Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:47 22.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Египтология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Урок по Българскинови  
Автор oros (член)
Публикувано08.10.05 22:48



„Аз Истина Виждам И Правя Добро. Ако Живеете Знаещи На Земята, Които И Каквито Хора Да Сте, Мислете За Нашият И За Другият Покой. Казвайте Словата Твърдо. Запомни Нахалнико. Христос, Отца и Червеите, Са, И Ще Бъдат. От Ера В Ера, И В Ерите. Чудо За Теб И За Мен. И За Всички. За Цезара И За Кучето. И Така. От Началото До Края.”

Интересно послание.

Не знам дали се се сетили къде съм го прочел.

Това го пише в нашата стара азбука.
Едни я наричат "старобългарска", други - "църковнославянска".

Няма значение как се казва.
Важното е посланието.
Запомнете го!

Днес ние ползваме една друга азбука.
Евреите се хвалят пред търсещите в духа със своята Кабала.
Нали си спомняте.
Три главни букви.
Седем двойни.
Дванадесет прости.

За знаещите това са:
Светата Троица.
Пространството.
Времето.

Нека да пробваме с българската азбука.
Бог (Той и Тя) - Това трябва да е буквата "А".
Синът на Бога - "Б".
Дъщерята на Бога - "В".
След двете си деца, Бог реши да сътвори и една Земя, която гърците наричаха Гея - "Г".
А над всичко това Бог направи и едно Небе - "Д".

В Древен Египет това е прословутата Хелиополска божествена Декада.
Атум - Андрогин.
Роди Шу - Въздуха (Син).
После роди Тефнут - Водата (Дъщеря).
Геб - Земята, също Син.
Нут - Небето, втора Дъщеря.

Така беше построена първата Божествена Пирамида - Сътворената.
Запомнете как се строи.
От върха, към основата, която се състои от четири елемента - Въздух, Вода, Земя и Огън.

Под тази пирамида има друга.
Само, че тази е обърната с върха надолу, защото е Родена.
Това е нашият видим свят.
Е, Ж, З, и И са основите на долната пирамида.
Отново четири елемента, четири деца - две момчета и две момичета.
Изида и Озирис, Нефтида и Сет отговарят на Вода, Въздух, Огън и Земя.

Най-отдолу за връх на тази Родена Пирамида стои Човека -"Й".
Прилича много на Сет (И), но над него има една чертичка.

В Египет са го наричали ХОР.

До тук буквите станаха 10.
Три основни и седем двойни.

Остават дванадесетте прости.

Представете си, или ако искате си нарисувайте един кръг. Разделете го хоризонтално по диагонала на две равни части. Долната я оцветете в някакъв цвят. Това е нощта на Ра. Горната ще е деня.

Сега разделете отново този кръг вертикално по диагонала. Получава се един кръст в кръга.
Най-отгоре напишете: ЮГ и РА.
Най-отдолу: Север.
Отдясно: Запад и Атум.
Отляво: Изток и Хепри (скарабея).

Това е Времето. То се дели на Ден и Нощ.

"Египет е небесен образ, място за действие на силите, които управляват небесата. Египет е храм на целия космос."
Хермес Трисмегист

Преди около 25920 години нашата галактика е била огреяна от едно друго слънце, които древните са наричали с името РА. Но във въртенето си подобно на земята тя попада в т. н. Нощ. На кръга това е на Запад. Тогава се ражда Атум, който започва да пътува в Долното полукълбо със своята слънчева лодка.
Разделете сега долната половина на кръга (Нощта) На дванадесет равни части и по посока на часовниковата стрелка нанесете буквите К, Л, М, Н, О, П, Р, С, Т, У, ф и накрая Х.
"Х" Трябва да е достигнала до Изток и Хепри.
Това са дванадесетте времеви врати, през които трябва да премине Озирис (човешката душа), като през 12-те часа на нощта.
Само, че тук един час се състои от 2160 г.
Това е един пресеционен месец. Дванадесетте подвига на Херакъл са преминаването на Озирис през тези дванадесет часа през нощта.
На Запад на кръга на Времето, пътуването е започнало през ерата на Водолея и на Изток пак през същата ера ще настъпи Изгрева.
Отново ще изгрее РА.

