Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:56 03.06.24 
Хуманитарни науки
   >> Египтология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Izvunzemna namesa!!!  
Авторviki (Нерегистриран)
Публикувано13.08.03 16:42



Vremeto v piramidite te4alo po bavno koeto se duljalo na nqkakvi nebesni vliqniq i nai ve4e zashtoto imashe ne6to podobno 4e Heopsovata piramida i neinite tri vurha suotvetstvali na 3 zvezdi koito izgrqvali na nebeto v opredelen 4as!
I grygo mislq 4e sus6to ne e vuzmojno tezi piramidi da sa stroeni samo ot horata-spored men kolkoto i ne vuzmojno da zvy4i e imalo izvunzemni koito sa pomagali v stroeja ina4e prosto ne e vuzmojno takiva ogromni ne6ta da sa stroeni bez kranove i takiva ma6ini!!!Moje y4enite da ykrivat nqkakvi namereni dokazatelstva za tqhnoto su6testvyvane po onova vreme i da se pazqt kato voenna taina!!Pomislete



Тема Re: Izvunzemna namesa!!!нови [re: viki]  
Авторmellisa (Нерегистриран)
Публикувано13.08.03 17:50



heopsovata piramida niama, kato vpro4em i vsi4ki ostanali piramidi, 3, a edin vrah.
tova za koeto pravish alusia, makar i mnogo otdale4ena, e 4e 3 varha na trite piramidi, saotvetstvat na tri zvezdi, koeto ne e nikak stranno, imaiki predvid 4e sirius e po4ti bojestvo v eg. religia.
a 4e vremeto ne te4e po bavno ili barzo, moga da ti go garntiram, bila sam vav vaprosnata piramida. a i niakoi zakoni ( kakva glupost da se osmeliavat taka da vi pre4at) ot fizikata ne go pozvoliavam.
savsem si e vajmojno da sa postroeni ot horata.
nikakvi izvanzemni ne sa stroili piramidite
i nie u4enite ne ukrivame nikakvi namereni dokazatelstva, zasto niakoi hora vijdat konspirezii navsakade.



Тема Нищо не разбираш!нови [re: mellisa]  
Автор easy (мотаещ се)
Публикувано13.08.03 20:02



ето какво е написал човекът:

--------------------------------------------------------------
В мощта на пирамидите няма никаква мистика.
Пирамидите са водоеми в потока на времето. Когато са правилно оформени и ориентирани, с запечатани в тях подходящи паракосмически съотношения, времевият потенциал на голямата маса каменни блокове може да бъде пренасочен, за да се ускори времето или да се обърне назад на много малка площ, досущ както един хидравличен таран може да изпомпва вода срещу течението.
Първоначалните строители, които естествено били от древността и следователно — мъдреци, много добре са знаели всичко това и същността на една правилно построена пирамида е била да се постигне абсолютно нулево време в централната камера, така че умиращият цар, сгушен на това място, в действителност да живее вечно или поне никога да не умре докрай. Времето, което би трябвало да тече в камерата, се е съхранявало в затвореното пространство на пирамидата и на всеки двадесет и четири часа е излитало от нея под формата на сияние.
Няколко епохи по-късно хората забравили за всичко това и си помислили, че е възможно да се постигне същият резултат с помощта на: а) ритуал; б) мариноване на хората и б) съхранение на сочните им вътрешности в буркани.
Този подход рядко се радва на успех.
И така изкуството за настройване на пирамидите било завинаги изгубено, а цялото това познание се превърнало в шепа недоразбрани правила и смътни спомени. Древните строители били прекалено мъдри и построили много големи пирамиди, които са в състояние да предизвикат необикновени явления, в сравнение с които простите колебания във времето биха изглеждали съвсем незначителни.
Между другото, противно на създалото се обществено мнение, пирамидите не могат да подострят остриетата на бръсначите. Просто ги връщат назад във времето, в което не са били тъпи. Навярно се дължи на квантите.
-----------------------------------------------------------------------------

Кой е човекът? Тери Пратчет, "Пирамиди"



А по въпроса за конспирациите - не знам, май е прав Тим Мъри в рецензията си за "Забранената археология" на "любимеца" ми Кремо - "...трудове, адресирани до хора, които са отдалечени от науката - била защото е станала прекалено сложна и недостъпна за тях, било защото вече не е в състояние да отговаря на потребността да намери смисъл в живота им."

между другото, mellisa, лесно ли се стига до Египет? Смятах да отида там през пролетта, но проклетата война прецака всичко

Поздрави

Кой е Генерал Фаилуре и защо за бога ми чете по хард диска?


Тема Re: Нищо не разбираш!нови [re: easy]  
Автор PanTer ()
Публикувано14.08.03 10:56



Бях забравила тази чудесна книга, но откровено казано виждането на Пратчет доста ми допада



Тема Re: Нищо не разбираш!нови [re: easy]  
Автор mellisa (la solitaire)
Публикувано14.08.03 13:13



zdravei,

prav si razbira se, vse se 4udia zasto teri ne se prepodava v universiteta, akto

osnovna lekzia po egiptologia. a pak i kvantite opredeleno sa dvijesht mehanizam,

a i einsein riapa da iade

ine4e skapoto momi4e, koeto pusna temata mnogo me razveseli s teoriata si za

piramida s 3 varha, takova jivotno oste ne biah vijdala. ta si mislia 4e predi tova

milo dete da se zahvasta s piramidite i egiptologiata, ste e po dobre da si pripomni

matematikata, mai beshe 5 klas.

a do egipet se stiga mnogo lesno, prez garzia nadolu, a posle pluvash vse na iug.

otdavna v bg predlagat mnogo dobri excurzii na dobri zeni. no az sled parvia pat

organizirano, vse individualno go posetih, taka e nai dobre, pak i ot gid niamam

nujda.

