Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:17 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> Египтология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема тия извънземнинови [re: viki]  
Автор Kyмa Лиca (хитра лисица)
Публикувано04.09.03 14:19



мамата си тракали-и явно са били доста изостанали(милите).
последните схващания са че египтяните не са били много по абстрактното мислене.направо казано-практическата математика е била на почит-за сметка на теоритичните наклоности на тази отвратителна наука.даже един по задълбочен анализ показва-че архитектите са си променяли плановете 'пътьом'-заради възникнали трудности...а грандиозните фантасмагорични знания които се приписват на египтяните са си един мит-все пак е обяснимо защо първичната реакция е довела до тях-пирамидите нито като първично впечатление,нито като вторично са нещо сравнимо.

Да Живее Краля!


Тема Re: тия извънземнинови [re: Kyмa Лиca]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано05.09.03 13:39



Ей това за бръснача, дето се "самонаточвал" като си връщал времето го бях забравил... ама да взема и аз да вляза в пирамида та да се подмладя малко ли...:))
Пък ми е интересно и как вече умрелият фараон ще остане да живее вечно в пирамидата? Та значи умрял ли е или не? :))

Оххх...



Тема Re: Нищо не разбираш!нови [re: ___]  
Авторпeтokлacниk (Нерегистриран)
Публикувано05.09.03 17:15



Ясно е, че не ги разбирам тези работи, нали "артисах" в пети клас. А за тетраедричната египетска пирамида не се бой има кой да я изкопае. Я, ей я Viki, тя ще е master-кирка, а научен ръководител на разкопките ще е mellisa, щот' чатка математика.



Тема Re: Нищо не разбираш!нови [re: пeтokлacниk]  
Автор mellisa (la solitaire)
Публикувано05.09.03 17:26



определено се съмнявам да знаеШ каквото и да е за ла тенската култура и самият обект, но ако мислиШ 4е си по запознат от мен, винаги съм готова да нау4а нещо ново, особено ако е предложено с добри намерения, като твоите.

що се отнася до пирамидата, пследният път, когато я видях, имаШе квадратна основа и 4етири стени във формата на триъгълници, които се съединяват в един връх на висо4ина около 146, 60 метра от които днес не ъществуват пове4е от 137. разбира се 4е при основата имаШ 4етири върха, но те са образувани от 2 страни ( триъгълници ) и основата ( квадрат ), докато Върха е образуван от съединението на 4етирите страни. т.е., 4-те върха от основата не са равностоини на върха от страните и ако смениШ позицията на пирамидата определено няма да имаШ същата фигура. това е възможно само ако имаШ за основа равностранен триъгълник, с три страни, които състо са равностранни и както и да поставиШ тази пирамида, не променяШ нищо.

мелиса

cupitor impossibilium


Тема Re: Нищо не разбираш!нови [re: пeтokлacниk]  
Автор mellisa (la solitaire)
Публикувано05.09.03 17:40



никога не съм претендирала 4е 4аткам математиката, ако беШе така, щях да у4а именно това а не археология, египтология и история. и въобсте не разбирам злобния ти тон, както и заяждането, но определено си мисля 4е избиваШ някакъв камплекс, като пове4ето тук присъстващи, които виждат извънземни и конспирации навсякъде.

cupitor impossibilium


Тема Вярно нищо не разбирам!нови [re: mellisa]  
Авторпeтokлacниk (Нерегистриран)
Публикувано06.09.03 12:08



