Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:53 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Египтология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Помощ!нови  
Автор Anarwen (Ireth Isilra)
Публикувано12.02.04 10:10



Здравейте народе!
За пръв път посещавам този форум и бих искала да получа (ако може) информация...

На мен ми предстоят кандидат-студентски изпити и страшно ми се иска да следвам Египтология. Там е работата, че тази специалност досега съм я открила само в Нов Български Уневерситет. За съжаление там обучението е платено.

Въпросът ми е: Може ли някой да ме насочи към държавен университет със специалност "Египтология".

Ще Ви бъда много задължена!

I believe - in everything I see, every
second is a miracle for me


Тема Re: Помощ!нови [re: Anarwen]  
Автор Cayce ()
Публикувано12.02.04 11:50



Ne! Dyrjawen uniwersitet sys spec. Egiptologiq nqma. Pone ne i w Bylgariq. Predi da se premestqt w NBU Ignatow i Lekow iznasqha lekcii w Sofiiskiiq, no towa we4e e minalo. Sorry, ako iskash da u4ish Egiptologiq w B-q shte trqbwa da si plashtash

In vino veritas


Тема Re: Помощ!нови [re: Anarwen]  
АвторRazniatovich (Нерегистриран)
Публикувано12.02.04 19:00



Mdaaam.Otnovo vyprosa za bg universitetite.Emii shibana rabota sa.I pak za bg egiptologiqta.I tq sux.da e jiv i zdrav NBU-edinstvenqi.Koftitu e 4e se plashta.to i v dyrjavniq se plashta ama edno e 220 kinta na godina druu si e velikite tarifi na NBU.Dano dojiveem do tova vreme, kogato shte mojem da si plashtame tezi taksi v 4astnite uni-ta.i vse pak evropejskite uni-ta predlaga ludi raboti.



Тема Re: Помощ!нови [re: Razniatovich]  
Автор KИЙЯ ( PROSTO AZ)
Публикувано13.02.04 02:11



ИСКАМ САМО ДА ТИ КАЖА, ЧЕ УЧЕНЕТО В НБУ НЕ Е ТОЛКОВА НЕВЪЗМОЖНО.ПРОСТО НЕ МОЖЕ ВСИЧКО ДА ТИ ИДВА ОТГОРЕ НАГОТОВО!!!
АКО НЕ СИ ЧУЛ ИМА И ТАКОВА НЕЩО КАТО СТИПЕНДИЯ.
В КРАЕН СЛУЧАЙ ТОЛКОВА ЛИ Е НЕВЪЗМОЖНО ДА РАБОТИШ ДОКАТО УЧИШ?
И ДА НЕ МИСЛИШ, ЧЕ НА ВСИЧКИ, КОИТО УЧАТ В НБУ МАМА И ТАТИ ИМ ПЛАЩАТ ТАКСИТЕ???
P.S. ПОНЕ АЗ НЕ СЪМ ТАКА!

Quod homines, tot sententiae...


Тема Re: Помощ!нови [re: KИЙЯ]  
Автор Anarwen (Ireth Isilra)
Публикувано13.02.04 10:06



Не мога да разбера защо ми се караш?
Просто питам.
И ако искаш да знаеш за да получишвъзможността да кандидатстваш за стипендия в НБУ първо трябва да си си платила за лекциите които искаш да посещаваш. Стипендия ей така от въздуха без да си платила не дават! То си е написано - стипендии за кандидат-студенти има само за най-висок успех от кандидат-студенските изпити, а за тях се плаща!

И МОЖЕ ДА НЕ МИ ВИКАШ, ЗАЩОТО ДОРИ И ДА НЕ ТИ СЕ ВЯРВА ЗНАМ КАКВО Е ДА РАБОТИШ ЗА ДА СИ ПЛАЩАШ КУРСОВЕТЕ - СЕСТРА МИ Е ТАКА!!!!!!!!!!!!!!!! НЕ СИ ЕДИНСТВЕНАТА НА ТОЗИ СВЯТ!КАКВО ИСКАШ? ДА ТЕ СЪЖАЛЯВАМ ЛИ? ИЗВИНЯВАЙ, НО НЯМА ДА СТАНЕ!!!!!!!!!!!!!!!!

АЗ ТЪРСЯ СЪВЕТ - НЕ ИДВАМ ДА СЕ КАРАМ С ВАС!