Буквата Х е на финала. Това е латинското число Х=10.
Помните ли Витрувиянския човек на Леонардо?
Тава е човек здраво стъпил с нозете си на земята и разперил ръцете си нагоре към Божествения свят.
Това е Хор.

А утре ще продължа, как се образуват думите по тази Българска КАБАЛА.


Орос.



Тема Re: Урок по Българскинови [re: oros]  
Автор Nbtj ()
Публикувано09.10.05 00:14



Значи Oros, ти се завърна?

Позволи да ти задам няколко въпроса относно писанието ти, както и да поправя някои неточности.

Първо, изобщо не ми е ясно каква точно теза се опитваш да защитиш сега. Тъй като аз обикновено не се сещам просто така, а и не мога да чета мисли, ще бъда благодарна ако в началото или края на даден постинг изясняваш (и не само ти) какво точно доказваш с написаното. Може всъщност дори да е в средата, но за мен е наистина важно да има такова разяснение. В противен случай текстът виси някак си във въздуха.
Ще пристъпя към въпросите:

1. Пишеш: Нека да пробваме с българската азбука.
Бог (Той и Тя) - Това трябва да е буквата "А".
Синът на Бога - "Б".
Дъщерята на Бога - "В".
След двете си деца, Бог реши да сътвори и една Земя, която гърците наричаха Гея - "Г".
А над всичко това Бог направи и едно Небе - "Д".

Въпрос: Защо си решил, че трябва да правиш подобно разделение по букви? Коя точно религия разглеждаш? Защото ако разглеждаш (на този етап) християнството или някоя от неговите разновидности, то там за дъщеря на бога изобщо не се говори.

2. В Древен Египет това е прословутата Хелиополска божествена Декада.
Атум - Андрогин.
Роди Шу - Въздуха (Син).
После роди Тефнут - Водата (Дъщеря).
Геб - Земята, също Син.
Нут - Небето, втора Дъщеря.

Сигурна съм, че си наясно какво е декада. При това положение защо си изброил само бога? И една малка корекция Атум е самопородил се бог. От себе си той създава Шу и Тефнут, но Геб и Нут са родени от Шу и Тефнут. От тях пък се раждат съответно Осирис, Исида, Сетх и Нефтида. Чак с това приключва първия етап от сътворинието. Защо разделяш мита на две половини. И още нещо всички богове, в това число и египетския цар са ms - Родени. Останалия свят е хепер - създаден. Не можеш да кажеш, че едни богове са родени, а други създадени. Те всички са родени (мес), за разлика от хората, които са създадени (хепер).



Тема Re: Урок по Българскинови [re: oros]  
Автор Nbtj ()
Публикувано09.10.05 00:46



Реших да разделя малко нещата на теми, за да не става прекалено натоварващо!

Представете си, или ако искате си нарисувайте един кръг. Разделете го хоризонтално по диагонала на две равни части. Долната я оцветете в някакъв цвят. Това е нощта на Ра. Горната ще е деня.

Сега разделете отново този кръг вертикално по диагонала. Получава се един кръст в кръга.
Най-отгоре напишете: ЮГ и РА.
Най-отдолу: Север.
Отдясно: Запад и Атум.
Отляво: Изток и Хепри (скарабея).

Това е Времето. То се дели на Ден и Нощ.


До тук добре. Даже смея да кажа, че визуализацията е идеална! Но следващото просто не го разбирам. От къде ги взе тези 25920 години и кое е това друго слънце. Защо то да е по-различно от слънцето, което грее сега. Все пок за да го определяш като друго, значи нещо трябва да го отличава. Едва ли е само до името. То е различно на всеки език.

2. Атум не се ражда в нощта. Тук ще трябват някои пояснения относно това как египтяните си представят нещата. Въпросът е твърди сложен и аз лично не искам да се наемам да го разисквам подробно. Като цяло обаче, всяко нещо от света е възприемано като част от тялото на бога творец. Погледнато по този начин, то Ре, Атум, Хепри и т.н. са различни аспекти на един бог и на самите себе си, в разли моменти. (Незнам добре ли го обясних, но за момента не се сещам как по добре мога). Това най-добре си личи при слънцето. В момента на своя изгрев то е Хепри, след това е Ре, а при залеза е Амун ( понякога Атум). Всичко това обаче са само аспекти на слънчевия бог. Затова не можеш да кажеш, че Атум се ражда в нощта. (Всъщност можеш, но като изходиш от малко по-ранен момент в хелиополския мит и пак няма да е нощта)!