4e kakvo ti pre4i voinata, daje ako pitash men triabvashe v irak da otida tazi

prolet, 4e takova ratgrabvane na musei ne e vseki den

no pak i kato gledam kak varviat nestata, mai ste stiagam bagaja za damask ili

teheran, i tam ima interesni nesta v museite, i tam ste pada grabene.[izchervqvam
se]

melisa[

cupitor impossibilium


Тема Re: Нищо не разбираш!нови [re: mellisa]  
Автор easy (мотаещ се)
Публикувано14.08.03 13:26



организирано - никога, всичко отива по дяволите, независимо от туроператора :)

а за Техеран си права, ще взема този път да се постарая и аз да съм там за разграбването

Кой е Генерал Фаилуре и защо за бога ми чете по хард диска?


Тема Re: Izvunzemna namesa!!!нови [re: viki]  
АвторlvoDim (Нерегистриран)
Публикувано03.09.03 11:12



Палома...паломитататттаааа



Тема Re: Нищо не разбираш!нови [re: mellisa]  
Авторпeтokлacниk (Нерегистриран)
Публикувано04.09.03 13:55



Виж какво mellisa, като стана дума за математика от V клас аз не го завърших тази година и пак започвам тази есен в V, но поне това от математиката си го спомням достатъчно добре. Та за пирамидата де. Хеопсовата пирамида е тетраедър и има 5 (пет) върха. Кво да се прави, не е един а цели пет. Обаче нищо чудно да прочетем след време нещо екстраординерно за Ла тенската култура и ти ще си авторът, отсега подаваш надежди.



Тема Re: Нищо не разбираш!нови [re: пeтokлacниk]  
Авторпeтokлacниk (Нерегистриран)
Публикувано04.09.03 13:56



грешка бе, не тетраедър а пентаедър.



Тема Re: Нищо не разбираш!нови [re: пeтokлacниk]  
Автор___ (Нерегистриран)
Публикувано04.09.03 14:15



Че пирамида-тетраедър хич нема ли бре, момче?
Може и такава да се е скрила нейде из пясъците на Сахара



Тема тия извънземнинови [re: viki]  
Автор Kyмa Лиca (хитра лисица)
Публикувано04.09.03 14:19



мамата си тракали-и явно са били доста изостанали(милите).
последните схващания са че египтяните не са били много по абстрактното мислене.направо казано-практическата математика е била на почит-за сметка на теоритичните наклоности на тази отвратителна наука.даже един по задълбочен анализ показва-че архитектите са си променяли плановете 'пътьом'-заради възникнали трудности...а грандиозните фантасмагорични знания които се приписват на египтяните са си един мит-все пак е обяснимо защо първичната реакция е довела до тях-пирамидите нито като първично впечатление,нито като вторично са нещо сравнимо.

Да Живее Краля!


Тема Re: тия извънземнинови [re: Kyмa Лиca]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано05.09.03 13:39



Ей това за бръснача, дето се "самонаточвал" като си връщал времето го бях забравил... ама да взема и аз да вляза в пирамида та да се подмладя малко ли...:))
Пък ми е интересно и как вече умрелият фараон ще остане да живее вечно в пирамидата? Та значи умрял ли е или не? :))

Оххх...



Тема Re: Нищо не разбираш!нови [re: ___]  
Авторпeтokлacниk (Нерегистриран)
Публикувано05.09.03 17:15



Ясно е, че не ги разбирам тези работи, нали "артисах" в пети клас. А за тетраедричната египетска пирамида не се бой има кой да я изкопае. Я, ей я Viki, тя ще е master-кирка, а научен ръководител на разкопките ще е mellisa, щот' чатка математика.



Тема Re: Нищо не разбираш!нови [re: пeтokлacниk]  
Автор mellisa (la solitaire)
Публикувано05.09.03 17:26



определено се съмнявам да знаеШ каквото и да е за ла тенската култура и самият обект, но ако мислиШ 4е си по запознат от мен, винаги съм готова да нау4а нещо ново, особено ако е предложено с добри намерения, като твоите.

що се отнася до пирамидата, пследният път, когато я видях, имаШе квадратна основа и 4етири стени във формата на триъгълници, които се съединяват в един връх на висо4ина около 146, 60 метра от които днес не ъществуват пове4е от 137. разбира се 4е при основата имаШ 4етири върха, но те са образувани от 2 страни ( триъгълници ) и основата ( квадрат ), докато Върха е образуван от съединението на 4етирите страни. т.е., 4-те върха от основата не са равностоини на върха от страните и ако смениШ позицията на пирамидата определено няма да имаШ същата фигура. това е възможно само ако имаШ за основа равностранен триъгълник, с три страни, които състо са равностранни и както и да поставиШ тази пирамида, не променяШ нищо.

мелиса

cupitor impossibilium


Тема Re: Нищо не разбираш!нови [re: пeтokлacниk]  
Автор mellisa (la solitaire)
Публикувано05.09.03 17:40



никога не съм претендирала 4е 4аткам математиката, ако беШе така, щях да у4а именно това а не археология, египтология и история. и въобсте не разбирам злобния ти тон, както и заяждането, но определено си мисля 4е избиваШ някакъв камплекс, като пове4ето тук присъстващи, които виждат извънземни и конспирации навсякъде.

cupitor impossibilium


Тема Вярно нищо не разбирам!нови [re: mellisa]  
Авторпeтokлacниk (Нерегистриран)
Публикувано06.09.03 12:08



Точно така (отговарям ти и на двата постинга едновременно) избивам комплекси. В това отношение имам много да уча от теб (погледни собствените си постинги). Ти беше този който препоръча да се прегледа учебника за V-ти клас за да се научат колко и какви върхове имат пирамидите изобщо. Та пак да се върнем на тях за момент - няма пирамида с по-малко от 4-ри върха, махни само един от тях и вече нямаш да имаш пирамида, и това е само в Евклидовата геометрия (к'во ли щеше пък да пишеш за другата). Но за това кой точно връх на пирамидата "стърчи" няма значение собствено за геом. тяло, не се променя броят на върховете, последвай собствената си иначе високоучената препоръка да се чете съответният учебник. И като казах "стърчи", очевидно това е основното за женското мислене. Ако нещо стърчи - добре, това е важното и от там се определя включително и броят на върховете на станалата вече злополучна за теб пирамида, нали така.
А за Ла-тенската култура вярно е че не знам много, но като те чета май ти самата няма да можеш да ми кажеш нещо наистина съществено извън вече публикуваното, т.е. пак ще става въпрос за минал овеществен труд а не непосредствено твой, а излязлото от печат мога и сам да прочета.
Ето избих още един комплекс, хем от по-големшките, и се чувствам прекрасно. Кой знае, може догодина да премина в VІ-ти клас.