I believe - in everything I see, every
second is a miracle for me


Тема Re: Помощ!нови [re: Anarwen]  
Автор KИЙЯ ( PROSTO AZ)
Публикувано13.02.04 22:26



Виж Anarwen, не си ме разбрала правилно!
Това, което написах беше адресирано към Razniatovich, а не към теб (дори мисля, че говорих в мъжки род).Държа да изясня, че не съм се карала на никой!Съжалявам, ако мнението ми е прозвучало малко рязко, просто се подразних от изказването на Razniatovich, че тарифите на НБУ били велики.
Относно стипендиите съм напълно наясно, защото аз самата съм със стипендия-от HESP за висок резултат от кандидат-студентските изпити.Между другото моята е частична и покрива някъде около половината от курсовете ми, останалото си плащам сама.
Относно работата искам да ти кажа, че аз започнах да работя още преди да стана студентка, продължих да работя докато учех в СУ, работя си и сега, без това да ме притеснява или да ми пречи толкова много.Напротив!Харесвам работата си и ми харесва да работя.Не мога да разбера откъде ти хрумна това със съжалението?!И не си мисли, че не знам, че повечето студенти в НБУ, а и не само там, работят.Според мен това е нещо съвсем нормално / поне за България де!/ и не виждам нищо нередно в това.
За въпроса ти за египтологията мога да ти кажа, че аз също искам да уча египтология / затова и се записах в НБУ/, но засега съм още в базовата програма "Исторически науки".Както Саусе ти каза в България все още за съжаление няма държавен университет с тази специалност.Сергей Игнатов я създаде в НБУ и засега я има само там.Ако питаш мен обаче си заслужава!...и труда и парите...
P.S. Надявам се този път да си ме разбрала правилно. Този път беше адресирано лично към теб.

Quod homines, tot sententiae...


Тема Re: Помощ!нови [re: KИЙЯ]  
Автор Anarwen (Ireth Isilra)
Публикувано15.02.04 15:45



Извинявам се за недоразумението!

I believe - in everything I see, every
second is a miracle for me


Тема Re: Помощ!нови [re: Anarwen]  
АвторRazniatovich (Нерегистриран)
Публикувано15.02.04 20:34



Mdaaam.Eh i az na svoj red trqbva da kaja 4e sam rabotil za da se izdyrjam.Ve4e ne e taka,zashtoto mama i tati mi plashtat semestrialnite taksi.No sega sam v bg,a ne vav franciq.



Тема Re: Помощ!нови [re: Razniatovich]  
Автор KИЙЯ ( PROSTO AZ)
Публикувано21.02.04 00:25



Понеже недоразуменията по тази тема (и най-вече относно моя постер) станаха твърде много, ми се иска да изясня нещата- за пореден път.Този път се обръщам към Razniatovich.
Не мисля, че има нещо лошо в това родителите да плащат образованието на децата си. Напротив! Според мен това е съвсем естествено тяхно задължение (стига да имат възможност за това). Ситуацията в България обаче, която нямам намерение да коментирам, също толкова естествено им отнема това право. Това, което искам да кажа е, че възможността родителите да плащат семестриалните такси на детето си е нещо чудесно, но ако те нямат финансовата възможност да сторят това, съвсем не означава, че обучението се превръща в някаква "мисия невъзможна". Просто нещата стават малко по-трудно. Това е!
Надявам се този път да съм се изразила достатъчно ясно!!!

Quod homines, tot sententiae...


Тема Re: отговор за anarwenнови [re: Anarwen]  
Автор amonito (непознат )
Публикувано24.02.04 01:04



Anarwen,
египтология за съжаление в БГ има само в НБУ;лошото е ,че един Бог знае що за история учат там-не ти го препоръчвам в никакъв случай;в СУ за съжаление няма такова чудо като История на древния Изток въобще-баба ти Маргарита Тачева и дядо ти Фол я закриха тая наука.но все пак начин има-по-добре влез в СУ и спечели стипендия за чужбина,отколкото да се занимаваш с глупости(все пак Сергей Игнатов стана египтолог в странство,а не тук;-));ако оскаш повече информация ,пиши ми на amonito75@yahoo.com или ми се обади на icq 179409717-аз те аднах,ама ти си с ауторизация,пък и рядко влизам-само като имам среща с някой
best wishes




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.