Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:44 18.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Египтология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Фараоннови  
Автор cassiopeia ()
Публикувано21.04.05 18:33



здравейте Египтолози,
познанията ми в тази област са бедни, но страшно много ме заинтригува една книга, която на скоро прочетох - "Фараон" на Б. Прус. Ще ми се да ви попитам, дали имате представа за други подобни романи, в които действието се развива в Древен Египет ? Много ще съм ви благодарна, ако можете да ми препоръчате нещичко...



Тема Re: Фараоннови [re: cassiopeia]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано21.04.05 23:14



Фараон е доста измислена книга, но все пак това е роман.Теб какво те интересува научна литература или проза??

Dulce et decorum est pro patria mori!


Тема Re: Фараоннови [re: last roman]  
Автор cassiopeia ()
Публикувано22.04.05 18:21



Ами по-скоро проза.
Може би въпросът ми не е много за този клуб, и се извинявам, ако досаждам...
Знам, че книгата е измислена, и самият фараон също, просто споделям, че я намирам много пленителна, и бих се радвала, ако съществуват и други разкази или романи ( художествена литература) за Древен Египет, независимо дали са измислени или достоверни ...


Редактирано от cassiopeia на 22.04.05 18:21.



Тема Re: Фараоннови [re: cassiopeia]  
АвторИ aз (Нерегистриран)
Публикувано23.04.05 19:56



и аз съм 4ела тази книга.Много е интересна наистина.Не съм съгласна оба4е, 4е е измислица.Персонажите може би да, но в голямата си степен описанието на на4ина на живот на египтяните е достоверено.
Бих се радвала ако някои сподели заглавия на подобна тематика (ако не са авторови съ4инения, а базирани на истори4ески факти още по-добре)



Тема Re: Фараон [re: И aз]  
АвторAlia (Нерегистриран)
Публикувано29.04.05 18:50



"Синухе египтянина"-т.1 и 2 - Мика Валтари
"Тронът на Изида" - Джудит Тар
"Фараон Ехнатон" - Георгий Гулиа



Тема Re: Фараоннови [re: И aз]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано29.04.05 19:02



Откъде гърци и балисти 12в пр. н. е.. А асирийските посланници........????? Иначе книжката е привлекателна и я изчетох на един дъх....

Dulce et decorum est pro patria mori!


Тема Re: Фараоннови [re: last roman]  
АвторИ aз (Нерегистриран)
Публикувано02.05.05 12:53



Ами прочети внимателно моя постинг.Бях казала,че персонажите са измислени,но не и голяма част от описанието на живота на египтяните



Тема Re: Фараоннови [re: cassiopeia]  
АвторИзидa (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 22:49



ети още няколко заглавия на художествена литература по въпроса:
Храмът на Хор- Пол Дохърти
Жертвите на Анубис- Пол Дохърти
Маската на Ра- Пол Дохърти
Убийците на Сет- Пол Дохърти
Светещият камък 1 и 2 част- Кристиан Жак
първите 4 са интересни криминални романчета,, нищо особено, претендират за верен исторически фон, аз лично открих очевидни грешки- не знам на кого са- преводач или автор. Другата книга е много интересна, също с криминален елемент, но нея 90 процента се набляга на бита на древните египтяни, както и на сложни ( и не до там сложни:-) отношения между героите. Тя определно по си заслужава от криминалните романчета. Също мисля че е много по- интересна от "Фараон" и именно заради уникалната си истарическа достоверност- лично съм проверила , че всички истирически данни са верни, но са така умело вплетени в историята, че не става скучно. Горещо препоръчвам тази книга!Приятно четене:-)



Тема Re: Фараоннови [re: Изидa]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано27.05.05 11:10



От споменатите тук книги, нито една НЯМА НИЩО ОБЩО С ДРЕВЕН ЕГИПЕТ. Твърдението: "Бях казала,че персонажите са измислени,но не и голяма част от описанието на живота на египтяните" е абсолютно неверно. Тези книги не описват живота на египтяните, а съвременното разбиране на това как биха могли да живеят приплетено с безмислен сюжет с криминална нотка. Четенето им е само загуба на време. По-добре прочетете истинска египетска приказка преведена на български или друг език, която ще ви достави по-голямо удоволствие и ще ви приближи до Древен Египет.



Тема Re: Фараоннови [re: gogo]  
АвторИзидa (Нерегистриран)
Публикувано27.05.05 21:54



Или не си чел последната книга или бъркаш Египет с някоя друга държава. А може би въпросната достоверна приказка ти си я писал.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.