Точно така (отговарям ти и на двата постинга едновременно) избивам комплекси. В това отношение имам много да уча от теб (погледни собствените си постинги). Ти беше този който препоръча да се прегледа учебника за V-ти клас за да се научат колко и какви върхове имат пирамидите изобщо. Та пак да се върнем на тях за момент - няма пирамида с по-малко от 4-ри върха, махни само един от тях и вече нямаш да имаш пирамида, и това е само в Евклидовата геометрия (к'во ли щеше пък да пишеш за другата). Но за това кой точно връх на пирамидата "стърчи" няма значение собствено за геом. тяло, не се променя броят на върховете, последвай собствената си иначе високоучената препоръка да се чете съответният учебник. И като казах "стърчи", очевидно това е основното за женското мислене. Ако нещо стърчи - добре, това е важното и от там се определя включително и броят на върховете на станалата вече злополучна за теб пирамида, нали така.
А за Ла-тенската култура вярно е че не знам много, но като те чета май ти самата няма да можеш да ми кажеш нещо наистина съществено извън вече публикуваното, т.е. пак ще става въпрос за минал овеществен труд а не непосредствено твой, а излязлото от печат мога и сам да прочета.
Ето избих още един комплекс, хем от по-големшките, и се чувствам прекрасно. Кой знае, може догодина да премина в VІ-ти клас.



Тема Re: Вярно нищо не разбирам!нови [re: пeтokлacниk]  
Автор mellisa (la solitaire)
Публикувано06.09.03 17:33



ама моля те, не бъди толкова възпитан, 4е туко виж си ми станал симпати4ен.

да се върнем на наШата пирамида, щом толкова държиШ, 4е за египтолозите и 4етирите върха са равностоини на петия, то опитаи се да видиШ дали ако вземеШ някои от тях, тои ще ти со4и сириус, което, ако не ме лъже паметта и женското ми мислене, бе темата на постинга на вики.
а що се отнася за латенската култура, последната публикация е от 1923, вси4ко след това е отделни теми, а не цялостен поглед. ако искаШ нещо ново, то тогава мога да те информирам, 4е според последните ни находки е имало не два, а три моста над двете реки, които заклиу4ват територията на селището ?. ако поставям удивителна, то е защото след подобни находки е по4ти невъзможно да се говори за селище в наи простия смисъл на думата, а за култов обект, и това, не можеШ да го про4етеШ никъде. няма да ти говоря за откритите нови монети, които поставят под съмнение голяма 4аст от приетите теории за търговията, понеже мислиШ, 4е можеШ да го намериШ и сам, успех в търсенето.
а за комплексите, ти определено повеждаШ класирането с това женско мислене. никои ли не ти е казвал 4е днес да си женомразец не е модерно, ако имаШ проблеми с тази половина от 4ове4еството, то си има други клубове за тази цел. а ако успееШ да ми посо4иШ поне два мои постинги, в които е явно 4е избивам комплекси, ли4но ще призная 4е си прав.( което ще е ненужно понеже никъде не твърдя 4е греШиШ - напротив, абсолиутно си прав ако говорехме за едно обикновенно геометри4но тяло, а не за хеопсовата пирамида, за която важи вси4ко казано, но е без зна4ение ж египтологията)

в Шести клас може и да минеШ, но определено трябжа да завърШиШ и клуб по обноски

мелиса

cupitor impossibilium


Тема Сега още по-малко разбирам!нови [re: mellisa]  
Авторпeтokлacниk (Нерегистриран)
Публикувано07.09.03 20:02



Права си трябва ми нещо, дали пък не е било - клуб по обноски? Но едва ли ще ми е лесно, както сам си признах аз с един V-ти клас не се оправих а какво остава клуб за обноски като теб. А аз горкият си мислех че възпитанието вкл. и обноските се получават в къщи, очевидно тежките случаи ги пращат в специален клуб. Но да спрем до тук че аз имам комплекси да избивам.
Комплекси ли? Добре се сетих. Би ли погледнала собствените си постинги - стават все по-дълги и по-многословни а оттам и по-%"ясни. Явно се налага и тук да ми дадеш някой съвет, от рода на "Избиване на комплекси чрез демонстриране на учебникарски знания".
И накрая, искам да ти благодаря че ми обръщаш внимание върху факта че съм женомразец, изобщо не подозирах това. Досега жените винаги са ме привличали (защо ли!?), но ще те послушам защото си многостранен капацитет. Макар едва да го загатваш ще трябва все пак да помисля по това. Дали да не "обърна резбата", това ли е съветът ти (понеже съм един съвсем не в крак с времето женомразец)?
Просвети бедното дете, посочи ми клуба по обноски в който се е наложило да минеш обучение. пък и за другото де.



