небесното царство...."
Но това не ми даде убедително обяснение защо отъждествяваш Хермес с Енох. Наистина се интересувам и моля, ако имаш време, разкажи ми. Благодаря предварително.



Тема Re: Kniga na Totнови [re: Maдлeн]  
АвторEнox (Нерегистриран)
Публикувано28.12.05 16:51



Ако си чела Библията ще видиш, че от стотиците, да не кажа и хиляди нейни герои, само трима не умират. Първият е Енох, вторият Илия, а третият Христос. Църквата е укрила от човечеството старата религия на поклонение на Слънцето. В нея се учи човек да придобива знание, как да се събуди в този живот. Всички човеци се раждат и умират. Те се въртят в един кръг от прераждания и по този начин стоят в плен на Материята. Старата религия на Есеи, Слънцепоклонници, Гностици и други са учели човека, как да се освободи от този порочен кръг, наричан Самсара при индийците. Пръв Енох е успял да се издигне и да види целостта на затвора, в който е затворен човека. Връщайки се отново тук, той е описал всичко в няколка книги. Чрез тях се е опитал да помогне и на останалите заключени в материята човешки същества. Първата степен на Посвещението се нарича Знание. Без нея не можеш да вървиш нагоре. Само че това не е изнасяло на църквата и тя е обявила всички учения освобождаващи човека за Ереси и е започнала да ги преследва.
Това, което наричаме днес "извори" за нашата история, са нарочно написани от църковни дейци писания, целящи да ни държат зависими от църквите.
Богомилството въобще не е това учение, което го учим днес от книгите.
Намери и прочети Книга на Енох. Там можеш да получиш малко представа за учението му и за това, дали е изпратен от Бога, или от неговият противник.
Антихрист и Христос - това е един и същи персонаж от Апокалиптичната ни книжнина. Христос днес ако дойде, то първо ще разруши властта на църквите и затова те го наричат Антихрист. За освободените той ще е Христос.
Така и Енох се е превърнал в "човек на Сатаната".



Тема Re: Kniga na Totнови [re: Eнox]  
АвторMaдлeн (Нерегистриран)
Публикувано28.12.05 17:16



Благодаря! Намерих "Книга на Енох" в следните варианти:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=religiq&Number=1937150699&page=0&view=collapsed&sb=5&part=
и
http://knigite.abv.bg/bg_ap/dp_4.html
Също и това:http://knigite.abv.bg/bg_ap/dp_42.html



Тема Re: Kniga na Totнови [re: Maдлeн]  
Автор oros (ентусиаст)
Публикувано29.12.05 05:37



Има и още един вариант, който не е публикуван в нета, но можеш и без него. Богомилското евангелие е силно редактирано от църквата. Това можеш и сама да установиш след като прочетеш Книга на Енох. Радвам се, че търсиш и питаш когато не знаеш. Който търси - намира!
Енох, Хор, Хермес, Тод, Христос - това са все имена на постигнали и намерили търсачи.
Келка (Лутом) и такива като него всезнаещи - пиши ги умряли. Те са служители на едни тъмни сили, които са навсякъде и не позволяват дори и тук, в клубовете, да се случи нещо.



Тема Re: Kniga na Totнови [re: oros]  
Автор Last roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано29.12.05 09:09



пак конспирации в световен мащаб?
Изпусна и Фоменко да го споменеш....
Той е намерил истината...

Ad majorem pharmacie gloriam!



Тема Re: Kniga na Totнови [re: oros]  
АвторMaдлeн (Нерегистриран)
Публикувано02.01.06 17:49



Издавана ли е на български"Въведение в херметизма" на Франц Бардон и къде може да се открие?



Тема Re: Kniga na Totнови [re: Maдлeн]  
Автор tzadek37 (непознат)
Публикувано28.01.06 23:56



Древните египтяни приписвали на Тот създаването на 42 книги, съдържащи цялата мъдрост на боговете. Климент Александрийски твърди, че по време на храмовите фестивали книгите се изнасят пред тълпите. В храма в Едфу има някои текстове, които се позовават на тези книги. Както можеш да се досетиш никой никога не ги е издавал :) За бог Тот има добра книга на Boylan. Потърси я в нета. Херметическите текстове често уж се позовават на Тот. Малко са обаче приликите с египетската мъдрост в тях. Има доста ранно-християнско влияние, което пък ги прави по-близки и разбираеми за нас. Corpus Hermeticum излезе на български вече в два превода. Намери си го непременно. Ще се изкефиш.



Тема Re: Kniga na Totнови [re: tzadek37]  
АвторMaдлeн (Нерегистриран)
Публикувано29.01.06 20:47



Благодаря ти, но Corpus Hermeticum отдавна го имам и съм го чела неведнъж( то с едно четене само не става). Преди 2 месеца си купих нещо изключително-"Триждивеличайшия Хермес" от Джордж Мид, който пък е бил личен секретар на Елена Блавацка(това преди не го знаех, а и не съм чела трудовете на Блавацка, но не е лоша идеята да се запозная с писанията и).Та тази книга включва текстовете на "Corpus Hermeticum " и "Асклепий", както и коментарите на Джордж Мид към тях. Доста е увлекателно.
П.П. Какво мислите за Блавацка-заслужава ли си да я чета?Само бегло съм запозната с учението и.



Тема Блаватсканови [re: Maдлeн]  
Автор SamМодератор (сини очи)
Публикувано29.01.06 23:38





подозрителна ми се струва тази личност, ама де да знам



Тема Re: Блаватсканови [re: Sam]  
Автор Last roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано29.01.06 23:47



зле е тая, както и мулдашев, сичин и прочиите аматьори - фантасти...

Ad majorem pharmacie gloriam!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.