Тема Re: Вярно нищо не разбирам!нови [re: пeтokлacниk]  
Автор mellisa (la solitaire)
Публикувано06.09.03 17:33



ама моля те, не бъди толкова възпитан, 4е туко виж си ми станал симпати4ен.

да се върнем на наШата пирамида, щом толкова държиШ, 4е за египтолозите и 4етирите върха са равностоини на петия, то опитаи се да видиШ дали ако вземеШ някои от тях, тои ще ти со4и сириус, което, ако не ме лъже паметта и женското ми мислене, бе темата на постинга на вики.
а що се отнася за латенската култура, последната публикация е от 1923, вси4ко след това е отделни теми, а не цялостен поглед. ако искаШ нещо ново, то тогава мога да те информирам, 4е според последните ни находки е имало не два, а три моста над двете реки, които заклиу4ват територията на селището ?. ако поставям удивителна, то е защото след подобни находки е по4ти невъзможно да се говори за селище в наи простия смисъл на думата, а за култов обект, и това, не можеШ да го про4етеШ никъде. няма да ти говоря за откритите нови монети, които поставят под съмнение голяма 4аст от приетите теории за търговията, понеже мислиШ, 4е можеШ да го намериШ и сам, успех в търсенето.
а за комплексите, ти определено повеждаШ класирането с това женско мислене. никои ли не ти е казвал 4е днес да си женомразец не е модерно, ако имаШ проблеми с тази половина от 4ове4еството, то си има други клубове за тази цел. а ако успееШ да ми посо4иШ поне два мои постинги, в които е явно 4е избивам комплекси, ли4но ще призная 4е си прав.( което ще е ненужно понеже никъде не твърдя 4е греШиШ - напротив, абсолиутно си прав ако говорехме за едно обикновенно геометри4но тяло, а не за хеопсовата пирамида, за която важи вси4ко казано, но е без зна4ение ж египтологията)

в Шести клас може и да минеШ, но определено трябжа да завърШиШ и клуб по обноски

мелиса

cupitor impossibilium


Тема Сега още по-малко разбирам!нови [re: mellisa]  
Авторпeтokлacниk (Нерегистриран)
Публикувано07.09.03 20:02



Права си трябва ми нещо, дали пък не е било - клуб по обноски? Но едва ли ще ми е лесно, както сам си признах аз с един V-ти клас не се оправих а какво остава клуб за обноски като теб. А аз горкият си мислех че възпитанието вкл. и обноските се получават в къщи, очевидно тежките случаи ги пращат в специален клуб. Но да спрем до тук че аз имам комплекси да избивам.
Комплекси ли? Добре се сетих. Би ли погледнала собствените си постинги - стават все по-дълги и по-многословни а оттам и по-%"ясни. Явно се налага и тук да ми дадеш някой съвет, от рода на "Избиване на комплекси чрез демонстриране на учебникарски знания".
И накрая, искам да ти благодаря че ми обръщаш внимание върху факта че съм женомразец, изобщо не подозирах това. Досега жените винаги са ме привличали (защо ли!?), но ще те послушам защото си многостранен капацитет. Макар едва да го загатваш ще трябва все пак да помисля по това. Дали да не "обърна резбата", това ли е съветът ти (понеже съм един съвсем не в крак с времето женомразец)?
Просвети бедното дете, посочи ми клуба по обноски в който се е наложило да минеш обучение. пък и за другото де.



Тема Re: тия извънземнинови [re: Mapkишkи]  
Автор imuulium777 (непознат )
Публикувано03.10.03 20:15



ami koito misli che nqma izvunzemna namesa mnogo greshi ako misli da me oprovergae da mi kaze ot kade sa sa vzeli piramidite nammars i da mu kaza che egiptqnite sa slabotelesni hora i mejdu tqh ne e imalo herkulesi i dori vsichkite da bqha sys islta na herkules pak nqmashe da mogat fda gi postroqt piramidite ami nali nqkoi trqbva gi izhranva tezi rabotnici i zaplati i prochie i ot kade sa vzemali kamunite za kamnnite blokove i kak sa goi oformqli puk da ne govorim za tova kak sa gi kachvali na takava visochina ako togava samojeli da go pravqt tolkova burzo to togava nie edin cql grad moje da vdignem za edno denonostie po vasti logiki che sa mogli sami da gi postroqt ta nie sme na svetlini godini predi tqh na nivo razum i intelekt imame tehniki koito nadhvurlqt tqhnoto dopotopni suorujeniq i pak ne mojem da postroim takiva pirami di ili pone ste niotneme mnogo vreme


hora ste vi kaza doshli sa izvunzemni i tesa postroili piramidite i nito ein chovek ne e uchastval v prenqsqneto n kamunite i stroeja mojebi samo risunkite sa praveni ot horata po onova vreme


a ima i edna hipoteza che piramidite sa bili postroeni mnogo predi egiptqnite te sa gi zavarili kato sa se preseli ot nqkade si ili isa gi izrovili i sa reshili da gi izpolzvat za grobnici kato prosto narisuvat izmislenata istoriq za milionite robi koito sa postrili piramidite sami s dopotopnite si instreumenti akul na chovek ot onova vreme ama te sa sa bili prosti stom sa misleli che mogat da suhranqt tqloto na faraona si



a i pomislete che v okolonosta nikade nqma takiva golemi skali ot koito da se izdqlkat kamenni blokove i pomilsete si kolko trud i vreme e neobhodimo da go napravish ot skala kamenne blok s takiva razmeri i fda negovorim s tqhnite instrumenti i da go prenesh na grub edvali
opomnete se hora ne se podavaite na izmisleniete teorii ta te ako bqha tolkova umnoi sega egiped steshe da bude purva v sveta ne ste li pomisli tova ste she da bude nai razvitata dyrjava v sveta ko naistina sa potomci na takiva umni hora kakvito se pishat puk i otgore na tova i rabotni i silni i oste kakvo ne moga da kaza mojebi naprabvo bogove



