Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:13 29.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Египтология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re:Относно проклятието на Фараонитенови [re: vencci]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано17.10.05 16:53



Проклятието на фараоните е свързано по-скоро със застоялия въздух в гробниците и плесените и бактериите, които са били затворени вътре 2-3000 години, затова съвременните изследователи на гробници влизат с маски и никакви проклятия не им влияят. Колкото вероятността да съществува такава гробница на територията на България - сигурно става дума за поредния техномит, от рода на онзи с Царичината дупка..

Captat non muscas aquila!

Редактирано от last roman на 17.10.05 16:56.



Тема Re: гробницата на Бастет в Странджа..нови [re: lutom]  
Авторpluq (Нерегистриран)
Публикувано28.10.05 18:47



Lutom ли си Келка ли си не те знам,но много си праволинейна.Като кон с капаци си и направо подозирам,че си старши научен сътрудник към някоя академия на науките
Ти проучвания ли си правила на мястото-що ли?
Откъде тази категоричност? Или си дървен философ или си типичния кабинетен учен,чийто мироглед не излиза извън написаното в учебниците по история и извън смешните книжки за митологиите.
Там не можело това,там не можело онова
Такива приказки са държали науката в застой стотици години.
Я си препрочитай старите учебници и не ни досаждай с категоричните си смешни "железни" тези.
Науката ще се развива и въпреки теб и тези като теб.
За щастие има хора с неконсервирани мозъци,които са склонни да тълкуват миналото с отворено съзнание и без капаците на научните постулати.
Всеки божи ден на тази земя се оборват остаряли исторически схващания.Всеки ден се рушат догмите на бремето,което тежи и на твоите плещи.Рано или късно истината излиза наяве,а мишки като теб се крият вдън земя от срам заради глупостите, които са ръсили години наред само и само за да обслужват демагогски тези..



Тема Re: гробницата на Бастет в Странджа..нови [re: pluq]  
Автор oros (член)
Публикувано28.10.05 22:58



Аз пиша за тези, които мислят като теб. Останалите не ме интересуват.
В тези форуми има личности, които не желаят тук да се случе нещо. Важното е да го знаеш и да не им обръщаш внимание.
"Кучетата си лаят, а керванът си върви."

Орос.



Тема Re: гробницата на Бастет в Странджа..нови [re: pluq]  
Автор lutom (бивш Келка)
Публикувано29.10.05 01:19



А ти що плюеш бе? Простотиите ти нямат край.



Тема Re: гробницата на Бастет в Странджа..нови [re: lutom]  
Авторpluq (Нерегистриран)
Публикувано29.10.05 18:32



Благодаря ти,че за пореден път доказваш колко струваш.



Тема Re: гробницата на Бастет в Странджа..нови [re: pluq]  
Автор lutom (бивш Келка)
Публикувано29.10.05 19:45



Колко струвам, за да зная как да се продавам? И в каква валута?
Пак те питам, защо плюеш?



Тема Re: гробницата на Бастет в Странджа..нови [re: lutom]  
Автор Nbtj ()
Публикувано29.10.05 20:02



Може ли аз да ти отговоря?
Защото не може друго. Все пак наука се прави на базата на някакъв опит, а тезите се защитават с доказателства. Тези неща той ги няма! Какво друго му остава ако не - да плюе?



Тема Re: гробницата на Бастет в Странджа..нови [re: Nbtj]  
Автор lutom (бивш Келка)
Публикувано29.10.05 20:29



Само дето не обяснява лично защо плюе, като не знае нищо.
За тебе: седни си - 6!



Тема Re: гробницата на Бастет в Странджа..нови [re: lutom]  
Авторpluq (Нерегистриран)
Публикувано30.10.05 11:03



Така,такааа-какво друго ви остава освен взаимно да си галите самочувствието?
Когато се вижда,че баналните ви и неиздържани с истински доказателства тези просто издишат,взаимното"рамо" което си давате е единствения ви изход.
Какви са вашите доказателства-това ми е интересно.И от каква трибуна си позволявате да отсъждате кое е истина и кое не?
И Келке(по ти подхожда Керо,но това е друга тема) ти какви оценки раздаваш?
Затъваш в безхаберните си остарели схващания,базиращи се само и единствено на недоказани твърдения,които обаче са приети за даденост поради невъзможност за истинско и реално обяснение на случилото се преди столетия или хилядолетия.
Какво ще ми кажеш ти на мен за Египет?
Какво ще ми обясниш за Голямата пирамида(използвам съвременните понятия,но не ги приемам) и за предназначението и?Какво е нАучното ти обяснение за името и ?Защо е "кръстена" на Хеопс(или както там му е истинското име)?
Въобще наясно ли си,че твоята наука хал хабер си няма какво всъщност се е случвало в Египет(или както се е наричал всъщност).
Защо ли? Защото и пречат капаците и догмите.
Може би не ти се говори за Египет?Ако е така какво търсиш в този форум?
Искаш моето обяснение за всичко? Аз обаче не претендирам,че знам НЕОСПОРИМАТА ИСТИНА.Ти го твърдиш.Аз казвам само,че не съм съгласен да се защитават остарели тези и официалната наука да не приема друго мнение само защото може да се окаже,че учебниците по история са пълни със свободни съчинения,които на моменти будят повече смях отколкото доверие у хората със здрав разум.И защо е всичко това.Амо неудобно е някак да се окаже,че научни работници с дълъг стаж и автори на десетки книги трябва да си изхвърлят научните разработки на бунището.И как сега тези хора да си плюят по репутацията и да преподават на студентите си коренно противоположни тези на това,което доскоро е било "гордостта на живота им".
Затова защитават старите си схващания и освирепяват срещу всяко по-добро и обосновано логически обяснение,което е в притивовес на досегашните измислици премислици.
И ти (наистина те съжалявам,за това което ти предстои) си в същото състояние на цайтнот.Сигурно поне от любопитство се осведомяваш за ежедневните открития по цял свят ,които правят на пух и прах досегашните ти смешни схващания.
Затова е по-разумно да си по-сдържана и "отворена" към новата вълна,та да не "береш" голям срам после.
Айде успех



Тема Пирамидата на Хуфунови [re: pluq]  
Автор Nbtj ()
Публикувано30.10.05 17:49



Говориш за Голямата пирамида в Гиза? Тя далеч не е най-интересното нещо в Египет, но тъй като ти не си запознат материята на египтологията естествено, че ще те вълнува това, което някой, някога е определил като "символ" на Египет. Ше ти отговоря на въпроса защо името на пирамидата съдържа това на Хеопс (Хуфу), но искам първо ти да ми отговориш на един въпрос. Знаеш ли името на пирамидата и как то се превежда? Не задавам този въпрос, за да се заяждам. Просто ще ми е много по-лесно да отговоря на въпроса ти ако знаеш значението на името и смисъла, който то носи.
Колкото до доказателствата, не съм видяла до момента ти да привеждаш каквито и да било такива.
И за да протича комуникацията по-леко, те мола да отговориш на въпроса ми без странични залитания и обиди.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.