Тема Re: Урок по Българскинови [re: oros]  
Автор Nbtj ()
Публикувано09.10.05 01:06



Деленето изобщо пък не го разбрах. За пояснение на тези, които са по-малко запознати, египтяните делят денонощието на 24 часа. 12 часа са дневни и 12 - нощни. Този брой не се променя в зависимост от дължината на деня и нощта. Променя си само продължителността на часовете.

Та това което не мога да разбера е, защо трябва тези часове да отговарят на букви от българската азбука? Те са 24, а нашите букви са 30. И въобще какво общо има нашата азбука с египетската представа за нощта и отвъдното (Дуат)?

Също така, как реши на колко години трябва да отговаря един час. Часовете на нощта, това са областите в Дуат, през които преминава сланцето. Това става точно за една нощ, защото в противен случай слънцето просто няма да изгрее. Ако един час е 2160 години, то би ли изчислил колко време бе трябвало да продължава нощта?

А как реши да сравняваш Виртуалния човек с Хор...... Хор е толкова многостранно божество, че могат томове да се изпишат за него и пак да не бъдат обхванат всичките му аспекти.

Ще ти бъда много задължена ако отговориш на всички тези въпроси и наистина изясниш каква е целта на написаното от теб!

Поздрави!



Тема Re: Урок по Българскинови [re: Nbtj]  
АвторOpoc (Нерегистриран)
Публикувано09.10.05 02:19



Орос никога никъде не е ходил. През лятото ме нямаше, но после си бях на компютъра и четях. Не ми се пишеше.
Сега ми е дошла музата и затова пиша.
Преди да продължа, ще ти отговоря на въпросите.

Първо, изобщо не ми е ясно каква точно теза се опитваш да защитиш сега. Тъй като аз обикновено не се сещам просто така, а и не мога да чета мисли, ще бъда благодарна ако в началото или края на даден постинг изясняваш (и не само ти) какво точно доказваш с написаното.

Защо трябва нещо да доказвам и то точно в този форум?
Просто ми се пишеше и реших да попиша. Ако има нещо да кажа, нека да бъде в края на темата. Така ще е и по-интересно. В противен случай ще ми лепнат пак някоя диагноза и няма да искат да прочетат написаното.

1. Пишеш: Нека да пробваме с българската азбука.
Бог (Той и Тя) - Това трябва да е буквата "А".
Синът на Бога - "Б".
Дъщерята на Бога - "В".
След двете си деца, Бог реши да сътвори и една Земя, която гърците наричаха Гея - "Г".
А над всичко това Бог направи и едно Небе - "Д".
Въпрос: Защо си решил, че трябва да правиш подобно разделение по букви? Коя точно религия разглеждаш? Защото ако разглеждаш (на този етап) християнството или някоя от неговите разновидности, то там за дъщеря на бога изобщо не се говори.


Разглеждам науката Кабала. Как ли би изглеждала с Българската азбука?
Знаеш ли че и отива! Няма само евреите да се фукат с тяхната КА (Душа) БАЛ (Хор) А (БОГ). Та те въобще не обичат този БАЛ, БЕЛ, БУЛ. Смятат го за нещо лошо.
Бел едно време имаше сестра. Само, че гърците го наричаха А Бел и Он, а днес нашите учени го прочитат Аполон. А (БОГ) + БЕЛ (СИН) и ОН (ЦАР). Тази КАБАЛА май ще се окаже българска?
Хор, когато падна в материята като Озирис, имаше една сестра Изида. Тя тръгна след него и трябваше тук да го роди и се превърна в негова Майка. А ако знаеш и края на тази история, след Изгрева те отново се събират, но вече като Мъж и Жена.
Как Синът ще заприлича на Баща си ако не премине през творческия процес на Развитието? Така се създават нови слънца и нови вселени...

Създавам, или по-точно се мъча да възстановя старата религия на Вавилон, преди да се разпръснат по цялата земя. Не само религията, но и езика им.