Тема Re: тия извънземнинови [re: imuulium777]  
Автор Cayce ()
Публикувано05.10.03 13:51



Wij sq, pyrwo shte ti kaja,4e i haber si nqmash ot egiptologiq i ne si za tozi klub. Izlagash nqkakwi powyrhnostni teorii na "ekscentri4ni egiptolozi", nqmashti nujnoto tyrpenie za tazi nauka i pishat kakwi li ne izmislici za da im obyrnat wnimanie. Rabotnicite koito sa stroili pir.(a ne robi, kakto ti gi nazowawash) sa bili mnogobroini i sa raboteli denonoshtno w prodylvenie na 20g. na piramida. Wsi4ko towa e dokazano. Kamynite sa prenasqni nai-weroqtno po te4enieto na Nil, tyi kato naokolo naistina e nqmalo takiwa.

Po twoita logika, 4e dneshnoto naselenie na Egipet e nasledilo Dr. Egipet i trqbwa edwa li ne da sa 1:1 e absoliutna bezmislica. Zna4i dnesha Gyrciq, Turciq i dr. sa naslednici na nqkogashnata welika Wizantiq...ha

Tyi 4e wzemi i po pro4eti neshti4ko i podhwani nqkoi po-smislena i ponqtna za tebe tema

In vino veritas


Тема Re: Izvunzemna namesa!!!нови [re: viki]  
Автор Zen (скиталец)
Публикувано12.10.03 01:16



Sorry, che ne pisha na cyr, no na tozi linux nqma. Spored edna teoriq, trite golemi piramidi: na Heops, Mikerin i Hefren ako ne se lyja pokazvat tri zvezdi, a imenno tezi ot kolana na Orion. Sushto kakto zvezdite, taka i trite postrojki ne sa postroeni v edna liniq. Ta, spored teoriqta, egiptqnite sa gi postroili za da pokajat kolana na Orion otpredi 12000 godini, chijto zvezdi sa bili podredeni pod ygyl ot 45 gradusa ... V teoriqta obache ima malko nedorazumenie, predi 12 000 godini, zvezdite ot kolanyt na Orion obrazuvat ne 45, a 54 gradusa ygyl. Eto zashto uchenite gledat skeptichno na takiva teorii.
Ianche az syshto sum privyrjenik na izvynzemnata namesa, no ne e li po-stranno, tova che piramidi ima v Iujna Amerika, Kitaj i nqkoi drugi mesta na planetata, za koito ne se seshtam ?

The truth is out there, so are the lies!


Тема Re: Izvunzemna namesa!!!нови [re: Queen Alice]  
Автор Zen (скиталец)
Публикувано30.10.03 22:23



Е, и?

The truth is out there, so are the lies!


Тема Re: Нищо не разбираш!нови [re: easy]  
АвторMajnata (Нерегистриран)
Публикувано01.11.03 08:07



Mozhesh li da mi kazhesh kak s izpolzvane na dyrveni ustroistva - ramki, lostove, i vyzheta i pironi - shte postroish piramida i to vyv vremeto kogato horata sa ima malki populacia po celata planeta ne imalo poveche ot milion hora i e imalo divi zhivotni po opasni ot vsiakavi segashni tigri , krokodili i kakvi li ne hishnici - e ne imalo dinozavri ama ne imalo tolkova mnogo robi da ia postroiat.
Za svedenie segashnite tehnologii na kranove, titan dazhe obednen uran ne mozhe da se izpolzvat za da se postroi piramida kato heopsovata che i po malkite, a da ne govorim che po tova vreme sigurno ne sa poznavali i stomanata nito dazhe metalite samo dyrvoto.
Prosto ne vizhdam kak horata sa gi postroili sled kato dori i sega ne mozhem da postroim i edna - ne che ni triabva.
A ima i edna teoria che tova e kolektor na energia - ot chastici i veroiatno tochno tova e bil smisyla na piramidite da subirat energia za da zahranvat neshto koeto e vytre v piramidata.
I egiptianite izobshto ne sa znaeli za kakvo sa piramidite.
Ako ste gledali stargate tam ima oshte po golemi nebivalici za egipet.



Тема Re: Izvunzemna namesa!!!нови [re: viki]  
АвторMajnata (Нерегистриран)
Публикувано01.11.03 08:11



Ami znachi ima teoria che s pomoshta na ustroistva preodoliavshti gravitaciata - antigravitacionni ustroistva - s teh sa postroeni piramidite.
Ima nekayv smisyl v tova kato se ima v predvid che nekoi ot golemite kamyni ne mozhe da se povdignat ot nikakyv kran che i ot titan ako shte da e.



Тема Re: Нищо не разбираш!нови [re: Majnata]  
Автор Cayce ()
Публикувано01.11.03 14:14



Kwo da ti kaja, mnogo filmi gledash, vzemi pro4eti neshto

In vino veritas


Тема Re: Нищо не разбираш!нови [re: Cayce]  
Автор mellisa (la solitaire)
Публикувано01.11.03 14:55



и аз не бих го казала по добре

мелиса

cupitor impossibilium


Тема Re:нови [re: Zen]  
Автор firefox (лоша)
Публикувано08.11.03 01:33



E, И?!
Извинявам се, че в предположението ми не фигурира никое обаятелно съзвездие, което да му придава фантазно романтичен привкус, но пък си мисля, че поне почива на някаква логика, че и проста при това.
НЕ, НЕ Е странно, че колкото по-силен е култа, толкова по-висок е храма, а колкото по-голяма е височината на сградата, толкова по-широка е основата, която понася тежестта й.
А за Орион... доста хилава теорийка, мисля си. Сигурно е поне, че когато е строена голямата пирамида, върхът й е сочел Тубан от Дракон, който по онова време е бил Полярна звезда. Може би са го смятали за център на небето и затова са искали да построят пирамидата в центъра на света по собствените им представи, знам ли, иска се малко грандомания в излишък за такава идея, но пък на човек поръчал такава гробница, тя му е най-малкия проблем...