Тема Re: тия извънземнинови [re: Mapkишkи]  
Автор imuulium777 (непознат )
Публикувано03.10.03 20:15



ami koito misli che nqma izvunzemna namesa mnogo greshi ako misli da me oprovergae da mi kaze ot kade sa sa vzeli piramidite nammars i da mu kaza che egiptqnite sa slabotelesni hora i mejdu tqh ne e imalo herkulesi i dori vsichkite da bqha sys islta na herkules pak nqmashe da mogat fda gi postroqt piramidite ami nali nqkoi trqbva gi izhranva tezi rabotnici i zaplati i prochie i ot kade sa vzemali kamunite za kamnnite blokove i kak sa goi oformqli puk da ne govorim za tova kak sa gi kachvali na takava visochina ako togava samojeli da go pravqt tolkova burzo to togava nie edin cql grad moje da vdignem za edno denonostie po vasti logiki che sa mogli sami da gi postroqt ta nie sme na svetlini godini predi tqh na nivo razum i intelekt imame tehniki koito nadhvurlqt tqhnoto dopotopni suorujeniq i pak ne mojem da postroim takiva pirami di ili pone ste niotneme mnogo vreme


hora ste vi kaza doshli sa izvunzemni i tesa postroili piramidite i nito ein chovek ne e uchastval v prenqsqneto n kamunite i stroeja mojebi samo risunkite sa praveni ot horata po onova vreme


a ima i edna hipoteza che piramidite sa bili postroeni mnogo predi egiptqnite te sa gi zavarili kato sa se preseli ot nqkade si ili isa gi izrovili i sa reshili da gi izpolzvat za grobnici kato prosto narisuvat izmislenata istoriq za milionite robi koito sa postrili piramidite sami s dopotopnite si instreumenti akul na chovek ot onova vreme ama te sa sa bili prosti stom sa misleli che mogat da suhranqt tqloto na faraona si



a i pomislete che v okolonosta nikade nqma takiva golemi skali ot koito da se izdqlkat kamenni blokove i pomilsete si kolko trud i vreme e neobhodimo da go napravish ot skala kamenne blok s takiva razmeri i fda negovorim s tqhnite instrumenti i da go prenesh na grub edvali
opomnete se hora ne se podavaite na izmisleniete teorii ta te ako bqha tolkova umnoi sega egiped steshe da bude purva v sveta ne ste li pomisli tova ste she da bude nai razvitata dyrjava v sveta ko naistina sa potomci na takiva umni hora kakvito se pishat puk i otgore na tova i rabotni i silni i oste kakvo ne moga da kaza mojebi naprabvo bogove



Тема Re: тия извънземнинови [re: imuulium777]  
Автор Cayce ()
Публикувано05.10.03 13:51



Wij sq, pyrwo shte ti kaja,4e i haber si nqmash ot egiptologiq i ne si za tozi klub. Izlagash nqkakwi powyrhnostni teorii na "ekscentri4ni egiptolozi", nqmashti nujnoto tyrpenie za tazi nauka i pishat kakwi li ne izmislici za da im obyrnat wnimanie. Rabotnicite koito sa stroili pir.(a ne robi, kakto ti gi nazowawash) sa bili mnogobroini i sa raboteli denonoshtno w prodylvenie na 20g. na piramida. Wsi4ko towa e dokazano. Kamynite sa prenasqni nai-weroqtno po te4enieto na Nil, tyi kato naokolo naistina e nqmalo takiwa.

Po twoita logika, 4e dneshnoto naselenie na Egipet e nasledilo Dr. Egipet i trqbwa edwa li ne da sa 1:1 e absoliutna bezmislica. Zna4i dnesha Gyrciq, Turciq i dr. sa naslednici na nqkogashnata welika Wizantiq...ha

Tyi 4e wzemi i po pro4eti neshti4ko i podhwani nqkoi po-smislena i ponqtna za tebe tema

In vino veritas



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.