2. В Древен Египет това е прословутата Хелиополска божествена Декада.
Атум - Андрогин.
Роди Шу - Въздуха (Син).
После роди Тефнут - Водата (Дъщеря).
Геб - Земята, също Син.
Нут - Небето, втора Дъщеря.
Сигурна съм, че си наясно какво е декада. При това положение защо си изброил само бога? И една малка корекция Атум е самопородил се бог. От себе си той създава Шу и Тефнут, но Геб и Нут са родени от Шу и Тефнут. От тях пък се раждат съответно Осирис, Исида, Сетх и Нефтида. Чак с това приключва първия етап от сътворинието. Защо разделяш мита на две половини. И още нещо всички богове, в това число и египетския цар са ms - Родени. Останалия свят е хепер - създаден. Не можеш да кажеш, че едни богове са родени, а други създадени. Те всички са родени (мес), за разлика от хората, които са създадени (хепер).


Знам, че боговете в действителност са били девет, но така пише в твоите учебници. В моите пише други неща.
Ако искаш да научиш и още нещо от моите книги, то имай търпение.
Този наш свят е само огледален на един друг свят - Истинският. Тук, това което приемаш за реалност е само една Илюзия - МАЯ.
Опитвам се да опростя всичко, за да ме разберат и други, които не знаят колкото теб и Мелиса.

"О, древни богове, аз съзерцавам ви
и вас и всички духове на Хелиопол!
Да знаете, (О) вие всички!
По степен на напредък от вас съм по-висок.
Сравнен с всички вас аз съвършенството достигам."

А АЗ като Хорос мога да кажа "Достигнах".



Тема Re: Урок по Българскинови [re: Nbtj]  
Автор oros (член)
Публикувано09.10.05 04:01



Представете си, или ако искате си нарисувайте един кръг. Разделете го хоризонтално по диагонала на две равни части. Долната я оцветете в някакъв цвят. Това е нощта на Ра. Горната ще е деня.

Сега разделете отново този кръг вертикално по диагонала. Получава се един кръст в кръга.
Най-отгоре напишете: ЮГ и РА.
Най-отдолу: Север.
Отдясно: Запад и Атум.
Отляво: Изток и Хепри (скарабея).

Това е Времето. То се дели на Ден и Нощ.

До тук добре. Даже смея да кажа, че визуализацията е идеална! Но следващото просто не го разбирам. От къде ги взе тези 25920 години и кое е това друго слънце. Защо то да е по-различно от слънцето, което грее сега. Все пок за да го определяш като друго, значи нещо трябва да го отличава. Едва ли е само до името. То е различно на всеки език.


Това за прецесията го пише само в моите учебници.
Нашето слънце е само един добре излъскан щит, който по подобие на стотиците хиляди само в нашата галактика, отразява светлината на Вселенското Слънце през Нощта.

Урания, преобразената в материалните светове Изида, е нашето Слънце.
Спомни си законът на Хермес Трисмегист в "Изумрудената таблица":
"Както на небето, така и на земята!"

Вселенското Слънце е РА - Изворът на всичко. Така то ражда своите деца, изпраща ги в материята и там те съзряват. После Озирис и Изида се превръщат в ТОЙ и ТЯ, раждат си деца ...
Виждаш ли каква игра.
Как мислиш, че Светлината се бори с Мрака?

2. Атум не се ражда в нощта. Тук ще трябват някои пояснения относно това как египтяните си представят нещата. Въпросът е твърди сложен и аз лично не искам да се наемам да го разисквам подробно. Като цяло обаче, всяко нещо от света е възприемано като част от тялото на бога творец. Погледнато по този начин, то Ре, Атум, Хепри и т.н. са различни аспекти на един бог и на самите себе си, в разли моменти. (Незнам добре ли го обясних, но за момента не се сещам как по добре мога). Това най-добре си личи при слънцето. В момента на своя изгрев то е Хепри, след това е Ре, а при залеза е Амун ( понякога Атум). Всичко това обаче са само аспекти на слънчевия бог. Затова не можеш да кажеш, че Атум се ражда в нощта. (Всъщност можеш, но като изходиш от малко по-ранен момент в хелиополския мит и пак няма да е нощта)!