To paraphrase Goblin, I don’t miss work so much I’m actually going to volunteer to do some.


Тема Re: Izvunzemna namesa!!!нови [re: Majnata]  
Автор firefox (лоша)
Публикувано08.11.03 01:42



нещо много сериозно се бъркаш и все титан, та титан!
има едни египетски монументи - известни са като колосите на Мемнон - гигантски статуи на фараони сред пустинята, на които са се чудели как са строени. някъде четох и гледах снимки как със съвременни средства статуите са нарязани и поместени с кранове и хеликоптери без да се прибягва до антигравитация и вярвай ми, всяка от статуите е по-голяма от всеки блок на коя да е пирамида, който пък средно тежи около 2-3 тона примерно - напълно посилна за съвременната техника тежест.
Мисли като четеш/слушаш и не се изказвай така неподготвено.

To paraphrase Goblin, I don’t miss work so much I’m actually going to volunteer to do some.


Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор Zen (скиталец)
Публикувано09.11.03 23:53



"НЕ, НЕ Е странно, че колкото по-силен е култа, толкова по-висок е храма, а колкото по-голяма е височината на сградата, толкова по-широка е основата, която понася тежестта й." - това не обяснява, защо са строени пирамиди в различни краища на света, нито начинът.
Наистина хипотезата за Орион не е стабилна и съвременната наука я разклати из основи (поне от док. филм, който гледах). Тяхната тайна е друга, но каква ли?

The truth is out there, so are the lies!


Тема Re:нови [re: Zen]  
Автор firefox (лоша)
Публикувано10.11.03 13:08



ако чистата техническа неспособност да се построи голяма сграда НЕприличаща на пирамида според теб не обяснява сходството, което толкова те е впечатлило, то май проблема не е в обяснението а в приемника.

Впрочем, така набедените за подобни пирамиди по цял свят, са мнооого далеч от еднаквост и обикновено сходствата им се търсят единствено с цел сензационна древна загадъчност. Ако, както усещам, толкова искаш да докажеш атлантическата теория с наличието на пирамиди от двете страни на океана, ще трябва да се потрудиш повечко, защото южноамериканските и египетските нямат почти нищо общо. Нито пък културите които са ги построили. Нито пък изкуството им.

asato ma sad gamaya


Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор asaw (непознат )
Публикувано10.11.03 14:36



единствено размерите ли те карат да мислиш, че древните са построили това нещо във вид на пирамида? По едно време се бях ошашкал по тях и направих (по-скоро опитах се) чертеж с CAD. За да начертая максимално количество детайли, които са взаимосвързани както в оригинала ми се наложи да увеличавам прозореца стотици пъти. Какъв ли е бил чертежът на папирус тогава ? Или са рисували на пясъка...Естествено, че опитах на части - всичко се разпадаше. Не е възможно да са имали само най-обща представа какви ги вършат, а детайлите да решават на място - нямаше да я построят и за 500 години, а според официалната египтология са направо герои стахановци- 20 години по 24 часа на ден бач та бач. На всеки 4,2 минути по един блок( прецизно поставен с точност 5 мм), без да смятаме проходи, галерии, дялане на платото...



Тема Re: тия извънземнинови [re: Kyмa Лиca]  
Автор asaw (непознат )
Публикувано10.11.03 14:49



хитра лисчка си ти.Само че май по-задълбочените анализи не са ти силното място. Не се задълбочавай чак толкова.Остави това на горките стресирани учени над които денем и нощем виси гадния нож на Окам. Толкова са се задълбочили, милите, че а някой е гъкнал нещо, а са го оръфали като новак на форум.



Тема Re: Izvunzemna namesa!!!нови [re: viki]  
Автор spider4o™ (fnac)
Публикувано16.11.03 00:38



мисля



Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор Zen (скиталец)
Публикувано24.11.03 00:44



"защото южноамериканските и египетските нямат почти нищо общо. Нито пък културите които са ги построили. Нито пък изкуството им." Taka, naskoro imah udovolstvieto da iznesa lekciq za Atlantida i sega shte ti ponapisha nqkoi neshta ...
1. Egiptqni, peruanci i kritqni skladirat jitoto si po edin i sysht nachin, kato go zapechatvat v glineni sydove delvi v zemqta.
2. S izkliuchenie na 3-te golemi piramidi, tezi na Hefren, Mikerin i Heops vsi4ki ostanali mislq che sa stypalovidni, kakto i iujnoamerikanskite.
3. Svedeniqta za Vsemirniq potop prisystvat vyv vsi4ki religii po zemqta, vkliuchitelno i v peruanskite mitove.
Tova sa nqkoi ot neshatata koito se seshtam, moje bi ne te ubejdavat, no shte ti kaja i drugo neshto. Ne znam kolko si zapoznata s mita za Atlantida, no kakto e izvestno toj idva ot Platon. Mnogo tvyrdqt, che Platon e spomenal tazi tajsntwena dyrjava kato si q e izmislil za da pokaje na gyrcite kak edno perfektno obshtestvo moje da ruhne, shtom vlastoliubieto zavladee syrcata na horata. Dotuk dobre, no da ne zabravqme, che Platon izri4no e spomenal, che Atlantida nasitina e syshtestvuvala i, che informaciqta idva ot drevnoegipetski jrec, kojto q doverqva na "ne-si-spomnqm-kak-mu-beshe-imeto-gryk", kojto donasq informaciqta v Gyrciq. Egipetskiq jrec e razkazal na tozi gryk kak tehnite pradedi - kritqnite spreli nabezite na vojstvenite atlanti. Strannoto e, che svedeniq za takava velika strana kato Atlantida idva samo ot Platon, no ako tq e syshtestvuval i potynala predi 10 000 do 12 000 godini, to kolko kulturi izvestni nam sa pritejavali pismenost? Nito edna, nali, vypreki che otkyde togava egipetskqit jrec e znael za tova? ... ili se vrushtame na tezata, che Platon si e izmislil vsi4ko? Spored nego Atlantida e bila razpolojena otvyd Herkulesovite stylbowe, a tova e protoka Gibraltar i nejnata golemina bila kolkoto Libiq i Aziq, kato se ima predvid, che vsushtnost toj e fiksiral sewerna Afrika i MalaAsiq, no naj-interesnoto, koeto spomenava e tova che Atlantida stoi v posokata na protivopolojno stoqshtiqt kontinent, a imenno tova e Iujna Amerika. Ostrova e bil nqkude m/u stariqt swqt i Iujna Amerika. Otkyde e imal tazi informaciq - ot egiptqnite, a te otkyde sa q imali - edin gospod znae. Ne moje 600 000 godini chovekyt da typche na edno mqsto kato naj-velikoto mu otkritie do momenta e bilo koleloto i izvednyj hop, poqwqwat se matematikata, astronomiqta, astrologiqta, arhitekturata, izkustvoto (ne fiksiram peshternite risunki), pismenostta i t.n. Spored men, a i ne samo, naj-veroqtno da e imalo drevna kultura, ot koqto vsichko da e doshlo nagotovo. Nakraq shte te pitam otkyde idva imeto na Atlanticheskiqt okean - ot edin mit?

The truth is out there, so are the lies!


Тема да бе данови [re: viki]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано27.11.03 18:54



извънземни, световна конспирация...
между другото колко по бавно течало времето в пирамидата?



Тема а манхатън как е строен?нови [re: asaw]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано27.11.03 19:08



да ти напомня ли че когато са строени някой доста високи сгради, също не е имало компютри. а при това небостъргача има доста повече дребни детайли - ел мрежа, асансьори, вода, канализация, много повече кухини от пирамидата...

но това няма значение - мисля най-подходящото ми възражение би било да кажа - не си мисли че щом ти не можеш нещо, то никой не го може.



Тема ей, firefoxнови [re: firefox]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано27.11.03 19:11



по принцип съм съгласен с тебе, обаче това за тубан де си го чула?
не може на такава малка географска ширина полярната звезда да е в зенита...



Тема Re: Thubanнови [re: zaphod]  
Автор firefox (лоша)
Публикувано29.11.03 13:18



eдна астрономическа програмка. едно време ми попадна качена на диск на PC Mania - задаваш географски координати и времеви и тя ти смята как изглежда небето. В хелпа имаше занимателни факти и тн. та там се споменаваше тав за Тубан. Лично аз си нямам понятие от астрономия и небесна механика (трябваше да го запиша тоз изборен, ама съм мързеливо парче :)) ) така че го взех на доверие.
не помня името на програмата.

"Мислеха я за глупава кучка, но грешаха. Тя не беше глупава."


Тема Re: Нищо не разбираш!нови [re: mellisa]  
АвторSasho (Нерегистриран)
Публикувано08.01.04 08:15



Abe ti dobre li si be? Kak sha ne savpadat vyrhovete na piramidite sys zvezdi ot nebeto. Oshte neshto- viki imashe predvid, che vyrhyt na vsqka ot trite piramidi savpada saotvetno s edna zvezda ot sazvezdieto Orion(zabeleji che sirius NE e ot tova sazvezdie,a ot Golqmo kuche). Po-tochno trine vyrha saotvetstvat na "kolana" ot tova sazvezdie. Oshte neshto- Egiptianite sa si mislili, che onova neshto na nebeto narecheno Mlechen pyt e ogledalen obraz na tqhnata reka Nil. Poglednati ot nebeto 3-te piramidi izglejdat kato zvezdite ot "kolana" na Orion(samo deto tova ne e ogledalen obraz, ili te sa zbyrkali, ili zemqta se e obarnala naopaki, ili tezi piramidi nqmat nishto obshto, ili sa imali neshto drugo vpredvid).



Тема Re: Izvunzemna namesa!!!нови [re: Zen]  
Автор Airlianec (непознат )
Публикувано09.01.04 06:56



Spored men e drugo. Snoshti beshe strashno studeno i vse pak nebeto beshe mnogo chisto i iasno. Zagledah se v sazvezdieto Orion(Takmo biah vi pregledal foruma nabarzo)i zabeliazah tai narechenata magliavina Orion. S oshte dva obekta tia obrazuvashe figura kato tazi na kolana na Orion. Moje piramidite da saotvetstvat na tochno tazi figura. Pak moje i da ne e taka.



Тема Re: Нищо не разбираш!нови [re: Sasho]  
Авторeдиkoйcи (Нерегистриран)
Публикувано10.01.04 04:51



Току що прочетох книгата пророчеството Орион.Препоръчвам я на всички горещо и чакам мнения.Обяснява според мен перфектно всички въпроси засегнати и незасегнати в този клуб.Мерси



Тема Sigurno e interesna tazi knigaнови [re: eдиkoйcи]  
Автор Учeниk (Блее)
Публикувано12.01.04 14:34



Az shte si ia kupia dnes ili utre. Shtiah da si ia kupia oshte predi edna sedmica ama se razkolebah. "Koi upravliava Zemiata?Sabudi se chovechestvo!" na Stamen Stamenov sashto e interesna kniga.

Истината е някъде там...но още никой не е отишъл да провери.


Тема Re: пророчествотонови [re: eдиkoйcи]  
АвторOrion (Нерегистриран)
Публикувано20.01.04 14:36



И какво точно е това пророчество? Кажете с две думи, поне да се ориентираме

Иначе продава ли се тази книга, къде, колко струва? Кой е авторът й - българин или чужденец, нова теория ли е?

Мерси!