Атум не се ражда в нощта. РА се превръща в Атум по време на Залеза. През нощта светлината на Атум се превръща на Озирис, разкъсан на 60 милиарда частици. Те се носят на Слънчевата лодка и преминават през 12 времеви врати и се изживяват като души. Виж на кръга най-отдолу, при буквата "П", на Север какво се случва:
"Шестия час на нощта.
Този велик бог достига до най-ниските води на повелителите на долното небе; той дава заповеди на намиращите се там богове; той заповядва да вземат от това място божествените си ястия. Той напредва в тая страна, снабден с лодка; той им отстъпва даром храните, които им дава; той им дава саловете за водите им, за да се носят над тях всяка сутрин. Името на вратата на тая местност е Сепа-ем-ту, тайственият път на западната страна, в която плава този велик бог, за да урежда съдбините на боговете на долното небе. Съвкупността на техните имена, начинът на преобразуванията им и часовете им са най-тайствените неща, и тая басня за тайните на долното небе не е позната на никой човек. Онзи, който знае това, следейки развитието в долното полукълбо, достига до земния свят заедно с Озирис; подчинените му признават неговите права в земния свят."

В седмият час лодката на Озирис започва да се изкачва нагоре. Тук е буквата "Р".
П - Потопа.
Р - Новото човечество стремящо се нагоре към бога А.
Така се образува думата РА. Обратното на РА е АР - Развиващият се човек.
Изгревът е на Х - Хепри.
Скарабеят символично показва човек, заключен като торно топче в своето тяло. В него той расте и се храни до денят на Раждането.
За Раждането по-нататък.

Орос.



Тема Re: Урок по Българскинови [re: Nbtj]  
Автор oros (член)
Публикувано09.10.05 04:58



Деленето изобщо пък не го разбрах. За пояснение на тези, които са по-малко запознати, египтяните делят денонощието на 24 часа. 12 часа са дневни и 12 - нощни. Този брой не се променя в зависимост от дължината на деня и нощта. Променя си само продължителността на часовете.

Та това което не мога да разбера е, защо трябва тези часове да отговарят на букви от българската азбука? Те са 24, а нашите букви са 30. И въобще какво общо има нашата азбука с египетската представа за нощта и отвъдното (Дуат)?


Моят кръг е разделен на две по хоризонтала. Горе и Денят (Хор), а долу Нощта (Зо).
Думата "хоризонт" означава точно това разделение.
Хор - Небе
Зо - Живот
Н - На
Т - Земя
Буквата "Т" - Твърд, Земя.
Долу има 12 часа по 2160 г. = 25920 г. е нощта. Толкова е и денят отгоре. Общо денонощието на Бога е = на 51840 г.
Според Библията Бог е сътворил човека и света за седем дни (денонощия).
51840 х 7 = 362880 г.
Толкова години ще са необходими да се върнем пак при него.
Ще можеш ли да пресметнеш къде сме сега по пътя на връщането си към Бога?

"Наистина, блести окото на всевечния в средата на лицето, през периода дълъг на нощта, по време на четвъртата епоха на земята,
до края на второто разделение,
тогава през небесните иерархии,
окото на всевечния сияе в своето величие...
Изпълнена със Светлина е Силата му както някога.
Във утрото на времената, когато единствена Тя беше Всички божества:
Ра, Тум, Шу, Геб, Озирис, Сет, Хор, Мантха, Баху, Тот, Нау, Джета, Нут, Изида, Хатор, Нефтис, Мерти, Анру, Тамесджета, душата и тялото на Ра..."
Колко пъти змията е навита около кадуцея? Три пъти и половина.
Излиза, че сме точно в средата на пътя си към Бог.
Още колко много ни остава?!
След Х до най-горната точка на юг, където е Ра има още 6 часа. Като махнеш ЕР-овете там спокойно се нанасят Ц, Ч, Ш, Щ, Ю и Я.
Я е съставена от И и А.

Също така, как реши на колко години трябва да отговаря един час. Часовете на нощта, това са областите в Дуат, през които преминава слънцето. Това става точно за една нощ, защото в противен случай слънцето просто няма да изгрее. Ако един час е 2160 години, то би ли изчислил колко време бе трябвало да продължава нощта?


"Както на Небето, така и на Земята!"

А как реши да сравняваш Виртуалния човек с Хор...... Хор е толкова многостранно божество, че могат томове да се изпишат за него и пак да не бъдат обхванат всичките му аспекти.

Сравнявам го със себе си. АЗ СЪМ ОРОС, или ХОР.


Ще ти бъда много задължена ако отговориш на всички тези въпроси и наистина изясниш каква е целта на написаното от теб!