Тема Re: пророчествотонови [re: Orion]  
Автор Cayce ()
Публикувано21.01.04 21:45



Abe towa e ot toq tip knigi deto iznasqt nowa teza koqto izglejda super logi4na, no nqma nishto obshto s istinata

In vino veritas


Тема Re: пророчествотонови [re: Cayce]  
Авторeдиkoйcи (Нерегистриран)
Публикувано27.01.04 06:01



Става въпрос за пророчествата на Маите и Египтяните за края на света на 22.12.2012.Развива се тезата и има опити да се подкрепи с доказателства,че тези два народа са наследници или по-точно потомци на Атлантите,чиято цивилизация загинала при катаклизъм,който според тях ще се повтори на тази дата,а именно,поради рязка смяна на посоката на магнитното поле на слънцето,земята,бидейки електромагнит,също ще смени своята посока на въртене със страхотен катаклизъм.Според авторите Пирамидите са построени за да ни насочат и предупредят за това.Най-големите си доказателства вадят от един превод на Книгата на мъртвите от Слосман,предполагам всички го знаете,аз не съм египтолог,така че за пръв път го чух.Прочетете я,ако не друго ще ви е поне увлекателна.Авторите са Патрик Джерил и Джино Ратинкс,белгийци.Има я на български,около 15 лева май беше.



Тема Re: пророчествотонови [re: eдиkoйcи]  
Автор Учeниk (Блее)
Публикувано27.01.04 06:15



Knigata struva 9,99

Истината е някъде там...но още никой не е отишъл да провери.


Тема Re: да бе данови [re: zaphod]  
Авторdent (Нерегистриран)
Публикувано27.01.04 19:04



тече наопаки бе, човек!
нали затова ножчетата се подострят!

сигурно в основата на всяка пирамида има по един невероятностен двигател...



Тема Re: да ама защонови [re: dent]  
Автор3лoдeй (Нерегистриран)
Публикувано30.01.04 18:34



Всъщност не е ясно, защо са необходими бръснарските ножчета със самозаточващи се остриета, като се има предвид, че на потребителите им в същото време им се дръпва навътре брадата !



Тема Re: да ама защонови [re: 3лoдeй]  
Авторdent (Нерегистриран)
Публикувано31.01.04 22:42



Баси... не се сетих за това...
Ми незнам, сигурно за онези, които са брадясали докато чакат да им пристигнат ножчетата от бъдещето....



Тема Re: Izvunzemna namesa!!!нови [re: viki]  
Авторgeryfisher (Нерегистриран)
Публикувано06.02.04 15:43



Trite piramidi v Giza sa ogledalno proqvlenie na 3-te zvezdi ot syzvezdieto Orion,poznati na astronomite ot drevnostta do dnes kato Kolanyt na Orion.Na vsi4ki ,interesuva6ti se ot materiqta,e izvestno,4e drevnite egiptqni asociirali zvezdata Orion sys bog Oziris,a Sirius-s boginq Izida.Spored edna teoriq,aktualna prez poslednite 10 godini v egiptolojkite krygove na UK,piramidite ot 4 i 5 dinastiq,poglednati ot vyzduha,obrazuvat cqloto syzvezdie Orion.Izvestno e,4e drevnite sa vqrvali v prerajdaneto na du6ata na pharaona sled negovata smyrt i prevry6taneto na tazi du6a v zvezda ot syzvezdieto Orion.O6te ne6to,avtoryt zastypva tezata,4e vsi4ki pogrebalni komplexi ot 4 i 5 dinastiq sa postroeni syobrazno sys stelarniq/zvezdniq/ kult/religiq/.Ot tazi gledna to4ka,toi dokazva hipotezata si,4e vsi4ki nekropoli obrazuvat zemniq Duat/t.nar egipetsko carstvo na myrtvite,v koeto vladetel e Osiris/,koito syotvetstva na nebesniq absoljutno to4no,a imenno -syzvezdieto Orion,a Giza e "zemnata"vrata kym tova carstvo.Taka 4e ne mojem da govorim za nikakva izvynzemna namesa.Teoriqta e dokazana s metodite i sposobite na syvremennata astroligiq.Za dopylnitelna diskusiq ili informaciq,mojete da mi pi6ete na geryfisher@yahoo.com.



Тема Re: Izvunzemna namesa!!!нови [re: mellisa]  
Автор amonito (непознат)
Публикувано24.02.04 03:01



е,melissa напълно съм съгласен с теб за ролята на извънземните в егип.история;но бях по-впечатлен от изказа "ние,учените"-с удоволствие бих прочел някои от твоите публикации по стара история,стига да ми кажеш къде да ги намеря-това първо;и още нещо- Айнщайн не беше ли гений баш заради пустата теория на относителността?и тя май влиза в остро противоречие с оная част от физиката,която си чела;не че тя е лоша част-просто е непълна;-)
макар че в случая си права:-)просто леко се заяждам:-)
best wishes!!bye bye



Тема Re: Izvunzemna namesa!!!нови [re: geryfisher]  
Автор amonito (непознат)
Публикувано24.02.04 03:07



mnogo 4elo,mnogo znai,brei!
za egipet idi-dodi(makar 4e e nepriemlivo na nqkoi hipotezi da se pripisva ka4estvoto na nau4no dokazan fakt);i vse pak-edna gruba zabelejka-kak na drevnite da im e izvesten "kolanyt na Orion",kato toi e izmislen ot gyrcite-a te ot gledna to4ka na egipet sa si napravo nova istoriq??!
best wishes!



Тема Малко ненаучна литературанови [re: viki]  
Авторлюбитeл (Нерегистриран)
Публикувано24.02.04 08:48



Всичко, което се спомена по-горе - че пирамидите са подредени в подобие на звездите от "колана на Орион", сходството на цивилизациите на маите и други индианци с египетската и т.н. е описано в книгите и филмите на Греъм Хенкок. Той не е професионален археолог или египтолог, но повдига някои интересни въпроси.

За скептиците, които са се изказали по-горе относно математическите способности на египтяните. Чудно ми е, че точно хора, които претендират да се занимават с наука пренебрегват очевидни факти. Единственият оцелял египетски ръкопис на тема математика е т.н. "Ринд" папирус, който представлява нещо като сборник с около 40 мисля, задачи за ученици. Задачите третират сравнително сложни изчисления с дроби, а също и геометрия. Освен това е известна системата за умножение, която древните египтяни са използвали, т.н. "прогресивно удвояване". Една малка демонстрация.

Колко от вас могат да умножат на ум 273 * 359 ? Малко трудно, нали? Ще ви трябва лист хартия. Образованите египтяни са можели да го пресметнат наум. Идеята е, че събирането и удвояването са много по-лесни от умножението на многоцифрени числа. И така, започваме да удвояваме, бавно но сигурно, започвайки от 359:

1 - 359
2 - 718
4 - 1436
8 - 2872
16 - 5744
32 - 11488
64 - 22976
128 - 45952
256 - 91904

273 = 256 + 16 + 1
273 * 359 = 91904 + 5744 + 359 = 98007

Този метод може и да изглежда по-бавен от стандартния ни метод за умножение, но има едно голямо предимство - може да се смята на ум. Математическите способности на египтяните се разглеждат в книгите на Р. А. Швалер де Лубич.



Тема Re: Izvunzemna namesa!!!нови [re: viki]  
Автор An angel (from the hell)
Публикувано29.02.04 12:00



PIRAMIDITE SA STROENI OT GIGANtITE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ot nikvi zivunzemni ili hora ne sa stroeni

babichko,ia sam se posrala


Тема Нещо май...нови [re: viki]  
Автордиrимoнka (Нерегистриран)
Публикувано14.03.04 12:21



Смятам че това е напълно грешен подход към въпроса-всички да спорят, да се обиждат, да се делят....Тук все пак идваме за да обсъдим а не да спорим!Но също смятам че тази извънземна намеса е измислица или проста случайност.Мисля че имаме достатъчно факти, които да аргументират построяването на Хеопсовата пирамида и всички останали от самите египтяни без чужда намеса.



Тема Re: Нещо май...нови [re: диrимoнka]  
АвторSHADOW (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 05:50



Do tuka 4etoh i razbrah 4e samo njkolko hora razbirat i znajt tova za koeto pisjt i prekazvat opomenati sa malko po gore az mnenia njma da davam zashtoto ne sam prosveten no mi e mnogo interesno vsi4ko tova .



Тема Re: Izvunzemna namesa!!!нови [re: viki]  
Авторs.o. (Нерегистриран)
Публикувано08.07.04 20:19



Spored men nqkoi hora goworqt razni paranormalni twyrdeniq za piramidite i po-to4no za Heopsowata, za6toto ot towa se pe4elqt pari.Naskoro po Discovery gledah film za piramidite w Giza.Edin arheolog twyrde6e 4e w tezi piramidi nqma pogrebalni kameri i sa se izpolzwali za rituali i peene.W edna ot piramidite pokazaha stypala postroeni w posoka kym tawana.Na tqh se dylji prekrasnata akustika.I taka, tozi u4en kazwa 4e s tezi ceremonii sa ob6tuwali s bogowete. Zatowa w piramidite witaeli swryhestestweni sili ,koito karali nqkoi hora da pripadat i t.n.Interesnoto e 4e tozi myj e ekskurzowod i si nabira publika koqto da mu slu6a twyrdeniqta.Na towa se pozowawa za twyrdenieto si.

P.S.Trqbwa da otbeleja 4e ne sym hodila w piramidata na Heops,a samo sym gledala za neq!!!



Тема Re: Izvunzemna namesa!!!нови [re: viki]  
Авторбy (Нерегистриран)
Публикувано31.08.04 21:33



Прочети Ернст Молдашев



Тема Re: Izvunzemna namesa!!!нови [re: viki]  
Автор Beлзeвyл (потаен)
Публикувано13.09.04 01:44



Не знам за пирамидите, но с постинги като този времето минава бързо в смях



Тема Re: Вярно нищо не разбирам!нови [re: mellisa]  
АвторZet (Нерегистриран)
Публикувано28.11.04 22:56



Моите уважения г-це Мелиса, но не Ви ли омрьзна да се занимавате с полу- и 3/4 идиоти. Оставете ги да си живуркат в пещерата.



Тема Re: Вярно нищо не разбирам!нови [re: Zet]  
Автор mellisa (le solitaire)
Публикувано28.11.04 23:06



И моите уважения, Зет, но ако говори6 конкретно за петокласник, който междувременно стана 6естокласник, мога да те уверя, 4е е един от малкото, 4ието мнение ценя тук и в дира...Колкото и той да не може да ме понася...

6то се отнася до омръзването по принцип, да, но какво от това ? Нима трябва да се откажа от борбата само за6тото знам, 4е никога не бих могла да я спе4еля ? Може би, но това не е в мой стил. Търсенето на самия Граал е по-важно от намирането му

Поздрави

М.

Cupitor impossibilium



Тема Re: Вярно нищо не разбирам!нови [re: mellisa]  
АвторZet (Нерегистриран)
Публикувано02.12.04 22:08



Е, щом това ти е най-добрия събеседник !



Тема Re: Вярно нищо не разбирам!нови [re: mellisa]  
Автор redsuzi ( новак)
Публикувано06.12.04 01:00



Мелиса,що ми се струва,че си за пандиза?
За какво заграбване говориш,я се изясни?



Тема Re: Izvunzemna namesa!!!нови [re: viki]  
Авторeminemka_eli (Нерегистриран)
Публикувано17.11.05 15:58



da ti kaja az sym ubedena v tva 4e u4eni okrivat namesata na drugi sy6testva i sym edno 99% sigurna 4e sy6testvuvat izvynzemni za6toto ne moje v cqlata vselena da sme samo nie.Koi znae kolko sme izostanali ot drugite.ako nqkoi iska da mi pi6e neka pi6e na eminemka_eli@abv.bg az mnogo se interesuvam ot izvynzemni no moga da si namerq informaciq




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.