Не знам дали си доволна от отговорите ми.
Целта ми е да проверя, дали има частици от Озирис в този клуб, които чакат някой да ги събуди. Съвсем скоро ще изгрее Слънцето, а то ще дойде като крадец...



Тема Re: Урок по Българскинови [re: oros]  
АвторNeofit (Нерегистриран)
Публикувано09.10.05 17:14



Мисля, че съм един от тях.
Знанията ми са оскъдни поради лоша памет, но сърцето ме води към Хор.



Тема Re: Урок по Българскинови [re: oros]  
Автор t.e.r.a ()
Публикувано10.10.05 11:19



Zdravej. S tova, koeto iskam da napisha se obrashtam kam teb, Oros. Ako islka6 da kaje6 neshto - Nazovi go. Zashtoto Dumite sa Satvoriavashti, te sa Sa6nosti. V tiah ima vlojena Sila. SLOVianskia narod, ot koijto sme nie - balgarite e naroda na Slovoto. Pozdravi. :-)



Тема Re: Урок по Българскинови [re: t.e.r.a]  
Автор oros (член)
Публикувано10.10.05 19:35



Знам тези неща. Всичко което трябва да казвам и да направя, го правя. Светът около мен е така устроен, както аз искам. Искам и вас да науча да сте като Орос. Хор, или Орос е едно постижение на човешкия дух, което е достъпно за всички вас. Ако си родите по един Хор, винаги ще можете да творите света по ваше желание. Църквите стотици години лъжат незнаещите, че Христос е само един. Така човеците чакат този Христос - Хор да дойде и да им оправи Живота.
Ние славяните сме наследници на едно течение в религията наречено "Поклонение на РА". Наричали са ни "Слънцепоклонници", или "Огненопоклонници".
Никаде в Библията не пише, че и Хор - Христос е бил такъв. Но всички знаете какъв е бил Христос - ЕСЕЙ.
Ето какви са били Есеите:



Разгледайте добре тази картинка и вижте защо само ние Българите днес се наричаме ХОР - РА.
Защото сме наследници на Есеите -- Слънцепоклонници.
А кой се крие в Слънцето ще ви покажа по-нататък.

Ета какво пише Марко Поло за Тримата Вълхви (Болг)ви:

"Глава ХХХІ
Тук започва разказа за голямата област Персия.
Голямата страна Персия, а в стари времена тя е била още по-голяма и силна, но днес татарите са я разорили и разграбили. Тук има един град Сава, откъдето трима вълхви са тръгнали на поклонение на Иисус Христос. Тук те са и погребани в три големи, прекрасни гробници. Над всеки гроб има квадратно здание, и трите са еднакви и добре запазени. Телата на вълхвите са съвсем цели, с коси и бради. Единият вълхв са наричали Балтазар, другия Гаспар, а третия - Мелхиор.
Марко разпитал много жители на града, кои са били тези вълхви. Никой нищо не знаел и само му разказали, че те били царе е са погребани тук в стари времена.
Но ето още какво узнал все пак: Напред, на три дни път, има крепост Кала Атаперистан, а по френски "крепост на огненопоклонниците", и тази е истината, тамошните жители са се молели на огъня, и понеже те почитали огъня: в древността, говорят, три тамошни царе отишли да се поклонят на новородения пророк и му занесли три подаръка: злато, ливан и смирна;
желаели да узнаят, какъв е този пророк: бог ли е, цар земен, или лекар.
Ако той вземел златото, казали си те, то той е земен цар, ако ливана - той е земен цар, а ако смирната - то той е лекар.
Отишли те в това място, където се родил младенеца; и отишъл да го види най- младият от вълхвите и видял, че младенецът прилича на него самият и по години, и по лице; излязъл оттам удивен. След него влязъл вторият и видял същото: детето и по години и лице бил досущ като него; излязъл и той оттам изумен. Влязъл после и третия, най-стария, и на него му се показало същото, както и на първите двама; излязъл той силно замислен.
Събрали се те и тримата заедно и си разказали един на друг, какво са видели; удивили се и решили да влязат и тримата заедно. Влезли заедно и видяли младенеца, какъвто е бил той в действителност, а той не бил повече от тринадесет дни. Поклонили се и му поднесли златото, ливана и смирната."

Огненопоклонници идват да се поклонят на Христос.
Хор - Ра!

Орос.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.